Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη τώρα, αλλά εδώ πολλοί το έχουν ξεφτυλίσει!

Είναι μόνο ένα κινητό των 400ευρώ! Δεν είναι βιντεοκάμερα ή φωτογραφική πολυτελείας! Οι συγκρίσεις που κάνετε είναι εντελώς ασταθείς και ανούσιες! Συγκρίνετε διαφορετικούς κατασκευαστές, διαφορετικές τιμές... Μπορεί το Ν95 να έχει καλυτερο βίντεο ή να τραβάει καλύτερα στο σκοτάδι, αλλά έχει τόσα ευρώ. Επίσης, κάθε κινητό έχει τα δικά του ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Το Samsung έχει στοιχεία που δεν έχει το Nokia και αντίστροφα. Για την τιμή του πιστεύω πως είναι μια υπέροχη συσκευή και για τους "λογικούς" φοβερά αποδοτική σε βίντεο και εικόνα, μια και αν σκεφτεί κανείς πως μέχρι πρότινως δίναμε 250-300 και πάνω ευρώ για να έχουμε μόλις 2-3MP και 265.000 χρωματάκια... Η διαφορά και η ποιότητα είναι αισθητές. Σιγά τώρα μη δώσω 600 και 700 ευρώ για να κάθομαι στο σκοταδι και να τραβάω φωτογραφίες και βίντεο! Άλλωστε και έξω όταν βγαίνουμε, τη νύχτα πλέον έχει τόσο φως στα κλάμπ και τους δρόμους που μόνο οι μαφιόζοι στα υπόγεια δε θα είναι ευχαριστημένοι απ' τις επιδόσεις του κινητού!!! Έλεος πια! Σημασία έχει σε φυσιολογικές συνθήκες να είναι καθαρές οι φωτογραφίες, να είναι ανθεκτικό το κινητό, να έχει αυτονομία και να είναι εύχρηστο γενικότερα. Αν τώρα κάποιος τα έχει και διατίθεται να δώσει 700 και 800 ευρώ για να έχει ένα κλικ πιο καθαρές νυχτερινές λήψεις σε βίντεο και εικόνα... ας πάει να τα ακουμπήσει σε άλλη συσκευή και ας μη χαλάει την εικόνα του κινητού αυτού! Επίσης για όσους ενδιαφέρονται, στην Κορέα έχουνε κινητό των 10 MP! Αυτό είναι πολύ καλύτερο απ' όλα! Μήπως να κάνετε ένα ταξιδάκι να το πάρετε;;;!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι το ξεφτυλισαμε? οποιος λεει τη γνωμη του δεν εχει σκοπο να ξεφτυλιζει. Γνωμη λεει. Κι αυτος ειναι ο σκοπος αυτου του φορουμ. Τωρα, αν εσυ δεν δεχεσαι κριτικες και θελεις μονο λιβανιστηρια..., υπαρχουν και οι εκκλησιες.. Δηλαδη τα 400ευρω που κοστιζει ειναι λιγα? Μπορει για σενα. Οχι για ολους ομως. Που τα ειδες τα 600 και τα 700 ευρω? Το Ν95 στοιχιζει 499 στη microland. Το 6500 slide 399 ευρω και ειναι ετη φωτος καλυτερο απο το g600 και στη φωτο και στο βιντεο. Αν δεν σ'ενδιαφερουν αυτα, ( βιντεο και φωτο) μπορεις καλιστα να μεινεις μ'ενα Τ39 για παραδειγμα.. Αλλα οταν ''σκας'' τα 400, για 5 mp, εχεις και καποιες απαιτησεις. Σιγουρα οχι ψηφ. φωτ.μηχανης, αλλα οχι παντως και μετριοτατου επιπεδου. ΟΚ με το ντιζαιν του, δεν αντιλεγει κανεις, αλλα δεν ειναι μονο αυτο ενα τηλεφωνο τετοιου επιπεδου (υποτιθεται).
Link to comment
Share on other sites

στην Κορέα έχουνε κινητό των 10 MP! Αυτό είναι πολύ καλύτερο απ' όλα! Μήπως να κάνετε ένα ταξιδάκι να το πάρετε;;;!!! :lol::lol::lol

 

poli kalo xaxaxa les gia to b 600 me 10 mp kai 10gb mnimis

an erxotan ellada poso tha prepe na kanei ???

tin brisko poli sosti . i samsung pisteyo se ayto to kinito sindiase ta panta kali cam ,aytonomia, radio, enfanisi, timi poy einai poli basiko,

kai sto kato kato giati den paei allo na akoyo blakies me to megethos poy exei ti ma..kies kai fotografies tin nuxta lete ?? den einai n 95 einai poli pio lepto kai stibaro xaxa

 

tora an kapios pou kathete kai asxolite me to skotadi an to po kameno tha paraksigitho as koitakei gia mia camera psifiaki.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδια σοβαρα μιλατε?Μηπως θελετε να ανεβασω φωτο απο το D600 μου?Εχει φαει τοσες τουμπες και βγαζει καλυτερες photo το βραδυ!Οσο για το Ν95 ΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΖΩ γιατι δεν εχει καλη κατασκευη που εχω συνηθίσει απο τα SAMMY και εχει κολληματα στην πλοηγηση!.Δεν παιζει ρολο ποσα MP εχει αλλα απο την ποιότητα!Το βιντεο φαινεται σαν να εχει κωδικοποιηθεί σε 3gp βλεπετε τα σπασιματα που κανει?Ρε παιδια την αγαπω την Sammy αλλα μην εθελοτυφλούμε κιολας!Δεν εβγαλε ενα μοντελο καλο οπως τα αλλα...

Να και μια απο samsung D600..

http://img156.imageshack.us/img156/2339/photo0049cx2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε παιδια σοβαρα μιλατε?Μηπως θελετε να ανεβασω φωτο απο το D600 μου?Εχει φαει τοσες τουμπες και βγαζει καλυτερες photo το βραδυ!Οσο για το Ν95 ΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΖΩ γιατι δεν εχει καλη κατασκευη που εχω συνηθίσει απο τα SAMMY και εχει κολληματα στην πλοηγηση!.Δεν παιζει ρολο ποσα MP εχει αλλα απο την ποιότητα!Το βιντεο φαινεται σαν να εχει κωδικοποιηθεί σε 3gp βλεπετε τα σπασιματα που κανει?Ρε παιδια την αγαπω την Sammy αλλα μην εθελοτυφλούμε κιολας!Δεν εβγαλε ενα μοντελο καλο οπως τα αλλα...

Να και μια απο samsung D600..

http://img156.imageshack.us/img156/2339/photo0049cx2.th.jpg

 

[offtopic] Όντως η ποιότητα κατασκευής του Ν95 δεν είναι ότι καλύτερο.

Αλλά όμως στων τομέα της φωτογραφικής & του βίντεο είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!

Και να φανταστής ότι δεν είμαι και από τους φανατικούς της Nokia.. μάλλον το αντίθετο θα έλεγα :lol:! [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

στην Κορέα έχουνε κινητό των 10 MP! Αυτό είναι πολύ καλύτερο απ' όλα! Μήπως να κάνετε ένα ταξιδάκι να το πάρετε;;;!!! :lol::lol::lol

 

den paei allo na akoyo blakies me to megethos poy exei ti ma..kies kai fotografies tin nuxta lete ??...... kai asxolite me to skotadi an to po kameno tha.....

 

 

 

Θα'θελα να ξερα, αυτον, ΔΕΝ υπαρχει κανεις να τον μαζεψει σ' αυτο το φορουμ..??????????

ΔΕΝ ειναι η πρωτη φορα που βριζει κοσμο ασυστολα ο ''κυριος''.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με Bloutooth. Το πήρε ένας φίλος χθες. Την πρώτη κρυάδα την φάγαμε όταν προσπαθήσαμε να στείλουμε τις επαφές από sony ericcson. Ενώ μία μία τις έπαιρνε, όταν τις στέλναμε όλες μετά από περίπου μισό λεπτό κόλλαγε. Σήμερα έγινε δοκιμή με 2 διαφορετικά Bluetooth Hands Free στα οποία παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Κάθε μισό λεπτό περίπου χάνει την σύνδεση με το HF. Στην συνέχεια (και μετά από περίπου μισό λεπτό) την ξαναβρίσκει και στην συνέχεια την ξανά χάνει κοκ.

Έχει κάποιος μια λύση και το παραπάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το 6500 slide 399 ευρω και ειναι ετη φωτος καλυτερο απο το g600 και στη φωτο και στο βιντεο.

 

Μου φαίνεται μόνο εκεί είναι καλύτερο.

Το είδα σε ένα Nokia Shop προχθές. Το συρόμενο τμήμα πήγαινε πέρα δώθε. :lol: Απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Den mas ta lei kala o filos........ tha dite oli oti oti mas lei ine psemata .......

 

 

 

 

Αγαπητε φιλε akis_k οπως βλεπεις, ο αλλος δευτερος ''κυριος'' της παρεας, με αποκαλεσε ''ψευτη'', αφου προηγουμενως ειχα δημοσιευσει φωτο τραβηγμενες απο το g600 και το Ν95 συγκρινοντες τις... οπου το αποτελεσμα δεν τον ''βολευε''.. Λοιπον? και που του εκανα αναφορα εγινε τιποτα..??

( παλι off topic, αλλα προς αποκατασταση της αληθειας ως προς τις αναφορες..)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται μόνο εκεί είναι καλύτερο.

Το είδα σε ένα Nokia Shop προχθές. Το συρόμενο τμήμα πήγαινε πέρα δώθε. :lol: Απαράδεκτο.

 

ΜΟΝΟ εσυ το λες αυτο.. Στις αντιστοιχες συζητησεις που γινονται για το 6500 στο φορουμ, ΑΛΛΑ λενε.. οπως κι εγω βεβαια. Γιατι ειχα την ''τυχη'' ν'αγορασω και το g600, που το σουταρα αμεσως βεβαια, αλλα να δω και το 6500...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε akis_k οπως βλεπεις, ο αλλος δευτερος ''κυριος'' της παρεας, με αποκαλεσε ''ψευτη'', αφου προηγουμενως ειχα δημοσιευσει φωτο τραβηγμενες απο το g600 και το Ν95 συγκρινοντες τις... οπου το αποτελεσμα δεν τον ''βολευε''.. Λοιπον? και που του εκανα αναφορα εγινε τιποτα..??

( παλι off topic, αλλα προς αποκατασταση της αληθειας ως προς τις αναφορες..)

 

Τζάμπα στεναχωριέσαι. Ουσιαστικά το username σου κατηγόρησε, δεν σε ξέρει ως άνθρωπο. Μπορείς να επιλέξεις να "αποκοπείς" από το ηλεκτρονικό σου ονομα και να μη δώσεις σημασία. Εσύ ξέρεις αν είσαι ψεύτης ή όχι. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδια μην το συνεχιζεται αλλο δεν λεει..οταν το δουμε απο κοντα και κυκλοφορισουν κανονικα και τα δυο κινητα ανηγουμε ενα θεμα στους διαξιφισμους και τα λεμε αυτα εδω δεν εχει ουσια..
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα στεναχωριέσαι. Ουσιαστικά το username σου κατηγόρησε, δεν σε ξέρει ως άνθρωπο. Μπορείς να επιλέξεις να "αποκοπείς" από το ηλεκτρονικό σου ονομα και να μη δώσεις σημασία. Εσύ ξέρεις αν είσαι ψεύτης ή όχι. ;)

 

Να 'σαι καλα φιλαρακι :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Ζαχαρίας έχει δίκιο συνέχεια στους Διαξιφισμούς..
Link to comment
Share on other sites

απο σας που το εχετε το κινητο.. ξερετε πως βαζουμε στο ευρετηριο τα τηλεφωνα που ειναι στο τηλεφωνο να φαινονται και να αποκρυψουμε αυτα της καρτας sim ?

γιατι οταν ειναι και τα 2 ειναι διπλα μεσα στο ευρετηριο

 

ρε μην το παρετε το κινητο ρε ειναι αθλιο.. δεν καλο.. παρτε το ς850 ι το ν95 ειναι καλυτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε μην το παρετε το κινητο ρε ειναι αθλιο.. δεν καλο.. παρτε το ς850 ι το ν95 ειναι καλυτερα :lol:

 

Μην ρίχνεις λάδι στην φωτιά :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

απο σας που το εχετε το κινητο.. ξερετε πως βαζουμε στο ευρετηριο τα τηλεφωνα που ειναι στο τηλεφωνο να φαινονται και να αποκρυψουμε αυτα της καρτας sim ?

γιατι οταν ειναι και τα 2 ειναι διπλα μεσα στο ευρετηριο

 

ρε μην το παρετε το κινητο ρε ειναι αθλιο.. δεν καλο.. παρτε το ς850 ι το ν95 ειναι καλυτερα :lol:

 

 

 

ΔΕΝ το'ξερες..?? ΔΕΝ γινεται αυτο..στην samsung.. Υποχρεωτικα, θα εχεις και τους 2 καταλογους... Ή θα διαγραψεις την sim.... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται μόνο εκεί είναι καλύτερο.

Το είδα σε ένα Nokia Shop προχθές. Το συρόμενο τμήμα πήγαινε πέρα δώθε. :lol: Απαράδεκτο.

 

Εισαι σιγουρος οτι ηταν το 6500;Μηπως ειδες το 6288 γιατι εγω εχω το 6500 μια βδομαδα τωρα και το slide του ειναι το ποιο σφικτό που εχω δει σε κινητο και πιστεψε με εχω δει αρκετα;)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ηταν το 6500;Μηπως ειδες το 6288 γιατι εγω εχω το 6500 μια βδομαδα τωρα και το slide του ειναι το ποιο σφικτό που εχω δει σε κινητο και πιστεψε με εχω δει αρκετα;)

 

slide einai na anigeis to miso kinito den ksero an katalabenis ti s leo kai an to afineis i na klinei to kinito i na anigi diladi na min kathete stin mesi kolimeno ego prosopika to exo dei se nokia ayto kai s.e i samsung oxi exei apisteyto mixanismo. pantos to 6500 to eida se diafimisi kai eipan pos einai lepto alla apo enfanisi eti makria apo samsung.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ηταν το 6500;Μηπως ειδες το 6288 γιατι εγω εχω το 6500 μια βδομαδα τωρα και το slide του ειναι το ποιο σφικτό που εχω δει σε κινητο και πιστεψε με εχω δει αρκετα;)

 

Ναι, δυστυχώς το 6500 ήταν. Το κινητό το είχε εκεί ο τύπος για να το δείχνει. Ο τζόγος, του τζόγου, ω τζόγε. Για να πάρετε καλύτερη εικόνα, ήταν λες και είχε υποβληθεί σε χρήση ενός έτους. Απογοήτευσις.

Δεν ξέρω, μπορεί να έτυχε με το συγκεκριμένο.

Μετά πήγα στο Γερμανό και είδα το G600. Δεν το είχαν ως έκθεμα, οπότε μου έδειξε ένα που μόλις είχαν ανοίξει (το οποίο προοριζόταν για έκθεμα).

Η αίσθηση του μηχανισμού slide είναι ... βελούδινη. Το σπρώχνεις προς τα πάνω και τραβιέται μέχρι το τέρμα με τρομερή συνέπεια, κάνοντας έναν πολύ ωραίο ήχο. Σαν να κουμπώνουν όλα στη θέση τους. Το ίδιο και στο κλείσιμο. Ο μηχανισμός αυτός είναι το ακριβές αντώνυμο της λέξης "τζόγος".

 

Edit: Μια ζωή είχα Nokia. Αυτή μάλλον θα είναι η πρώτη φορά που θα στραφώ σε Samsung (G600 ή Ε950). Πολύ ωραίο το 6500 και οφείλω να ομολογήσω με ι-δ-α-ν-ι-κ-έ-ς διαστάσεις, αλλά δυσκολεύομαι να δώσω κοντά 400 € και να ανεχτώ το ενδεχόμενο τζόγου (από την αρχή ή μετά από κανά τρίμηνο), το υψηλό SAR και την αμφιβόλου φωτεινότητας οθόνη.

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βρίσκω πολύ καλό κινητό το g600. Οι φωτογραφίες και ημέρας και νυχτώς καθώς και τα βιντεάκια, δεν είναι χάλια όπως λένε κάποιοι εδώ πέρα. Είναι καθαρές οι εικόνες και δε βλέπω πιξέλιασμα στο βίντεο. Εμένα προσωπικά με ικανοποιεί μια χαρά η επίδοση του. Όταν κάνεις σύγκριση, συγκρίνεις ίδια πράγματα. Το Ν95 βγαίνει 739 απ' ότι είδα και δε νομίζω πως το αφήνουν μόνο 499 κάπου και αν το κάνουν, τότε θα είναι μαϊμού. Αλλά και 500 να έχει πάλι είναι ακριβότερο και λογικό είναι να έχεις και τις ανάλογες απαιτήσεις. Αλλά για το Samsung εγώ δεν έχω κάποια άλλη απαίτηση. Όσο για 6500 slide, είναι στα 3MP και φυσικά και δε συγκρίνεται με το g600. Το θέμα είναι στο φακό κυρίως αλλά και τα pixel παίζουν μεγάλο ρόλο. Φώτο από g600 με ζούμ φαίνεται πεντακάθαρα κάθε λεπτομέρεια σε αντίθεση με 3άρια. Το nokia 6300 που είχα με 2ΜΡ για τα pixel του μια χαρά έβγαζε, αλλά στα 5 είναι άψογες οι φώτο.΄Οσο για το βίντεο... αυτό κι αν ήταν χάλια!΄Οχι το g600 που λέτε εσείς!

Και κάνω σύγκριση με κατώτερο μια και οι άλλοι το σύγκριναν με ανώτερα... αντικειμενική θα ήταν μια σύγκριση ίδια τιμής και κατηγορίας. Έχετε να προτίνετε κάποιο άλλο;;;) Το samsung είναι φοβερό. Σε όσους δεν αρέσει, απλά ας μην το πάρουν!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...