Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστηχως τιποτα:cry::cry::cry:

περνω αυριο τηλεφωνο το service

 

τελικα το κινητο το εστειλα στην ACE for services.

Πρωτα πηρα τηλεφωνο στην expansys στην Γαλλια να δω αν μπορουν να μου το αντικαταστησουν.Η κοπελα μιλαγε μαζι μου 15 λεπτα.

Μου ειπε οτι αντικατασταση απο την expasys γινεται τις πρωτες 7 μερες.Μετα και εκει να το στειλω αυτοι με την σειρα τους θα το στειλουν στην htc της περιοχης τους.

Μου ειπε να παρω στην HTC της Ευρωπης να μαθω ακριβως αν θα μου το αλλαξουν το κινητο.

Γιατι οταν πηρα στην Ελλαδα μου ειπε η κοπελα οτι ανρικατασταση γινεται μονο απο το καταστημα που το πηρα.To ειπα αυτο στην Γαλλια και μου ειπε οτι ειναι υποχρεωμενοι σε οποιαδηποτε μερος της ευρωπης να αντικαταστησουν της πρωτες μερες,οπως και να το δεκτουν για επισκευη.

Αλλα στο παρελθον απο οτι μου ειπε η κοπελα απο την Γαλλια ειχαν πολλα προβληματα με την ελληνικη htc, γιατι παλια ουτε που τα δεχοταν.

Τωρα το εστειλα αλλα θα παρω και στην ευρωπη σε μια htc να μαθω αν δικαιουμε αντικατασταση.Εξαλου ειναι το δευτερο κινητο απο την ομαδικη παραγγελια που χαλαει με τον ιδια βλαβη.

και αφου θα γινει αλλαγη πλακετας στην ουσια εκει ειναι ολη η αξια της συσκευης.

Να δουμε:mad::mad::mad:

 

ps.ξανα πηρα στην Γαλλια και μου εδωσαν αυτι το τηλεφωνο για service στην Ελλαδα.

2105197500 arvata services

πηρα αλλα ειχαν κλειση.Εκει μου ειπα πανε ολα τα htc στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς; Πέρασες το αρχείο της registry? Έφτιαξε;

 

Σε εμένα δεν έχει ξαναεμφανίσει πρόβλημα από τότε...

 

Twra sigxronizei to quick gps alla den briskei doriforous. ekei poy evriske stigma amesws twra den vriskei oute meta apo 10 min kai vriskei max 3 doriforous. simera to parousiase. friki.... eimai gia hard reset i... service:(:(:(

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο το εστειλα στην ACE for services.

Πρωτα πηρα τηλεφωνο στην expansys στην Γαλλια να δω αν μπορουν να μου το αντικαταστησουν.Η κοπελα μιλαγε μαζι μου 15 λεπτα.

Μου ειπε οτι αντικατασταση απο την expasys γινεται τις πρωτες 7 μερες.Μετα και εκει να το στειλω αυτοι με την σειρα τους θα το στειλουν στην htc της περιοχης τους.

Μου ειπε να παρω στην HTC της Ευρωπης να μαθω ακριβως αν θα μου το αλλαξουν το κινητο.

Γιατι οταν πηρα στην Ελλαδα μου ειπε η κοπελα οτι ανρικατασταση γινεται μονο απο το καταστημα που το πηρα.To ειπα αυτο στην Γαλλια και μου ειπε οτι ειναι υποχρεωμενοι σε οποιαδηποτε μερος της ευρωπης να αντικαταστησουν της πρωτες μερες,οπως και να το δεκτουν για επισκευη.

Αλλα στο παρελθον απο οτι μου ειπε η κοπελα απο την Γαλλια ειχαν πολλα προβληματα με την ελληνικη htc, γιατι παλια ουτε που τα δεχοταν.

Τωρα το εστειλα αλλα θα παρω και στην ευρωπη σε μια htc να μαθω αν δικαιουμε αντικατασταση.Εξαλου ειναι το δευτερο κινητο απο την ομαδικη παραγγελια που χαλαει με τον ιδια βλαβη.

και αφου θα γινει αλλαγη πλακετας στην ουσια εκει ειναι ολη η αξια της συσκευης.

Να δουμε:mad::mad::mad:

 

ps.ξανα πηρα στην Γαλλια και μου εδωσαν αυτι το τηλεφωνο για service στην Ελλαδα.

2105197500 arvata services

πηρα αλλα ειχαν κλειση.Εκει μου ειπα πανε ολα τα htc στην ελλαδα.

 

... Τελικά φίλε δεν την γλύτωσες κι εσύ την διαδικασία του service ... κουράγιο (μαζί με εμένα) !!!...

... Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο (έχουν την συσκευή από Τρίτη πρωί) και μου είπαν ότι ίσως Δευτέρα να γίνει. Επί λέξη μου είπαν ότι περιμένουν την πλακέτα (service Θεσσαλονίκης) και ότι μετά είναι θέμα 10 λεπτών να την αλλάξουν και να μου ξαναστείλουν πίσω την συσκευή ... Ούτε λόγος για αντικατάσταση συσκευής ... Και όταν τους το ξανάπα ... πήρα την ίδια απάντηση ... "Μα το τηλέφωνο θα είναι ΣΑΝ καινούργιο !!!" και φυσικά "Δεν φταίμε εμείς που δεν έχουμε ανταλλακτικά ... δεν μας έστειλε ακόμα η Αθήνα !!!".

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τελικα το κινητο το εστειλα στην ACE for services.

Πρωτα πηρα τηλεφωνο στην expansys στην Γαλλια να δω αν μπορουν να μου το αντικαταστησουν.Η κοπελα μιλαγε μαζι μου 15 λεπτα.

Μου ειπε οτι αντικατασταση απο την expasys γινεται τις πρωτες 7 μερες.Μετα και εκει να το στειλω αυτοι με την σειρα τους θα το στειλουν στην htc της περιοχης τους.

Μου ειπε να παρω στην HTC της Ευρωπης να μαθω ακριβως αν θα μου το αλλαξουν το κινητο.

Γιατι οταν πηρα στην Ελλαδα μου ειπε η κοπελα οτι ανρικατασταση γινεται μονο απο το καταστημα που το πηρα.To ειπα αυτο στην Γαλλια και μου ειπε οτι ειναι υποχρεωμενοι σε οποιαδηποτε μερος της ευρωπης να αντικαταστησουν της πρωτες μερες,οπως και να το δεκτουν για επισκευη.

Αλλα στο παρελθον απο οτι μου ειπε η κοπελα απο την Γαλλια ειχαν πολλα προβληματα με την ελληνικη htc, γιατι παλια ουτε που τα δεχοταν.

Τωρα το εστειλα αλλα θα παρω και στην ευρωπη σε μια htc να μαθω αν δικαιουμε αντικατασταση.Εξαλου ειναι το δευτερο κινητο απο την ομαδικη παραγγελια που χαλαει με τον ιδια βλαβη.

και αφου θα γινει αλλαγη πλακετας στην ουσια εκει ειναι ολη η αξια της συσκευης.

Να δουμε:mad::mad::mad:

 

ps.ξανα πηρα στην Γαλλια και μου εδωσαν αυτι το τηλεφωνο για service στην Ελλαδα.

2105197500 arvata services

πηρα αλλα ειχαν κλειση.Εκει μου ειπα πανε ολα τα htc στην ελλαδα.

το τηλεφωνο που σου εδωσαν εαν δεν κανω λαθος ειναι τις τελεσερβις,μιλαμε για το πιο απαραδεκτο σερβις που υπαρχει!!!με αυτους ειχε κανει συμφωνια η ace οταν ξεκινησε να φερνει στην ελλαδα τα qtek και μετα απο τα μπινελικια που ακουγε αποφασισε να κανει δικο της σερβις στην ελλαδα,παρε τηλ στην ace στην αγ.παρασκευη
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΞΗ: Πώς γίνεται η κάρτα μου (Class 2 4GB Sandisk με δικό του usb adaptor) ενώ 'υποτίθεται' ότι υποστηρίζει 2MB/sec εγγραφή και ανάγνωση, να τη συνδέω στον υπολογιστή και να μου δίνει 5MB/sec εγγραφή και 9MB/sec ανάγνωση;;;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Twra sigxronizei to quick gps alla den briskei doriforous. ekei poy evriske stigma amesws twra den vriskei oute meta apo 10 min kai vriskei max 3 doriforous. simera to parousiase. friki.... eimai gia hard reset i... service:(:(:(

Περίμενε. Δε θέλει service γιατί κανείς ως τώρα δεν έχει συμπεράνει ότι είναι θέμα hardware.

 

Αυτό που λες το έπαθε ΚΑΙ το δικό μου, όταν δοκίμασα να κάνω τις αλλαγές που είχα πει σε προηγούμενο post (ένα κατεβατό με ρυθμίσεις registry).

 

Με Το Που Πέρασα όμως με το SKTools το reg αρχείο που έχω επισυνάψει και είπες ότι χρησιμοποίησες κι εσύ, Και το θέμα με το κατέβασμα δεδομένων λύθηκε, ΚΑΙ αυτό που αναφέρεις που είχα μετά, δηλαδή η μη-εύρεση δορυφόρων παρά τις αλλαγές.

 

Πρότασή μου, δοκίμασε πάλι το reg αρχείο και κάνε ένα soft reset να δούμε πως θα παίξει. Κάνε ένα update το QuickGPS και δοκίμασε πάλι destinator ή το GPSTest (google it).

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΞΗ: Πώς γίνεται η κάρτα μου (Class 2 4GB Sandisk με δικό του usb adaptor) ενώ 'υποτίθεται' ότι υποστηρίζει 2MB/sec εγγραφή και ανάγνωση, να τη συνδέω στον υπολογιστή και να μου δίνει 5MB/sec εγγραφή και 9MB/sec ανάγνωση;;;...

 

Oι ταχύτητες λογικά είναι απο το κινητό στην κάρτα, κ απο ένα σημείο της κάρτας πχ μεταφορά σε ένα άλλο.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι φένεται η expansys έχει στείλει πολλές πατάτες στην Ελλάδα ε? :P :P

 

Λογικό συμπέρασμα...:down:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι φένεται η expansys έχει στείλει πολλές πατάτες στην Ελλάδα ε? :P :P

 

Mαλλον η htc, δεν νομιζω να φταιει η expansys.

Ευτυχως που εχουμε service εδω και απο τι εμαθα η ace εχει ανταλλακτικα.

Υπομονη στα παιδια και ελπιζω να μην εχουμε αλα κρουσματα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oι ταχύτητες λογικά είναι απο το κινητό στην κάρτα, κ απο ένα σημείο της κάρτας πχ μεταφορά σε ένα άλλο.

Newsflash: Δεν έχει διαφορά κάτι τέτοιο. ;-) Η μεταγωγή δεδομένων, είναι κοινή. Ίσα ίσα που σε σχέση με τις αντοχές μιας θύρας USB, η μετακίνηση δεδομένων εντός κάρτας είναι τάχυστη γιατί δεν 'μεταφέρονται' δεδομένα αλλά 'αναφορές' σε θέσεις μνήμης.

 

Ακόμη, αφού λέμε για Class 2 που αφορά την κάρτα, δε μπορεί αυτός ο αριθμός να αναφέρεται στο πρώτο που είπες, δηλαδή για μεταγωγή από το κινητό στην κάρτα. Για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάρτας, δεν έχει σχέση το -με τι- θα συνδεθεί (USB/card reader σε PC/card reader σε κινητό), αλλά το -τι- θα πετυχαίνει με την όποια αυτή σύνδεση.

 

Η δική μου εξήγηση είναι αυτό το "at least 2MB/sec", σου εγγυώνται δηλαδή την ταχύτητα αυτή, με ότι παραπάνω είναι πιθανό να πετύχει.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον η htc, δεν νομιζω να φταιει η expansys.

Ευτυχως που εχουμε service εδω και απο τι εμαθα η ace εχει ανταλλακτικα.

Υπομονη στα παιδια και ελπιζω να μην εχουμε αλα κρουσματα.

 

 

... Φίλε Κώστα και λοιποί συμφορουμίτες μόλις με πήραν τηλ. και ταυτόχρονα με ενημέρωσαν και με sms ότι η συσκευούλα είναι έτοιμη και μου αποστέλεται αύριο οπότε θα την έχω Δευτέρα πρωί... άντε και με το καλό και να είναι η τελευταία ταλαιπωρία με την συσκευούλα ... και μου λείπει !!!

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι φένεται η expansys έχει στείλει πολλές πατάτες στην Ελλάδα ε? :P :P

 

τι σχέση έχει η expansys??? Α! Ξέχασα! Μολις τα πήρε έπρεπε να τα τεστάρει και μετα να τα στείλει. Μάλλον οι τιμες της expansys ειναι αχώνευτες για κάποιους:scared:. Λογικο το βρίσκω. Στην Ελλάδα βρισκόμαστε:whistle:.

 

Ασχετο: κοιτούσα αυτα που φορτώνει στην αρχή. To pkg.exe τί κάνει; Δε βρήκα κάτι σχετικό ψάχνωντας

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ... τη βρίσκω οταν τσιμπάτε, δεν ξέρω με αιδονήζει.

Οσο για την αντικατάσταση απ' ότι ξέρω πρέπει να γίνει απο το κατάστημα που έχει αγοραστεί, στην περίπτωση της expansys μέσα σε 7 εργάσιμες ημέρες.

Το οτι σου το επισκεύασε η HTC (αντιπροσωπεία) εδώ στην Ελλάδα ηταν φυσικό (και καλό υποθέτω).

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι δεν μπόρείς να παίρνεις τηλέφωνο απο έξω και να ζητάς να πληρώσουν τα σπασμένα οι εδώ. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα, ή θα το έστελνα απο εκεί που το πηρα η θα ζητούσα απο την αντιπροσωπεία εδώ να δεί τι μπορεί να κάνει. Σε αυτή την περίπτωση σε εξυπηρετούν επισκευάζοντας τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μα απο την στιγμη που η htc λεει οτι υπαρχει πανευρωπαικη εγγυηση παιρνεις την συσκευη απο εκει που θα την βρεις πιο φθηνα και την πηγαινεις σε οποιο σερβις(της htc)θελεις,η ιδια η htc το λεει αυτο(ασχετα αν εγω ψωνιζω απο εδω για προσωπικους λογους)
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ... τη βρίσκω οταν τσιμπάτε, δεν ξέρω με αιδονήζει.

Ευτύχως που έχουμε και εσένα και γελάμε.

Πάντως αν σε "αιδονήζουν" αυτά τοτε εγω στη θέση σου θα ανησυχούσα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει, μπορεί να υπογράψει στη Δημόσια Πρόταση προς τη Wind, για παροχή ΛΟΓΙΚΩΝ χρεώσεων για την Ζωντανή Τηλεόραση (Live TV) μηνιαία, και όχι με εισιτήριο εισόδου και μόνο. ΔΕΙΤΕ την υπογραφή μου για το Link, και όποιος θέλει, ας βάλει το link και στη δική του Υπογραφή (αφού πρώτα συμπληρώσει τα στοιχεία του στη σελίδα...)!

 

Λίγο Off-Topic, αλλά νομίζω αξίζει...!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ευτύχως που έχουμε και εσένα και γελάμε.

Πάντως αν σε "αιδονήζουν" αυτά τοτε εγω στη θέση σου θα ανησυχούσα:lol::lol::lol:

Είδες? Αλλιώς θα σας φάει η σοβαρότητα.

Μπα δεν έχω πρόβλημα, το τηλέφωνο μου είναι απο Ελλάδα! Τί? Τζαμπατζήδες θα είμαστε? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε. Δε θέλει service γιατί κανείς ως τώρα δεν έχει συμπεράνει ότι είναι θέμα hardware.

 

Αυτό που λες το έπαθε ΚΑΙ το δικό μου, όταν δοκίμασα να κάνω τις αλλαγές που είχα πει σε προηγούμενο post (ένα κατεβατό με ρυθμίσεις registry).

 

Με Το Που Πέρασα όμως με το SKTools το reg αρχείο που έχω επισυνάψει και είπες ότι χρησιμοποίησες κι εσύ, Και το θέμα με το κατέβασμα δεδομένων λύθηκε, ΚΑΙ αυτό που αναφέρεις που είχα μετά, δηλαδή η μη-εύρεση δορυφόρων παρά τις αλλαγές.

 

Πρότασή μου, δοκίμασε πάλι το reg αρχείο και κάνε ένα soft reset να δούμε πως θα παίξει. Κάνε ένα update το QuickGPS και δοκίμασε πάλι destinator ή το GPSTest (google it).

 

 

Λοιπόν φίλε μου με έσωσες. Το αρχείο της registry μου ενεργοποίησε το quickgps, αλλά δεν είχα gps. Mετά έβαλα τις ρυθμίσεις που γράφεις και αυτή που ήταν διαφορετική ήταν το bias. Το άλλαξα και ως δια μαγείας άρχισε να λειτουργεί και το gps. :):)

 

Το μοναδικό πρόγραμμα που είχα περάσει ήταν το google maps. Άρα υποθέτω πως αυτό ήταν που δημιούργησε το πρόβλημα. Το έβγαλα κι αυτό και όλα καλά.:O

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

 

re paidia den mou trexei to exe file gia na spaso to programma auto,mipos mporei kapoios se pm na mou dosei to kodiko;

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ... τη βρίσκω οταν τσιμπάτε, δεν ξέρω με αιδονήζει.

Οσο για την αντικατάσταση απ' ότι ξέρω πρέπει να γίνει απο το κατάστημα που έχει αγοραστεί, στην περίπτωση της expansys μέσα σε 7 εργάσιμες ημέρες.

Το οτι σου το επισκεύασε η HTC (αντιπροσωπεία) εδώ στην Ελλάδα ηταν φυσικό (και καλό υποθέτω).

 

Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι δεν μπόρείς να παίρνεις τηλέφωνο απο έξω και να ζητάς να πληρώσουν τα σπασμένα οι εδώ. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα, ή θα το έστελνα απο εκεί που το πηρα η θα ζητούσα απο την αντιπροσωπεία εδώ να δεί τι μπορεί να κάνει. Σε αυτή την περίπτωση σε εξυπηρετούν επισκευάζοντας τη συσκευή σου.

 

Κι εμένα με "αιδονήζουν"!! :lol::lol::lol::lol:

 

Φίλε δεν έχει σημασία τι πιστεύει ο καθένας μας. Σημασία είναι ότι στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχουν θεσμοθετηθεί ένα σωρό νόμοι που προστατεύουν τον καταναλωτή. Όπως απολαμβάνεις πχ 2 χρόνια εγγύηση στα ηλεκτρονικά προϊόντα, ενώ πχ στις Ηνωμένες Πολιτείες έχεις 6 μήνες, έτσι έχεις δικαίωμα να ζητήσεις επισκευή ( ή/και αναβάθμιση) συσκευής σε οποιαδήποτε χώρα της Ε.U.Αντίστοιχα και όσοι αγόρασαν την συσκευή τους από ace, έχουν το δικαίωμα για επισκευή στο εξωτερικό.

 

Αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση εξαπάτηση/εκμετάλλευση της Ace Hellas, καθότι η σύμβαση έχει υπογραφεί με αυτούς τους όρους και η Αce δεν πληρώνει τα ανταλλακτικά από την τσέπη της, αλλά της αποστέλλονται από την Htc.

 

Πέρα πάντως από το καλαμπούρι και την πλάκα δεν νομίζω πως είναι σωστό να χαρακτηρίζεις "τζαμπατζήδες" όσους αγόρασαν από εξωτερικό, κυρίως όσους αγόρασαν ένα προϊόν 300-350 ευρώ φτηνότερα. Νομίζω ότι από κάθε άποψη μπορεί να χαρακτηριστεί επικερδής συναλλαγή. Αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς άλλωστε.

ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ!

 

Κατανοώ βέβαια πως έγραψες με χιουμοριστική διάθεση. Mε το ύφος σου όμως έδειξες περισσότερο "ενοχλημένος", παρά αστείος. Αυτές όμως είναι συχνές παρεξηγήσεις στον άμεσο γραπτό λόγο ενός forum.

Φιλικά πάντα.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου με έσωσες. Το αρχείο της registry μου ενεργοποίησε το quickgps, αλλά δεν είχα gps. Mετά έβαλα τις ρυθμίσεις που γράφεις και αυτή που ήταν διαφορετική ήταν το bias. Το άλλαξα και ως δια μαγείας άρχισε να λειτουργεί και το gps. :):)

 

Το μοναδικό πρόγραμμα που είχα περάσει ήταν το google maps. Άρα υποθέτω πως αυτό ήταν που δημιούργησε το πρόβλημα. Το έβγαλα κι αυτό και όλα καλά.:O

(mpoulieris: To exe το τρέχεις σε Windows)

(mpoulieris: Εννοείς γενικώς τα προγράμματα εκεί, ή κάτι συγκεκριμένο?)

 

Χάρηκα που βοήθησα. Παρ'όλα αυτά, το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι το πρόβλημα που εμφανίζεται με το GPS είναι περισσότερο 'τυχαίο', παρά ευθύνεται γι' αυτό κάποια εφαρμογή.

 

Ξαναπέρασε το Google Maps, είναι ούτως ή άλλως εξαιρετική εφαρμογή που αξίζει να την έχεις στο PocketPC σου. :-)

 

Αν ξαναεμφανισθεί το πρόβλημα (αμφιβάλλω να είναι αυτός ο λόγος πάντως) τότε βλέπουμε... :-)

 

Μια επισήμανση, εννοείς ότι αφού πέρασες το reg αρχείο, έβαλες την Bias τιμή που έδινα πιο πάνω (στο μεγάλο post...)? Αν ναι, να κάνω την αλλαγή και να επισυνάψω το αρχείο με τη νέα τιμή Bias.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς φίλε μου. Έβαλα την τιμή bias, που είχες στο post σου. Τις άλλες τιμές δεν τις πείραξα γιατί ήταν ίδιες.

Πάντως αν τυχαία χάνεται το gps αυτό είναι ανησυχητικό. Θα προτιμούσα να φταίει κάποιο πρόγραμμα :lol::lol::lol:

 

 

Εdit:Επεξήγηση: Στο αρχείο της registry έχει στο Bias την τιμή στο 000000. Την μετέτρεψα όπως προτείνεις σε fffffed4.(dec:4294966996)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

(mpoulieris: To exe το τρέχεις σε Windows)

(mpoulieris: Εννοείς γενικώς τα προγράμματα εκεί, ή κάτι συγκεκριμένο?)

 

Χάρηκα που βοήθησα. Παρ'όλα αυτά, το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι το πρόβλημα που εμφανίζεται με το GPS είναι περισσότερο 'τυχαίο', παρά ευθύνεται γι' αυτό κάποια εφαρμογή.

 

Ξαναπέρασε το Google Maps, είναι ούτως ή άλλως εξαιρετική εφαρμογή που αξίζει να την έχεις στο PocketPC σου. :-)

 

Αν ξαναεμφανισθεί το πρόβλημα (αμφιβάλλω να είναι αυτός ο λόγος πάντως) τότε βλέπουμε... :-)

 

Μια επισήμανση, εννοείς ότι αφού πέρασες το reg αρχείο, έβαλες την Bias τιμή που έδινα πιο πάνω (στο μεγάλο post...)? Αν ναι, να κάνω την αλλαγή και να επισυνάψω το αρχείο με τη νέα τιμή Bias.

 

nai,to exe se windows den tha to trexo?ta cab ta fortono sto htc kai ta trexo apo ekei,ta exe sta xp

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...