Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί κύριοι ... τώρα που μπήκα στην διαδικασία αλλαγής της ρομ ... μερικές (!!!) απορίες ...

... Ξεκινάω ξεκλειδώνοντας την συσκευή ; (κατέβασα το Hard SPL-V2 και το POLARIS UNLOCKER) περνόντας τα αντίστοιχα προγράμματα ;

... Κατόπιν σε hard spl mode περνάω την ρομ που θα διαλέξω ;

... τέλος με το radio τι κάνω ; ... ποιά έκδοση να κατεβάσω ; ... και πως την ¨φλασάρω¨; ...

... χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ;

... αυτά τα ... ολίγα !!! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Kaneis unlock th syskevi me to hard-spl pou apefthynetai apokleistika sto Cruise kai meta eisai ok.

 

Den xreiazetai na eisai se kapoio "hard spl mode" gia na peraseis cooked ROM. Apo ti stigmi pou exei ginei mia fora to hard spl, flashareis ti syskevi sou kanonika me opoia ROM theleis cooked h' official me ton idio tropo.

 

Gia to synistomeno Radio synithws eksartatai ti ROM. Des poio proteinetai antistoixa me ti ROM pou theleis na flashareis.

 

Ean theleis mporeis na epanafereis to hard-spl se periptwsi pou theleis na kaneis xrisi tis eggyisis tis syskevis sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σαι καλά athanaso77 ... αρχίζουν οι πειραματισμοί !!!

 

Me prosoxi omws kai diabasma. Sigourevomaste prwta oti afto pou pame na perasoume sti syskevi mas apefthynetai apokleistika sti sygkekrimeni syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι ένα καλό γαι την ace-hellas...Το πρόβλημα που είχα με την οθόνη (δεν ανταποκρονόταν καθόλου στο άγγιγμα η οθόνη ουτε μετά από hard reset) λύθηκε και πολύ γρήγορα μάλιστα.Αντικαταστάθηκε η οθόνη εντός εγγύησης και παρέλαβα το touch cruise μόλις 24 ώρες αργότερα.

Έχοντας εμπειρία με άλλα κινητά και ppc,θα έλεγα ότι ο χρόνος των 24 ωρών ήταν εντυπωσιακός.

Να πω κι ένα κακό...Οταν το πηγα στο service έπρεπε να προσκομίσω και την απόδειξη αγοράς,κοίταξα το νούμερο που έγραφε επάνω...749ευρώ(μαζι με igo8),μόλις 10 μήνες πρίν....

Link to comment
Share on other sites

Για το radio θα επαναλάβω:

 

Όλες οι καινούργιες Rom για να δουλέψουν σωστά χρειάζονται την έκδοση 1.59.42.23 του radio.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Για το radio θα επαναλάβω:

 

Όλες οι καινούργιες Rom για να δουλέψουν σωστά χρειάζονται την έκδοση 1.59.42.23 του radio.

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό, για παράδειγμα στην touch-it light σου εγκαθιστά την .15 και δεν έχω κανένα πρόβλημα, ώστε να αναγκαστώ να το αναβαθμίσω.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι απόλυτο αυτό, για παράδειγμα στην touch-it light σου εγκαθιστά την .15 και δεν έχω κανένα πρόβλημα, ώστε να αναγκαστώ να το αναβαθμίσω.

 

Εάν δεν έχεις πρόβλημα δεν το πειράζεις... μια δοκιμή βέβαια θα σε βοηθήσει να ξεχωρίσεις το καλύτερο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Exw ena sovaro provlima me to cruise !!! otan katevazw kapio programmataki pou xriazete na kanei autoupdate sindeete me to internet alla den aposindete epsaksa to kosmou ta programmata alla tipota !! kamia lisi gnwrizete!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Exw ena sovaro provlima me to cruise !!! otan katevazw kapio programmataki pou xriazete na kanei autoupdate sindeete me to internet alla den aposindete epsaksa to kosmou ta programmata alla tipota !! kamia lisi gnwrizete!

 

Για να μην μπαίνει αυθαίρετα στο GPRS και χρεώνεσαι χωρίς να το επιθυμείς... No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτο αυτό, για παράδειγμα στην touch-it light σου εγκαθιστά την .15 και δεν έχω κανένα πρόβλημα, ώστε να αναγκαστώ να το αναβαθμίσω.

 

Με την .15 δεν έχεις αντιμετωπίσει στιγμιαία "παγώματα" στην οθόνη?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 μερες χρησιμοποιω την M-AMINE 2.0 και πρεπει να πω οτι εχω εντυπωσιαστει με την δουλεια του τυπου.

μακραν η καλυτερη cooked rom.

καταληλη για καθημερινη χρηση χωρις bugs,κολληματα,freezing στο touchflo.

μια ρομ διαμαντι:happy:

νομιζω πως θα μεινει μονιμα στο cruise μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλή η M-Anime. Πάντως συνεχώς τη βελτιώνει, οπότε μάλλον κάποια στιγμή θα μπεις στον... πειρασμό να την ξαναναβαθμίσεις !!!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ καλή η M-Anime. Πάντως συνεχώς τη βελτιώνει, οπότε μάλλον κάποια στιγμή θα μπεις στον... πειρασμό να την ξαναναβαθμίσεις !!!

 

Αμάν πια!

Φαγωθήκατε με την Anime:)!

Έχω τη Syrius R1 με το τελευταίο radio και είχα πει να αράξω για κάποιο καιρό!

Τώρα με τρώει πάλι με αυτα που διαβάζω....

Προτείνεται να προδόσω udk και να πάω και γω στην Amine?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι και προδοσία ! χαχα !

Απλά η M-Anime είναι πολύ ανώτερη (και με 3D drivers, που η Syrius δεν έχει).

Φλάσαρέ το άφοβα.

Εγώ προσωπικά προτιμώ την KhanX v.1.2a (τις θεωρώ και τις 2 πολύ καλές)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι καινούργιες οι rom είχα βάλει την udk R1 αλλά αυτό το manilla με εκνευρίζει λίγο.Είναι πάρα πολύ καλό του αλλάζεις και θέματα αλλά δεν μπορείς να αλλάξεις τα tab. Π.Χ έχω τώρα την official ελληνική και το mobile shell με θέμα αλλά diamond και έχω βολευτεί.Στο manilla εκεί που είναι το tab για την μουσική (εκείνο το ελλεινο player του diamond) να μπουρασαμε να βάλουμε το φανταστικό s2p και στην θέση του tab καιρού το spb weather (με ρυθμίσεις από το meteo πολυ πιο καλό από το άθλιο accuweather) και στις επαφές το PCM και πάει λέγοντας.....Υπάρχει το Manilla 2D Customizer by mpenguin14 και επειδή έχω δει την ερώτηση αυτή πολλές φορές η απάντηση είναι οτι δεν χρησιμοποιούμε το tab music και δεν το βαζουμε στο manilla μέσω του πιο πανω app ή δεν ξέρω ή δεν ασχολουμε με το s2p.Μήπως τελικά ξέρει κανείς η έχει αλλάξει τα Tab?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβαλα κι εγώ την Anime, σιγά που θα άντεχα!

Όντως ανώτερη της Syrius.

Έχω να πω ότι με αυτές τις ROMs που κυκλοφορούν για το cruise όποιος παραμένει στις official κάνει μεγάλο λάθος.

Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και το κινητό μεταμορφώνεται με το Manilla2d, το οποίο τρέχει άψογα και πολύ γρηγορότερα από το 3d του diamond (με την official που είχε αυτό που έπαιξα τουλάχιστον).

Αναβαθμίστε....!

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ (πιθανον και καποιες αλλες) ειναι δικαιωση για οσους παραμειναμε πιστοι στο cruise μας.
Link to comment
Share on other sites

Gia sas pedes!

 

Signomi gia to off-topic, alla thelo na ihografiso radio (kanoniko radio ki ohi apo to internet) alla ta mona programatakia pou vrisko ine gia na ihografis internet radio.

Ehete kati na protinete?

 

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ (πιθανον και καποιες αλλες) ειναι δικαιωση για οσους παραμειναμε πιστοι στο cruise μας.

 

Μπραβο στους xda.

Τοσο δυσκολο ηταν για την htc?

Ας ελπισουμε οτι θα ανεβει ο ανταγωνισμος για να σταματησει η htc να παιζει οπως γουσταρει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ (πιθανον και καποιες αλλες) ειναι δικαιωση για οσους παραμειναμε πιστοι στο cruise μας.

 

.... +1 ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έβαλα μια lite rom, για την ακρίβεια την touch-it και φόρεσα πάνω το throttle launcher, To οποίο πραγματικά είναι απίστευτο, μπορεί να μη πηγαίνει όσο καλά το mannilla αλλά είναι πλήρως customizable και έχει ότι θες
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έβαλα μια lite rom, για την ακρίβεια την touch-it και φόρεσα πάνω το throttle launcher, To οποίο πραγματικά είναι απίστευτο, μπορεί να μη πηγαίνει όσο καλά το mannilla αλλά είναι πλήρως customizable και έχει ότι θες

 

Σκοπος νομιζω ειναι να εχει ενσωματωμενους του 3d drivers, η rom που λες δεν ξερω αν τους εχει, ουτε ξερω ομως αν ειναι ικανοποιημένοι αυτοι που εχουν περσει rom με τους drivers, ας μας πουν οι ιδιοι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...