Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τα wm 6.1 ένα τρίημερο τωρα.Μετά από πολλά hard reset ξαναπέρασα τα wm 6.1 -RUU_Polaris_HTC_WWE_3.13.405.0_radio_sign_25.85.30.07_1.59.42.15_Ship-χωρίς τα ελληνικά της ACE .Μην περασετε το εορτολογιο today plugin μεχρι να βγει κάποιο patch και αν εχετε το igo08 καντε μια αναβαθμιση πρωτα απο το site NAV N GO,νομιζω πως η αναβαθμιση αυτη κυκλοφορει κανα μηνα τωρα,αν δεν την κανετε αδυνατει να εκκινησει το προγραμμα πλοηγησης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι λέτε παιδιά να πάρω το ρίσκο και να βάλω udK Syrius R1? που είναι και ωραία σε εμφάνιση ή windows mobile 6.1 official? τώρα πάνω έχω windows mobile 6.0 δεν ξαναπεράσει cooked rom.Παντός για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!!!! :lol:

 

ευχαριστώ για κάθε απάντηση. :)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε παιδιά να πάρω το ρίσκο και να βάλω udK Syrius R1? που είναι και ωραία σε εμφάνιση ή windows mobile 6.1 official? τώρα πάνω έχω windows mobile 6.0 δεν ξαναπεράσει cooked rom.Παντός για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!!!! :lol:

 

ευχαριστώ για κάθε απάντηση. :)

 

αν θες ντε και καλα να το κανεις σαν το diamond βαλτην.(διαβασε τι bugs εχουν αναφερθει και αν δεν σε ενοχλουν δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις)

οσο για την official 6.1 μην περιμενεις διαφορες με την 6.0.

φυσικα πριν κανεις οτιδηποτε διαβασε πως ξεκλειδωνουμε το polaris και πως το ξανακλειδωνουμε σε περιπτωση που χρειαστει service-εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος τι γίνετε με την official έκδοση WM6.1?

Άλλοι λένε για κρυφές χρεώσεις και σε συνδέει στο internet μέσω 3G,άλλοι λένε έχει πρόβλημα η κάμερα και φτιάχνετε με fix....έχει γίνει ολόκληρη διαμαχη με τις ενσωματωμένες διαφημίσεις τις cosmote που πλασαρε η ACE HELLAS με το καινούργιο firmware...οι περισσότεροι δεν βάζουν τα ελληνικά γιατί με τα ελληνικά γίνονται αυτόματα soft reset......

Δηλαδη ΕΛΕΟΣ πια.Τιποτα δεν διορθώσανε παρά μόνο μια μικρή βελτίωση στην ταχύτητα του λογισμικού (συνεπάγεται από αυτούς που την δοκίμασαν περισσότερη χρήση της μνήμης ram) .Δεν διορθώσανε ούτε τους drivers για το video ούτε τα sms των 70 χαρακτήρων ούτε τα σπασίματα της κάμερας κατά την διαρκια λήψης με μειωμένο φωτισμό (λιγότερο σημαντικό) όπως και πολλά άλλα όπως τα διάβασα σε furom.Τελικά ότι βγαίνει ελληνικό θα είναι ημιτελές και με προβληματα.Τι να πω........για ακόμη μια φορά φάνηκε η προχειρότητα της ACE ....γιατί η ελληνική το μόνο που κάνει είναι να βάζει πάνω από την αγγλική την ελληνική rom :blink:

Link to comment
Share on other sites

αν θες ντε και καλα να το κανεις σαν το diamond βαλτην.(διαβασε τι bugs εχουν αναφερθει και αν δεν σε ενοχλουν δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις)

οσο για την official 6.1 μην περιμενεις διαφορες με την 6.0.

φυσικα πριν κανεις οτιδηποτε διαβασε πως ξεκλειδωνουμε το polaris και πως το ξανακλειδωνουμε σε περιπτωση που χρειαστει service-εγγυηση.

 

που βλέπουμε τα bag τις rom udK Syrius R1??? στείλτε κανένα link

αν την έχει βάλει κανένας ας πει την άποψη του πως ειναι

 

ευχαριστο:)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την Syrius R1 από χθες το βράδυ και την βρίσκω πολύ δυνατή. Το μηχανάκι δουλεύει πολύ γρήγορα και απροβλημάτιστα.

Ένα μεγάλο μπράβο στον Udk γι' αυτήν τη rom.

Keep testing...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εντέλει θα βάλω τα windows mobile 6.1 official και πάνω το manila 2d

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=398173

 

:)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, ασφαλής τρόπος ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ !!!!

 

 

...

.....

αλλά χωρίς 3d

 

δεν πειράζει τουλάχιστον έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ο 3d driver παιδιά... Οι cooked roms έχουν και πολλά tweaks για σωστή συμπεριφορά του Manila και της συσκευής γενικά.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο 3D driver είναι τόσο καλός; Υποθέτω πως θα έχει εφαρμογή στα παιχνίδια και όχι στην περιήγηση των windows εφόσον στα windows είναι όλα 2D.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και εγώ τη Syrius R1 και πράγματι η μεταμόρφωση του UI του cruise έιναι εντυπωσιακή. Τη συνιστώ σε όλους του κατόχους που έχουν λίγο όρεξη για μαγείρεμα της συσκευής τους!

Αυτό που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση είναι η ταχύτητα (και ομαλότητα) στο Manilla, πιο γρήγορο και από το diamond είναι (μαζί με κανα δυο bugs βέβαια).

Απογοήτευση βέβαια το video ακόμη μια φορά, πλέον το έχω πάρει απόφαση. Βίντεο 640x480 στο cruise μάλλον δε θα δούμε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Χτες μετέτρεψα ένα ντοκυμαντέρ του ΣΚΑΙ κ 2 ταινίες (είχα πρώτα ενσωματώσει τους υπότιτλους κ μετατρέψει τα αρχεία σε 320χ240) κ έβλεπα στο τραίνο που ταξίδευα.

Όλα κύλησαν πολύ καλά, οι υπότιτλοι ήταν καθαροί κ ευανάγνωστοι κ η ροή της εικονας πολύ καλή.Το μόνο που με ζάλισε ήταν ότι κουνιόταν λόγω του ταξιδιού η καμπίνα κ μαζί κ εγώ κ το κινητό:lol:ενώ άλλαζα κ χέρι να μην πιαστώ:p

Η μετατροπή των βίντεο διαρκούσε αρκετά(=2 ώρες περίπου) η ενσωμάτωση των υποτίτλων λίγο ακόμη (=30 λεπτά) κ η μεταφορά αυτών των αρχείων 700ΜΒ στο κινητό περίπου (=40 λεπτά περίπου)..Είχα κάνει δλδ γερή προεργασία..

 

Το ταξίδι πήγε πολύ καλά βέβαια κ κύλησε η ώρα, κ να σημειώσω ότι η μπαταρία μετά απο 2-2.30 ώρες θέασης ήταν στο 50+% απο full.δλδ έβλεπα κ άλλο να ήθελα.

 

Αυτά τα ολίγα, πράγματι κ λόγω ανάλυσης οθόνης, δεν γίνεται να δεις απο ότι καταλαβαίνω 640χ480βίντεο.:worry:

Υγ.όλα αυτά με την εργοστασιακή ΡΟΜ κ δίχως 3δ drivers

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά τα ολίγα, πράγματι κ λόγω ανάλυσης οθόνης, δεν γίνεται να δεις απο ότι καταλαβαίνω 640χ480βίντεο.:worry:

 

Logo analysis othonis mporei na mi deis diafora ean baleis ena video megalytero opws les, alla mia syskevi tetoiou epipedou ofeilei na einai se thesi na antapekserxetai se tetoies apaitiseis anaparagwgis opws isxyei me tis perissoteres sygxrones syskeves tis agoras.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Logo analysis othonis mporei na mi deis diafora ean baleis ena video megalytero opws les, alla mia syskevi tetoiou epipedou ofeilei na einai se thesi na antapekserxetai se tetoies apaitiseis anaparagwgis opws isxyei me tis perissoteres sygxrones syskeves tis agoras.

 

Απ'το στόμα μου το πήρες! Ακριβώς έτσι.

 

Φαντάσου ότι φίλος μου κατέγραψε βίντεο με το Νοκια Ν80κάτι, το έβλεπε σφαίρα στο κινητό του, μου το έστειλε στο PDA(!) μου (128Mb RAM 400Mhz CPU) και δεν μπορούσε να το παίξει (0,001 fps). Είπαμε....!

 

Δεν είναι το θέμα να μετατρέπεις τα πάντα στην ανάλυση της οθόνης σου για να μπορέσεις να τα βλέπεις...

 

Σκέψου π.χ. να μην είχε μνήμη να σηκώσει τις φώτο 3Mpixels και να έπρεπε να τις μετατρέπεις σε 320χ240 για να τις βλέπεις..;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέψου π.χ. να μην είχε μνήμη να σηκώσει τις φώτο 3Mpixels και να έπρεπε να τις μετατρέπεις σε 320χ240 για να τις βλέπεις..;)

 

To thema omws den einai problima mnimis i xronismou tou epeksergasti. Alla i apousia twn katallilwn drivers pou bazoun se leitourgia tis peraiterw dynatotites tou epeksergasti pou menoun anekmetaleftes!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως βάζουμε στο manila 2d ελληνικά? βάζω το αρχείο που λεει http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2732416&postcount=8

 

άλλα δεν μου βγάζει καν τα γράμματα τίποτα :blink:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

To thema omws den einai problima mnimis i xronismou tou epeksergasti. Alla i apousia twn katallilwn drivers pou bazoun se leitourgia tis peraiterw dynatotites tou epeksergasti pou menoun anekmetaleftes!

 

Αυτό ακρίβως θέλω να πω Γιάννη.

Γι αυτό παράθεσα τα στοιχεία 400Mhz kai 128Mb RAM, για να δείξω την ειρωνία στην ανικανότητα μιας τέτοιας συσκευής να αναπαράγει ένα βίντεο vga ανάλυσης. Όταν μάλιστα απλά κινητά το κάνουν απροβλημάτιστα.

 

...και συνέχιζω την αναζήτηση cooked ROMs, μπας και καταφέρουν να κάνουν κάποια στιγμή, κάποια φιλότιμα άτομα, αυτό που έγραψε στα ....της η htc:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακρίβως θέλω να πω Γιάννη.

Γι αυτό παράθεσα τα στοιχεία 400Mhz kai 128Mb RAM, για να δείξω την ειρωνία στην ανικανότητα μιας τέτοιας συσκευής να αναπαράγει ένα βίντεο vga ανάλυσης. Όταν μάλιστα απλά κινητά το κάνουν απροβλημάτιστα.

 

...και συνέχιζω την αναζήτηση cooked ROMs, μπας και καταφέρουν να κάνουν κάποια στιγμή, κάποια φιλότιμα άτομα, αυτό που έγραψε στα ....της η htc:mad:

Πάρε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την udk Syrious R1 και ειναι φοβερη.Ομως δεν λειτουργει η καμερα οταν ανοιγω την εφαρμογη της καμερας υπαρχει μαυρο φοντο.Επισης μπορω να προσθεσω πολεις απο την Ελλαδα η ειναι το ιδιο με τον καιρο που ειχε εξαρχεις το Cruise που ειχε μεμονομενες πολεις?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις και το καινούργιο Radio φίλε μου για να δουλεύουν όλα σωστά:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426203

 

"φόρεσέ" το με το customruu ώστε να μην κάνει hard reset η συσκευή σου !

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...