Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ρε το φυσάει το ρευστό ο Άραβας και έχει να δίνει:D

 

Πολύ καλή κίνηση, αν βάλει και δωρεάν την τηλεφωνική εξυπηρέτηση θα είναι ακόμη καλύτερα...

 

πολλα ζητας γιατι να το κανει αφου δεν το εχει κανει καμια αλλη εταιρια;εμενα παντως δεν με αποζημιωσαν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι σημασια εχει η αλαλγη φιλοσοφιας και οχι το μηνυμα, οπως και να εχιε παντως πιστευω οτι καποια στιγμη θα μας δωσουν ακομα περισσοτερα...
Link to comment
Share on other sites

γειά σας!

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε με ποιά εντολή μπορείς να αυξήσεις τη διάρκεια του χρόνου που κλήσης, δηλαδή να μεγαλώσεις ή να μικρύνεις τη διάρκεια που θα θα σε καλούν.

ntampa7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια προσφατα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το κινητο μου wind το οποιο μεταφερθηκε απο το προγραμμα Q1 της Q Telecom. Με καλει καποιος και εγω ακουω τον ηχο κλησης κανονικα.

Αυτος που με καλει ομως μετα το το πρωτο, αντε και το δευτερο κουδουνισμα σταματαει να ακουει τιποτα η ακουει ενα ηχο σαν εγω να το εχω απαντησει το τηλεφωνημα αλλα να μη μιλαω. Φυσικα βεβαια το τηλεφωνο μου συνεχιζει να χτυπαει και εγω να το ακουω.

 

Αν το αφησουμε να κυλησει ετσι μετα απο το 6 ή 7 χτυπημα τοτε επενερχεται το κουδουνισμα στο ακουστικο αυτου που με καλει.

Οι πιο πολλοι βεβαια νομιζουν οτι δεν μιλαω και κλεινουν το τηλεφωνο με αποτελεσμα να εχω πολλες αναπαντητες κλησεις πριν προλαβω να το σηκωσω. Μεχρι που ενας φιλος με ενημερωσε για αυτο το προβλημα.

Το κινητο μου ειναι ενα παλιο Ericsson χωρις μυστηρια ring tones η ring tunes.

Εβαλα την καρτα και σε αλλες συσκευες αλλα το προβλημα παραμενει. Δοκιμαζω και απο κινητα συναδελφων (με συνδεση vodafone, cosmote) να καλεσω το κινητο μου και οντως διαπιστωνω και εγω το προβλημα.

Οταν ομως καλω το κινητο μου απο το σταθερο τηλεφωνο της δουλειας τοτε ΔΕΝ υπαρχει αυτο το προβλημα.

 

Καλεσα την εξυπηρετηση πελατων με συνδεσανε με το τεχνικο τμημα, μου κανανε κλησεις και απο σταθερα και απο τα κινητα τους αλλα μου ειπαν οτι δεν βρισκουν προβλημα και οτι αυτοι ακουν τα κουδουνισματα κανονικα.

 

Κανοντας και εγω διαφορες δοκιμες να δω τι φταιει διαπιστωσα οτι αυτο το προβλημα το εχω μονο οταν βρισκομαι στην δουλεια μου στην περιοχη της Βουλιαγμενης. Οταν γυρνω σπιτι στην Κυψελη δεν εχω αυτο το προβλημα.

Επισης ενας φιλος μου με F2G απο τοτε που μετακομισε στο Λουτρακι 1 στις 3 κλησεις που του κανουμε βλεπουμε αυτο το προβλημα, δεν ακουμε το κουδουνισμα στο ακουστικο μας.

Λοιπον καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε τον τηλεφωνητη και ετσι θα εχεις μεγαλυτερη διαρκεια.Αντιθετα θα εχεις μικροτερη διαρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται περιεργο.. καλυτερα να επικοινωνησεις με τη wind.

Για να εχει συμβει σε σενα και σε γνωστο σου, ισως εχει συμβει και σε αλλους και το εχουν υποψη.

 

Wind ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ χαμενες κλησεις :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χθες κάλεσα τον αδερφό μου, δεν άκουγα τίποτα και ξαφνικά ακούω τη φωνή του?:wacko: Προφανώς είναι πρόβλημα που περιορίζεται σε συγκεκριμένο/α κέντρο/α της Wind (γι'αυτό και το έχεις σε συγκεκριμένες περιοχές...). Τώρα γιατι όταν σε καλούν απο σταθερό δεν υπάρχει πρόβλημα, ίσως κάτι παίζει στο interconnection των κέντρων αυτών με τις εταιρείες κινητής... Ξανακάλεσε στη Wind και πες ότι το αντιμετωπίζεις μόνο στη Βουλιαγμένη και άμα ξαναμιλήσεις με εκπρόσωπο του τεχνικού τμήματος πες να δοκιμάσουν και από άλλα κινητά, όχι μόνο Wind. Ίσως τελικά το πρόβλημα περιορίζεται μόνο στις κλήσεις από Vodafone και Cosmote. Σίγουρα πάντως μιλάμε για πρόβλημα της Wind...:O

 

Εκτός αν ...υποκλέπτουν τη γραμμή σου:ninja: :cry: :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες νομίζω ισχύει μόνο αν έχεις τηλεφωνητή. Δηλαδή μπορείς να αυξομειώνεις τη διάρκεια που θα χτυπάει το τηλέφωνο μέχρι να βγει ο τηλεφωνητής (κανονικά είναι 25"=5 μπιπ και φτάνει μέχρι 30"=6 μπιπ :p ). Αλλά αν εννοείς γενικά χωρίς τηλεφωνητή δεν νομίζω πως γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Μια όχη και τοσο πρακτική εφεύρεση δεδομένου ότι 3g παρέχεται για την ώρα μόνο σε μεγάλα αστικά κέντρα, όπου υπάρχει και adsl και με πολύ χαμηλό κόστος δύναται να τοποθετηθεί μια κανονική IP CAMERA, που κάνει την ίδια δουλειά και σαφώς με πολύ χαμηλότερο κόστος γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Συμβαίνει κάτι περίεργο

Με καλούν και πολλές φορές κάνει οτι χτυπάει αλλα εγω δεν δεχομαι κληση , άλλοτε απαντά ρώσσος τηλεφωνιτης.

Εννοείτε οτι έχω κάνει όλλα τα σχετικά (ακυρωσεις προωθήσεων , φραγές, κλπ)

 

Εχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Τότε δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.. Μήπως να έκανες ένα τηλέφωνο στο 1260 να κάνουν έναν τεχνικό έλεγχο στην γραμμή σου..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

.

Εννοείτε οτι έχω κάνει όλλα τα σχετικά (ακυρωσεις προωθήσεων , φραγές, κλπ)

 

Εχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ;

 

##002# πατα φιλε μου και ξαναδοκιμασε

 

Xexexe!!

Περιεργο παντως....για δες τι θα σου πουν απο το 1260!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ :lol: :lol: :lol:

 

Αυτο συμβαινει οταν εισαι στο εξωτερικο με περιαγωη, να απανταει ο τηλεφωνητης του τοπικου δικτυου.

Τωρα αυτο που μας λες ειναι πολυ περιεργο.. κατι εχω στο μυαλο μου, αλλα ειναι πολυ ακραιο για να συμβαινει..

Αν θελεις πες μας οτι σου απαντησουν στο 1260 για να μας λυθει η απορια

Link to comment
Share on other sites

Μηπως και την γουϊντ την πηρε ο πουτιν? :)

Μήπως του έχουν κάνει Cloning στην SIM ...λέω εγώ τώρα? :whistle:

 

Δοκίμασες ##002# Send & ##004# Send?

Link to comment
Share on other sites

kali fasi pantos na apantaei rosikos tilefonitis.kai go thelo...

 

...θελει καλο ψαξιμο....αλλα γινεται...εγω κανω προωθηση τους ανεπιθυμητους σε εσθονικο νουμερο...:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Μήπως του έχουν κάνει Cloning στην SIM ...λέω εγώ τώρα? :whistle:

 

χμμμ....δεν θα φαινοταν;;;...πχ. λογαρασμος;;;;, PIN;;;;

 

ακομα

 

κλησεις που πανε ρωσια....-> σημαινει οτι ο "κλεφτης", ανοιγει το νουμερο και βγαινει εκτος ο φιλος εδω στην Ελλαδα...οποτε φαινεται οταν παει να παρει ο φιλος απο Ελλαδα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν αλλάξεις την κάρτα SIM δε θα έχεις πρόβλημα.Πως είναι δυνατόν να βγαίνει ρωσσικός τηλεφωνητής αν δεν έχει γίνει κλώνος της κάρτας σου;Πάντως εάν τελικά δεν είναι αυτό, πες μας σε παρακαλώ πως γίνεται γιατί θέλω να το κάνω και γω!:lol:

ντα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...