Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ εγω 1,5 χρονο τωρα που η 1 και η 2 αμα δεν κοφτιασουν δεν τις αλλαζω ποσες φορες θα επρεπε να αλλαξω δισκακια και συμπλεκτι;;καλο ειναι να μην γινετε αυτο αλλα δεν εχει και τοσο πολυ προβλημα.

analogos ti diskous vazis ama valis oti pio ftino vris tote 8a allazis sinexia ama valis kati kalo 8a allazis ana kapio megalitero diastima(eksartate panta tin xrisi) ama valis poooooooolu kalous dn allazis pote :)

kai to thema dn einai stis poses strofes allazis taxitita alla to pos ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kai to thema dn einai stis poses strofes allazis taxitita alla to pos ;)

Ακριβώς ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα γραναζι με ενα δοντι μικροτερο μπροστα να αφαιρεσεις το πνιχτι που ειναι πανω στο φιλτροκουτι οπως και τον καταλυτη. Αν εχεις και τα φραγκα ριχτου μια GPR εξατμιση και θα εχεις αλλο μηχανακι.. καλες σουζες..

 

Φιλε Σαββα χθες πηγα το μηχανακι για να μου βγαλουν τον κοφτη και σε τρια συνεργεια μου ειπαν πωσ δεν εχει, το εκανε μια βολτα ο μαστορασ και ειπε πωσ εβγαλε 120χλμ. Μου ειπε μονο για εξατμηση να αλλαξω, αλλα κοφτης γιοκ, ουτε στο φιλτροκουτι που ακουσα εδω ουτε πουθενα, εκτως και αν το κανουν οι αντιπροσωπιες για καποιο λογο. και μια που εισαι απο καβαλα τα συνεργεια που ρωτησα ειναι ο μπαλτας, ο παντουδης και ο ανδρεασ στην Γαλλικης δημοκρατιας.

 

Ψαχνω φαναρακι πισω και καλη εξατμηση τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σαββα χθες πηγα το μηχανακι για να μου βγαλουν τον κοφτη και σε τρια συνεργεια μου ειπαν πωσ δεν εχει, το εκανε μια βολτα ο μαστορασ και ειπε πωσ εβγαλε 120χλμ. Μου ειπε μονο για εξατμηση να αλλαξω, αλλα κοφτης γιοκ, ουτε στο φιλτροκουτι που ακουσα εδω ουτε πουθενα, εκτως και αν το κανουν οι αντιπροσωπιες για καποιο λογο. και μια που εισαι απο καβαλα τα συνεργεια που ρωτησα ειναι ο μπαλτας, ο παντουδης και ο ανδρεασ στην Γαλλικης δημοκρατιας.

 

Ψαχνω φαναρακι πισω και καλη εξατμηση τι προτεινεις?

 

Δεν εχει κοφτες το μηχανακι, απλοσ εσυ μονο σου θα βγαλεις το πνιχτη που βρισκεται πανω στο καπακι απο το φιλτροκουτι!!!1 τωρα για φαναρι πισω δεν γνωριζω και πολλα... για εξατμηση ξερρω οτι ο μπαλτας εχει την yoshimura και ο παντουδησ εχει motosport αν θεσ πανε να τισ δεις και μετα αποφασιζεις.... Ομωσ και η gpr ειναι πολυ καλη εξατμηση αλλα και λιγο ακριβη!!!! Εγω μαλλον θα βαλω yoshimura γιατι ειναι παρα πολυ ομορφη πανω στο special edition

 

savvas_crypton_x

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εψισα να του φτιαξω πολυαστερα απο πισω και να του ενσωματοσω τα φλας και το φαναρι και την πινακιδα οπως και στα Z..
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε savvas_crypton_x δεν ήξερα οτι εχει πνηχτη το φιλτροκουτι καλα που μου το ειπες να το ξυλοσω, αλλα μια ερωτηση το σωλινακι απο την εξατμηση τωρα που την αλλαξα να το αφησω ετσι ή να το ταποσω?
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε savvas_crypton_x δεν ήξερα οτι εχει πνηχτη το φιλτροκουτι καλα που μου το ειπες να το ξυλοσω, αλλα μια ερωτηση το σωλινακι απο την εξατμηση τωρα που την αλλαξα να το αφησω ετσι ή να το ταποσω?

 

Θα ελεγα να το ταπωσεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα να το ταπωσεις!!

 

...οχι παει σε μια βαλβιδα......αλλα μουφα βαλβιδα αφου δεν εχει καλωδιο ουτε περνει εντολη απο κάπου. εκατσα σημερα και ελησα όλο το μηχανακι για να δω. απλα η "βαλβιδα" περνει απο ενα σωλινακι που παει στο φιλτροκουτι και μετα απο την αλλη καταληγη στην εξάτμηση. τεσπα εγω το σωλινακι το αφησα ανοιχτο και εκοψα το λαστιχο που ειχε μεσα στο φιλτροκουτι και μετα εβαλα το φιλτρο κανονικα απο πανω. οταν το εκανα βολτα ειδα μεγαλη διαφορα στις ψιλες στροφες. και το αφησα ετσι. τωρα μενει να δω ποσο θα κρατησει ο κινιτηρας μεχρι να σπάσει....... :-) :-)

Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

...οχι παει σε μια βαλβιδα......αλλα μουφα βαλβιδα αφου δεν εχει καλωδιο ουτε περνει εντολη απο κάπου. εκατσα σημερα και ελησα όλο το μηχανακι για να δω. απλα η "βαλβιδα" περνει απο ενα σωλινακι που παει στο φιλτροκουτι και μετα απο την αλλη καταληγη στην εξάτμηση. τεσπα εγω το σωλινακι το αφησα ανοιχτο και εκοψα το λαστιχο που ειχε μεσα στο φιλτροκουτι και μετα εβαλα το φιλτρο κανονικα απο πανω. οταν το εκανα βολτα ειδα μεγαλη διαφορα στις ψιλες στροφες. και το αφησα ετσι. τωρα μενει να δω ποσο θα κρατησει ο κινιτηρας μεχρι να σπάσει....... :-) :-)

 

γιατι το λες αυτο δλδ τι του κανεις και λες οτι θα σπασει????:cry:

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο δλδ τι του κανεις και λες οτι θα σπασει????:cry:

του εχω αλάξει τα φώτα....:wacko:

Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερετε αν ισχυει η εγγυηση αν ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ το crypton σε μαγαζι που δεν ειναι εξουσιοδοτημενο??

το βρισκω εκει 2000 μετρητοις εκει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω ξαναποστάρει πριν λίγο καιρό ρωτώντας, για το εάν γνωρίζει κανείς για δυνατότερα λαμπάκια ή και led ακόμη, στα μπροστά φώτα πορείας! Ένα παλικάρι μου απάντησε ότι led έχει ο Γαλαίος, αλλά όταν πέρασα από εκεί μου είπε ότι δεν υπάρχουν άλλα λαμπάκια εκτός από αυτα που ήδη φοράει! Μήπως ρε παιδιά έχει βάλει κανένας από εσάς είτε led, είτε απλά δυνατότερες τέτοιες λάμπες; Και εάν ναι, που μπορώ να προμηθευτώ;
Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι μολις γυρισα απο διακοπες στην σκυρο που ειχα παει και μεσα σε 5 μερες που ημουν στο νησι ειδα 4 crypton x που τα ειχαν ντοπιοι. ολο το νησι λεγεται οτι εχει περιπου 2500 κατοικους. σε λιγο καιρο θα βρωμισει ολη η ελλαδα απο το Χ... :)
Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι μολις γυρισα απο διακοπες στην σκυρο που ειχα παει και μεσα σε 5 μερες που ημουν στο νησι ειδα 4 crypton x που τα ειχαν ντοπιοι. ολο το νησι λεγεται οτι εχει περιπου 2500 κατοικους. σε λιγο καιρο θα βρωμισει ολη η ελλαδα απο το Χ... :)

 

οπως ολη η ελλαδα βρωμαει απο ιννοβα,ετσι θα γινει κ με το δικο μας....αυριο το παω για το σερβις των 3.000χλμ...χ8ες το ανοιξα σε μεγαλη ευθεια κ εβγαλα 110χλμ/ωρα....μονο εξατμιση εχω βαλει(μοτοσπορτ)....που τα βλεπετε ολοι τα 130 μαμισια???? με το ζορι επιασε 110...φυσουσε βεβαια κιολας

Link to comment
Share on other sites

οπως ολη η ελλαδα βρωμαει απο ιννοβα,ετσι θα γινει κ με το δικο μας....αυριο το παω για το σερβις των 3.000χλμ...χ8ες το ανοιξα σε μεγαλη ευθεια κ εβγαλα 110χλμ/ωρα....μονο εξατμιση εχω βαλει(μοτοσπορτ)....που τα βλεπετε ολοι τα 130 μαμισια???? με το ζορι επιασε 110...φυσουσε βεβαια κιολας

 

Συμφωνω εγω του εβγαλα τον πνιχτη και του εβαλα γραναζια και μου βγαζει 120 κοντα βασικα ειμαι 1500 κλμ και πιστευω πως το μηχανακι θα ανοιξει κιαλλο αλλα οχι να μου λετε μαμα να παταει τα 140 κοντα.. παντως τα ιννοβα τα μαμα τα αφηνω στα ζεστα τα ονειρα τους για τα καλα 0-500μ 3-4 μηχανακια..

Link to comment
Share on other sites

οπως ολη η ελλαδα βρωμαει απο ιννοβα,ετσι θα γινει κ με το δικο μας....αυριο το παω για το σερβις των 3.000χλμ...χ8ες το ανοιξα σε μεγαλη ευθεια κ εβγαλα 110χλμ/ωρα....μονο εξατμιση εχω βαλει(μοτοσπορτ)....που τα βλεπετε ολοι τα 130 μαμισια???? με το ζορι επιασε 110...φυσουσε βεβαια κιολας

 

Tο δικο μου με γραναζι 14 μπροστα και με βγαλμενω τον πνιχτη σε ψηλοκατηφορα βαρεσα την 4η κοφτη στα 135 χιλιομετρα. Αυτο εχω να πω εγω.

 

 

με εκτιμηση

savvas_crypton_x

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

νταξει ρε παιδια χαλαρωστε..δεν βριζω το μηχανακι μας...το λατρευω...απλως απορω....νταξει θα βγαλω κ γω πνιχτη κ γραναζι κ βλεπουμε...μπααααααααα
Link to comment
Share on other sites

καλα το δοχειο του ψυχτικου υγρου δεν μπορουσαν να το βαλουν αλλου?:blink::cry:

 

αστα να πανε.....μονο εκει θα χωραγε μαλλον:lol:

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

ισως και για να ψυχεται το υγρο καλυτερα

 

ναι αυτο μπορει να παιζει.ειναι μια πολυ πιθανη εξηγηση :up:

Need For Speed
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μπορει να παιζει.ειναι μια πολυ πιθανη εξηγηση :up:
φαντασου οτι το βεστρομ το εχει κατω απ το ρεζερβουαρ δλδ για να σημπλυρωσεις υγρα πρεπει κανονικα να ανασηκωνεις καθε φορα το ρεζερβουαρ
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση... που πισεύω κολάει σ' αυτό το thread :

Eίναι σίγουρο πως το δίπλωμα των 18 καλύπτει μέχρι 33.5hp και όχι μέχρι 125cc ?

Δηλαδή το Crypton X το καλύπτει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...