Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
δεν μπορω να την ξαναπερασω εστω και για να βαλω αλλη ρομ ..

τι μπορω να κανω ?

 

Για να κάνετε hard reset

 

Kρατήστε πατημένα τα GPS + internet explorer keys ενώ κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα μέχρι να εμφανιστεί το μήνυμα. Πατήστε το πράσινο κουμπί της κλήσης.

______________________________________

 

 

Για να μπείτε στο bootloader

 

Κρατήστε πατημένο το κουμπί camera και επανεκκινήστε με την γραφίδα χωρίς να το αφήσετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά,μόλις πήρα το htc touch cruise κ θέλω να το συνδέσω με το pc. Κατέβασα το windows mobile device center,βάζω το usb αλλά δεν συνδέεται το πρόγραμμα..

 

Na ypothesw oti exeis Windows Vista sto PC sou e?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο,σε πρωτη φαση πηγαινε στο startp-settings-connections και αλλαξε τις ρυθμισεις usb-pc

Και τί να τις κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι,παίζει ρόλο..?

 

Oxi, mia xara eisai.

 

Και τί να τις κάνω?

 

Frontise na exeis tin epilogi Activesync kai paikse ligo me kai xwris to "Enable advanced network functionality".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τπτ.Βλέπω στη διαχείριση συσκευών ένα θαυμαστικό στο generic serial,πατάω ενημέρωση,βρίσκει το driver htc usb sync αλλά δεν μπορεί λέει να το εγκαταστήσει κ να το βρώ μόνος.Μάλλον για αυτό δεν συνδέεται,τί να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνετε hard reset

 

Kρατήστε πατημένα τα GPS + internet explorer keys ενώ κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα μέχρι να εμφανιστεί το μήνυμα. Πατήστε το πράσινο κουμπί της κλήσης.

______________________________________

 

 

Για να μπείτε στο bootloader

 

Κρατήστε πατημένο το κουμπί camera και επανεκκινήστε με την γραφίδα χωρίς να το αφήσετε.

 

το εκανα ευχαριστω, αλλα δεν μπορω να βρω μια ρομ πιο καλη απο την official και αξιοπιστη.Απ οτι καταλαβα αυτες με τον 3d driver εχουν προβλημα.επισης θελω να δουλευει το εορτολογιο .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εκανα ευχαριστω, αλλα δεν μπορω να βρω μια ρομ πιο καλη απο την official και αξιοπιστη.Απ οτι καταλαβα αυτες με τον 3d driver εχουν προβλημα.επισης θελω να δουλευει το εορτολογιο .

 

Gousta einai afta. Egw pistevw oti yparxoun polles pou einai kalyteres apo tin stock ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ε πες μια βρε..εχω φαει ολο το xda..οχι τιποτα αλλο αλλα πρεπει να διαβαζεις και τις υπολοιπες σελιδες για να δεις αν εχει και τι bugs εχει ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ε πες μια βρε..εχω φαει ολο το xda..οχι τιποτα αλλο αλλα πρεπει να διαβαζεις και τις υπολοιπες σελιδες για να δεις αν εχει και τι bugs εχει ..

 

Des tou udK. Gia mena exei kanei tis kalyteres ROMs gia to Cruise.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Ειμαι απο αυτους που ποτε δεν αντιμετωπισα προβληματα ιδιαιτερης φυσης με το touch cruise μου.οτι παρουσιαζοταν κατα καιρους ευθυνοταν καθαρα σε δικους μου πειραματισμους και μαγειρεματα.Μεχρι σημερα...κλειδωσα το μεσημερι το κινητο,εννοω την οθονη οπως χιλιαδες αλλες φορες και απλα δεν ξεκλειδωνει.παταω το unlock κατω αριστερα και καμια αντιδραση.Η οθονη ως προς την απεικονιση ειναι μια χαρα,τα κουμπια λειτουργουν γιατι οταν πατιουντε μου βγαζει το μηνυμα του τι πρεπει να πατησς για να ξεκλειδωσω το κινητο.

Με την λογικη μου ενα hard reset θα δειξει αν ειναι νεκρο το πλεγμα που δεχεται τις εντολες αφης ή αν ειναι θέμα καποιου κολληματος του λειτουργικου.

Απο καποιον μαγο και σωτηρα θα ηθελα συμβουλη πριν το hard reset γιατι εχω να κανω backup καμια βδομαδα και εχω πολυ σημαντικα μηνυματα μεσα...

Link to comment
Share on other sites

σημειωση.εχω μαμισια ρομ την τελευταια 6.1 αλλα οχι τα ελληνικα και μεσα περασμενα λιγα προγραμμα.το spb shell πχ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Des tou udK. Gia mena exei kanei tis kalyteres ROMs gia to Cruise.
ετσι πρεπει να ειναι,το ειχες ξαναγραψει αυτο γιαννη και προτεινα σε ενα φιλο αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425612 και ειναι ενθουσιασμενος
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα και τα 2 πολλεσ φορες.τιποτα.

 

Τι εννοείς τίποτα ? Bootarei και εμφανίζεται κλειδωμένο ?

ή δεν κάνει κάν reset?

 

 

Όσο για τον φίλο με τη σύνδεση στα vista. Αρχικά δοκίμασε άλλο καλώδιο, αλλιώς

1.Σβήσε το device με το θαυμαστικό από το device manager

2.αποσυνέδεσε το κινητό

2α. Restart

3.εγκατέστησε πάλι το mobile device Center(πως το λένε)

4.Restart

5.Συνδεσε το κινητό

 

και σταύρωσε τα δακτυλά σου

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

κανει reset κανονικα απλα εμφανιζεται παλι κλειδωμενο.τελικα δεν κρατηθηκα εκανα hard reset 2φορες.τιποτα ,κολαει στο σημειο μετα το hard reset που λεει tap the screen to set your winows mobile based device.παταω την οθονη...καμια αποκριση...αρα την πατησα !πρεπει να τα επαιξε η οθονη..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανει reset κανονικα απλα εμφανιζεται παλι κλειδωμενο.τελικα δεν κρατηθηκα εκανα hard reset 2φορες.τιποτα ,κολαει στο σημειο μετα το hard reset που λεει tap the screen to set your winows mobile based device.παταω την οθονη...καμια αποκριση...αρα την πατησα !πρεπει να τα επαιξε η οθονη..

 

Όταν κάνεις hard reset ανταποκρίνεται στις εντολές τις οθόνης κατά τη διάρκεια της διαδικασίας για να κάνεις hard reset?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι στην αφη.οι οδηγιες κατα το hard reset αναφεροντε στην οθονη και ακολουθουντε.δηλαδη παταω το κουμπι του ιντερνετ και της πλοηγησηςταυτοχρονα ενω κανω επανεκινηση απο την οπη.μετα σε προτρεπει να πατησεις το κουμπι αποδοχης των κλησεων πραγμα που εκανα,οταν το σεταρισμα φτανει στο σημειο να χρειαστει η αφη στην οθονη αφης εκει κολαμε.ακριβως στο σημειο ποθ ανεφερα και παραπανω.μιλαμε για προβλημα hardware πια ,οποτε δεν γλιτωνω την βολτα στην αγ.παρασκευη στην ace
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποτε δεν γλιτωνω την βολτα στην αγ.παρασκευη στην ace

 

Ενδεχομένως ναι αλλά οφείλω να ρωτήσω... πατάς σίγουρα στο κέντρο πάνω στο βελάκι στην οθόνη που σου ζητάει align screen; :O

 

Και... όταν μείνει πολύ ώρα έτσι ο φωτισμός πέφτει. Όταν πατάς επάνω δυναμώνει στο κανονικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο πολυ καιρό παιδιά... Χαίρομαι πολύ που βλέπω το forum μας τόσο ενεργό ακόμα!

 

Δυστυχώς σήμερα πού έβγαλα το κινητό απο την τσέπη μου διαπίστωσα με μεγαλη μου λύπη οτι η οθόνη (εσωτερικά) πάνω αριστερά φαινεται σπασμένη... Έχει ενα τεράστιο μαύρο κενο και διάφορες γραμμές στο υπόλοιπο της οθόνης. Το είχα για κανένα μισάωρο στην τσεπη του τζιν μου, οποτε υποθέτω οτι πιέστηκε και το έπαθε αυτο :(

 

Αν και είναι στην εγγύηση (HTC Engl. απο expansys) λογίκα δεν καλύπτεται τέτοια ζημιά... Ξέρετε ποσο κάνει η αλλαγή οθόνης στην ACE? Γενικά κάποιος που έχει πάθει κατι αντιστοιχο; Οι συμβουλες σας πάντα ευπρόσδεκτες...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο πολυ καιρό παιδιά... Χαίρομαι πολύ που βλέπω το forum μας τόσο ενεργό ακόμα!

 

Δυστυχώς σήμερα πού έβγαλα το κινητό απο την τσέπη μου διαπίστωσα με μεγαλη μου λύπη οτι η οθόνη (εσωτερικά) πάνω αριστερά φαινεται σπασμένη... Έχει ενα τεράστιο μαύρο κενο και διάφορες γραμμές στο υπόλοιπο της οθόνης. Το είχα για κανένα μισάωρο στην τσεπη του τζιν μου, οποτε υποθέτω οτι πιέστηκε και το έπαθε αυτο :(

 

Αν και είναι στην εγγύηση (HTC Engl. απο expansys) λογίκα δεν καλύπτεται τέτοια ζημιά... Ξέρετε ποσο κάνει η αλλαγή οθόνης στην ACE? Γενικά κάποιος που έχει πάθει κατι αντιστοιχο; Οι συμβουλες σας πάντα ευπρόσδεκτες...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιώργος

 

Εχει συζητηθεί λιγο ποιο πισω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου βοήθεια

Το Touch cruise μου έχει γίνει έτσι

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=12586&stc=1&d=1222932329

τι μπορώ να κάνω

Ευχαριστώ,

 

Απίστευτο! ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ είναι και η δικιά μου! Στο ιδιο σημείο.... Τι έκανες τελικά; Την άλλαξες στην ACE?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο πολυ καιρό παιδιά... Χαίρομαι πολύ που βλέπω το forum μας τόσο ενεργό ακόμα!

 

Δυστυχώς σήμερα πού έβγαλα το κινητό απο την τσέπη μου διαπίστωσα με μεγαλη μου λύπη οτι η οθόνη (εσωτερικά) πάνω αριστερά φαινεται σπασμένη... Έχει ενα τεράστιο μαύρο κενο και διάφορες γραμμές στο υπόλοιπο της οθόνης. Το είχα για κανένα μισάωρο στην τσεπη του τζιν μου, οποτε υποθέτω οτι πιέστηκε και το έπαθε αυτο :(

 

Αν και είναι στην εγγύηση (HTC Engl. απο expansys) λογίκα δεν καλύπτεται τέτοια ζημιά... Ξέρετε ποσο κάνει η αλλαγή οθόνης στην ACE? Γενικά κάποιος που έχει πάθει κατι αντιστοιχο; Οι συμβουλες σας πάντα ευπρόσδεκτες...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιώργος

 

146.47 euro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...