Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

k_giannis εσύ ποιά εκδοση έχει πάνω στο viewty ?? εγώ έχω την KU990_V10a εσύ ποια έχεις??? επίσης μια μέρα που έβλεπα ένα βίντεο σχετικά με το viewty στην οθόνη αναμονής μπορούσε να βάλεις ρολόι , ημερολόγιο και άλλα από μια μπάρα που εμφανιζόταν στα αριστερά της οθόνης όπως το f490 της samsung ... ξέρετε πώς γίνεται αυτό ... εγώ το έχω από τις ρυθμίσεις όμως μόνο ρολόι και ημερολόγιο μπορώ να βάλω...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Βασικα, δεν ξερω πως βλεπεις ποια εκδοση εχει το Viewty... Πως γινεται να το δω αυτο.?

 

2) Τωρα γι'αυτο που λες περι ρολογιου και αλλων πολλων(*) μαλλον ειδες το καινουργιο LG KF700.... Το Viewty δεν εχει αλλες επιλογες σχετικα με την οθονη αναμονης και η ρυθμιση τους γινεται μονο απο το μενου. Ενω το καινουργιο που σου λεω, εχει ρολόι ημερολογιο ατζεντα και κατι αλλο που μπορεις να βαλεις στην οθονη αναμονης, τα οποια και ρυθμιζονται απο αυτην τη μπαριτσα που υπαρχει στην ακρη της οθονης.. ;)

Οποτε μαλλον το ειδες, στο Viewty μας δεν γινεται τιποτε αλλο.

 

3) Ελαβα απαντηση τελικα απο το παιδι στο youtube με το κολπο που κανει landscape την οθονη αναμονης και.. οπως ηταν πιο αναμενομενο, προκειται περι μουφας και συγκεκριμενα ειναι βιντεο.......

(καπου το'χα πει εγω οτι παιζει να ειναι και κανα βιντεο..)

 

[ATTACH]11944[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μας τα χάλασε τώρα αυτός ... όσο για το kf700 είμαι σίγουρος πως είναι το viewty... την εκδοση για να τη δείς πρέπει να πας στις ρυθμήσεις (phone settings) -> πληροφορίες τηλεφώνου ( handset information ) -> έκδοση λογισμικού (s/w version)

 

για δες εδώ

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα.. εγω εχω την εκδοση V10c

Τι λεει αυτη..?? Εχει καποια διαφορα απο καποια αλλη? Θα χρειαζοταν μηπως καμια αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα ξέρω και εγώ???? ... ξαναρώτησα ξανά για αυτό το θέμα με το sw viersion όμως ή απάντηση που πείρα δεν την κατάλαβα ... επίσης για δες το βίντεο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μα ξέρω και εγώ???? ... ξαναρώτησα ξανά για αυτό το θέμα με το sw viersion όμως ή απάντηση που πείρα δεν την κατάλαβα ... επίσης για δες το βίντεο ...

 

Τι συμπαθητικο ψωμομενο κοριτσι.! Μακαρι να καταλαβαινα και τι λεει..

 

Ωχ! Εχει στο Viewty αυτο που ελεγες για την μπαρα στα αριστερα.... :blink: :confused:

Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να το εχει εκεινο το Viewty σ'εκεινη την χωρα, και να μην το εχουν και τα δικα μας. Τοσο διαφορετικα firmwares υπαρχουν?? (γιατι περι εκδοσης λογισμικου πρεπει να εχει να κανει..)

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι???

 

Θα μπορουσαμε αραγε να το ανακαλυψουμε και να το "φτιαξουμε" να υπαρχει και στα δικα μας Viewty αυτο.?! :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδες τελικά πως είχα δίκαιο??? Μάλλον σε αυτό το forum μόνοι μας μιλάμε για το viewty .... :P ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είδες τελικά πως είχα δίκαιο??? Μάλλον σε αυτό το forum μόνοι μας μιλάμε για το viewty .... :P ...

 

:lol: :lol: Τωρα ναι, μονοι μας τα λεμε, αλλα γενικα ειναι κι αλλα 2-3 τουλαχιστον παιδια που γνωριζουν κι αυτοι πολλα για το Viewty κι εχουν βοηθησει γενικα εδω μεσα.. ;)

 

 

Παντως για εκεινο το βιντεο ναι, ειχες δικιο! Viewty ειναι το τηλεφωνο που δειχνει και πραγματικα εχει μια "widget-bar" στο πλαι στην οθονη αναμονης.... :blink: :confused: :wacko:

Δεν ξερω τι να πω ή τι θα μπορουσαμε να κανουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: παιδια θα τρελαθω... Δεν ξερω εσεις, παντως εγω ουτε το ηξερα ουτε περιμενα να δω κατι τετοιο.!

 

Προκειται για τα handsfree του Viewty (αυτα που ειχε μεσα το πακετο, οχι τιποτε αλλα). Ημουν στο μπαλκονι και μιλαγα με το ενα ακουστικο του handsfree και εκει που ακουμπαγα στο καγκελο, βλεπω ξαφνικα το αλλο ακουστικο κολλημενο στο καγκελο! :lol: :lol:

 

Πραγματικα δεν ηξερα οτι ειναι μαγνητικα κιολας τα handsfree(!).. ουτε το ειχα ξαναπροσεξει ποτε αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντω αν βρώ κάτι σχτικό με την μπάρα σίγουρα θα το βάλω πάνω στο viewty μου ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

πάντω αν βρώ κάτι σχτικό με την μπάρα σίγουρα θα το βάλω πάνω στο viewty μου ...

 

Και, θελω να πιστευω πως θα το μοιραστεις κιολας....! :baby: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τώρα να το βρώ πρώτα και μετά θα σας πω ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να έχω ποστάρει σωστά (...). Ήθελα τα φώτα σας, για την αγορά ενός μεταχειρισμένου viewty. Συγκεκριμένα, μετά την κλοπή του Ν95 που είχα (κλαψ...), βρέθηκε ένα φιλαράκι που θέλει να δώσει το Viewty που έχει. Το τηλ. το έχω στα χέρια μου από την Κυριακή και θα το κρατήσω, έχει καλή κάμερα, μου αρέσει η touch screen οθόνη. Επιπρόσθετα, δε με παίρνει να πάω εκ νέου σε αγορά Νοκια, από οικονομική άποψη αλλά και επειδή αναμένονται πλέον το Ν96 αλλά και άλλα αξιόλογα μοντέλα από άλλους (Ομνια κλπ). Η ερώτηση είναι πόσο πάει ένα μεταχειρισμένο vIEWTY? Ο φίλος δε μου ζήτησε συγκεκριμένο ποσό κι εγώ βέβαια δεν θέλω να τον κλέψω. Τι λέτε? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πόσο πάει αλλά σίγουρα θα το αγοράσεις πιο κάτω από οτι το έχουν τωρά στα κατστήματα ... Και εγώ σκέφτομαι να πουλήσω το viewty μου αλλά μένω Κύπρο και εδώ στην Κύπρο δεν υπάρχουν και πολλοί αγόραστες ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μια αναζήτηση που έκανα στο skroutz.gr μου έβγαλε τιμές από 289 - όχι άσχημα - έως 493 (!) ευρω - καλά αυτοί ξημερώθηκαν μακριά... -. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω site που να δίνουν μεταχειρισμένα για να τσεκάρω τιμές. Προσανατολίζομαι στα 200 ευρώ κατ' αρχήν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμίζω γύρω στα 250 - 280 ευρώ θα σου πεί ... Εαν είναι σε άριστη κατάσταση ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, με τόσα σχεδόν, με μία σύνδεση άνευ παγίου, παίρνω καινούριο το Ν82 ή Ν95, αν δεν κάνω λάθος (με τέτοια σύνδεση είχα πάρει και το προηγούμενό μου τηλ.). Δεν ξέρω, τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

μα ξέρω και εγώ???? ... ξαναρώτησα ξανά για αυτό το θέμα με το sw viersion όμως ή απάντηση που πείρα δεν την κατάλαβα ... επίσης για δες το βίντεο ...

skin ειναι αυτο ρε παιδια 1000%! ! !

 

μέσα στο thememanager εχει ενα τέτοιο θεματάκι που εμφανιζει μπαρα απο αριστερα κτλ..

 

Γενικα με λιγες γνωσεις flash μπορεις να κάνεις αρκετα πράγματα για το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

έχω να πώ πάντως οτι το κινητο εδω και 2,5 μηνες που το εχω δεν εχει κολλησει καμια φορα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ως τωρα ειναι το ποιο αξιοπιστο κινητο μου..

 

Το μόνο μειονέκτημα που του βρίσκω ειναι η σχετικά "μικρη" μπαταρία του (μεσος όρος ημερών που κραταει 2-2,5) κατα τα άλλα ειναι σουπερ...

 

ΑΑΑΑ αν γινοταν να ειναι και λίγο ποιο γρηγορα στο πρωτο ανοιγμα των εικόνων κτλ θα ήταν ακόμη καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

@ andreas_ku990 + photioss :

Το μονο κακο που εχει το Ν82, ειναι το υψηλο SAR . . .

Αλλιως ειναι παρα πολυ καλο, (πολλα και καλα τεχνικα χαρακτηριστικα) και σε καλη τιμη πιστευω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

skin ειναι αυτο ρε παιδια 1000%! ! !

 

μέσα στο thememanager εχει ενα τέτοιο θεματάκι που εμφανιζει μπαρα απο αριστερα κτλ..

 

Γενικα με λιγες γνωσεις flash μπορεις να κάνεις αρκετα πράγματα για το κινητο!

 

Με τιποτα δεν πιστευω να εχουν περασει οποιαδηποτε εφαρμογη (στην προκειμενη περιπτωση το theme manager) και να του κανουν παρουσιαση με ετσι...

 

Οσο για το theme που λες οτι εχει αυτη τη μπαρα, δεν υπαρχει κατι τετοιο (δυστυχως), μονο το "easy viewty" εχει κατι παρομοιο αλλα καμια σχεση με εφαρμογες στην οθονη αναμονης και για την ακριβεια εχει -δυο- μικρες slide μπαριτσες με καποιες επιλογες, σε στυλ συντομευσεων..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντωs σημερα παραγγειλα και την "κινεζια" του iphone,ετσι για δευτερο κινητο,ελπιζω να κρατησει κανα χρονο

http://www.mylot.gr/product_info.php?products_id=39

υπ'οψιν εχει μερικα πραγματα που δεν ταχουν τα πιο ακριβα κινητα,δηλαδη 6 ηχεια σουπερ στερεοφωνικα και ειδικα στα μπασα,μπαταρια 1800αρα την στιγμη που κανενα κινητο δεν εχει πανω απο 1100αρα,αρα ξεχναs να το φορτισειs και φυσικα η τιμη.

απο μειον υπαρχουν,αλλα σαν τιμη αποδοση,δεν το συζητω.

Link to comment
Share on other sites

xα, πλακα εχει το κινητο.! Περιμενω εντυπωσεις xolloth.. δεν ειναι κακο για δευτερο οπως λες και σε αυτην τη τιμη.

 

(ρε'συ εχει κι αλλες "μουφιτσες" εκει μεσα, που εχουν πολυ πλακα!! απο ποιοτητα βεβαια δεν ξερω και απο κανα sar μην ειναι φουρνοι μικροκυματων..)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το παραλαβω σε καμμια 10αρια μερεs μου ειπαν γιατι ερχεται απ'ευθειαs απο Κινα.

για sar ρωτησα αλλα μου ειπαν οτι δεν ξερουν,τωρα αληθεια --ψεμματα δεν ξερω,παντωs ειδαμε και πολλα ακριβα κινητα με πολυ υψηλο sar.

Link to comment
Share on other sites

[...] παντωs ειδαμε και πολλα ακριβα κινητα με πολυ υψηλο sar.

 

Σιγουρα, δε λεω.. Γι'αυτο ομως σκεφτομαι τι μπορει να γινεται ειδικα με αυτα τα κινητα. (?!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...