Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και Χρονια Πολλά εστω και καθυστερημένα!

 

Εχει αρχισει να με εκνευριζει το default προγραμμα ραδιοφώνου... Οι preset σταθμοι αλλάζουν πολύ εύκολα (παταω να αλλάξω σταθμο λιγό πιο δεξιά απο οτι πρεπει και αντι αυτου αποθηκεύει...) με αποτέλεσμα να τα ξαναβάζω.

 

Εχετε βρει κανένα εναλλακτικο software για ραδιοφώνο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειναι πρωτη φορα ,που εχω στα χερια μου wm ,ηθελα να ρωτησω:μπορουμε να φτιαξουμε φακελους και να οργανωσουμε τα προγραμματα μας, η ειναι ετσι χυμα?Αν ναι,πως γινετε κατι τετοιο?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειναι πρωτη φορα ,που εχω στα χερια μου wm ,ηθελα να ρωτησω:μπορουμε να φτιαξουμε φακελους και να οργανωσουμε τα προγραμματα μας, η ειναι ετσι χυμα?Αν ναι,πως γινετε κατι τετοιο?Ευχαριστω.

 

Βεβαίως κανονικά όπως στα windows. Θα πρέπει να πας στο path \windows\start menu\programs και εκεί βάζεις ότι folder θες και πετας μέσα ότι θες.

 

Να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα, έχει αναβαθμίσει κανείς το radio? Λέει τίποτα το 1.64.08.21 ? ή να μείνω στο 1.58.25.14?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Otan leme oti iparxi problima ti akribos enooume.

To exo pari edo ke 2 ebdomades ke to radio me ta akoustika pou exi pezi kala (bebea apo emafanisi ke piotita akoustikon) pote den ixe i HTC se kamia siskebi.

 

Ine protimotero na paris apo ta accesoris to kalodio pou ine ke mikrofono ke na balis ta dika sou

Pos sou pezi kala!!gia vale ta akoustika sto max tis apodosis kai to volume tis siskevis sto 20% kai pes mas an akous kala!!!!

Einai foul parasita!!!!Toso pou i akroasi einai adinati!!!

Tora apo emfanisi,as ekanan ti doulia tin opia proorizontan kai as min itan omorfa!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια επειδη ειναι πρωτη φορα ,που εχω στα χερια μου wm ,ηθελα να ρωτησω:μπορουμε να φτιαξουμε φακελους και να οργανωσουμε τα προγραμματα μας, η ειναι ετσι χυμα?Αν ναι,πως γινετε κατι τετοιο?Ευχαριστω.

 

Βάλε το Resco Explorer για να κάνεις αυτά που είπε ο φίλος παραπάνω μιας και ο default explorer της συσκευής είναι πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα, έχει αναβαθμίσει κανείς το radio? Λέει τίποτα το 1.64.08.21 ? ή να μείνω στο 1.58.25.14?

 

Δεν έχω καταλάβει κάτι ιδιαίτερο στην απόδοση αλλά έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Δεν είμαι σίγουρος όμως εάν φταίει για αυτό η cooked ROM μου ή το Radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να ρωτήσω κι' εγώ κάτι, όταν έχω ανοιχτό το GPS και δουλεύει το Destinator 7, κάθε λίγα δευτερόλεπτα ακούγεται ένα γκλιν-γκλιν, ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτός η ήχος?

 

Thanks.

 

 

** EDIT **

 

Ξέρει κανείς επίσης κανένα bluetooth συμβατό με το Touch Cruise? Είδα αυτό, αλλά είναι πανάκριβο, κάτι πιο φτηνό υπάρχει? Δεν με ενδιαφέρει να είναι HTC βέβαια.

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος και σε μένα? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Gia to gklin-gklin den paei kapou o nous mou mias kai den to exw ksanakousei kai sigoura den einai fysiologiko. Exeis tin final ekdosi tou 7? Tin final? H prwti mou ektimisi einai oti einai thema destinator kai oxi syskevis.

 

Oson afora to bluetooth... egw exw ena poly ftino Sony-Ericsson kai ena pio akribo plantronics kai doulevoun kai ta dyo to idio apsoga.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κάποιος και σε μένα? :)

 

dwkhmase na pas sths rythmiseis tou destinator kai na alaxeis kapies idipoihseis pou exei,kapio ap'ola auta sto kanei.

Link to comment
Share on other sites

Gia to gklin-gklin den paei kapou o nous mou mias kai den to exw ksanakousei kai sigoura den einai fysiologiko. Exeis tin final ekdosi tou 7? Tin final? H prwti mou ektimisi einai oti einai thema destinator kai oxi syskevis.

 

Oson afora to bluetooth... egw exw ena poly ftino Sony-Ericsson kai ena pio akribo plantronics kai doulevoun kai ta dyo to idio apsoga.

 

Το γκλιν-γκλιν το κάνει όταν βλέπω το χάρτη και κινούμαι με το αυτοκίνητο. Υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με επικίνδυνες διασταυρώσεις ή κάτι τέτοιο, έλεγα μήπως ήξερε κανείς από εδώ να μου πει με σιγουριά. Σίγουρα δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με το Destinator (έχω την τελευταία έκδοση ναι).

Link to comment
Share on other sites

dwkhmase na pas sths rythmiseis tou destinator kai na alaxeis kapies idipoihseis pou exei,kapio ap'ola auta sto kanei.

 

Έχεις δίκιο κάτι από εκεί θα είναι. Θα το κοιτάξω.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το γκλιν-γκλιν το κάνει όταν βλέπω το χάρτη και κινούμαι με το αυτοκίνητο. Υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με επικίνδυνες διασταυρώσεις ή κάτι τέτοιο, έλεγα μήπως ήξερε κανείς από εδώ να μου πει με σιγουριά.

 

Tote einai sigoura kapoies apo tis eidopoiseis sto destinator. Arxise na apenergopoieis opws eipe o filos pio panw kai tha lythei to problima sou. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το γκλιν-γκλιν το κάνει όταν βλέπω το χάρτη και κινούμαι με το αυτοκίνητο. Υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με επικίνδυνες διασταυρώσεις ή κάτι τέτοιο, έλεγα μήπως ήξερε κανείς από εδώ να μου πει με σιγουριά. Σίγουρα δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με το Destinator (έχω την τελευταία έκδοση ναι).

 

Α το ξέρω το γκλιν γκλιν, είναι ο default ήχος για τα αγαπημένα. Αν τα αγαπημένα δεν έχουν αρχείο ήχουν τότε κάνει αυτόν στην ειδοποίηση.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεος στο forum,γιαυτο δειξτε λιγη κατανοηση...

Εχω το Touch Cruise, Μπορει καποιος να μου να μου στειλει η να μου πει που μπορω να βρω χαρτη destinator 7 για Ελλαδα ή τουλαχιστον Αθηνα? Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά έχω μία ερώτηση κρίσεως .

 

έχω το 3600 αλλά δεν με καλύπτει ( απο θέμα μνήμης, 3g, τηλεφώνου) και σκέφτομαι να παρω το 3650 ή το καινούργιο diamond.

 

Πιστευετε ότι αξίζει η αλλαγή απο 3600 σε 3650. είχα διαβάσει κάποια στιμγή φια κάποια προβλήματα drivers και τέτοια. Ανθρωποι που έιχαν και τα δυο τι λένε . Αξίζει η αλλαγή ή να περιμένω να κυκλοφορήσει το diamond....????

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά έχω μία ερώτηση κρίσεως .

 

έχω το 3600 αλλά δεν με καλύπτει ( απο θέμα μνήμης, 3g, τηλεφώνου) και σκέφτομαι να παρω το 3650 ή το καινούργιο diamond.

 

Πιστευετε ότι αξίζει η αλλαγή απο 3600 σε 3650. είχα διαβάσει κάποια στιμγή φια κάποια προβλήματα drivers και τέτοια. Ανθρωποι που έιχαν και τα δυο τι λένε . Αξίζει η αλλαγή ή να περιμένω να κυκλοφορήσει το diamond....????

 

Μια χαρα ειναι η συσκευη σου, μην την αλλάξεις και θα με θυμηθεις για αυτό! Ωραιο design, μικρούλα, δυνατο μεγαφωνο, gps, τι αλλο θες..:)

Link to comment
Share on other sites

opios endiaferete dino to cruise mou!! einai den einai 15 hmeron!

to dino giati me exei volepsi apistefta ena SE w890i...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η συσκευη σου, μην την αλλάξεις και θα με θυμηθεις για αυτό! Ωραιο design, μικρούλα, δυνατο μεγαφωνο, gps, τι αλλο θες..:)

 

βασικά μου την βιδώνει η μνήμη του. το ανοίγω και χωρίς να κάνω τπτ έχω μόνο 20mb συστήματος ελεύθερα......!

 

ουτως η άλλως θα μείνει στην οικογένεια....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

βασικά μου την βιδώνει η μνήμη του. το ανοίγω και χωρίς να κάνω τπτ έχω μόνο 20mb συστήματος ελεύθερα......!

 

ουτως η άλλως θα μείνει στην οικογένεια....!

 

Εγώ είχα 3600 και πρόσφατα πήρα το cruise

Το 3600 είναι λίγο πιο γρήγορο, αλλά όχι αισθητά ωστε να χαλιέσαι

 

Πλεονεκτήματα ?

1. Η Μνήμη, έχω ξεχάσει όλα αυτά τα ποργράμματα να τη καθαρίζω και ξανα καθάρισμα και πάλι και soft reset για να πάρω λίγη μνημη, ξέρεις.

2. Το gps, κλείδωνει σε 5 secs και είναι πολυ πιο ακριβες.

3. Η οθόνη είναι πανέμορφη, μιλάμε διαμάντι, εμένα μου θύμησε την οθόνη του psp

 

όταν λέω πιο γρήγορο. Έννοω το κωλοπειραγμένο 3600 με rom 6.1 του Δημητράκη πάει λίγο πιο γρήγορα.

 

 

ps Αν δεν έσπαγε το trinity δεν θα το χα αλλάξει, όχι ότι το μετάνιωσα, το έχω ερωτευτεί το cruise

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Το HTC BH S100 Bluetooth stereo headset που έχω συνεργάζεται άψογα και χωρίς διακοπές (εκτός και αν απομακρυνθούμε από το κινητό).Υποστηρίζει και A2DP , AVRCR profiles .

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ που δεν έχω το Touch Cruise αλλά σκέφτομαι να το πάρω, παρά τα όποια προβλήματα :confused:έχω διαβάσει και στο ελληνικό forum htc.

Λοιπόν μήπως έχει δοκιμάσει κανείς εάν συνεργάζεται με το Nokia Wireless Stereo Headset HS-12W. Με το HTC TyTΝ που έχω λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

βασικά μου την βιδώνει η μνήμη του. το ανοίγω και χωρίς να κάνω τπτ έχω μόνο 20mb συστήματος ελεύθερα......!

 

ουτως η άλλως θα μείνει στην οικογένεια....!

 

Απο μνημη το Κρουζ ειναι απλα απαιχτο!

Καρατιγκαριζμενο ενα σορο προγραμματα και Plug ins(Pointui,Spb shell 2 κ.α.) το δικο μου εχει 63.5ΜΒ Ram free!!!

"Ξεβρακωτο" απο πολλα πολλα ειναι πανω απο 90 RAM με τη μαμισια ROM!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...