Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Ξέρει κανείς πώς κάνω φορμάτ στο Viewty!!

Το ανοίγω αλλά δεν μπουτάρει.

Μένει μόνο στο λογότυπο LG!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι....http://uk.lgmobile.com/web/web.support.softWareUpdateRF.laf ...ψαξε στην λιστα...5ο ειναι

:)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΗΚΟΥ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΓΙΑ ΤΟ VIEWTY!!!

ΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΩΣΗ???

 

KU990iGO V10a_05

KU990i V10b_02

KU990i V10c_02

KU990iGO V10c_02

http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

KU990i VODAFONE

KU990i COSMOTE

KU990i EUROPE OPEN

 

ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΕΧΩ V10b

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο δεν εχει χρονομετρο η αντιστροφη μρτρηση σωστα?/ μπορω να βρω κανενα προγραμμα να το εγκαταστησω για να εχς χρονομετρο?/
Link to comment
Share on other sites

skeftomai k egw na t parw san antikatastath tu n73 mu ... tha einai oso kalo oso to n73??genika einai anthektiko kinhto se pesimata ktl ?? fovamai thn othonh t mhpws einai polu eyaisthith... osoi t exun kairo parakalw as m pune apopseis gt akouw polla provlhmata me thn othonh , me tis mnhmes kai oti einai argo k exei fovithei to mati m...

 

ps : sygnwmh gia ta greeklish alla stelnw apo linux k dn exw kataferei na valw ellhnika akoma :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν πρόβλημα κάποιες συσκευές viewty γιατί έχει αναφερθεί και από άλλους. Και μένα το πάθαινε συχνά όταν το είχα και ήταν πολύ σπαστικό. Δεν ήξερα τι να κάνω το έριχνα πάνω στο κρεβάτι, το χτυπούσα, πίεζα την οθόνη και στο τέλος δούλευε! :p :p :lol: (δεν το συστήνω όμως αυτό)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πιο απλη και ανωδυνη λυση ειναι να το πας στο service της LG. :p Ισως να το καλυπτει η εγγυηση αλλα οπως και να'χει θα το φτιαξεις οποτε μην το σκεφτεσαι.
Link to comment
Share on other sites

paidia exw to kinhto edw k 6 mhnes peripou....mou parousiase ena problhma molis shmera....den antapokrinetai h o8onh....ka8olou omws.....mhpws exei tuxei k se kanena allo??? mou to kalubei h egkuhsh?????

 

Eίναι πολύ ευαίσθητη η οθόνη του και εάν του έχεις κάνει λίγο ¨άγρια¨ χρήση,τότε πάνε στο service να δείς τι θα σου πούνε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα του εχω κανει λιγο αγρια χρηση αλλα το κολλημα της οθονης δεν προερχεται απο χτυπημα η απο οτιδηποτε αλλο... απο την τσεπη μου το εβγαλα κ το επαθε... πηρα τηλ στην lg κ θ περασουν να τον παρουν να το φτιαξουν... ελπιζω να μην μου πουν καμια μαμακια οτι δεν το καλυβει η εγγυηση κ να χρειαστει να πληρωσω....
Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω ότι αν δεν απενεργοποιήσετε την προταση που κανει να αποθηκεύσετε έναν άγνωστο αριθμό το κινητό σας θα κολλάει ειδικά αν ταυτόχρονα είναι συνδεδεμένο με handsfree bluetooth..
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο θήκες για το viewty που μου ήρθαν διπλές και τις ξεφορτώνομαι.Μόνο για Σέρρες ή Θεσσαλονίκη(για το Σαβ/κο),χέρι με χέρι,βαριέμαι να τις στέλνω.Τιμή:ένας καφές.Στην ανάγκη χαρίζονται κιόλας.
Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Λοιπον, πριν μια βδομαδα πηρα και εγω το κινητο καινουριο αφου επεσε τοσο η τιμη του. Ειμαι πολυ απογοητευμενος.

Το βασικο μου κινητο ειναι το SE K850 και παρολα τα προβληματα του ειναι λειτουργικο.

Ισως να ειναι θεμα συνηθειας η κατι δεν κανω καλα...

 

Παραπονα που εχω:

 

Το scrolling ειναι επειικως απαραδεκτο. Μα ειναι δυνατον να θελω να κανω σκρολ στο μενου και να μου επιλεγει την πρωτη επιλογη που θα πατησω?Εχω δοκιμασει να το πατησω ελαφρα και να συρω, και με δυναμη. Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι θα κανει σκρολ, πολλες φορες επιλεγει αυτο που αγγιζεις.

Εχω συνηθισει βεβαια με ipod touch αλλα δεν απαιτουσα τετοια ποιοτητα απο το veiwty. Αλλα και αυτο το χαλι δεν το περιμενα.

 

Για να μην παρεξηγηθω ολα αυτα τα λεω με επιφυλαξη καθως το εχω μονο μια βδομαδα. Παντως σκρολ κανω αγγιζοντας το τελευταιο στοιχειο και σερνοντας.

 

Επισης στη συνταξη μηνυματων ειναι τραγικο. Σου δειχνει μονο ενα πολυ μικρο τμημα του μηνυματος και αν θες να δεις τι ειχες γραψει πιο πριν πρεπει παλι να κανεις σκρολ...δηλαδη Οδυσσεια...

 

Τα χρωματα της οθονης απλα δε συγκρινονται με το Κ850. Τραβας φωτο στο Viewty και φαινεται χαλια, ατονη, χρωματα χωρις ζωη, και στελνεις την ιδια φωτο στο 850 και φαινεται τελεια.

 

Το Software για το pc επισης απαραδεκτο. Ακομα και της ερικσον καλυτερο ειναι.

Αν κανω κατι λαθος πραγματικα πειτε μου.

 

Προς το παρον χαιρομαι που το πηρα τωρα σε τοσο χαμηλη τιμη γιατι αν ειχα δωσει 500 θα τα'κλαιγα σιγουρα. Μου εχει κανει κακιστη εντυπωση. Ελπιζω να αλλαξει...

Link to comment
Share on other sites

airborne μια απλή συνήθεια ειναι το σκρολ. θα το μάθεις με τον καιρό. αλλωστε μπορεις να χρησιμοποιήσεις κ το ζουμ του φακού για σκρολ στο μενου.

τωρα για τις φωτο τι να σου πω δεν ειχα ericson! :)

Link to comment
Share on other sites

Τραβας φωτο στο Viewty και φαινεται χαλια, ατονη, χρωματα χωρις ζωη, και στελνεις την ιδια φωτο στο 850 και φαινεται τελεια.

Αυτο για καποιους που λεγανε οτι τραβαει χαλια φωτογραφιες. Πολλοι βιαζονται να κρινουν χωρις να δουν τις φωτο στο pc τους η σε καποιο αλλο κινητο. Εγω μια νυχτερινη με φλας που τραβηξα εντυπωσιαστηκα οταν ειδα στο pc οτι δεν ειχε θορυβο και τα προσωπα φαινονταν πεντακαθαρα! Στο κινητο φαινοταν πολυ σκοτεινη και αχρωμη. Αυτο δεν συμβαινει παντα βεβαια πολλες φορες βγαινουν κακες οι φωτο ουτως η αλλως ομως σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Οσο αφορα αυτο με τα μηνυματα εχει δικιο ο φιλος οτι ειναι μπελας να κανεις scroll για να δεις τι εγραψες παραπανω, ωστοσο το πληρες πληκτρολογιο βολευει πολυ στη συνταξη(το προεπιλεγμενο παλι καθολου!)

Γενικα το scrolling αστοχει πολλες φορες και καποιες αλλες δεν ανταποκρινεται το 1ο η το 2ο πατημα σε μια επιλογη. Εκεινο ομως που μ'εκνευριζει προσωπικα ειναι το χυμαριο στις εικονες που οσες ειναι στην καρτα μνημης δεν φαινονται μεσα σε φακελους αλλα ολες μαζι. Αυτο διορθωνεται βεβαια αν πας να τις δεις κατευθειαν απο την καρτα αλλα εκει δεν βλεπεις μεγαλα thumbnails για να ξερεις ποια ειναι ποια.

Παντως για τα λεφτα που εχει τωρα αξιζει χαλαρα δεν το συζητω ουτε αλλαξα γνωμη απο τη μερα που το πηρα!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia hthela na sas rwthsw kapoia pragmatakia se sxexh me t viewtyful kinhto mas!opws...parathrhsa sta mnmata otan dexomai kapoio sms o hxos einai arketa syntomos!yparxei kammia rythmish h tpt allo gi ayto?(gia na exei megalyterh diarkeia st sms) k episis otan anoigw t sms o hxos synexizetai mexri na stamathsei(ayta ta liga deytera) t kanei k se esas ayto?...k thelw na sas rwthsw k gia t filmware exw t v10a einai <<kalo>>?? h teleytaia ekdosh poia einai?k an allaxw tha exw kapoio provlhma?t kinhto paidia einai apla stolidi koryfaio k se dynatothtes k se emfanhsh...k exei polles dynatothtes...eixa diavasei kapoia mnmata p elgan orismenoi gia ta meiwnekthmata p exei t viewty k t erixnan poly san kinhto..ok exei k ta + tou k ta - tou opws ola ta kinhta...alla kinhta einai den einai pc na exeis oti thes apo dynatothtes....tespa...paidia opoios mporei as m apanthsei!
Link to comment
Share on other sites

Αλλο εκνευριστικο που μολις ανακαλυψα. Δεν υπαρχει ενα πληκτρο για να βαλεις το τηλεφωνο σε σιγαση(χωρις να ακουγονται οι ηχοι). Ναι, υπαρχει αυτο το μικρο μικρο τετραγωνακι αλλα εκτος του οτι ειναι πολυ δυσκολο να το πατησεις οταν βιαζεσαι να βαλεις το τηλεφωνο σε σιγαση, αυτο ελεγχει απλα το προφιλ.

 

Ερωτηση λοιπον:

 

Οταν εγω εχω συνδεδεμενο το handsfree πως μπορω να βαλω το τηλεφωνο σε σιγαση αφου το μονο προφιλ που μπορω να επιλεξω ειναι το προφιλ για το handsfree?

 

Πρεπει να κανω τη διαδρομη σε ολο το μενου για να επεξεργαστω το συγκεκριμενο προφιλ???

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΚU990 & KU990i ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η LG ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ KU990i ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ KU990 ΕΛΕΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΚU990 & KU990i ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η LG ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ KU990i ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ KU990 ΕΛΕΟΣ...

Noμιζω πως το KU900i εχει πομποδεκτη για να πιανει σημα και σε αλλες χωρες που δεν πιανει το KU900 για να πουλησουν και εκει κινητα.Κατι παρομιο εχει κανει και η Sony Ericsson...Μπορει να κυκλοφορησει αργοτερα αυτο το Firmware η να ειναι αυτο που εχουν ολα τα KU990.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ,και καλώς σας βρήκα....Παρακολουθώ πολύ καιρό το σάιτ σας και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις...Μπράβο σε όλους σας και συνεχίστε την καλή δουλειά!!! :)

 

Ας μπω όμως στο κύριο θέμα....Πριν 3-4 μέρες πήρα και εγώ την απόφαση να αποκτήσω το viewty,και λόγω του ότι δεν είχα ποτέ στην ιδιοκτησία μου LG ή τηλέφωνο αφής,θα ήθελα να σας καταθέσω τα εξής ερωτήματα (που σίγουρα έχουν ξαναειπωθεί απο τα προηγούμενα μέλη -αλλά με τόσες σελίδες τι να πρωτοδιαβάσεις!!!!

 

1)Τι θα πρέπει να προσέχω ως προς τη χρήση του(απαιτείται η χρήση γραφίδας?)

 

2)Πόση ώρα πρέπει να γίνει η πρώτη φόρτιση?κλειστό το κινητό?Από το εργοστάσιο είναι πλήρως αποφορτισμένη η μπαταρία?θα πρέπει να την κάνουμε χρήση μέχρι να αποφορτίσει τελείως?

 

3)Είναι απαραίτητη η χρήση screen protector?είναι κουραστική ίσως?και αν δεν κολλήσει σωστά με την πρώτη εφαρμογή φεύγει εύκολα μετά?:wacko:

 

4)Για να δούμε κάποια ταινία πρέπει να γίνει κάποια μετατροπή με κάποιον converter?και αν ναι με ποιόν?:rolleyes:

 

5)Αυτά που ακούγονται για το περίφημο youtube αληθεύουν?(δλδ ότι δεν ανοίγουν τα video?)

 

6)Σαν γυναίκα ένα λόγος παραπάνω να ασχολούμαι με τα wallpapers και τα themes... Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο στα lg μας? Υπάρχει κάποιο site να κατεβάσουμε?(κ να μην θέλει επιστημονικές γνώσεις-το ντεκαπάζ έχει ποτίσει:blink:)

 

7)Με το θέμα της μπαταρίας του τι γίνεται?Με μία καλή χρήση κρατάει έστω 2 μέρες???:worry:

 

8)Υπάρχουν πλέον σε καταστήματα στην Ελλάδα θήκες ?Και αν ναι,ξέρετε σε ποιά μήπως για Αθήνα?Είναι ειδικά γι LG ή κάνω όνειρα τρελά???:p

 

9)Μπορώ να βάλω 4giga καρτούλα ή θα μου σέρνεται το κινητό?

 

10)Ελπίζω να μην έγινα ποοολύ κουραστική:O

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας εκ των προτέρων :happy:

ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

1)Τι θα πρέπει να προσέχω ως προς τη χρήση του(απαιτείται η χρήση γραφίδας?)

Όχι η γραφίδα είναι αχρείαστη, εκτός και αν θέλεις να την χρησιμοποιήσεις στο γράψιμο SMS με αυτό τον "πρωτότυπο" αλλά σπαστικό τρόπο. Γενικά τέτοια κινητά με οθόνη αφής να τα προσέχεις, είναι πιο ευαίσθητα.

 

2)Πόση ώρα πρέπει να γίνει η πρώτη φόρτιση?κλειστό το κινητό?Από το εργοστάσιο είναι πλήρως αποφορτισμένη η μπαταρία?θα πρέπει να την κάνουμε χρήση μέχρι να αποφορτίσει τελείως?

Ανοίγεις το κουτί το βάζεις στην πρίζα και μόλις τελειώσει το βγάζεις. Μην ακούς τις μ@***ς των πωλητών που λένε 8-10 ώρες φόρτιση, ή ότι πρέπει να αποφορτίσει το κινητό εντελώς και να το βάλεις.

 

3)Είναι απαραίτητη η χρήση screen protector?είναι κουραστική ίσως?και αν δεν κολλήσει σωστά με την πρώτη εφαρμογή φεύγει εύκολα μετά?

Ναι είναι απαραίτητη. Το αν είναι κουραστική εξαρτάται από την ποιότητα του Screen Protector. Αν δεν κολλήσει σωστά βγαίνει μια χαρά και αν θες να το χρησιμοποιήσεις ξανά πλείνε το με σαπούνι και νερό και στέγνωσε το αμέσως με πιστολάκι

 

4)Για να δούμε κάποια ταινία πρέπει να γίνει κάποια μετατροπή με κάποιον converter?και αν ναι με ποιόν?

Μερικές ταινίες σίγουρα θα τις δείχνει. Αλλά και να μην τις δείχνει νομίζω έχει ένα converter μέσα στο CD

 

5)Αυτά που ακούγονται για το περίφημο youtube αληθεύουν?(δλδ ότι δεν ανοίγουν τα video?)

ΔΞ/ΔΑ (δεν ξέρω/δεν απαντώ!) :p :p Ποτέ δεν το δοκίμασα γιατί το viewty δεν έχει Wi-Fi και δεν θέλω να πληρώνω άσκοπα. Πάντως έχουν αναφερθεί προβλήματα αλλά δεν ξέρω σίγουρα.

 

6)Σαν γυναίκα ένα λόγος παραπάνω να ασχολούμαι με τα wallpapers και τα themes... Είναι πραγματικά τόσο δύσκολο στα lg μας? Υπάρχει κάποιο site να κατεβάσουμε?(κ να μην θέλει επιστημονικές γνώσεις-το ντεκαπάζ έχει ποτίσει)

Wallpapers υπάρχουν πάρα πολλά για την ανάλυση του κινητού. Τώρα με τα themes υπάρχει ένα θέμα αλλά αν κοιτάξεις πιο πίσω θα βρεις απαντήσεις. Δεν είναι όπως τα SE που τσακ μπαμ τα βάζεις.

 

 

7)Με το θέμα της μπαταρίας του τι γίνεται?Με μία καλή χρήση κρατάει έστω 2 μέρες???

Εξαρτάται από την χρήση που του κάνεις. Εμένα κρατούσε γύρω στις 2-3 μέρες. με κανονική χρήση. Αν έρχεσαι από SE απλά ξέχασε το.

 

8)Υπάρχουν πλέον σε καταστήματα στην Ελλάδα θήκες ?Και αν ναι,ξέρετε σε ποιά μήπως για Αθήνα?Είναι ειδικά γι LG ή κάνω όνειρα τρελά???

Στην Κύπρο εδώ δεν βρήκα. Της LG δεν νομίζω να βρεις πάντως. Ίσως έχει άλλης μάρκας που να κάνει στο Viewty

 

9)Μπορώ να βάλω 4giga καρτούλα ή θα μου σέρνεται το κινητό?

Μπορείς αλλά και εδώ χρειάζεται μια διαδικασούλα απλή. Αν θυμάμαι καλά (που καιρός τώρα) πρέπει να γεμίσεις 2GB πρώτα και μετά να την βάλεις στο κινητό. Μερικοί που δοκίμασαν είπαν ότι σέρνεται λίγο, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Εγώ με 2GB και ακόμα να τα γεμίσω.

 

10)Ελπίζω να μην έγινα ποοολύ κουραστική

Απάντηση θες?? ?:p :p :lol:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται να βαλουμε το βιντεο σε fast forward χωρις να παταμε συνεχεια το κουμπι???

το εκανα κανα 2 φορες κατα λαθος αλλα δεν ξερω πως το εκανα....

κατι πατησα κ το βιντεο αρχισε να τρεχει μπροστα μεχρις οτου πατησα το play ξανα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας, το ρωτησα και παραπανω και πιστευω οτι οσοι εχουν το κινητο θα γνωριζουν:

 

Πως μπορω να βαλω το κινητο στο αθορυβο οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree? Γιατι εχω μια υποψια οτι δεν γινεται αν δεν επεξεργαστεις το προφιλ του handsfree...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...