Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την τιμή του είναι πάρα πολύ καλό!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι!!

σκεφτομουν και για το secret αλλα τελικα με προσεγγισε πιο πολυ η μεγαλη του οθονη!!

και οι δυνατοτητες τους ειναι περιπου ιδιες...οποτε!!;)

βεβαια φοβαμαι λιγο μην το μετανιωσω επειδη δεν ειναι και το πιο νεο μοντελο...

οσοι το εχετε καιρο ειστε ευχαρηστημενοι??σκοπευετε να αλλαξετε κινητο??οτι πειτε θα με βοηθησει...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση. ένας φίλος μου πήρε πρόσφατα το viewty και θέλει να περάσει σειρές και ταινίες στην κάρτα μνήμης. το πρόβλημα όμως είναι το εξής: μπορεί να αναπαράγει το κινητό υποτίτλους;; προσπάθησα ακόμα και να κάνω convert τα βίντεο με το smartmovie converter (που είναι για τα symbian κανονικά) που βάζει υπότιτλους στα βίντεο αλλά χωρίς επιτυχία. υπάρχει κάποια εφαρμογή για το κινητό να αναπαράγει υποτίτλους ή κάποιο πρόγραμμα για το pc που να ενσωματώνει υποτίτλους σε divx βιντεάκια;;
Link to comment
Share on other sites

AVIAddXSub auto to programma kanei ensomatwsi ypotitlwn

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

ναι!!

σκεφτομουν και για το secret αλλα τελικα με προσεγγισε πιο πολυ η μεγαλη του οθονη!!

και οι δυνατοτητες τους ειναι περιπου ιδιες...οποτε!!;)

βεβαια φοβαμαι λιγο μην το μετανιωσω επειδη δεν ειναι και το πιο νεο μοντελο...

οσοι το εχετε καιρο ειστε ευχαρηστημενοι??σκοπευετε να αλλαξετε κινητο??οτι πειτε θα με βοηθησει...:)

 

Εγώ το έχω 4 μήνες τώρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Θα το αλλάξω όμως γιατί θέλω wi-fi και gps.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 4 μήνες τώρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Θα το αλλάξω όμως γιατί θέλω wi-fi και gps.

 

και θα πας προς n82 μεριά ;:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ότι κάτσει παιδιά σε καλή κατάσταση.Σκέφτομαι να δώσω το viewty προς το τέλος του μήνα,να μην πέσει και άλλο η αξία του και να ψάξω ή για renoir ή για n82.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε!!! Αν κοιτάξεις 60 σελίδες πιο πίσω περίπου θα δεις ότι και εκεί πωρωμένος ήμουν. :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες τς σελιδες,ειχε αναφερει καποιος οτι μπορουμε να κανουμε το μενου ποιο γρηγορο.αυτο ισχυει?και αν ναι πως γινεται??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες τς σελιδες,ειχε αναφερει καποιος οτι μπορουμε να κανουμε το μενου ποιο γρηγορο.αυτο ισχυει?και αν ναι πως γινεται??

 

Hello ξανά μετά από καιρό :D Φίλε μου αυτό είναι ότι σου χρειάζεται : http://www.mygreatphone.com/forum/themes/11281-clean-nyx-menu-v1-99-5-a.html :) Οδηγίες για το πως να το περάσεις στο κινητό σου ας τις δώσει κάποιος από τα υπόλοιπα παληκάρια γιατί έχω καιρό να το κάνω και δεν θυμάμαι ακριβώς τους φακέλλους :(

 

P.s : Εξαψα για εσένα και βρήκα ένα ποστ του big για αυτό το θέμα :)

Κατεβασε αυτο και συνδεσε το κινητο σου στο pc με λειτουργια υπηρεσια δεδομενων (πρεπει να εχεις εγκαταστησει τους drivers της lg) και κατεβασε αυτο και περνα το στο lgapp-media-swf και κανεις paste το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε..κατι ακομα,αμα θελουμε να περασουμε αλλα θεματα εκτος απο αυτα που εχει το theme manager πως τα βαζουμε??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από εμένα! Παρακολουθώ καιρό το θέμα (από το Νοέμβρη που πήρα το viewty μου), αλλά δεν έχω ξαναγράψει.

Έχει βάλει κανείς το theme του htc diamond???

 

http://www.joeearl.co.uk/work/flash/htcdiamond/

 

Φαίνεται εκπληκτικό αλλά διστάζω να το δοκιμάσω...

 

Επίσης για την έκδοση του firmware που ρωτάτε κατά καιρούς, σύμφωνα με το greatphones, δεν έχουν κάποια διαφορά ώστε να αλλάξουμε και μάλλον εξαρτάται από εταιρεία κι όχι κάτι άλλο. Αν ισχύει αυτό, τότε μου κάνει λογικό το ότι το δικό μου φοράει την v10a όπως κι αρκετοί που το πήραν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

τελεια παντως που υπαρχει αυτο το φορουμ...η μονη βλακεια ειναι οτι πρεπει να ψαξεις πολυ για το θεμα που 8ελεις(π.χ. θεματα)αλλα ενταξει...:D

με τοσα κολπακια που ξερετε με βοηθησατε πολυ για να το επιλεξω!!

σε 2 μερες ειναι η μεγαλη μερα που θα το παρω!!ανυπομονω πολυ!!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

με επιδότηση μου δίνουν το Viewty & Cookie σχεδόν στην ίδια τιμή. Πιο να προτιμήσω;

 

Βλέπω πως το KP500 Cookie έχει λιγότερα πράγματα αλλά είναι πιο καινούριο και με ενσωματωμένο πενάκι.

 

Μετά από ένα χρόνο χρήση, όποιος το έχει πως βλέπει την μπαταρία του; Είναι καλή όπως την αρχή; 2-3 μέρες; Είναι σημαντική για εμένα η μπαταρία.

 

Ευχαριστώ

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 3 μήνες, οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω για την μπαταρία με το καιρό. Πάντως εξ όσων έχω διαπιστώσει, μουσική μπορείς να ακούς άφοβα!! Δεν καταναλώνει γρήγορα τη μπαταρία, η χρήση της κάμερας όμως την "πατάει" κάτω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις να μας πει πως θα περασουμε το θεμα τις htc??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

με επιδότηση μου δίνουν το Viewty & Cookie σχεδόν στην ίδια τιμή. Πιο να προτιμήσω;

 

Βλέπω πως το KP500 Cookie έχει λιγότερα πράγματα αλλά είναι πιο καινούριο και με ενσωματωμένο πενάκι.

 

Μετά από ένα χρόνο χρήση, όποιος το έχει πως βλέπει την μπαταρία του; Είναι καλή όπως την αρχή; 2-3 μέρες; Είναι σημαντική για εμένα η μπαταρία.

 

Ευχαριστώ

 

Κοίτα ο αδερφός μου που έχει την συσκευή περισσότερο καιρό από εμένα,11 μήνες και κάτι,δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με την αυτονομία της μπαταρίας.Τον βγάζει με νορμάλ χρήση άνετα 2,5-3 μέρες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις να μας πει πως θα περασουμε το θεμα τις htc??

 

Λοιπόν φίλε μου θα πας στον φάκελο themes που έχεις δημιουργήσει στο κινητό για τον theme manager και θα δημιουργήσεις εναν φάκελο με ονομα HTCDiamond οπου και θα αντιγράψεις ολα τα περιεχόμενα του 3ου φακελου (theme) που υπάρχει στο Ziparismeno αρχείο που κατέβασες.Μετά θα επιστρέψεις στο themes που υπάρχει στο κινητό σου για τον theme manager και στο ThemeList.txt θα γράψεις <HTCDiamond ThemeName="HTC_Diamond" Location="0" FolderName="HTCDiamond" FileName="HTC_Diamond.swf" />

Αποθήκευσέ το και είσαι έτοιμος!Πάνω κάτω έτσι βάζεις καινούργια θέματα στο theme manager.Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα και να τα καταφέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

opws sou esteila kai se pm dn m vgazei to thema kaim m leei na elgxot is rythmiseis..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εχω μερικες ερωτησεις...

1.ποια η διαφορα 1.2 bluetooth με τα αλλα που ειναι 2.0??

2.εχω κανει ηδη τις ρυθμισεις για mms και ιντερνετ απ το κ750(μονο 3g πρεπει να ρυθμισω απο το viewty οταν το παρω),πρεπει να ξαναπαρω τηλ. (στην vodafone) για τις ριθμισεις??

3.υπαρχει προγραμμα 'η τροπος να το κανουμε να πηγαινει πιο γρηγορα και να ακουγεται πιο δυνατα το ηχειο του γενικα??(το ειδα στο youtube που το εκανε ενας)

4.αν μπορειτε να μου στελνατε συγκεκριμενο λινκ για τις ερωτησεις θα τα οτι πρεπει!!:D

ευχαριστω προκαταβολικα!!:)

 

α ναι!!

και αλλες 2 ερωτησεις ειχα να κανω!!

οταν το παρω ποσες ωρες να το φορτησω??

και ποια η διαφορα καρτα μνημης sandisk premier με την απλη??

αυτα προς το παρον....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάρεις,το ανοίγεις το αδειάζεις εντελώς την μπαταρία μέχρι να κλείσει από μόνο του και το βάζεις να φορτίσεις για 4-5 ώρες.Αυτό θα το κάνεις για τις 4 πρώτες φορτίσεις και μετά είσαι οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις να δωσει απαντηση για το θεμα με το htc που μ βγαζει error αν και εχω κανει οσα εχει πει ο φιλος

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα 1.2 bluetooth με τα αλλα που ειναι 2.0??

Είναι πιο νέα έκδοση η δυο και στέλνει αρχεία πιο γρήγορα. Έχει βγει και η 2.1 και σε λίγο καιρό θα βγεί και 3,0

 

Όταν το πάρεις,το ανοίγεις το αδειάζεις εντελώς την μπαταρία μέχρι να κλείσει από μόνο του και το βάζεις να φορτίσεις για 4-5 ώρες.Αυτό θα το κάνεις για τις 4 πρώτες φορτίσεις και μετά είσαι οκ.

Δεν νομίζω να χρειάζεται τόσες ώρες. Μόλις σου δείξει ότι φόρτισε το βγάζεις. Μετά όταν φορτίσει δεν περνά άλλο ρεύμα.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...