Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για το P560. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για την μπαταρία(αυτονομία) και αν χρειάζετε να πάρει κανείς και μία δεύτερη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ για το P560. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για την μπαταρία(αυτονομία) και αν χρειάζετε να πάρει κανείς και μία δεύτερη!

μπαταρία δυστυχώς δε μπορείς να αλλάξεις αν σου τελειώσει, μόνο αν τύχει και σου παρουσιάσει πρόβλημα, γιατί δεν είναι αποσπώμενη. Όπως λέει και ο athanaso με ενα φορτιστή αυτοκινήτου δε θα έχεις πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος να συνδεσει το κινητο του με το p560 και να μιλαει με ανοιχτη ακροαση???ειδα χτες καποιον που το ειχε κανει (νομιζω ειχε το p360 αν προσεξα καλα)

 

υγ:μια χαρα αυτονομια εχει η μπαταρια και οταν δουλευεις προγραμμα πλοηγησης.οταν εμαι σπιτι το φορτιζω στανταρ και εχω για καβατζα και τον φορτιστη αυτοκινητου.εγω και να ηταν αποσπομομενη η μπαταρια δεν θα επερνα δευτερη

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος να συνδεσει το κινητο του με το p560 και να μιλαει με ανοιχτη ακροαση???ειδα χτες καποιον που το ειχε κανει (νομιζω ειχε το p360 αν προσεξα καλα)

 

μάλλον άλλη συσκευή θα ήταν, δε νομίζω να υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία με το ΒΤ του 360/560

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνιση. Άλλη η μνήμη Flash Rom και άλλη η κύρια μνήμη? Ρωτάω επειδή είδα στο play247 to P560 με ROM 1024 και με ROM 2048!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μια διευκρίνιση. Άλλη η μνήμη Flash Rom και άλλη η κύρια μνήμη? Ρωτάω επειδή είδα στο play247 to P560 με ROM 1024 και με ROM 2048!

 

H idia mnimi einai apla i syskevi bgainei se dyo (h' kai parapanw) diaforetikes ekdoseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν είναι καλή. Μετά βίας μία μέρα κρατάει και πάλι εάν μπεις στο internet...ούτε μιση!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μπαταρία δεν είναι καλή. Μετά βίας μία μέρα κρατάει και πάλι εάν μπεις στο internet...ούτε μιση!

 

Poso kairo to exeis kai pws to fortizeis?

 

Se aftes tis syskeves i mpataria xreiazetai na kanei kapoious kyklous fortisis mexri na erthei sta kanonika tis epipeda kai kata protimisi min tin afineis na peftei katw tou 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Poso kairo to exeis kai pws to fortizeis?

 

Se aftes tis syskeves i mpataria xreiazetai na kanei kapoious kyklous fortisis mexri na erthei sta kanonika tis epipeda kai kata protimisi min tin afineis na peftei katw tou 10%.

 

Το έχω περίπου 2 εβδομάδες. Ποτέ δεν το άφησα να κλείσει λόγω μπαταρίας. Το φορτίζω όταν φτάνει περίπου στο 20-30%. Εσένα πόσο κρατάει η μπαταρία (με και χωρίς internet)?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω τον τελευταιο καιρο να εκλειπει το P360 οπως και το 560 απο διαφορα μαγαζια. Επικοινωνησα μαλιστα με ενα χθες, το οποιο ειχε διαθεσημοτητα μεχρι προχθες, και μου ανεφεραν οτι τους τελειωσε το 360 και δεν ξερουν ποτε και εαν ξαναφερουν. Μηπως εχει σταματησει να φερνει η εισαγωγικη εν αναμονη αντικαταστατη και απλα ολα τα μαγαζια ξεστοκαρουν πλεον?

 

Σε συνεχεια του προηγουμενου post που εκανα, θα προσθεσω οτι ΟΝΤΩΣ εχει σταματησει η εισαγωγη (τουλαχιστον για το Ρ360 που με ενδιαφερει). Πηγα σε γνωστο μου για αγορα, επικοινωνησε με την zegetron, διοτι δεν ειχε ετοιμοπαραδοτο και του ειπαν οτι δεν υπαρχει πλεον.

Το θεμα ειναι αγοραζεις αυτα που εχουν μεινει στοκ ή περιμενεις το νεο? Και γενικα διαβαζω οτι εχει διαφορα προβληματακια με restart απο μονο του κτλ... Τελικα αξιζει ή θα μετανοιωσω μια τετοια αγορα?

Link to comment
Share on other sites

2 meres me kanoniki xrisi kai xwris GPS prepei na tis bgazei aneta.

 

Πάντως το δικό μου κρατάει 1 ημέρα με το ζόρι (δεν συμπληρώνει μέρα ανοιχτο - το ανοίγω στις 08:00 και το κλείνω στις 22:00) χωρίς ιδιάιτερη χρήση (είναι απλά ανοικτο και ενημερώνω απλώς το ημερολόγιο και τις εργασίες που έχω να κάνω). Αν τυχόν μπω στο internet τότε ούτε μισή μέρα δεν διαρκεί.

Η μπαταρία του είναι κακή και ανασταλτικός παράγοντας να το αγοράσει κάποιος (συνέχεια πρέπει να κουβαλάς το usb μαζί σου για να το φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου κρατάει 1 ημέρα με το ζόρι (δεν συμπληρώνει μέρα ανοιχτο - το ανοίγω στις 08:00 και το κλείνω στις 22:00) χωρίς ιδιάιτερη χρήση (είναι απλά ανοικτο και ενημερώνω απλώς το ημερολόγιο και τις εργασίες που έχω να κάνω). Αν τυχόν μπω στο internet τότε ούτε μισή μέρα δεν διαρκεί.

Η μπαταρία του είναι κακή και ανασταλτικός παράγοντας να το αγοράσει κάποιος (συνέχεια πρέπει να κουβαλάς το usb μαζί σου για να το φορτίσεις.

..δε νομίζω να έχει σχεδιαστεί για να μένει όλη τη μέρα σε λειτουργία, δεν είναι κινητό τηλέφωνο και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο pda να τη βγάζει όλη τη μέρα αναμμένο,

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. όταν λέτε ότι το κινητό κρατάει άνετα 2 ημέρες, πόσες ώρες την ημέρα το έχετε ανοιχτο?

Επιπλεόν το κακό είναι ότι και κλειστό να το έχεις αυτό ανοίγει μόνο του. Οπότε για να μην ανοίγει αναγκαστικά πρέπει να το κλείνεις από το soft reset και αυτό δεν βολεύει όταν θέλεις να το χρησιμοποιείς και σαν ηλεκτρονική αντζέντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα αξιζει ή θα μετανοιωσω μια τετοια αγορα?

 

Afto esy tha to krineis analoga me tis apaitiseis sou. Pantws sto thema tou GPS kanei poly kala ti douleia tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα ΜΙΟ 560 το οποιο αγορασα προσφατα. Οταν ειναι κλειστο ανοιγει μονο του...μηπως ξερει κανεις τι συμβαινει;; ευχαριστω.
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

.πρέπει να κάνεις το activesync να συγχρονίζει χειροκίνητα και όχι αυτόματα, και να βάλεις το SKTools για να κλείσεις τα replog που ενεργοποιούνται από αλλαγή ώρας, γιατί καθε φορά που τρέχεις το destinator και παίρνει σήμα απο δορυφόρο για ημερομηνία και ώρα το μπερδεύει και τρέχει το activesync στο background :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

 

Έχει πάρει κανείς σας κάτι από τα παρακάτω;

 

Θήκη 1

 

Θήκη 2

 

Ζελατίνα 1

 

Ζελατίνα 2

 

Ή κάτι αντίστοιχο που να έχετε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια...μυριζομαι προβλημα, αλλα ειπα να ρωτησω και εδω, μπας και...

αγορασα χτες ενα Mio p560, ολα οκ, αλλα οταν προσπαθω να εγκαταστησω ενα οποιοδηποτε .exe μου γραφει 'Το ... δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του pocket pc'...

μηπως γνωριζετε τι παιζει? η να το πεταξω στη θαλασσα? θεωρητικα πρεπει να τα δεχεται....υπαρχει μηπως καποια συγκεκριμενη διαδικασια? Ευχαριστω

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια...μυριζομαι προβλημα, αλλα ειπα να ρωτησω και εδω, μπας και...

αγορασα χτες ενα Mio p560, ολα οκ, αλλα οταν προσπαθω να εγκαταστησω ενα οποιοδηποτε .exe μου γραφει 'Το ... δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του pocket pc'...

μηπως γνωριζετε τι παιζει? η να το πεταξω στη θαλασσα? θεωρητικα πρεπει να τα δεχεται....υπαρχει μηπως καποια συγκεκριμενη διαδικασια? Ευχαριστω

:confused:

 

 

To exe που τρέχεις είναι για pc και δεν τρέχει σε pda.

Για να εγκατάσταση τρέχεις το exe στο pc και η εγκατάσταση στο pda σου γίνεται από το ActiveSync .

 

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

To exe που τρέχεις είναι για pc και δεν τρέχει σε pda.

Για να εγκατάσταση τρέχεις το exe στο pc και η εγκατάσταση στο pda σου γίνεται από το ActiveSync .

.

 

δλδ κανω κανονικα εγκατασταση του .exe στο Pc? το active sync ανοιγει αυτοματα? δοκιμασα και αυτο αλλα παλι δεν εβγαλα ακρη...πως ακριβςσ γινεται η διαδικασια??:worry:

Link to comment
Share on other sites

δλδ κανω κανονικα εγκατασταση του .exe στο Pc? το active sync ανοιγει αυτοματα? δοκιμασα και αυτο αλλα παλι δεν εβγαλα ακρη...πως ακριβςσ γινεται η διαδικασια??:worry:

 

Όταν τελειώνει η διαδικασία εγκατάστασης στο pc σου βγάζει μήνυμα και σου λέει να συνεχίσεις απο το pda δεν το βλέπεις?? :hypno:

 

Εννοείται με το activesync on και το pda συνδεμένο

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...