Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon Mages.Energopoihsa kai to 3G mou,sthn perioxh mou EXEI kalypsh 3G alla PALI TIPOTA!!!

o Web browser SERNETAI kai ta Google maps-Utube oyte pou to skeytonte na sybdethoun...

Mallon h Lg den mas ta leei kala...

Yparxei kaneis edw pou na exei to kinhto kai oxi na mou leei arloumpes pou vlepei na grefontai sta diafora site?

 

Eχεις συνδεση 3g-cosmote-ιντερνετ?

Kαλα μονο σε WAP-sites μπορεις να μπεις?

 

δες

 

[url]http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%20Wireless%20Internet#jump5[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kai bebaia exw 3G/cpsmote /internet

Kai nai mpainw MONO se WAP selides giati to LG KU990 mpainei MONO se WAP selides.Blepeis den yposthrizei web selides web .Epibebaiomeno kai apo thn Cosmote.Kai oso ki an to exw palepsei to Google maps kai to U tube DEN syndeontai...

kati paizei edw kai den mas to exoun pei apo thn Lg...

Link to comment
Share on other sites

kai bebaia exw 3G/cpsmote /internet

Kai nai mpainw MONO se WAP selides giati to LG KU990 mpainei MONO se WAP selides.Blepeis den yposthrizei web selides web .Epibebaiomeno kai apo thn Cosmote.Kai oso ki an to exw palepsei to Google maps kai to U tube DEN syndeontai...

kati paizei edw kai den mas to exoun pei apo thn Lg...

 

πληρωνεις δηλαδη μηνιαιο παγιο και εχεις free ΜΒ η GB?

Πιστευω να εχει καπου στις ρυθμισεις για τις συνδεσεις, τι γραφει εκει στα σημεια προσβασης?

Link to comment
Share on other sites

σε ενα φορουμ βρηκα αυτα

General Network HSDPA / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 Announced 2007, August Status Available Size Dimensions 103.5 x 54.4 x 14.8 mm Weight 112 g Display Type TFT touchscreen, 256K colors Size 240 x 400 pixels, 3 inches - Flash UI

- Downloadable wallpapers Ringtones Type Polyphonic (40 channels), MP3 Customization Composer, Download Vibration Yes Memory Phonebook Yes, Photocall Call records 40 dialed, 40 received, 40 missed calls Card slot microSD (TransFlash), buy memory - 100 MB shared memory Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps HSCSD No EDGE Yes 3G HSDPA, 3.6 Mbps WLAN No Bluetooth Yes, v1.2 with A2DP Infrared port No USB Yes, v2.0 Features Messaging SMS, EMS, MMS, Email Browser WAP 2.0/xHTML Games Yes, order now Colors Black Camera 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, video(VGA 30fps, QVGA up to 120fps), strobe flash; secondary VGA videocall camera - Java MIDP 2.0

- MP3/MPEG4/WMV/AAC/DivX player

- FM radio with RDS

- Organiser

- Voice memo

- Built-in handsfree Battery Standard battery, Li-Ion 1000 mAh

In the mobile phones, built-in software that allows the user to access special resources (sites). The browsers can support different transfer protocols - WAP, i-mode, HTTP(web).

 

 

υποστιριζει τα παντα:)...κατι λαθος στην συνδεση σου εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το είδα σήμερα...

Πάνεμορφο, πολύ ωραία οθόνη, απίστευτη κάμερα, πολύ καλή απόκριση της οθόνης

ΑΛΛΆ μόνο 5 σημειώσεις ΕΛΕΟΣ και το ηχείο μέτριότατο...

 

Μαλλον δεν θα το πάρω...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα βλακεία και χάλασα το screen protector που είχε μέσα στη συσκευασία! Ξέρετε από που μπορώ να βρώ ή να αγοράσω ένα? :(
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΆ μόνο 5 σημειώσεις ΕΛΕΟΣ και το ηχείο μέτριότατο...

 

 

Κατι αντιφασεις να τρελενεσαι ρε πο..τη μου ε; Ολοκληρα 100Mb μνημης σε μια πρωτοπορα συσκευη (Dvix, image stabilazer, iso 800, manual focus, 120fps video) και να αποθηκευει ΜΟΝΟ 5 σειμειωσεις..!! :mad::mad:.

Αν πριν μερικα χρονια μου λεγε καποιος πως θα "ερωτευομουν" ενα LG, και θα το θελα δικο μου, θα βαζα τα γελια :lol: και θα του λεγα πως αποκλειεται να θελισω συσκευη εταιριας που φτιαχνει ψυγεια και κλιματιστικα.....Αν ξαναβλεπα αυτον τον τυπο σημερα και του λεγα πως "καψουρευτηκα" ενα σουπερ LG που μπορει να αποθηκευσει μονο 5 σειμειωσεις, θα πεθαινε σιγουρα στα γελια :lol::lol: και ισως....λεω ισως, να μου λεγε πως θα κανω μαμακια να το παρω.....

 

Παντως το ηχειο του 2 φορες που το ακουσα, μου φανηκε ικανοποιητικοτατο.! Σιγουρα ειχες ανεβασει την ενταση στα μεγιστα φιλε manos the greek;

 

Εκνευριστηκα απιστευτα με την απαντηση που εδωσε η LG στον nikolasdani :mad::mad:....Αυτο απλα δεν λεγεται απο επισημη αντιπρωσοπεια. Νομιζω οτι χρειαζωνται ομαδικο κραξημο ,πας και στρωσουν.!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ακούς αλλά δεν έχει την απόδοση 2 δυνατών ηχείων όπως

π.χ. το Ν81. Βασικά είχε και πολύ δυνατή μουσική στο Πλαίσιο εκείνη την ώρα...

 

Το ηχείο δεν με πείραξε τόσο, αλλά με πείραξε ο κατάλογος και οι 5 σημειώσεις,

πραγματικά έλεος, στο 7390 τώρα μπορεί να έχω και 15 σημειώσεις όπως ξέρω εγώ

πότε ανοίγει και πότε κλείνει η σχολή κτλ ή ακούω ένα τραγούδι και γράφω τους στίχους.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιφασεις να τρελενεσαι ρε πο..τη μου ε; Ολοκληρα 100Mb μνημης σε μια πρωτοπορα συσκευη (Dvix, image stabilazer, iso 800, manual focus, 120fps video) και να αποθηκευει ΜΟΝΟ 5 σειμειωσεις..!! :mad::mad:.

Αν πριν μερικα χρονια μου λεγε καποιος πως θα "ερωτευομουν" ενα LG, και θα το θελα δικο μου, θα βαζα τα γελια :lol: και θα του λεγα πως αποκλειεται να θελισω συσκευη εταιριας που φτιαχνει ψυγεια και κλιματιστικα.....Αν ξαναβλεπα αυτον τον τυπο σημερα και του λεγα πως "καψουρευτηκα" ενα σουπερ LG που μπορει να αποθηκευσει μονο 5 σειμειωσεις, θα πεθαινε σιγουρα στα γελια :lol::lol: και ισως....λεω ισως, να μου λεγε πως θα κανω μαμακια να το παρω.....

 

Παντως το ηχειο του 2 φορες που το ακουσα, μου φανηκε ικανοποιητικοτατο.! Σιγουρα ειχες ανεβασει την ενταση στα μεγιστα φιλε manos the greek;

 

Εκνευριστηκα απιστευτα με την απαντηση που εδωσε η LG στον nikolasdani :mad::mad:....Αυτο απλα δεν λεγεται απο επισημη αντιπρωσοπεια. Νομιζω οτι χρειαζωνται ομαδικο κραξημο ,πας και στρωσουν.!

 

H LG ειναι απο τις μεγαλυτερες και πιο αναπτυσομενες εταιρειες στον κοσμο και δεν κατασκευαζει μονο ψυγεια και κλιματιστικα. εχει κορυφαια προιοντα σε εικονα και ηχο π.χ. Εγω εχω αγορασει Plasma TV 42'', DVD οπως και laptop και ειναι τελεια σε σχεση ας πουμε με SONY που ειναι και πανακριβα. Στα τηλεφωνα κανουν φιλοτιμες προσπαθειες και πιστευω σε λιγο καιρο θα ειναι κι εκει κορυφη. Service δεν μου εχει χρειαστει ποτε και δεν εχω γνωμη αλλα απ οτι διαβαζω στο net ειναι αρκετα καλο.

Link to comment
Share on other sites

δειτε τα χαρακτηριστικα της συσκευης και με εικονα απο την επισιμη σελιδα του τηλεφωνου (και για το internet)!

 

http://viewty.lgmobile.com/

Link to comment
Share on other sites

αραγε themes μπορουμε να βρουμε ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoios edw poy na EXEI to LG sta xeria toy kai na exei provlhma me to google maps?Se emena den trexei me tipota...Mhpws einai provlhma ths efarmoghs?

H LG pantws akoma kai shmera DEN mporei na boithisei giati lene einai kainoyrgia h syskeyh kai den gnwrizan (akoyswn akoyswn) oti to KU eixe to google maps mesa.

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia oso paei kai perisotera arnhtika briskw sthn syskeyh...:(

Otan travas video me 120fps (to opoio eiani men poly kalo) otan pas sthn anaparagwgh paizei MONO se slow motion.Nai to kserw oti exei plaka na travas kana videaki me mpalonia na spane ktl (opws afta pou yparxoyn sto utube)alla to thema einai na mporeis na ta deis kai kanonika.Sto KU einai STANDAR h rythmish gia ta video me 120fps h anaparagwgh se slow motion...:mad:

KAI H LG AKOMA DEN GNWRIZEI THN SYSKEYH THS xaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoios edw poy na EXEI to LG sta xeria toy kai na exei provlhma me to google maps?Se emena den trexei me tipota...Mhpws einai provlhma ths efarmoghs?

H LG pantws akoma kai shmera DEN mporei na boithisei giati lene einai kainoyrgia h syskeyh kai den gnwrizan (akoyswn akoyswn) oti to KU eixe to google maps mesa.

 

Bρε φιλε σου απαντησα οτι παει σφαιρα το ιντερνετ και ανοιγει ολες τις εφαρμογες. kai blogspot & google maps kai gmail. Τωρα sto προβλημα σου ή το δικτυο σου 8α σε βοη8ησει η η LG. :)

 

To video sta 120 fps μπορεις μετα να το επεξεργαστεις και να το κανεις πιο γρηγορο. Αλλωστε τι νοημα εχει να το κανεις να παιζει 120 fps κανονικα?

 

Ειχε χρονια να με ενθουσιασει τηλεφωνο τοσο πολυ και καποιοι ψαχνουν ψιλους στα αχυρα :)

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

οκ , μολις τελειωσα με τις ρυθμισεις cosmote-internet, δεν τις εχει μεσα(η cosmote δεν εχει ακομη το μοντελο στα χερια της), εχει μονο wap, και το κινητο παει σφαιρα σε ολο το web:) , google map και youtube οκ:)

 

κατα τα αλλα..παρα πολυ καλο,...ας αρχισω τις εξερευνησεις:lol:(για αλλον το πηρα...αλλα μαλλον θα το κρατησω...:O:whistle::w00t:)

Link to comment
Share on other sites

οκ , μολις τελειωσα με τις ρυθμισεις cosmote-internet, δεν τις εχει μεσα(η cosmote δεν εχει ακομη το μοντελο στα χερια της), εχει μονο wap, και το κινητο παει σφαιρα σε ολο το web:) , google map και youtube οκ:)

 

κατα τα αλλα..παρα πολυ καλο,...ας αρχισω τις εξερευνησεις:lol:(για αλλον το πηρα...αλλα μαλλον θα το κρατησω...:O:whistle::w00t:)

 

wraia gia pes ligo tis rythmiseis cosmote gia to web na to rythmisoume ki emeis!!!Thanks

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η LG μετα τα κλιματιστικα και τους ψυγειοκαταψυκτες (ενταξει κακια ειναι αυτη):lol:, βαλθηκε να ανεβασει πολυ τον πυχη.! Το Viewty λοιπον, ειναι μακραν το καλυτερο της τηλεφωνο και σιγουρα ενα απο τα καλυτερα της αγορας αυτη τη στιγμη.! Μετραω τις μερες μια μια μεχρι τις 15 του Δεκεμβρη που θα το κανω και γω δικο μου :w00t:.

 

Φανταζoμαι θα πηρατε πρεφα την καινουργια εκδοση του Google Maps.! Τι να παιζει αραγε με αυτη; Θα μπορεσουμε να την περασουμε εκ των υστερων στο Viewty; Τι εφαρμογη ειναι; Java; (.jar το αρχειο δηλ;). Και εδω μου γενναται παλι το ερωτημα, για το αν και πως εγκαθιστανται παιχνιδια-εφαρμογες Java στο Viewty; (στο review του gsmarena λεει πως γινεται). Μεσω Bluetooth; Εμφανιζει λεει εικονικο χειριστηριο !!

 

Εχω τρελαθει να μαθω:hypno:. Το δοκιμασε κανεις; Δεν μπορει να μην θελει κανεις να παιξει games στο Viewty με εικονικο χειριστηριο....Ποιο παληκαρι θα μας πει; Ειμαι ολο αγωνια ως φανατικος mobile gamer:).

Link to comment
Share on other sites

wraia gia pes ligo tis rythmiseis cosmote gia to web na to rythmisoume ki emeis!!!Thanks

 

πληροφοριες μονο απο cosmote , οχι απο εναν ασχετο(γνωριζεις εσυ)..πληροφοριακα πρεπει να δημιουργησεις ενα νεο acces point που θα εχει σαν APN 3g-internet , πρεπει ομως να εχεις συνδεση 3g στην cote, για να δουλεψει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η LG μετα τα κλιματιστικα και τους ψυγειοκαταψυκτες (ενταξει κακια ειναι αυτη):lol:, βαλθηκε να ανεβασει πολυ τον πυχη.! Το Viewty λοιπον, ειναι μακραν το καλυτερο της τηλεφωνο και σιγουρα ενα απο τα καλυτερα της αγορας αυτη τη στιγμη.! Μετραω τις μερες μια μια μεχρι τις 15 του Δεκεμβρη που θα το κανω και γω δικο μου :w00t:.

 

Φανταζoμαι θα πηρατε πρεφα την καινουργια εκδοση του Google Maps.! Τι να παιζει αραγε με αυτη; Θα μπορεσουμε να την περασουμε εκ των υστερων στο Viewty; Τι εφαρμογη ειναι; Java; (.jar το αρχειο δηλ;). Και εδω μου γενναται παλι το ερωτημα, για το αν και πως εγκαθιστανται παιχνιδια-εφαρμογες Java στο Viewty; (στο review του gsmarena λεει πως γινεται). Μεσω Bluetooth; Εμφανιζει λεει εικονικο χειριστηριο !!

 

Εχω τρελαθει να μαθω:hypno:. Το δοκιμασε κανεις; Δεν μπορει να μην θελει κανεις να παιξει games στο Viewty με εικονικο χειριστηριο....Ποιο παληκαρι θα μας πει; Ειμαι ολο αγωνια ως φανατικος mobile gamer:).

 

 

οπως τα λες ειναι:D...το google earth το εχει σαν εφαρμογη , πρεπει ομως να εχεις συνδεση internet,

για εφαρμογες κλπ δεν το εψαξα ακομη....

το + ειναι οτι συνεργαζεται με το microsoft outlook και οτι επαφες εχεις εκει μεταφερονται αυτοματα,...στο - ...δεν μου δειχνει τις διαφορες εργασιες,

Link to comment
Share on other sites

....για εφαρμογες κλπ δεν το εψαξα ακομη....

 

Ελα ρε αρχωντα yannisg....κανε τα κουμαντα σου.! Θες να πεθανω απ την αγωνια μου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ έχω ένα 3230.. πως θα κάνω κόλπο να πάνε οι επαφές μου στο lg σωστά??? επίσης καμία συγκριτική φώτο για το μέγεθος δίπλα σε ένα πακέτο τσιγάρα πχ?? ευχαριστώ! ΑΑΑ τι περιέχει μέσα το κουτί?
Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ έχω ένα 3230.. πως θα κάνω κόλπο να πάνε οι επαφές μου στο lg σωστά??? επίσης καμία συγκριτική φώτο για το μέγεθος δίπλα σε ένα πακέτο τσιγάρα πχ?? ευχαριστώ! ΑΑΑ τι περιέχει μέσα το κουτί?

εαν οι επαφες σου ειναι και στο pc στο outlook, θα τις παρει αυτοματα, πρεπει να βαλεις πρωτα την lgsuite, απο το cd που εχει στο κουτι.

Το κουτι εχει σε μια συσκευασια, που μονο μαλλον στην lg βλεπεις:rolleyes:,handsfree(σε χωριστη συσκευασια εχει 2 σετ απο καλυματα ακουστικων), φορτιστη,usb καλωδιο,πενα, cd, οδηγιες στα gr και en, και προστατευτικο οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει να μαθω:hypno:. Το δοκιμασε κανεις; Δεν μπορει να μην θελει κανεις να παιξει games στο Viewty με εικονικο χειριστηριο....Ποιο παληκαρι θα μας πει; Ειμαι ολο αγωνια ως φανατικος mobile gamer:).                                               

 

γιατι δεν περιμενεις αυτο εδω ....απο παιχνιδια απειρα;)(μαλλον και εγω αυτο θα παρω αφου το 990 για αλλον ειναι:()

 

 

http://www.phonearena.com/htmls/LG-KS20-phone-pb_1999.html

Link to comment
Share on other sites

πολυ εντυπωσιακη και "φρεσκια" σαν χαρακτηριστικα συσκευη και σε πολυ καλη τιμη γι αυτα που προσφερει..αλλα κριμα να μην παιρνει "θεματα" οπως τα υπολοιπα κινητα..θα ηταν σουπερ να μπορουσες να βαλεις πχ ενα windows xp θεμα στην συσκευη...:D αληθεια,τελικα μεχρι ποσα mb καρτα δεχεται η συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...