Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

battery status

Χμμ, το εβαλα το battery status αλλά δεν μου τα βγάζει...μήπως έχω παλιά έκδοση:confused:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Χμμ, το εβαλα το battery status αλλά δεν μου τα βγάζει...μήπως έχω παλιά έκδοση:confused:
ακριβως,πρεπει να βαλεις την τελευταια,νομιζω οτι ειναι beta
Link to comment
Share on other sites

ακριβως,πρεπει να βαλεις την τελευταια,νομιζω οτι ειναι beta

Μήπως το έχεις; Γιατί στο γνωστό μαγαζάκι δεν βλέπω να υπάρχει.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

1,2. μπορείς να βάλεις την εργοστασιακή πισω όπως μπορείς να βάλεις αν η συσκευή σου ειναι αγορασμένη απο την ace και τα ελληνικά

αν πάθει βλάβη και τα περάσεις αυτα η εγγύηση δεν χάνεται.

 

 

3.σημαίνει οτι στις περισσότερες ρομ δεν πειράχτηκε το radio οπου στην περίπτωση μας ειναι αυτό RADIO 1.58.21.23

ρωταω γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου μα καθολου με τις roms και τα ξεκλειδωματα. Διαβασα οτι οταν αλλαξεις rom αλλαζει και ο bootloader και δεν μπορεις να το επαναφερεις ξανα στο αρχικο γι'αυτο και καταλαβαινουν οτι εχεις βαλει αλλη rom και χανεις την εγγυηση. καταλαβα σωστα ?

μηπως πρεπει να μου κανετε κανενα ιδιαιτερο μαθημα να μου τα πειτε λιγο, γιατι αμα ξεκινησω τις ερωτησεις παει το topic, θα γεμισει με 500 σελιδες.... χιχιχιχι

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου μα καθολου με τις roms και τα ξεκλειδωματα. Διαβασα οτι οταν αλλαξεις rom αλλαζει και ο bootloader και δεν μπορεις να το επαναφερεις ξανα στο αρχικο γι'αυτο και καταλαβαινουν οτι εχεις βαλει αλλη rom και χανεις την εγγυηση. καταλαβα σωστα ?

μηπως πρεπει να μου κανετε κανενα ιδιαιτερο μαθημα να μου τα πειτε λιγο, γιατι αμα ξεκινησω τις ερωτησεις παει το topic, θα γεμισει με 500 σελιδες.... χιχιχιχι

 

Μπορεις να το επαναφερεις αμα περασεις τον παλιο bootloader ο οποιος μεχρι στιγμης δεν υπαρχει, συντομα λογικα καπου θα εμφανιστει. Αυτη την στιγμη αμα ξεκλειδωσεις την συσκευη και σου παθει κατι δεν θα εχεις εγγυηση. Ο μονος τροπος ειναι να το καταστρεψεις εντελως ( καποιος τροπος θα υπαρχει) και να πας για αντικατασταση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την rom του swtos και δεν μου βγενει το HTC HOME, απο το today το εχω κανει check...τι εχει γινει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την rom του swtos και δεν μου βγενει το HTC HOME, απο το today το εχω κανει check...τι εχει γινει?

Exei aferethei an den kanw lathos.. tha prepei na to peraseis me to xeri (yparxei mesa ston fakelo download san ppc blue home cab)

Link to comment
Share on other sites

Exei aferethei an den kanw lathos.. tha prepei na to peraseis me to xeri (yparxei mesa ston fakelo download san ppc blue home cab)

 

Που ειναι αυτος ο φακελος??

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτος ο φακελος??

To exei anevasei stis agglikes WWE ekdoseis ROM pou exei bgalei kai to exei mesa ekei mazi me to opera cab to onoma tou einai

HTC_Home_PPC_Blue.CAB :cool:

Link to comment
Share on other sites

To exei anevasei stis agglikes WWE ekdoseis ROM pou exei bgalei kai to exei mesa ekei mazi me to opera cab to onoma tou einai

HTC_Home_PPC_Blue.CAB :cool:

 

Eyxaristo poli!

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας τροπος να αλλαξουμε τα εικονιδια sto ppc ??? στα προγραμματα ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα μηνα περιπου με το κινητο κι επειδη λυση δε βρισκω μονος μου 8α σας παρακαλουσα να μου απαντησετε στις παρακατω αποριες μου.Υπ οψιν ειναι η πρωτη φορα που εχω windows mobile οποτε συγχωρεστε με αν ρωτησω και καμια χαζομαρα.. :)

 

1)υπαρχει καποιο προγραμμα οπως εχει η ετεν πχ. το digit dial. Στις φωνητικες εντολες του cruise υπαρχουν ολα εκτος απο το να πληκτρολογει ενα νουμερο που του λες εσυ.

 

2) Απο την today screen τα ξεκλικαρα ολα και εστι δεν υπαρχει τιποτα πια. Τωρα 8ελω να βαλω εικονιδιακια με διαφορα προγραμματα οπως εχουμε και στην επιφανεια εργασιας σε ενα pc. Και οταν λεω εικονιδια εννοω καπως μεγαλα ετσι ωστε να μπορω να τα πατησω και χωρις τη γραφιδα. Στο μεγε8ος αυτων του iphone πχ. Υπαρχει καποιο προγραμμα γι αυτο. Μη μου πειτε κανενα κλασικο που μου γεμισει την επιφανεια με μικρα εικονιδια με πληροφοριες για την μπαταρια , τη μνημη και αλλα αχρειαστα τετοια για μενα.

 

3) Μπορω να αλλαξω το φοντο μεσα στο μενου (πχ στα προγραμματα) απο λευκο που ειναι , να βαλω μια εικονα??

 

4)Οταν μπαινω στο ιντερνετ μεσω wind plus και μετα 8ελω να μπω μεσω ασυρματου δικτυου , πρεπει κα8ε φορα να πειραζω τις ρυ8μισεις και να επιλεγω αντι για wind plus , my isp ?? κατι πιο συντομο?

 

5) οτι στο destinator7 δειχνει το βελακι διακεκομενα να προχωραει ειναι 8εμα προγραμματος ή δεν το σηκωνει το κινητο?

 

6) το cruise μου ειναι με την εκδοση igo. Αυτο σημαινει οτι 8α μπορω να αναβαθμιζω τους χαρτες αυτους για πάντα και αν ναι υπάρχει κανουριο igo για ελλαδα ? Αν ναι , εγινε καλυτερο απο το destinator7 ?

 

7)Αν εχει κανει καποιος το cruise να μοιαζει με iphone σε ολα τα σημεία ( εννοω οχι μονο στο unlock ) ποια θεωρειται η καλύτερη λύση ? Διότι κυκλοφορουν πολλές. Μονο το itask δεν μου αρεσει γιατι ειναι flash και αν αφησεις το δακτυλό σου πανω σε ενα εικονιδιο λιγο παραπάνω φενεται ασχημα το κυκλακι με τις τελιτσες. Πχ τι λέτε για το ifonz? Δεν ειμαι καγκουρας που 8ελω να κανω το cruise μοιαζει με iphone.. :p .Απλα το κανω για ευκολοτερη προσβαση στα προγραμματα που 8ελω με το δακτυλο και οχι με τη γραφιδα. Αν μου απαντησει καποιος πχ. στην 2η ερωτηση μου δεν βαζω iphone theme ποτε.

 

8) Πως γινεται με το που κανει εκκινηση το κινητο να ανοιγει ενα προγραμμα κατευ8ειαν? Υπαρχει καποιος φακελος ''εκκινηση'' οπως στα windows των pc στον οποιο βαζουμε το προγραμμα που θελουμε ? Για παραδειγμα 8ελω με του που ανοιγει το κινητο να με πεταει με τη μια στο iphone theme.Γίνεται αυτο ?

 

Συγχωρεστε με για τις τοσες ερωτησεις μου αλλα εδω και ενα μηνα προσπα8ω να σεταρω μια και καλη το cruise και μετα να κανω πιο ευκολα τη δουλεια μου και τη ζωη μου.Εχω φτασει σε ενα σημειο να ασχολουμαι ολη τη μερα με αυτο και να προσ8ετω και να αφαιρω προγραμματα συνεχως.Νιω8ω οτι μπηκα σε ενα λαβυριν8ο με τα windows mobiles με τα τοσα προγραμματα που κυκλοφορουν και roms κτλ και εχω μπερδευτει.Γι αυτο ρωταω αυτα που χρειαζομαι να το σεταρω και να ξεκουραστω για λίγο.. :)

 

ευχαριστω εκ των προταιρων παιδια!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Απο την today screen τα ξεκλικαρα ολα και εστι δεν υπαρχει τιποτα πια. Τωρα 8ελω να βαλω εικονιδιακια με διαφορα προγραμματα οπως εχουμε και στην επιφανεια εργασιας σε ενα pc. Και οταν λεω εικονιδια εννοω καπως μεγαλα ετσι ωστε να μπορω να τα πατησω και χωρις τη γραφιδα. Στο μεγε8ος αυτων του iphone πχ. Υπαρχει καποιο προγραμμα γι αυτο. Μη μου πειτε κανενα κλασικο που μου γεμισει την επιφανεια με μικρα εικονιδια με πληροφοριες για την μπαταρια , τη μνημη και αλλα αχρειαστα τετοια για μενα.

 

Tha sou proteina na xrisimopoiiseis to SPB Pocket Plus pou einai entelws customizable gia na to kaneis akribws opws thes.

 

4)Οταν μπαινω στο ιντερνετ μεσω wind plus και μετα 8ελω να μπω μεσω ασυρματου δικτυου , πρεπει κα8ε φορα να πειραζω τις ρυ8μισεις και να επιλεγω αντι για wind plus , my isp ?? κατι πιο συντομο?

 

Bale to No Data kai me ena click kaneis enable/disable opoia syndesi theleis esy.

 

5) οτι στο destinator7 δειχνει το βελακι διακεκομενα να προχωραει ειναι 8εμα προγραμματος ή δεν το σηκωνει το κινητο?

 

Etsi doulevei kanonika.

 

6) το cruise μου ειναι με την εκδοση igo. Αυτο σημαινει οτι 8α μπορω να αναβαθμιζω τους χαρτες αυτους για πάντα και αν ναι υπάρχει κανουριο igo για ελλαδα ? Αν ναι , εγινε καλυτερο απο το destinator7 ?

 

Nai mporeis na anabathmizeis tou xartes. Stin epomeni ekdosi tou iGO omws den tha mporeseis na kaneis anabathmisi dwrean. Exei ginei poly kalo alla eksakolouthw na empistevomai perissotero to Destinator.

 

8) Πως γινεται με το που κανει εκκινηση το κινητο να ανοιγει ενα προγραμμα κατευ8ειαν? Υπαρχει καποιος φακελος ''εκκινηση'' οπως στα windows των pc στον οποιο βαζουμε το προγραμμα που θελουμε ? Για παραδειγμα 8ελω με του που ανοιγει το κινητο να με πεταει με τη μια στο iphone theme.Γίνεται αυτο ?

 

Genikotera ginetai bazontas ena shortcut tis efarmogis pou theleis sto /Windows/Startup. Eidikotera gia tin efarmogi pou theleis... tha to kanei apo moni tis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. που μπορω να κατεβασω το pocket cm contact και πως θα το μετατρεψω να κανει αναζητηση επαφων γραμμενες στα ελληνικα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδία, προσπαθω να κανω την διαδικασια ξεκλειδωματος αλλά μου βγαζει οτι δεν μπορει να το κανει. Αυτό οταν εχω μπει στον bootloader και βλέπω την μπάρα προόδου. Εχω windows Xp, to firewall kai to antivirus ειναι απενεργοποιημένα. Καμιά ιδεα παιδιά.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδία, προσπαθω να κανω την διαδικασια ξεκλειδωματος αλλά μου βγαζει οτι δεν μπορει να το κανει. Αυτό οταν εχω μπει στον bootloader και βλέπω την μπάρα προόδου. Εχω windows Xp, to firewall kai to antivirus ειναι απενεργοποιημένα. Καμιά ιδεα παιδιά.

 

Κανε οτι ακριβως λεει http://www.navimania.gr/showthread.php?t=6670

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. που μπορω να κατεβασω το pocket cm contact και πως θα το μετατρεψω να κανει αναζητηση επαφων γραμμενες στα ελληνικα?

 

ευχαριστω

Αποσυμπιεσαι το αρχειο και βαλτο στο program files/pocketcm/

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις με πιο προγραμμα μπορω να δημιουργησω themes και πως μπορω να κανω καποια animated themes που εχω να παιξουν.Εχω και το flash lite 2.1 και το flash theme εγκατεστημενα.:!:
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μερικη απασχοληση ποu ειχα αuτες τις μερεs, κατελnξα σε 1-2 λυσεις απο τnν μερια μου για να δειτε μια ταινια n επεισοδιο στο ΤC μαs.

 

Πnρα ενα μικρο .avi κ το μετετρεπα σε πολλα φορματ για να δω τι παιζει καλυτερα σε οποιον απο τοuς 3 players (wmp10, tcpmp ,core player 1.1.0) ποu εχω να δοκιμασω.Το κινητο μας BεBαια παιζει αρκετα πολλα φορματ (mp4,3gp,xvid κτλ κτλ) απλα το ζnτοuμενο μοu ηταν η καλη αποδοση στο video.

 

Για μετατροπες χρισιμοποιησα μια εκδοσn τοu SUPER ποu εχω, ποu κανει πολλαπλα encoding σε πολλα φορματ. Αuτο ποu ειδα ειναι οτι τnν καλυτερn αποδοσn τnν ειδα μεταξυ ενος option (avi for pocket ppc) ποu εχει, κ οταν εκανα avi, με xvid κωδικοποιηση, 320*240 αναλυση, με bitrate γυρω στο 850-900, 24 frames κ τον ηχο (γιατι πολλες φορες το videο nταν αψογο σε εναν player κ δεν επαιζε ο ηχος enw σε αλλο player κ τα 2 μαζι λαγγαραν) γυρω στο 96kbps 41.000khZ.

 

Σε αuτα τα παραπανω, n αποδοση ηταν πολυ καλη κ ομαλη.αuτη τη στιγμη ηδη μετατρεπω 1 ταινιοuλα. Με υποτιτλοuς δεν ασχολn8ικα, αλλα με τις παραπανω ρι8μισεις κ τnν 2.8inch ο8ονη,εχω την εντυπωση οτι 8α φαινονται ολα μια χαρα

 

Yg.Εχει Bγει κ νεος core player ποu μερικοι τον ε3υμνουν ως "μερικη" λυση για το προβλημα τwv video drivers στο ΤC μαs.

Υπαρχοuν κ πολλες προτασεις για Divx encoder, 8a δοκιμασω καποια στιγμn

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...