Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εγινα κι εγω ενας νεος κατοχος mio p 560...Το αγορασα απο pdaplaza.com και οφειλω να ομολογησω οτι ηταν συνεπεστατοι....375 ευρω..

Να αρχισω κι εγω τις ερωτησεις ....

Θηκη δεν περιλαμβανει ρε παιδια...και αν οχι απο που μπορω να προμηθευτω μια;

Η μπαταρια ποση ωρα θελει για να φορτιστει; Το φωτακι που ειναι πορτοκαλι στο on-off αλλαζει χρωμα μολις φορτιστει πληρως η μπαταρια;

Προς το παρον το επεξεργαζομε...το manual ειναι 75 σελιδες και θα το σκεφτω πολυ για το αν θα το εκτυπωσω...σιγουρα θα ακολουθησουν κι αλλες αποριες....:lol:

 

Thanks...

Σε ποσες εργασιμες σου ηρθε;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θηκη δεν περιλαμβανει ρε παιδια...και αν οχι απο που μπορω να προμηθευτω μια;

Για δειτε μια καλη θηκη για το 560!!!!!!!!!!

http://cgi.ebay.co.uk/CAPDASE-Leather-Case-for-Mitac-Mio-P360-P560-P560t-P565_W0QQitemZ270211135673QQihZ017QQcategoryZ57253QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Την εχω παραγγειλει & περιμενω να την παραλαβω.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

347 το βλεπω σημερα στο pdaplaza.com. Επεσε κ' άλλο!!!!!

 

Εχεις δικιο απο 377 που ειχε (μαζι με τα μεταφορικα), τωρα εχει 350 (μεσω UPS παντα).

Μιλαω για το 560.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές βλακώδεις ερωτήσεις:

 

1. Γιατί το 560 κυκλοφορεί με 2 διαφορετικές Rom, 2 Gb και 512 Mb; Ποιο το νόημα;

 

2. Είναι εναλλάξιμες αυτές οι εκδόσεις; Υπάρχει δηλαδή κάποιος τρόπος να αγοράσουμε αυτή με τα 2 Gb και να περάσουμε την ελληνική Rom μέσα;

 

3. Αν δε γίνεται το (2), για ελληνικά καταφεύγουμε σε λύση κάποιου εξωτερικού προγράμματος; Αν ναι, ποιο είναι το καλύτερο; Χρησιμοποιώ ένα δανεικό Fujitsu Siemens κατά καιρούς και έχει Αγγλικά Windows. Θα ήθελα να περάσω και σε αυτό Ελληνικά. Τόσο καλό μηχάνημα και να μην μπορείς να γράψεις ούτε ένα κείμενο ή ένα mail...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τις απορίες, αλλά από PDA και Win Mobile δεν μπορώ να πω ότι γνωρίζω και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές βλακώδεις ερωτήσεις:

 

1. Γιατί το 560 κυκλοφορεί με 2 διαφορετικές Rom, 2 Gb και 512 Mb; Ποιο το νόημα;

 

2. Είναι εναλλάξιμες αυτές οι εκδόσεις; Υπάρχει δηλαδή κάποιος τρόπος να αγοράσουμε αυτή με τα 2 Gb και να περάσουμε την ελληνική Rom μέσα;

 

3. Αν δε γίνεται το (2), για ελληνικά καταφεύγουμε σε λύση κάποιου εξωτερικού προγράμματος; Αν ναι, ποιο είναι το καλύτερο; Χρησιμοποιώ ένα δανεικό Fujitsu Siemens κατά καιρούς και έχει Αγγλικά Windows. Θα ήθελα να περάσω και σε αυτό Ελληνικά. Τόσο καλό μηχάνημα και να μην μπορείς να γράψεις ούτε ένα κείμενο ή ένα mail...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τις απορίες, αλλά από PDA και Win Mobile δεν μπορώ να πω ότι γνωρίζω και πολλά.

Διαβασε λιγο τη θεματικη ενοτητα για το Mio P560 & θα βρεις τις απαντησεις για ολες τις ερωτησεις σου.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο απο 377 που ειχε (μαζι με τα μεταφορικα), τωρα εχει 350 (μεσω UPS παντα).

Μιλαω για το 560.

Τι γινεται, τωρα παλι η τιμη του ειναι στα 377 ευρω. :shock:

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος κανεις autos100 κοιτα παλι

http://www.pdaplaza.com/shop.php?id=737&subcatid=59

 

Price: 289.95 EUR

(.incl 347.94 EUR)

Bonus: 5.8 EUR

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αλλαξε, πριν ηταν 350.

Ρε γ@μωτο, αν το ηξερα οτι θα γυριζε παλι στα 377, θα το ειχα παραγγειλει. :)

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεχε γιατί μάλλον έχεις κάποιο αλλο πρόβλημα ισος με τον Browzer του υπολογιστή σου. απο τότε που έγινε 347 δεν ξανά άλλαξε!!!!!!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να μετατρέπω (ή να μικραίνω το μέγεθος σε ) ταινίες που έχω στο pc έτσι ώστε να παίζουν στο mio, ενσωματώνοντας παράλληλα τους υποτίτλους, μιας και δεν μπορει να τους διαβάσει με άλλο τρόπο. Ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για το pc με το οποίο να μπορώ να το κάνω αυτό???

( Το λειτουργικό μου είναι Win Vista!:blink: )

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:):)

 

(Προσπάθησα να το κάνω με το WinAVI Video Converter , αλλα τους υπότιτλους μου τους βγάζει "κινέζικα"...)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές βλακώδεις ερωτήσεις:

 

1. Γιατί το 560 κυκλοφορεί με 2 διαφορετικές Rom, 2 Gb και 512 Mb; Ποιο το νόημα;

 

2. Είναι εναλλάξιμες αυτές οι εκδόσεις; Υπάρχει δηλαδή κάποιος τρόπος να αγοράσουμε αυτή με τα 2 Gb και να περάσουμε την ελληνική Rom μέσα;

 

3. Αν δε γίνεται το (2), για ελληνικά καταφεύγουμε σε λύση κάποιου εξωτερικού προγράμματος; Αν ναι, ποιο είναι το καλύτερο; Χρησιμοποιώ ένα δανεικό Fujitsu Siemens κατά καιρούς και έχει Αγγλικά Windows. Θα ήθελα να περάσω και σε αυτό Ελληνικά. Τόσο καλό μηχάνημα και να μην μπορείς να γράψεις ούτε ένα κείμενο ή ένα mail...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τις απορίες, αλλά από PDA και Win Mobile δεν μπορώ να πω ότι γνωρίζω και πολλά.

 

για το 1 είναι θέμα της εταιρίας...τώρα γιατί με τα ελληνικά δε βάζει και 2 GB ram...δεν ξέρω

 

για το 2 δε γίνεται κάτι προς το παρόν, αλλά για να γράψεις ελληνικά δε χρειάζεται να έχεις ελληνική rom, αρκεί ένα πληκτρολόγιο να υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες (resco keyboard).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να μετατρέπω (ή να μικραίνω το μέγεθος σε ) ταινίες που έχω στο pc έτσι ώστε να παίζουν στο mio, ενσωματώνοντας παράλληλα τους υποτίτλους, μιας και δεν μπορει να τους διαβάσει με άλλο τρόπο. Ξέρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για το pc με το οποίο να μπορώ να το κάνω αυτό???

( Το λειτουργικό μου είναι Win Vista!:blink: )

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:):)

 

(Προσπάθησα να το κάνω με το WinAVI Video Converter , αλλα τους υπότιτλους μου τους βγάζει "κινέζικα"...)

το πρόβλημα με τους υπότιτλους δεν ξέρω πως μπορείς να το λύσεις.....για συμπίεση κωδικοποίηση ταινίας εγώ χρησιμοποιώ το ImToo3GP Video Converter που κάνει καλή δουλειά....

 

άμα έχει βρει κάποιος λύση για τους υπότιτλους ας το πει :):)

 

κάποια προγραμματάκια που κυκλοφορούσαν πιο παλιά, τα δοκίμασα χωρίς επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για ενημερωση διαβαστε τι λεει η ΜΙΟ για την μνημη και τον φορτιστη. Απαντηση σε ερωτημα που τουσ εκανα

 

 

--------------------------------------------------

 

From: [mailto:dvergopoulos@zegetron.gr]

Sent: Thursday, February 14, 2008 10:34 AM

To: @gmail.com

Subject: MIO GPS

 

 

Παρακαλώ πείτε μου σχετικά με το ΜΙΟ p360, p560 γιατί στην Ελλάδα έρχονται με μικρότερη μνήμη RΟΜ (512 αντι 2GB) και χωρίς φορτιστή σπιτιού από ότι σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο. Υπάρχει κάποιος λόγος

 

 

Den uparxei sugkekrimenos logos pou sumbainei auto. Einai politikh ths MIO Europhs. To P360 kai P560 mporei na fortistei kai apo to USB cable akoma kai otan to PC einai kleisto.

 

 

και με την μνήμη RΟΜ που ειναι 512 αντι 2GB

 

 

Logous politikhs ths MIO europe

 

----------------------------------------------------------

 

 

Μας έχουν πάρει είδηση και στην Ευρώπη. Σου λέει μαλ.... ειναι αυτοί εκει κάτω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για ενημερωση διαβαστε τι λεει η ΜΙΟ για την μνημη και τον φορτιστη. Απαντηση σε ερωτημα που τουσ εκανα

 

 

--------------------------------------------------

 

From: [mailto:dvergopoulos@zegetron.gr]

Sent: Thursday, February 14, 2008 10:34 AM

To: @gmail.com

Subject: MIO GPS

 

 

Παρακαλώ πείτε μου σχετικά με το ΜΙΟ p360, p560 γιατί στην Ελλάδα έρχονται με μικρότερη μνήμη RΟΜ (512 αντι 2GB) και χωρίς φορτιστή σπιτιού από ότι σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο. Υπάρχει κάποιος λόγος

 

 

Den uparxei sugkekrimenos logos pou sumbainei auto. Einai politikh ths MIO Europhs. To P360 kai P560 mporei na fortistei kai apo to USB cable akoma kai otan to PC einai kleisto.

 

 

και με την μνήμη RΟΜ που ειναι 512 αντι 2GB

 

 

Logous politikhs ths MIO europe

 

----------------------------------------------------------

 

 

Μας έχουν πάρει είδηση και στην Ευρώπη. Σου λέει μαλ.... ειναι αυτοί εκει κάτω!!!!!!!

Ωστε ετσι η Mio, ε;

Γι' αυτο και εμεις ψωνιζουμε απο pdaplaza καί πιο φτηνα και μας μενουν καί τα 2GB μνημη καί ο φορτιστης.

Κοτσαρουμε και ενα Greek Language Support και εχουμε και τα ελληνικα μας.

Ετσι για να μαθεις Mio.

Γεια σου ρε ελληνα με τις πατεντες σου. :D

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και με την μνήμη RΟΜ που ειναι 512 αντι 2GB

 

Logous politikhs ths MIO europe

 

----------------------------------------------------------

 

Μας έχουν πάρει είδηση και στην Ευρώπη. Σου λέει μαλ.... ειναι αυτοί εκει κάτω!!!!!!!

 

Κάτσε να τους μείνουν μερικές 100αδες Mio με 512ΜΒ στο ράφι, μπας και καταλάβουν ότι από τη στιγμή που η τιμή είναι η ίδια (που δεν είναι καν-μακάρι να ήταν!!), τα περιεχόμενα και τα χαρακτηριστικά πρέπει να είναι ίδια παντού... :lol:

 

Όταν έρθει η ώρα κι εγώ από έξω θα το πάρω...εξάλλου δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό περιβάλλον! ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να τους μείνουν μερικές 100αδες Mio με 512ΜΒ στο ράφι, μπας και καταλάβουν ότι από τη στιγμή που η τιμή είναι η ίδια (που δεν είναι καν-μακάρι να ήταν!!), τα περιεχόμενα και τα χαρακτηριστικά πρέπει να είναι ίδια παντού... :lol:

 

Όταν έρθει η ώρα κι εγώ από έξω θα το πάρω...εξάλλου δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό περιβάλλον! ;)

 

Πιστεύω οτι το πληκτρολόγιο πρεπει να γράφει ελληνικά. Γιατι πως θα γράψεις τον δρόμο που θέλεις να πας, αφού η ονοματοδοσία τον δρόμων ειναι στα ελληνικά, αν και δεν είμαι ειδικός μια και πρώτη φορά ειπα και εγώ να παρω ενα GPS και έπεσα στην περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

φίλε άλλο το πληκτρολόγιο των windows και άλλο του destinator (ή του κάθε προγράμματος πλοήγησης)

To τι windows θα έχεις, δεν επειρεάζει το πληκτρολόηγο του πλοηγού.

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι το πληκτρολόγιο πρεπει να γράφει ελληνικά. Γιατι πως θα γράψεις τον δρόμο που θέλεις να πας, αφού η ονοματοδοσία τον δρόμων ειναι στα ελληνικά, αν και δεν είμαι ειδικός μια και πρώτη φορά ειπα και εγώ να παρω ενα GPS και έπεσα στην περίπτωση.

Για να γραφεις ελληνικα χρειαζεσαι ενα πληκτρολογιο που να εχει ελληνικους χαρακτηρες π.χ. resco keyboard.

Οσον αφορα το μενου (για αυτους που εχουν το 560 με αγγλικα Win), αναμενεται να βγει το Greek Language Support (full version for Win Mob 6), με το οποιο ολα μεταφραζονται στα ελληνικα (μενου, ρυθμισεις κτλ).

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να γραφεις ελληνικα χρειαζεσαι ενα πληκτρολογιο που να εχει ελληνικους χαρακτηρες π.χ. resco keyboard.

Οσον αφορα το μενου (για αυτους που εχουν το 560 με αγγλικα Win), αναμενεται να βγει το Greek Language Support (full version for Win Mob 6), με το οποιο ολα μεταφραζονται στα ελληνικα (μενου, ρυθμισεις κτλ).

 

Που μπορώ να δω πότε θα βγει το (Greek Language Support) μπορείς να δώσεις κάποιο Link. Και μια ακόμα ερώτηση είναι Free η με πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω πότε θα βγει το (Greek Language Support) μπορείς να δώσεις κάποιο Link. Και μια ακόμα ερώτηση είναι Free η με πληρωμή.

 

Κοιτα εδω:

 

http://greek.pocket-pc.penreader.com/Language_Extender_Greek.html

 

Σε ερωτηση που τους εκανα για το ποτε θα βγει η full εκδοση για τα Win Mob 6 μου απαντησαν: "We plan to release the Full Greek Leng this year probably later in spring. We cannot inform you on that but you can always visit our site and see whether the new versions are available".

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...