Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το PDA το φορτίζω μέσω Laptop

 

Είμαι στην 3η φόρτιση και μου κάνει πάνω από 6ωρο για να γεμίσει βέβαια κατά την διάρκεια πειραματίζομαι αλλά και πάλι κάτι δεν μου πάει καλά

 

Πόσο σας πέρνει εσάς η φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

Το PDA το φορτίζω μέσω Laptop

 

Είμαι στην 3η φόρτιση και μου κάνει πάνω από 6ωρο για να γεμίσει βέβαια κατά την διάρκεια πειραματίζομαι αλλά και πάλι κάτι δεν μου πάει καλά

 

Πόσο σας πέρνει εσάς η φόρτιση?

 

απ οσο γνωριζω οι υποδοχες των usb των υπολογιστων εχουν εξοδο 0.4 amber οποτε αν χρησημοποιησεις ενα φορτιστη 220 volt με εξοδο 1 amber θα φορτιζεις τη συσκευη σου δυομιση φορες γρηγοροτερα εγω αυτο κανω οταν βιαζομαι.

υ.γ εχε ομως υπ οψιν σου πως η καλυτερη φορτιση ειναι η αργη φορτιση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...νέος κάτοχος του P560.

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί bluetooth headset (και ποιά προτείνετε) για χρήση σε skype, voIP και άλλες χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες :

 

1. Που μπορώ να βρω θήκη δερμάτινη που να καλύπτει όλο το pda?

2. Χαλάει η βεντούζα της βάσης στήριξης όταν είναι στον ήλιο το αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

και στο ebay θα βρεις, αλλά και σε εδώ ηλεκτρονικά καταστήματα και μη αν ψάξεις θα βρεις...

 

η βεντούζα σαν βεντούζα άμα μένει στο παρπρίζ με τον ήλιο μπορεί να τα παίξει, όχι άμεσα, αλλά μακροπρόθεσμα όλο και κάτι μπορεί να πάθει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ χθες απο VNP. Παιδιά αν κάποιος έχει επιδότηση στο Voda200 αξίζει τον κόπο γιατί αφαιρείται απο την τιμή.

Εμένα μου κόστισε 340 ευρω. Δεν είναι και λίγα, αλλά πιστεύω ότι θα είναι ένα PDA που αξίζει τα λεφτά του. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές (όσον αφορά design κλπ), καμία σχέση με το EMPUS που είχα πριν, τώρα σχετικά με το GPS, σήμερα εγκατέστησα το πρόγραμμα που είχα (Papago7) και θα αρχίσω να το τεστάρω.

 

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος του ΜΙΟ P560 και δεν μπορώ να βάλω το PAPAGO7 μήπως ξέρη κανίς αν κάνη για την συσκευή αυτή, και έχω το IGO το μόνο πρόβλημα είναι στο2D ότι ο κέρσορας δεν είναι σταθερός μήπως ξέρη κανίς αν υπάρχουν λύσις. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

λογικά μπορείς να βάλεις και το papago.....δεν το έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια, αλλά αν το papago υποστηρίζει wm6 δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να "ελαφρύνω" την storage memory στο Μιο 360, η οποία χρησιμοποιείται κατά 93 %, ώστε να μην πειραχτούν εγκατεστημένα προγράμματα ή ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

λογικά μπορείς να βάλεις και το papago.....δεν το έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια, αλλά αν το papago υποστηρίζει wm6 δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα

 

Δεν ξέρω αν υποστηρίζει wm6 στην αρχή δεν έπαιρνε το s/n και μετά δεν ανήγε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας σας από που μπορώ να πάρω το 360 στην έκδοση με το 1GB μνήμης με δόσεις πιστωτικής κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να "ελαφρύνω" την storage memory στο Μιο 360, η οποία χρησιμοποιείται κατά 93 %, ώστε να μην πειραχτούν εγκατεστημένα προγράμματα ή ρυθμίσεις?

είτε μεταφέρεις όλα τα εγκατεστημένα προγράμματα που έβαλες στη flash memory ή τα κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή στη flash memory

Link to comment
Share on other sites

είτε μεταφέρεις όλα τα εγκατεστημένα προγράμματα που έβαλες στη flash memory ή τα κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή στη flash memory

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Πως μπορω να κανω relocate τα προφραμματα στην flash memory η στην sd card (αν ειναι εφικτο δηλαδη να βαλω το destinator στην sd card) ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Πως μπορω να κανω relocate τα προφραμματα στην flash memory η στην sd card (αν ειναι εφικτο δηλαδη να βαλω το destinator στην sd card) ?

 

Αυτό γίνεται με τη χρήση κάποιου προγράμματος όπως το Pocket Mechanic και διάφορα άλλα που δεν μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή. :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω geoponer. Το εγκατεστησα αλλα μαλλον τωρα θα τρελεθω εντελως.. Μου βγαζει οτι η συνολικη κεντρικη ram ειναι 85 MB μονο... (Αποθηκευτικός χωρος 32.70 Προγραμμα 53.40) Ουτε καν τα 512 που αναφερετε σε αυτο το thread.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω geoponer. Το εγκατεστησα αλλα μαλλον τωρα θα τρελεθω εντελως.. Μου βγαζει οτι η συνολικη κεντρικη ram ειναι 85 MB μονο... (Αποθηκευτικός χωρος 32.70 Προγραμμα 53.40) Ουτε καν τα 512 που αναφερετε σε αυτο το thread.

:mad:

ψάξτο καλά και μην αγχώνεσαι...πιθανόν κάποια προγράμματα που κάνεις απεγκατάσταση να αφήνουν άχρηστα αρχεία πίσω....με ηρεμία.... ;)

Link to comment
Share on other sites

ψάξτο καλά και μην αγχώνεσαι...πιθανόν κάποια προγράμματα που κάνεις απεγκατάσταση να αφήνουν άχρηστα αρχεία πίσω....με ηρεμία.... ;)

Εκανα Hard reset δεν αντεξα και τα αποτελεσματα που μου δινει ειναι τα εξης:

Αποθ/κος χωρος 32.70 ΜΒ Ελευθερα 30 ΜΒ

Προγραμμα 53.40 ΜΒ Ελευθερα 38.79 ΜΒ

Ειναι αυτα που επρεπε να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα Hard reset δεν αντεξα και τα αποτελεσματα που μου δινει ειναι τα εξης:

Αποθ/κος χωρος 32.70 ΜΒ Ελευθερα 30 ΜΒ

Προγραμμα 53.40 ΜΒ Ελευθερα 38.79 ΜΒ

Ειναι αυτα που επρεπε να περιμενω?

ναι, εκεί είσαι....τη flash memory δεν στη δείχνει από εκεί.....

 

μιας και έκανες hard reset, βάλε και καναν explorer της προκοπής... ;)

 

(Resco Explorer)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...