Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8elo tis apopseis sas gia to sigkekrimeno til gt to skeftome sobara na to agoraso tis proseseis imeres

me 2 logia axizei nai i oxi

kai kati akoma xerete mipos ean to LG KS20 8a kiklofisei kai ektos tis vodafone dld anexartito

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια φορα εκανα το μεγαλο λαθοσ και πηρα LG(περυσι το chocolate)και το αλλαξα σε 2 εβδομαδεσ..Μακρια απο LG.Αγοραστε καλυτερα ενα κλιματιστικο LG με τα ιδια χρηματα...θα πιασουν τοπο!

 

Καλα μην τρελαθουμε επειδη εσενα δε σου αρεσε να μην παρουμε ολοι και γω ειχα πριν το Shine ημουν ευχαριστημενος γι αυτο πηρα ξανα;)Το κινητο αξιζει και σχεδον ολοι ειναι απολυτα ικανοποιημενοι:happy:

Link to comment
Share on other sites

8elo tis apopseis sas gia to sigkekrimeno til gt to skeftome sobara na to agoraso tis proseseis imeres

me 2 logia axizei nai i oxi

kai kati akoma xerete mipos ean to LG KS20 8a kiklofisei kai ektos tis vodafone dld anexartito

 

Με μια φωνη...ΟΧΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

mia foni NAI.

 

an diavaseis tis selides pou oi katoxoi tou kinitou perigrafoun tis empiries tous me to sigekrimeno tilefono tha katalaveis giati prepei na trekseis na to pareis file abrageo

Link to comment
Share on other sites

ειναι κουραστικο να γραψει καποιος τη γνωμη του για το αν αξιζει η οχι ενα κινητο ενω εχουν ειπωθει ολα αυτα. φιλε μου διαβασε τις σελιδες η το review και βγαλε δικια σου αποψη. και φιλε sonakiasfun εχεις δοκιμασει το συγκεκριμενο τηλ? οκ καταλαβαμε δεν σου αρεσει η lg. ομορφα, αγορασε κλιματιστικο της. ασε ολους τους υπολοιπους που εχουν γραψει 16 σελιδες και κατεχουν το κινητο να πουν τη γνωμη σου. ανωφελο θα ειναι να λες συνεχως "κατω η lg" και ολη αυτη τη προβοκατσια τελως παντων.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα για να πω την αληθεια εχω αφαιρεσει την ζελατινα και εχω βαλει το screenprotector:p
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα για να πω την αληθεια εχω αφαιρεσει την ζελατινα και εχω βαλει το screenprotector:p

 

screen protector? Την οθόνη με τι την καθαρίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω ζελατινα εννοεις του εργοστασιου οταν ειναι στο κουτι του,περαν απο αυτην εχει και μια αλλη πιο χοντρη για προστασια απο χαραγματα και κακη χρηση που κολλαει πανω στην οθονη και μενει εκει οποτε εισαι μια χαρα;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...απο σημερα το πρωι ειμαι και εγω κατοχοσ του viewty- που μαλλον απο το beauty πρεπει να βγαινει...ακομα το φορτιζω και σε λιγο θα το ανοιξω για να αρχιζω σιγα σιγα να το ανακαλυπτω...αληθεια εχει κανεις κανενα site με εφαρμογες και παιχνιδια.υπαρχει καποιο thread εδω? το ξερω ειναι πολυ νωρισ αλλα να σας πω την αληθεια ημουν αναμεσα σε αυτο και το ericson w960i που εχει ανοιχτο λογισμικο και διαλεξα αυτο για τις δυνατοτητες της καμερας και για το οτι φενεται λιγοτερο "παντοφλα" απο το αλλο.οπως λεει και το λογοπαιγνιο με το ονομα του-που μαλλον αυτο θα εννοουν εε?-ειναι beauty!!
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα εκανα το μεγαλο λαθοσ και πηρα LG(περυσι το chocolate)και το αλλαξα σε 2 εβδομαδεσ..Μακρια απο LG.Αγοραστε καλυτερα ενα κλιματιστικο LG με τα ιδια χρηματα...θα πιασουν τοπο!

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν θα πρεπε να είσαι τοσο απόλυτος (και απο την στιγμή που δεν το έχεις το τηλ)Παρόλα αυτα είσαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ να διατιπώσεις την γνώμη σου.Το κινητό παρόλα αυτά εχει τα θετικά του (αρκετά) αλλα εχω διαπιστώσει και πάρα πολλά αρνητικά στοιχεία.Μερικά απο τα οποία είναι...

  • Αν και 5 ΜΡ η κάμερα ΔΕΝ με ενθουσίασε.Το Κ800 που είχα πρίν μπορώ να πώ οτι σε αρκετές περιπτώσεις έβγαζε καλύτερες φωτό.
  • Οι ρυθμίσεις για την κάμερα και για το βιντεο είναι ΠΑΡΑ πολλές χωρις αυτο να ειναι θετικό.Και απο την στιγμή που κάθε φορά που σβήνεις την καμερα το κινητό ΔΕΝ σώνει τις ρυθμίσεις σου αλλα επιστρέφει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...
  • Στο θέμα των επαφών έχει λίγο χωρο για αποθήκευση...
  • Μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ 100 υπενθημήσεις στο ημερολόγιο...
  • Μπορεις να αποθηκεύσεις ΜΟΝΟ 5 ΜΕΜΟ...
  • Εχει ΜΟΝΟ 3 θέματα να βάλεις στο κινητο απο τα οποία το 1 με ένα ψάρι... (αισχρό)
  • Αναγνωρίζει εξωτερικές κάρτες μεχρι 2 γιγα ΜΟΝΟ.
  • Υπάρχει καποιο προβλημα στην αναγνώριση των βιντεο που θα του περάσεις.Αν είναι σε μορφή avi δεν τα διαβάζει.
  • Εχω παρατηρήσει οτι αρκετές φορές μου παρουσιάζει πρόβλημα συνδεσιμότητας με το lg suite του υπολογιστή.Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ το αναγνωρίζει ΚΑΝ το κινητό...
  • Καλά για αλλαγή filmware δεν το αναφέρω καν.Καμοία σχεση με την SE που το έκανες μονος σου.Εδω ακομα η LG έχει ΜΑΥΡΑ μεσανυχτα...
  • Οταν αποθηκευεις φωτό στην εξωτερική μνήμη (που ΟΛΟΙ εκει τις βάζουμε ) το κινητό εχει την ΤΑΣΗ να εξαφανίζει τα οποια folder εχεις φτιάξει.Με αποτέλεσμα οταν πας στο ΜΕΝΟΥ να δεις τις φωτό σου στις ΠΕΤΑΕΙ ολες μαζι την μια κατω απο την αλλη ή την μια δίπλα απο την αλλη.Είναι τραγικά κουραστικό και απαράδεκτο να κάνεις 1 ώρα να βρεις την φωτό που θές και να μήν σου εμφανίζει τα folders.

Αυτά τα λίγα για αρχή και το έχω ΜΟΝΟ 2 εβδομάδες....:confused:

ΥΓ : Ξέχασα να αναφέρω την απαράδεκτη μπαταρία που έχει.Καμία σχέση με το Κ800 (βέβαια έχει τεράστια οθόνη που καίει...) αλλα ειναι κουραστικό να το φωρτίζεις καθε 2 μερες... (και χωρίς τρελή χρήση)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο χθεs ειμαι κατοχοs και εγω αυτου του υπεροχου κινητου,αλλα θελω να ρωτησω 2 πραγματα.

1]πωs απενεργοποιειται το πληκτρο κλειδωματοs γιατι ειναι σπαστικο καθε 10 δευτερολεπτα να χρειαζεται να το παταs για να κανειs την δουλεια σου και 2]πηρα την wind για να μου κανει τιs ρυθμισειs για MMS κ.λ.π.και μου ειπαν οτι ακομα δεν τιs εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας καινουργιος κατοχος εδω.Δυο πολυ κουραστικα πραγματα μεχρι τωρα,

1.200 καταχωρισεις καταλουγου με ελληνικους χαρακτηρες ολοι χυμα στο κυμα στην τελευταια συντομευση(.#1)Οποιος μπορει να βοηθησει...

2.Στον browser που εχει δεν μπορεις να εισαγεις url στα αγγλικα!!!!(δεν το εψαξα πολυ

αυτο)και επισης στον opera ΚΑΘΕ φορα που βαζεις url πρεπει να το αλλαζεις απο τα ελληνικα στα αγγλικα:nagger:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο χθεs ειμαι κατοχοs και εγω αυτου του υπεροχου κινητου,αλλα θελω να ρωτησω 2 πραγματα.

1]πωs απενεργοποιειται το πληκτρο κλειδωματοs γιατι ειναι σπαστικο καθε 10 δευτερολεπτα να χρειαζεται να το παταs για να κανειs την δουλεια σου και 2]πηρα την wind για να μου κανει τιs ρυθμισειs για MMS κ.λ.π.και μου ειπαν οτι ακομα δεν τιs εχουν.

 

Εγω μετο που εβαλα την καρτα αμεσως βρηκε τις ρυθμισεις wind aπο μονο του

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπε κανειs εαν μπορω να απενεργοποιησω το κλειδωμα που κανει καθε 5 δευτερολεπτα και πρεπει να παταμω το δεξι κουμπακι για να ξεκλειδωνει.
Link to comment
Share on other sites

παρακάτω ακολουθούν φωτογραφίες που τράβηξα ρύθμιση 5Mpixel και τις έχω μετατρέψει σε 1024χ768:

 

Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν χωρίς και με σταθεροποιητή λήψης. Η 1η είναι χωρίς και η 2η με σταθεροποίηση εικόνας ανά θέμα:

 

http://img177.imageshack.us/img177/3407/57132035oo6.th.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/6731/62051712vn1.th.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/2343/59693235hq1.th.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/4642/78430631sw5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπε κανειs εαν μπορω να απενεργοποιησω το κλειδωμα που κανει καθε 5 δευτερολεπτα και πρεπει να παταμω το δεξι κουμπακι για να ξεκλειδωνει.

 

Ελεος τοσο δυσκολο ειναι να το ψαξεις οπως καναμε ολοι μας;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το φορτισα χθεs απο το βραδυ μεχρι το πρωι,αλλα μετα το ξεσκισα και ετσι τοχω βαλει παλι να φορτισθει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

σε μένα μετά τη 2η φόρτιση πλέον κρατάει άνετα 3 μέρες, ωστόσο την 4η θέλει φόρτιση. Θα συνεχίσω ωστόσο τις 1ες φορτίσεις να αδείαζω εντέλως τη μπαταρία πριν τη φορτίσω ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Shine που ειχα κραταει περισσοτερο και αυτο ειναι πολυ καλο.Και εγω κανω αποφορτιση και μετα φορτιση οπως την πρωτη φορα αλλα στο ΜΙΟ Α501 που ειχα ελεγε οτι δεν ειναι καλο να γινετε αυτο τουλαχιστον για τη συγκεκριμενη συσκευη γιατι καταστρεφει την μπαταρια;)
Link to comment
Share on other sites

καπου στο προσπεκτουs νομιζω οτι γραφει οτι δεν χρειαζεται να αδιασει η μπαταρια,για να το φορτισειs.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...