Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι το vTocco οπως και ολα τα αλλα θεματα που εχω βαλει στο κινητο τα οποια ειναι παρα πολλα εναλλασονται μεσω του theme manager το οποιο ειναι επισης διαθεσιμο απο το ιδιο site. Για να επιτευχθει η αλλαγη του θεματος αρκει να επιλεχθει το silver θεμα απο το menu του viewty και μεσω διπλης πιεσης του πληκτρου "C" στην οθονη αναμονης εμφανιζεται ena menu μεσα απο το οποιο μπορουμε να επιλεξουμε οποιο θεμα θελουμε. Βεβαια υπαρχει και η επιλογη για standalone installation το οποιο βεβαια σημαινει και προσωρινη απωλεια καποιου θεματος(εαν εχουμε κρατησει backup των αρχειων που αλλαξαμε). Τωρα επανερχομαι στο θεμα που με ενδιαφερει μηπως καποιος εχει τις ρυθμισεις για mms και wap να με βοηθησει??? Ειναι καπως επειγον
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά όντως έχει περάσει κάποιος καμιά java εφαρμογή?ή κανα ωραίο παιχνιδάκι??ας δώσει κάποιος τα φώτα του....με τα θέματα το έχω κάνει κ εγώ,στην αρχή μου φάνηκε βουνό,το ψιλοκόλλησα κιόλας γιατί μου έβγαζε μια οθόνη κίτρινη κ έπαθα ένα σοκ,αλλά τελικά όλα οκ,ακολουθώντας τις οδηγίες απο το φόρουμ βρήκα την λύση!
Link to comment
Share on other sites

guys help δεν μπορει η vodafone να μου στειλει τις ρυθμισεις για το web prepay,οποιος εχει καρτοκινητο vodafone και εχει την διαθεση να με βοηθισει παρακαλω να μου στειλει μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Προς απάντηση όλων αυτών (και το λέω εντελώς καλοπροαίρετα) που ρωτάνε για java εφαρμογές και παιχνίδια,έχει ξαναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες και έχει δημιουργηθεί ένα καινούργιο thread για αυτό...αλλά επειδή σας καταλαβαίνω και ξέρω πως βαριέστε να ψάχνετε σε 141 σελίδες σας το δίνω στο πιάτο :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για την ταχύτητα του ΚU990 του μπορεί να διαβάσει αυτο : http://www.mygreatphone.com/forum/themes-wallpapers/11281-new-nyx-menu-clean-v1-4-a.html ! Το δοκίμασα και η ταχύτητα ανταπόκρισης της οθόνης έχει ανέβει δραματικά :D

 

P.s : Μου φαίνεται το συγκεκριμένο κινητό σηκώνει πολλές μετατροπές y00h00 xD

Ωραία. Κατέβασα το αρχείο. Επειδή όμως τα αγγλικά μου είναι ψιλοχάλια μπορεί να πει κάποιος τι κάνουμε από εκεί και πέρα, εκτός από το να ξεζιπάρουμε το αρχείο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Κατέβασα το αρχείο. Επειδή όμως τα αγγλικά μου είναι ψιλοχάλια μπορεί να πει κάποιος τι κάνουμε από εκεί και πέρα, εκτός από το να ξεζιπάρουμε το αρχείο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

ναι ρε παιδιά,όντως που τα περνάμε αυτά τα αρχεία?γιατί κ εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα κλήσεων (εισερχόμενα – εξερχόμενα κτλ), αριστερά απο τον τηλεφωνικό αριθμό εμφανίζεται ένα εικονίδιο.

Αυτό είναι πάντα εικονίδιο κινητού. Είτε καλέσεις δηλαδή ΣΠΙΤΙ είτε ΓΡΑΦΕΙΟ είτε ότι άλλο, εκεί πάντα εμφανίζεται εικονίδιο κινητού. Έτσι δεν ξέρεις από πού σε καλούν, ή όταν πάς να καλέσεις εσύ δεν ξέρεις αν ο αριθμός που καλείς αντιστοιχεί σε κινητό , σπίτι , γραφείο , fax…; :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά,όντως που τα περνάμε αυτά τα αρχεία?γιατί κ εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Αμα διαβάζατε το επόμενο post που έστειλα θα βλέπατε τον τρόπο.Τέσπα διαβάστε αυτή τη σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293&page=2 και αν έχετε απορίες και μπορώ να βοηθήσω...ευχαρίστως να το κάνω :)

 

P.s : Το theme στο site που σας έστειλα έχει γίνει updated και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα(έχω μείνει στην version 1,4 ;) ... Θα την βάλω το μεσημέρι και θα σας πω εντυπώσεις).

P.s 2 : Ο τρόπος εγκατάστασης είναι πιο εύκολος από οτι νομίζετε :p Διαβάστε το thread που σας έβαλα πιο πάνω και απλά θα σας πω ότι απλά το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε τα αρχεία του θέματος εκεί μέσα...οτι καταλάβατε,γτ ούτε εγώ κατάλαβα πολλά από αυτά που είπα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

tasosvel ναι σε αυτην την αναλυση εχεις καλυτερη ποιοτητα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

"κλειστό" λογισμικό. Δηλαδή ένα δικό του. Όχι Symbian ή WM . Δεν έχει wi-fi
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβάζατε το επόμενο post που έστειλα θα βλέπατε τον τρόπο.Τέσπα διαβάστε αυτή τη σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293&page=2 και αν έχετε απορίες και μπορώ να βοηθήσω...ευχαρίστως να το κάνω :)

 

P.s : Το theme στο site που σας έστειλα έχει γίνει updated και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα(έχω μείνει στην version 1,4 ;) ... Θα την βάλω το μεσημέρι και θα σας πω εντυπώσεις).

P.s 2 : Ο τρόπος εγκατάστασης είναι πιο εύκολος από οτι νομίζετε :p Διαβάστε το thread που σας έβαλα πιο πάνω και απλά θα σας πω ότι απλά το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε τα αρχεία του θέματος εκεί μέσα...οτι καταλάβατε,γτ ούτε εγώ κατάλαβα πολλά από αυτά που είπα :wacko:

 

καλημέρα. ευχαριστώ για τη υπομονή σου ,όντως φαίνεται εύκολο αλλά το πρόβλημα είναι ότι η σελίδα με τον theme manager λέει , error , μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. ευχαριστώ για τη υπομονή σου ,όντως φαίνεται εύκολο αλλά το πρόβλημα είναι ότι η σελίδα με τον theme manager λέει , error , μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο?

 

Θα τα ανεβασω στο rapidshare, τον theme manager κ το efs.

Aξίζει η ολη διαδικασια , το viewty γίνεται αγνώριστο..

Κ το κρίμα είναι οτι το κινητο εχει τοσες δυνατοτητες στον τομεα των themes κ η lg δεν μπηκε στον κοπο να ασχοληθει.

 

http://rapidshare.com/files/172921323/thememanager3.2.rar.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Βρε παιδιά θέλω να πάρω το κινητό από vodafone και μου λένε πως δεν υπάρχει ξέρει κάποιος κάτι? επίσης με την επιδότηση μπορώ να πάω σε κάποιο μαγαζί γερμανό να πάω να το πάρω από εκεί αν γίνετε?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

@Spidey thanks για το προγραμμα.

 

@blamis δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο εννοεις?Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν το εχουν και στο site τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και αν θα το φέρουν αλλά μου είπαν όχι!!γι αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος αν μπορώ με την επιδότηση να το πάρω από κάποιο άλλο μαγαζί π.χ. πλαίσιο Γερμανό!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ξέχασα να σας αναφέρω και είναι πολύ σημαντικό (εμένα δεν μου το είπε κανένας και έκανα ώρες να το ανακαλύψω) είναι ότι για να λειτουργήσει το EFS θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το antivirus σας! Αλλιώς το αναγνωρίζει ως ιό και το blockarei αυτόματα χωρίς να βγάλει προηδοποιητικό μήνυμα(μιλάω για το Kaspersky που έχω εγώ). Αυτά για τώρα :)

 

P.s : Μόλις πέρασα το νέο Nyx_menu από http://www.mygreatphone.com/forum/themes-wallpapers/11281-new-nyx-menu-clean-v1-7-a.html και παιδιά ειλικρινά η ταχύτητα του μενού και γενικότερα του κινητού έχει ανέβει ακόμα περισσότερο από την τελευταία version

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ξέχασα να σας αναφέρω και είναι πολύ σημαντικό (εμένα δεν μου το είπε κανένας και έκανα ώρες να το ανακαλύψω) είναι ότι για να λειτουργήσει το EFS θα πρέπει να απενεργοποιήσετε το antivirus σας! Αλλιώς το αναγνωρίζει ως ιό και το blockarei αυτόματα χωρίς να βγάλει προηδοποιητικό μήνυμα(μιλάω για το Kaspersky που έχω εγώ). Αυτά για τώρα :)

 

P.s : Μόλις πέρασα το νέο Nyx_menu από http://www.mygreatphone.com/forum/themes-wallpapers/11281-new-nyx-menu-clean-v1-7-a.html και παιδιά ειλικρινά η ταχύτητα του μενού και γενικότερα του κινητού έχει ανέβει ακόμα περισσότερο από την τελευταία version

 

Έτσι ειναι , το βλέπει ως ιό.Κατεβαστε απο εδώ το efs , ειναι μια χαρα, δε θα τη δει ως ιό, δεν χρειαζεται να απενεργοποιήσετε τίποτα.:)

 

http://rapidshare.com/files/172960532/LG_KU990_EFSTOOL_By_Yoshihiro_RC2.rar.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

BTW μήπως έχει κρατήσει κανένας το αρχικό black theme? Γιατί εγώ τα έσβησα όλα και τώρα ψάχνω να τα ξαναβρώ για να κάνω κάποιες αλλαγές
Link to comment
Share on other sites

Hi σε ολους.Μολις σημερα αγορασα το VIEWTY και θελω να ρωτησω μεροικα πραγματα.Δεν μπορω να βρω πως αλλαζω το φακελο αποθηκευσης των απεσταλμενων αρχειων μεσω BT.Και επεισης επειδη εχω ακουσει οτι κυκλοφορουν πολλα για το τηλ. θα ηθελα να μου δωσετε καποια site που θα μπορεσω να βρω τετοιου ειδους προσθετα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχει προστατευτικο καμερας??

οταν το γυριζεις σε οριζντια θεση η εικονα κινειται και αυτη αναλογα.εχει αισθητηρα κινησης για τα παιχνιδια και γενικα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προστατευτικό κάμερας και δεν έχει ούτε αισθητήρα κίνησης ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...