Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα!

 

Τελικά υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα του Cruise με το bluetooth;

Υπάρχει κάποιο BT Handsfree που να δουλεύει ΠΑΝΤΑ καλά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζει κάποιος απο εσάς εαν υπάρχει η δυνατότητα να ακουμε stream radio στο cruise μας κάνοντας χρήση της υπηρεσίας WIND Plus Non Stop με τα 3,49€;

 

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς οχι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και από μένα!

 

Τελικά υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα του Cruise με το bluetooth;

Υπάρχει κάποιο BT Handsfree που να δουλεύει ΠΑΝΤΑ καλά;

 

Ευχαριστώ

 

Είναι αρκετά που δουλεύουν σωστά και αρκετά που είναι αδύνατο να κάνουν δουλειά. Σε εμένα και ένα ακριβό plantronics και ένα φτηνό Sony-Ericsson δουλεύουν μια χαρά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια χαρα παιδιά, έχω μια απορία σχετικα με την εγκατάσταση του HTC ΗΟΜΕ 2.1, πρέπει να κάνω uninstall πρώτα το παλιο HTC HOME η μπαίνει καπάκι? Έχω την ελληνική εκδοση και βρήκα ότι σωστά η εγκατασταση έχει ως εξής : 1. install το HTC.Home.2.1 και 2. install το HHC.10.b.5. Ισχυει αυτό? Η θα κάνω πατάτα?:ninja: ευχαριστώ

 

Βάλε τη v2.1 επάνω από την υπάρχουσα και θα είσαι εντάξει. Όσον αφορά το HHC θα σου συνιστούσα να βάλεις την τελευταία έκδοση v1 final.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βάζω το NoData και το HHC με αποτέλεσμα να μου εμφανίζει το ιδιο πραγμα......

 

''Σφαλμα

Παρουσιαστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογη ........

..................

...................

..................

Λεπτομερειες Τερματισμος''

 

Γιατι μου βγάζει συνέχεια το ιδιο πραγμα, οποια εφαρμογή και να φορτώσω?

 

Ευχαριστώ για το χρονο σας!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και συγνωμη που γραφω κατι που εχει ξαναγραφτει μαλλον

θελω μεσω wind plus να συνδεσω το τηλεφωνο με τον φορητο ωστε να εχω ιντερνετ.

εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο 3650 και ψαχνω τις ρυθμισεις για τον υπολογιστη.

Ο υπολογιτης εχει vista

 

ευχαριστω και παλι σορρυ για το θεμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και συγνωμη που γραφω κατι που εχει ξαναγραφτει μαλλον

θελω μεσω wind plus να συνδεσω το τηλεφωνο με τον φορητο ωστε να εχω ιντερνετ.

εχω κανει ολες τις ρυθμισεις στο 3650 και ψαχνω τις ρυθμισεις για τον υπολογιστη.

Ο υπολογιτης εχει vista

 

ευχαριστω και παλι σορρυ για το θεμα

 

Ανοιγεις το προγραμμα internet sharing στο ppc επιλεγεις την συνδεσεις που εχεις για wind plus-connect και βαζεις το usb στο pc, στον browser που θα χρησιμοποιησεις(καλυτερα opera) πρεπει να πας στις ρυθμισεις proxy και να βαλεις 192.168.200.10 θυρα 9401, για να εχεις msn, πρεπει να φτιαξεις τα proxy στον ΙΕ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

De tha eprepe na symbainei afto... nomizw oti pas gia hard reset. :worry:

 

Το ΝοData δουλεψε τελικα!

Οσο για το HHC εβαλα το 1 final αλλα μάλλον φταίει το οτι έχω τα ελληνικα WM!

 

Το κινητό ήταν από hardreset...Αν πιστεύεις οτι χρειάζομαι πάλι HR, δεν υπάρχει πρόβλημα να το ξανα κάνω!

 

Ευχαριστώ!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο για το HHC εβαλα το 1 final αλλα μάλλον φταίει το οτι έχω τα ελληνικα WM!

 

Gia na doulepsei prepei na baleis tin teleytaia ekdosi tou HTC Home v2.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

. Όσον αφορά το HHC θα σου συνιστούσα να βάλεις την τελευταία έκδοση v1 final.

 

Diladi h HHCv10b5 ? αυτή είναι η final?

 

 

 

Θέλει και το HTC.Home.2.1,? μάλιστα... γιαυτο δεν έπεζε κ σε μένα :)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το προγραμμα internet sharing στο ppc επιλεγεις την συνδεσεις που εχεις για wind plus-connect και βαζεις το usb στο pc, στον browser που θα χρησιμοποιησεις(καλυτερα opera) πρεπει να πας στις ρυθμισεις proxy και να βαλεις 192.168.200.10 θυρα 9401, για να εχεις msn, πρεπει να φτιαξεις τα proxy στον ΙΕ.

 

edw kai polles wres prospathw alla den exw kataferei tipota :D ligo parapnw boithia parakalw

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι μιας που μιλαμε για wind plus.. δεν υπαρχει τροπος ωστε η οπερα του κινητου να ανοιγει ολες τις σελιδες χωρις αυτο το ενοχλητικο ''xml parsing...''?

Ειχε απαντη8ει πως για wind plus να μπαινουμε απο τον ΙΕ αλλα χαραμιζεται πολυ ετσι η συνδεση της wind.Πολυ πιο γρηγορο ανοιγμα με την οπερα...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw file mou na sai kala ... gia to msn ti akribws prepei na kanw ?

Θα πας στις ρυθμισεις του Internet explorer ->συνδεσεις->Lan settings->Θα κλικαρεις proxy server(Διακομιστης ......)το τριτο κουτακι και θα βαλεις τα νουμερα που σου εδωσα και ποιο πανω.

edw kai polles wres prospathw alla den exw kataferei tipota :D ligo parapnw boithia parakalw

Γιατι? απο το cruise σερφαρεις κανονικα? εκανες οτι εκριβως σου εγραψα?

να ρωτησω κι εγω κατι μιας που μιλαμε για wind plus.. δεν υπαρχει τροπος ωστε η οπερα του κινητου να ανοιγει ολες τις σελιδες χωρις αυτο το ενοχλητικο ''xml parsing...''?

Ειχε απαντη8ει πως για wind plus να μπαινουμε απο τον ΙΕ αλλα χαραμιζεται πολυ ετσι η συνδεση της wind.Πολυ πιο γρηγορο ανοιγμα με την οπερα...

Δεν ξερω με την τελευταια εκδοση του Opera, παντως με τις προηγουμενες εβγαζε σφαλμα συνεχεια και δεν νομιζω να υπαρχει λυση, ο ΙΕ τις ανοιγει ολες αλλα σερνεται.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω με την τελευταια εκδοση του Opera, παντως με τις προηγουμενες εβγαζε σφαλμα συνεχεια και δεν νομιζω να υπαρχει λυση, ο ΙΕ τις ανοιγει ολες αλλα σερνεται.

 

Σας παραθέτω την λύση του προβλήματος για χρήση με Mozilla Firefox.

 

1. Κατεβάζετε και φορτώστε το Plugin https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

2. Στο firefox πηγαίνετε "εργασίες" --> "Force Content-Type...".

3. Ξετσεκάρετε το "Disable Force Content-Type" και επιλέξτε "new".

4. Στην επιλογή "URL (*)" πληκτρολογούμε τη διεύθυνση που δν άνοιγε..πχ "Http://www.myphone.gr".

5. Στην επιλογή "Old Content-Type (*)" επιλέγουμε "application/xhtml+xml".

6. Στο "New Content-Type" επιλέγουμε "text/html".

7. Πατήστε "Save".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.

Έχω το τηλέφωνο εδώ και ένα διμηνο περίπου, και επειδή του έχω φορτώσει πολλά χωρίς να κάνω εκκαθαρίσεις κλπ, ετοιμάζομαι για hard reset, και θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιες είναι οι τελευταίες εκδόσεις από τα βασικά προγράμματα που έχει το μηχάνημα (δλδ το τελευταίο ελληνικό firmware, HTC home κλπ).

 

Επίσης έχει καταφέρει κανείς να κάνει αυτό που είχα ρωτήσει πριν καιρο, δλδ πώς να συγχρονιστεί το ημερολόγιο του τηλεφώνου με ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ημερολόγια από το outlook 2007(Πχ, έχω ένα ημερολόγιο Εργασία, ένα Προσωπικό, ένα Γιορτές κλπ, γιατί τώρα μόνο από το βασικό ημερολόγιο κάνει συγχρονισμό, στο οποίο και δεν έχω τίποτα...).

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετοιμάζομαι για hard reset, και θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιες είναι οι τελευταίες εκδόσεις από τα βασικά προγράμματα που έχει το μηχάνημα (δλδ το τελευταίο ελληνικό firmware, HTC home κλπ).

 

Τι τα θες αυτά ακριβώς και τι σχέση έχει το hard reset με αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω την λύση του προβλήματος για χρήση με Mozilla Firefox.

 

1. Κατεβάζετε και φορτώστε το Plugin https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

2. Στο firefox πηγαίνετε "εργασίες" --> "Force Content-Type...".

3. Ξετσεκάρετε το "Disable Force Content-Type" και επιλέξτε "new".

4. Στην επιλογή "URL (*)" πληκτρολογούμε τη διεύθυνση που δν άνοιγε..πχ "Http://www.myphone.gr".

5. Στην επιλογή "Old Content-Type (*)" επιλέγουμε "application/xhtml+xml".

6. Στο "New Content-Type" επιλέγουμε "text/html".

7. Πατήστε "Save".

 

Ευχαριστουμε, αμα θες να σερφαρεις σε συγκεκριμενα site ειναι η καλυτερη λυση, αν ομως σερφαρεις γενικα θα βαρεθεις να κανεις Force Content, ο opera σου βγαζει το σφαλμα το πατας και σου μετατρεπει κατευθειαν την σελιδα σε html, δεν υπαρχει κανενας browser που να δουλευει απροβληματιστα.

 

Ποιο πανω εγραφα για σερφαρισμα σε ppc.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ημουν φανατικος λατρεις των symbian.Eτοιμαζομουν να παρω το Ν82 μιας και το Ν95 ηταν πανακριβο.Αλλα μου βγηκε σε καλο επιδοτηση και ετσι τολμησα να παρω το πολυποθητο cruise που τοσος ντορος γινετε.Πριν με κραξετε για τις ερωτησεις ειμαι εντελος καινουργιος στο χωρο των mobile window μιας και στα symbian τα μαθαμε ολα..........θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις δειχνοντας κατανοηση στην ασχετοσυνη μου..μου ηταν αδυνατο να διαβασω ολο το παρων θεμα των 200 και σελιδων.Καταρχην ειναι πανεμορφο αλλα υστερει σε multimedia δυνατοτητες καμερα,video...(το ξερω off topic).Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης μιας και στο Ν73 ειχα το Garmin (πολυ καλο).Αν ειναι δυανατο να μου δωσετε μεσω pm το αντιστοιχο link απο ipmart (για το προγραμμα πλοηγησης) γιατι παρολο που στην κατηγορια symbian τα ξερω πλεον εδω χαθηκα εντελως {destinator 06-destinator 07-igo 08 3d maps beta, αλλα λειτουργουν αλλα οχι} (μονο για το προγραμμα πλοηγησης ζηταω βοηθεια για το αντιστοιχο link).Επισης ποια προγραμματα θεωρουνται πλεον απαραιτητα για αρχη (εχω ενα υποψη μου το core player).Sorry για το μεγαλο post :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εχει κανείς παρατηρήσει οτι με πληκτρολόγιο keyboard gr όταν γράφει στο word mobile δεν μπορεί να γράψει μια λέξη στα κεφαλαία;

 

Επίσης στο touch keyboard γνωρίζει κανείς πως μπαίνουν οι τόνοι;

 

Ευχαριστώ:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω το Cruise. Ψαχνοντας σε διαφορα site βρηκα το Spb Mobile Shell (http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/?en) το οποιο πραγματικα με αφησε εκπληκτο.

Αυτο το shell μπορει να μπει στο Cruise? Θα τρεχει κανονικα μετα ή θα σερνεται? Αν το Cruise ειναι ελληνικο θα υπαρχει προβλημα με τα Ελληνικα στα μενου και τις εφαρμογες?

Το εχει βαλει καποιος ωστε να μου πει σιγουρα τι παιζει?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Σκεφτομαι να αγορασω το Cruise. Ψαχνοντας σε διαφορα site βρηκα το Spb Mobile Shell (http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/?en) το οποιο πραγματικα με αφησε εκπληκτο.

Αυτο το shell μπορει να μπει στο Cruise? Θα τρεχει κανονικα μετα ή θα σερνεται? Αν το Cruise ειναι ελληνικο θα υπαρχει προβλημα με τα Ελληνικα στα μενου και τις εφαρμογες?

Το εχει βαλει καποιος ωστε να μου πει σιγουρα τι παιζει?

Ευχαριστω πολυ

 

παιζει κανονικα στο cruise!! Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...