Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοπέρα παιδία. Μετά από μια περιήγηση σε OMNIA και σε HD ξανά γύρισα στο αγαπημένο μας CRUISEάκι. Πρώτα απ’ όλα θέλω να ευχαριστήσω τον στυλοβάτη και τιτάνα του φόρουμ , ποιον άλλο τον athanaso77 που με στήριξε και στο HD. Και μια ερωτησούλα έχω το slovo για λεξικό. Υπάρχη κανένα άλλο καλύτερο που να μην αλλάζει και τα γράμματα στο comm. Manager ? Αν ναι βάλτε και το ling να το κατεβάσω. Ευχαριστώ και καλός σας ξανά βρήκα.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ΚΚαι μια ερωτησούλα έχω το slovo για λεξικό. Υπάρχη κανένα άλλο καλύτερο που να μην αλλάζει και τα γράμματα στο comm. Manager ?

 

Lingvosoft Greek English Talking Dictionary

 

Θα το βρεις στο ipmart-forum.com

 

Πέταξε το slovoed, είναι γνωστά τα προβλήματα που δημιουργεί στις γραμματοσειρές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με το να εχω καλυτερο σημα στην συνδεση μου και πως σταματαω της χρεωσεις gprs απο vodafon ευχαριστω..:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν γίνεται ?? Με την αλλαγή του Radio μπορεί να το πετύχει. Αλλά πρέπει να ξέρεις ποιο Radio θα βάλεις, ποιο είναι το καλύτερο. Όποιος το άλλαξε το Radio του μπορεί να το πει του συμφορουμίτη να το βάλει και εκείνος.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

έχει δουλέψει κανείς MSN μέσω του Cruise?

 

Η rom που φοράει είναι η M-Anime 2.0 μπορώ να κατεβάσω κανονικά από τη Microsoft το MSN Mobile κ να το περάσω στη συσκευή μου? Λογικά ναι, αν όχι θα το βρω στα γνωστά "καταστήματα". Το θέμα είναι με το πάγιο της Wind τι παίζει? Πως κάνω ενεργοποίηση το WAP κ πόσο θα μου χρεώνει? Κάτι άκουσα ότι η COSMOTE χρεώνει 4μιση ευρώ το μήνα, ισχυεί κάτι τέτοιο κ για την Wind ή θα με τρελάνει στη χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο ρίσκο να πειράζουμε το Radio?

Επίσης ήδη η συσκευή μας έχει υψηλό SAR!

Εντάξει είναι όντως ρίσκο αλλά οι πιθανότητες για ζημιά είναι λίγες

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

έχει δουλέψει κανείς MSN μέσω του Cruise?

 

Η rom που φοράει είναι η M-Anime 2.0 μπορώ να κατεβάσω κανονικά από τη Microsoft το MSN Mobile κ να το περάσω στη συσκευή μου? Λογικά ναι, αν όχι θα το βρω στα γνωστά "καταστήματα". Το θέμα είναι με το πάγιο της Wind τι παίζει? Πως κάνω ενεργοποίηση το WAP κ πόσο θα μου χρεώνει? Κάτι άκουσα ότι η COSMOTE χρεώνει 4μιση ευρώ το μήνα, ισχυεί κάτι τέτοιο κ για την Wind ή θα με τρελάνει στη χρέωση?

 

Έχω χρησιμοποιήσει εγώ το MSN αλλά δεν είναι τόσο βολικό στην πληκτρολόγηση λόγω μεγέθους οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

niknik ναι το ξέρω, το έχω δουλέψει αρκετές φορές μέσω Wi-Fi στο σπίτι. Δε με πειράζει τόσο ο βαθμός δυσκολίας όσο το ότι υπάρχουν κάποιες ώρες τις ημέρας που είμαι στο πουθενά κ δεν υπάρχει τίποτα να κάνω. Οπότε δε θα με πείραζε να μπορώ να κάνω κάποια πειρήγηση. Ένας φίλος με Cosmote κάρτα, προφανώς What's Up, έστειλε WAP στο 1333 κ έχει wap στο κινητό του με 4μιση ευρώ τον μήνα. Αυτός μπαίνει από σελίδα, νομίζω την webmobile.messenger.com (ή κάτι τέτοιο).

 

Εγώ πως μπορώ να το κάνω αυτό με κάποια αντίστοιχη χρέωση κ όχι να πληρώσω τα μαλλιά μου στο τέλος του μήνα. Έχω πάγιο της Wind.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με το να εχω καλυτερο σημα στην συνδεση μου και πως σταματαω της χρεωσεις gprs απο vodafon ευχαριστω..:)

 

Απενεργοποιησε το 3G αν εισαι σε περιοχη χωρις καλη ληψη η δε το χρειαζεσαι.

Ετσι κερδιζεις και σε αυτονομια μπαταριας:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To GSM όπως και το UMTS υλοποιούνται σε διάφορα κομμάτια του ηλεκτρομαγνητικού φάσματος (όπως π.χ. GSM900 και GSM1800, τα νούμερα αντιστοιχούν σε MHz). Κάθε πάροχος αγοράζει κάποιο κομμάτι βάσει πληστειριασμού με το δημόσιο και δεν είναι απαραίτητο ότι όλοι θα δραστηριοποιούνται στο ίδιο φάσμα (γι αυτό και στην αρχή της κινητής, η cosmote που μπήκε αργότερα, ήταν η μόνη που είχε αγοράσει στο 1900 που τότε δόθηκε. Τότε αν θυμάστε τα κινητά των άλλων εταιριών που ήταν στα 900 δε λειτουργούσαν με cosmote).

Από τότε έχουν αλλάξει πολλά πράγματα και νομίζω όλες οι εταιρείες έχουν φάσμα σε όλες τις περιοχές γι αυτό και το Auto στο συγκεκριμένο μενού είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το Cruiseraki μου φοράει εδώ και καιρό την καταπληκτική M-Amine ROM και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής..

Ένα πραγματάκι μονάχα δε μου αρέσει και θα ήθελα να το αλλάξω, το dialer skin..

Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο καλύτερο από το default που έχει ο M-Amine, που να υποστηρίζει 3g και να έχει καλύτερη εμφάνιση κατά το πάτημα των πλήκτρων...; Επίσης, θα μπορέσω να κρατήσω και το default για λόγους rollback...;

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια please. Έχω την M-Anime 2.0 η οποία δεν έχει μέσα MSN Messenger. Μπορώ να βρω κάποιο software? Έψαξα στο iPmart κ στο XDA αλλά δε βρήκα. Αν τελικά δεν υπάρχει περίπτωση να προστεθεί σαν περαιτέρω εφαρμογή ποια αντίστοιχη ROM υπαρχει που να περιέχει το MSN κ να είναι το ίδιο αξιόπιστη με την M-Anime?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

το είδα χτες το βράδυ αυτό, δοκίμασα να το κάνω αλλά τίποτα. ίσως έκανα κάτι λάθος γι αυτό ρώτησα εδώ, μπας κ έχετε να προτείνεται κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δωσε μου το μαιλ σου να σου στειλω το βραδυ ενα msn που μου εχει δουλεψει στο 9000 σε ολες τις ρομ που εχω δοκιμασει.μπορει να σου δουλεψει :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...