Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για οποιον θελει να απενεργοποιησει το cube και να γλυτωσει 6,4 ΜΒ μνημη !!!!!! δειτε εδω μια λυση απο τον ΤΡΟΜΕΡΟ panosha !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368269

λειτουργει τελεια !!!!! και με το spb mobile sheel 2 το cruiseraki παει σφαιρα !!!!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για οποιον θελει να απενεργοποιησει το cube και να γλυτωσει 6,4 ΜΒ μνημη !!!!!! δειτε εδω μια λυση απο τον ΤΡΟΜΕΡΟ panosha !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368269

λειτουργει τελεια !!!!! και με το spb mobile sheel 2 το cruiseraki παει σφαιρα !!!!!!!!!!

 

Πάντως το mobile shell 2 θέλει πολύ περισσότερο από 6,4 mb μνήμης.;)

Το έβαλα και το έβγαλα.

Αν κάποιος το χρησιμοποιεί ας μας ενημερώσει για την κατανάλωση της μπαταρίας.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να απενεργοποιησει το cube και να γλυτωσει 6,4 ΜΒ μνημη !!!!!! δειτε εδω μια λυση απο τον ΤΡΟΜΕΡΟ panosha !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368269

λειτουργει τελεια !!!!! και με το spb mobile sheel 2 το cruiseraki παει σφαιρα !!!!!!!!!!

 

Ελληνας ειναι ο panosha!!!

Δειτε το και εδω στο ελληνικο site

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=6502;)

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω εδω και 3 μερες , δεν ειδα καμια διαφορα στο θεμα μπαταριας τωρα χωρις το cube και με το shell ενεργοποιημενο έχοντας τρεξει (ανοιγμα κλεισιμο) πανω απο 10 εφαρμογες εχω 58,33 ΜΒ μνημη , πολυ καλα μπορω να πω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ελληνας ειναι ο panosha!!!

Δειτε το και εδω στο ελληνικο site

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=6502;)

 

Ολα οκ με το cruise.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οντας κατοχος ενος cruise εδω και λιγες μερες, αρχισα ηδη τους πειραματισμους με διαφορες Roms μιας και η official ειναι για κλωτσιες:O

Κατεληξα τελικα στη ρομ του bepe η οποια ειναι σταθερη και πολη γρηγορη. Το προβλημα μου ειναι οτι αντι για ελληνικο πληκτρολογιο μου βγαζει "κινεζικα". Δοκιμασα και με το PCM Keyboard με ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις... "κινεζικα'" κι αυτο.:(

Να λειπει καμμια γραμματοσειρα ? Να ειναι θεμα registry ? Please τα φωτα σας !!!:cry:

 

Αμα εχεις βαλει wm 6.1 εχουν ολες προβληματα, θα τα δεις στην πορεια, τις εχω δοκιμασει σχεδον ολλες τις rom σημερα κατέληξα στην μαμισσια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα (και ακόμα έχω) ένα εκνευριστικό πρόβλημα.Όσο και να ενεργοποιώ την επιλογή να μην κλειδώνει τα πλήκτρα σε καμία περίπτωση το Cruise (system-->key lock-->do not lock buttons) αυτό επιμένει να τα κλειδώνει από μόνο του.Αφού δε βρήκα λύση,έκανα hard reset,έστησα το Cruise από την αρχή και μετά από 2 μέρες που λειτουργούσε άψογα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει κανένα καινούργιο πρόγραμμα,άρχισε πάλι να κλειδώνει τα πλήκτρα από μόνο του.Υπάρχει καμία λύση πχ. μέσω registry,γιατί δεν αντέχω άλλο :mad:

Λύση βρέθηκε τελικά,έφταιγε το battery status (εκτός και αν ξαναρχίζει να κλειδώνει πάλι μόνο του...)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λύση βρέθηκε τελικά,έφταιγε το battery status (εκτός και αν ξαναρχίζει να κλειδώνει πάλι μόνο του...)

 

Διορθώνεται αυτό αν κρατήσεις παρατεταμένα πάνω στο today plugin του BatteryStatus και απενεργοποιήσεις το DeviceLock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται αυτό αν κρατήσεις παρατεταμένα πάνω στο today plugin του BatteryStatus και απενεργοποιήσεις το DeviceLock.

 

Thnx!! Ήταν μπροστά στα μάτια μου,αλλά που...ευτυχώς που τελείωσε η εξεταστική:lol: Και γιατί δε το έκανε αυτό από την αρχή; Δε θυμάμαι να πείραξα το device lock.Τεσπα,έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ το spb pocket plus που μου φαίνεται πιο βολικό από το BatteryStatus.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Οντας κατοχος ενος cruise εδω και λιγες μερες, αρχισα ηδη τους πειραματισμους με διαφορες Roms μιας και η official ειναι για κλωτσιες:O

Κατεληξα τελικα στη ρομ του bepe η οποια ειναι σταθερη και πολη γρηγορη. Το προβλημα μου ειναι οτι αντι για ελληνικο πληκτρολογιο μου βγαζει "κινεζικα". Δοκιμασα και με το PCM Keyboard με ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις... "κινεζικα'" κι αυτο.:(

Να λειπει καμμια γραμματοσειρα ? Να ειναι θεμα registry ? Please τα φωτα σας !!!:cry:

Δεν συμφωνώ ΚΑΘΟΛΟΥ ότι η επίσημη ROM είναι για κλωτσιές. Είναι αρκετά γρήγορη, αρκετά ολοκληρωμένη, και στο Ελληνικό κομμάτι (αλλαγμένα πληκτρολόγια, και εφαρμογές HTC στα Ελληνικά), η ACE έκανε ΠΟΛΥ καλή δουλειά!

 

Έπρεπε να έχεις Qtek 9000, να δεις τι σήμαινε JaTaMpaza ROM επίσημη, και JaTaMpaza αλλαγμένες ROM...

 

Μην αλλάζετε απ' ευθείας τη ROM. Δείτε το κινητό πρώτα, παίξτε μαζί σου, εξουθενώστε το. Περνώντας συνεχώς νέες ROM (το έκανα σε 4 PocketPC Phones και ξέρω) γίνεστε απλά Beta Testers χωρίς τρόπο ειδοποίησης για τα Bugs (δεν πολυμετράνε τα post στο xda) και ασχολείσθε μόνο με το αν 'αρκεί' η μνήμη. Δε μας λέτε το 'να αρκεί, για Τι ακριβώς'...

 

Συμπερασματικά, η ROM που έχει έτοιμη πάνω το Cruise, είναι από τις πιο ολοκληρωμένες και σταθερές. Μόνο μια φορά μου κόλλησε (και το έχω βαρύνει πολύ) κι εκεί έφταιγε το Mobile Shell 2. Ω Ναι! ;)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως οπως τα λεει ο athanasso,δεν φταιει το BatteryStatus,προσωπικα σε καμμια μου συσκευη δεν εχει δημιουργησει το παραμικρο,το θεωρω απο τα πιο χρησιμα προγραμματακια
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με το cruise.

 

Σημερα το παραλαβανε λογικα γιατι το εστειλα παρασκευη μεσημερι.Το αλλο παιδι το πηρε και ολα οκ.Ελπιζω μεχρι τελος εβδομαδας να το εχω και εγω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οταν το τηλέφωνο απενεργοποιείται μετά απο κάποια λεπτά ενεργοποιείται μόνο αν πατήσουμε το power on στην πάνω πλευρά του τηλεφώνου;

Στο S100 που θυμάμαι αν πάταγες το κουμπί του τηλεφώνου η συσκευή άνοιγε.Στο touch αυτό μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ ΚΑΘΟΛΟΥ ότι η επίσημη ROM είναι για κλωτσιές. Είναι αρκετά γρήγορη, αρκετά ολοκληρωμένη, και στο Ελληνικό κομμάτι (αλλαγμένα πληκτρολόγια, και εφαρμογές HTC στα Ελληνικά), η ACE έκανε ΠΟΛΥ καλή δουλειά!

 

Έπρεπε να έχεις Qtek 9000, να δεις τι σήμαινε JaTaMpaza ROM επίσημη, και JaTaMpaza αλλαγμένες ROM...

 

Μην αλλάζετε απ' ευθείας τη ROM. Δείτε το κινητό πρώτα, παίξτε μαζί σου, εξουθενώστε το. Περνώντας συνεχώς νέες ROM (το έκανα σε 4 PocketPC Phones και ξέρω) γίνεστε απλά Beta Testers χωρίς τρόπο ειδοποίησης για τα Bugs (δεν πολυμετράνε τα post στο xda) και ασχολείσθε μόνο με το αν 'αρκεί' η μνήμη. Δε μας λέτε το 'να αρκεί, για Τι ακριβώς'...

 

Συμπερασματικά, η ROM που έχει έτοιμη πάνω το Cruise, είναι από τις πιο ολοκληρωμένες και σταθερές. Μόνο μια φορά μου κόλλησε (και το έχω βαρύνει πολύ) κι εκεί έφταιγε το Mobile Shell 2. Ω Ναι! ;)

 

+1 και απο μενα μια χαρα ειναι η μαμα rom !!!!! αλλα σε μενα το Mobile shell μια χαρα παει , ποτε δεν μου κολησε , αλλωστε αν θελω να εχω τον κυβο σωνει και καλα γιατι να εχω τον μαμισιο και οχι αυτον ??? Touch Commander http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=196450 που και καλλιτερος ειναι και πληρως παραμετροποιησιμος , για το λογο αυτο ευχαριστησα τον pano που απαλλαχτηκα απο τον μαμισιο κυβο !!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα...

Από χθες που έβαλα το HTC Home plugin+Customizer το TC δεν κλείνει (τελείως) ....;)

Μήπως υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό?

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα ...

Χθές παρέλαβα την "επισκευασμένη" συσκευούλα μου ... και για την ώρα φαίνεται μια χαρά... Όπως καταλαβαίνεται συνεχίζω (από χθές) το σετάρισμα και για την ώρα πάει πολύ καλά...

2 ενστάσεις : α) η συσκευή μου στάλθηκε με courier με χρέωση δική μου (δεν ξέρω αν είναι πολιτική κάποιων εταιρειών αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχα ξανασυμβεί - και ούτε με ενημέρωσαν γιαυτό) β) και σημαντικότερο. Η συσκευή στάλθηκε με μπαταρία, πενάκι και screen protector ... H συσκευή επιστράφηκε ΧΩΡΙΣ screen protector !!! (ευτυχώς είχα πάρει 2 από expansys πριν ακόμα έρθει η συσκευή) !!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συναδελφοι,

 

χαζή ερωτηση το ξερω, αλλα πως γινεται soft reset χωρις σβησιμο και ανοιγμα????(κατι σαν Ctrl+Alt+Del)?:O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα συναδελφοι,

 

χαζή ερωτηση το ξερω, αλλα πως γινεται soft reset χωρις σβησιμο και ανοιγμα????(κατι σαν Ctrl+Alt+Del)?:O

 

To idio pragma den einai? To soft reset... epanekinisi kanei. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλη την παρέα ...

Χθές παρέλαβα την "επισκευασμένη" συσκευούλα μου ... και για την ώρα φαίνεται μια χαρά... Όπως καταλαβαίνεται συνεχίζω (από χθές) το σετάρισμα και για την ώρα πάει πολύ καλά...

2 ενστάσεις : α) η συσκευή μου στάλθηκε με courier με χρέωση δική μου (δεν ξέρω αν είναι πολιτική κάποιων εταιρειών αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχα ξανασυμβεί - και ούτε με ενημέρωσαν γιαυτό) β) και σημαντικότερο. Η συσκευή στάλθηκε με μπαταρία, πενάκι και screen protector ... H συσκευή επιστράφηκε ΧΩΡΙΣ screen protector !!! (ευτυχώς είχα πάρει 2 από expansys πριν ακόμα έρθει η συσκευή) !!!!!

 

Epeidi den gnwrizw ti eixe pathei i syskevi sou... ean to esteiles sta plaisia tis eggyisis tote ofeilei na analabei i etairia ta eksoda apostolis tis Courier. Oson afora to screen protector... mallon to exasan. Tha mporouses na to anazitiseis an itheles.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Epeidi den gnwrizw ti eixe pathei i syskevi sou... ean to esteiles sta plaisia tis eggyisis tote ofeilei na analabei i etairia ta eksoda apostolis tis Courier. Oson afora to screen protector... mallon to exasan. Tha mporouses na to anazitiseis an itheles.

 

athanaso77 στη συσκευή μου μετά από 8 μέρες χρήσης δεν δούλευε το ακουστικό της. Επίσης δεν δούλευε (μάλλον από την αρχή) και το bluetooth αλλά το διαπίστωσα 5 μέρες μετά όταν πήρα ακουστικό και πήγα να το ενεργοποιήσω (τα παραπάνω τα ανέφερα αρκετές φορές σε προηγούμενα post). Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το service της Θεσ/νίκης μου είπαν να τους στείλω την συσκευή (όπως ήταν - με μπαταρία, πενάκι κλπ) και μου άλλαξαν (σε 1 βδομάδα) την πλακέτα (δεν μπορούσαν λένε να μου αντικαταστήσουν την συσκευή) και φύσικα πάντα στα πλαίσια της εγγύησης και γιαυτό μου έκανε εντύπωση η δική μου χρέωση στην courier !!! αλλά να λείπει και το screen protector ;;; !!!. Δεν ήθελα να το αναζητήσω ή να τους ζητήσω τον λόγο για τα χρήματα της courier (το θεωρώ το λιγότερο "ξεφτίλα" αυτό που έκαναν) αλλά προτίμησα να το αναφέρω εδώ ώστε να προστατευτούν αν κάποιοι χρειαστεί να τους επισκεφτούν !!!

Link to comment
Share on other sites

Οντας για ενα χρονο περιπου κατοχος ενος P3600 Trinity, ειπα κι εγω να περασω στο Touch Cruise για υποτιθεμενη αναβαθμιση. :(

Στη μια βδομαδα που εχω τη συσκευη ειμαι σε μεγαλο βαθμο απογοητευμενος ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη, και γενικα εχω την αισθηση οτι η HTC δε σεβεται αυτους που της τα ακουμπανε χοντρα.

Πιο αναλυτικα:

 

Τα μονα θετικα σε σχεση με το Trinity για μενα ειναι:

 

1. Πολυ πιο γρηγορο κλειδωμα GPS (αλλα λιγοτερο ομαλη κινηση στο δρομο)

2. Περισσοτερη εσωτερικη μνημη

3. Καλυτερη οθονη

 

Τα αρνητικα:

 

1. Οπως συνηθως η original ROM ειναι για τα μπαζα, (στην προκειμενη περιπτωση πολυ χειροτερη απ την original του trinity) και με εκνευριζει το γεγονος οτι πολλα bugs γινονται αντιληπτα με τα πρωτα 5 λεπτα χρησης (οπως το γνωστο που δεν κανει το χαρακτιριστικο ηχο στο start menu) που σημαινει οτι στην εταιρια δεν τη δοκιμασαν ουτε 5 λεπτα πριν βγει σε κυκλοφορια. Για αλλη μια φορα λοιπον ο καταναλωτης ειναι και ο beta tester εχοντας προηγουμενος σκασει τα λεφτακια του. :mad:

2. Η απουσια αρκετων κουμπιων σε σχεση με το Trinity αλλα ειδικα των soft-buttons και το ροδακι στο πλαι (που στη θεση του βαλαν μια μ@@@κια και μιση...) αφ ενος το κανει πολυ πιο δυσχρηστο και αφ εταιρου διαφαινεται και παλι η ταση της HTC να γλυτωσει εστω και 1 ευρω σε hardware και μας το λανσανει και ως design.

3. το ραδιοφωνο ειναι απλα απαραδεκτο και ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι πρεπει να σκασει αλλα 40 ευρω για να βελτιωσει τη ληψη του μ ενα καλυτερο hands-free.

4. Η καμερα του ειναι καλυτερη μεν απο του Trinity αλλα σιγουρα απο τις χειροτερες 3mp σε κινητα. Απαραδεκτο σε μια τοσο ακριβη συσκευη τη στιγμη που αρκετα φθηνοτερα κινητα εχουν καλυτερη καμερα και φλας.

5. Το ηχειακι του ειναι 10 φορες χειροτερο απ του Trinity !!!!:mad:

Ειδικα εδω, τα χω παρει στο κρανιο γιατι χρησιμοποιωντας τα ιδια ring-tones με toy Trinity, το TC ακουγεται σαν κατι κινητα των 70 ευρω, το ιδιο και σε ακροαση μουσικης, το οποιο ειναι καθαρα θεμα ηχειου και οχι ρυθμισεων (το wow srs βοηθαει ελαχιστα) και ξερω καλα τι λεω μιας και ασχολουμαι επαγγελματικα με τη μουσικη και τ αυτια μου δουλευουν πολυ καλα.

6. Απουσια driver για hardware acceleration. Αυτο κι αν δεν ειναι ελλειψη σεβασμου προς τον καταναλωτη.

7. Η καλης ποιοτητας δερματινη θηκη του Trinity αντικατασταθηκε απο μια πολυ πιο φτηνιαρικη.

 

Σαφως και δεν εκθειαζω το trinity. Εχει κι αυτο τα στραβα του οπως κακη 2mp camera, 3G που δε δουλεψε ποτε σωστα, ελλειψη FM, λιγη μνημη, ξεφλουδισμα προσοψης, και ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι πωλειται ακομα στο Πλαισιο στα 700 ευρω. Απλα με ολα οσα εχω επισημανει παραπανω για το Polaris, δεν ξερω αν εκανα αναβαθμιση η υποβαθμιση...

 

Σε γενικες γραμμες λοιπον η αισθηση μου ειναι,

 

1. Η το οτι η HTC δεν παει καλα οικονομικα και προσπαθει να γλυτωσει και το τελευταιο ευρω απο υποτιθεμενες high-end συσκευες,

2. Η το οτι ο ανταγωνισμος την αναγκαζει να βγαλει μοντελα σχεδιασμενα οσο πιο βιαστικα και προχειρα γινεται.

3. Η το οτι με βαση το μεσο IQ της ανθρωπο-μαζας στην οποια απευθυνεται δεν αξιζουμε κατι καλυτερο.

4. Η ολα τα παραπανω μαζι

 

Προσωπικα δεν μ απασχολει ποιο απ ολα συμβαινει απο τη στιγμη που υποτιμαται η νοημοσυνη μας, και ειδικα μαλιστα οντας και χρηματοδοτες τους.

Και αν σκεφτει κανεις και το οτι ενω η original rom ειναι προβληματικη, αντι να εκτιμηθει ο χωρις αμοιβη κοπος τοσων παιδιων που καθονται και κανουν αυτο που η εταιρια επρεπε να κανει, το να βγαλουν δλδ μια ρομ της προκοπης, αντ αυτου χανεις και την εγγυηση αν αλλαξεις ρομ. Σου πουλανε δλδ ενα μηχανημα που δε δουλευει σωστα, τους το χρυσοπληρωνεις, στρωνεις τον κ@λ@ σου ατελειωτες ωρες μεχρι να το φερεις εκει που πρεπει και μετα σου λενε οτι του βαλες χερι, αρα NO εγγυηση.

 

Αντι λοιπον να τους τα χωσουμε ολοι μαζι και να μην παρουν φραγκο μεχρι να βγαλουν συσκευη της προκοπης και να ιοθετησουν πολιτικη σεβασμου προς τον καταναλωτη-χρηματοδοτη, εμεις (οι περρισοτεροι τουλαχιστον) καθομαστε και εκθειαζουμε τα μηχανακια μας αποδεικνυοντας με μαθηματικη ακριβεια οτι το marketing και η αναγκη μας για λιγη πληρωμενη χαρα δουλευουν αψογα, με οτι αυτο συνεπαγεται μεσα στον καταναλωτισμο και τις κατασκευασμενες αναγκες που μας εχουν επιβαλει.

 

Βγαζω λοιπον to Polaris μου για πωληση, και κραταω το Triniy (αν και πολυ θα θελα να επεξαρτηθω πληρως και να παρω ενα κινητο της πλακας ισα να κανει τη δουλεια του ως τηλεφωνο). :rocket:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

athanaso77 στη συσκευή μου μετά από 8 μέρες χρήσης δεν δούλευε το ακουστικό της. Επίσης δεν δούλευε (μάλλον από την αρχή) και το bluetooth αλλά το διαπίστωσα 5 μέρες μετά όταν πήρα ακουστικό και πήγα να το ενεργοποιήσω (τα παραπάνω τα ανέφερα αρκετές φορές σε προηγούμενα post). Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το service της Θεσ/νίκης μου είπαν να τους στείλω την συσκευή (όπως ήταν - με μπαταρία, πενάκι κλπ) και μου άλλαξαν (σε 1 βδομάδα) την πλακέτα (δεν μπορούσαν λένε να μου αντικαταστήσουν την συσκευή) και φύσικα πάντα στα πλαίσια της εγγύησης και γιαυτό μου έκανε εντύπωση η δική μου χρέωση στην courier !!! αλλά να λείπει και το screen protector ;;; !!!. Δεν ήθελα να το αναζητήσω ή να τους ζητήσω τον λόγο για τα χρήματα της courier (το θεωρώ το λιγότερο "ξεφτίλα" αυτό που έκαναν) αλλά προτίμησα να το αναφέρω εδώ ώστε να προστατευτούν αν κάποιοι χρειαστεί να τους επισκεφτούν !!!

 

Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τους να σου πληρώσουν το courier και αν δεν έγινε απο λάθος είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Είμαι σχεδον σίγουρος οτι αν στείλεις ένα email (εστω και απο περιέργεια) στην μαμα HTC και το αναφέρεις θα σου πουνε οτι αυτο ήταν πρωτοβουλια της ελληνικής αντιπροσωπείας και οτι φυσικά κακώς κάνανε. Για αυτο έχει επισημανθεί πόσο σημαντικό είναι να υπάρχει κανονική αντιπροσωπεία εδώ και όταν θα έρθουν pocketpc και απο σοβαρές εταιρίες θα φανεί η διαφορά σε ολα τα επίπεδα. Βάζω στοίχημα ότι αν πάει καλά η αγορά τα επόμενα χρόνια η HTC θα είναι απο τις πρώτες που θα πουληθεί σε μεγάλη εταιρεία. Αλλιώς δε θα μπορέσουν να αντέξουν τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 στη συσκευή μου μετά από 8 μέρες χρήσης δεν δούλευε το ακουστικό της. Επίσης δεν δούλευε (μάλλον από την αρχή) και το bluetooth αλλά το διαπίστωσα 5 μέρες μετά όταν πήρα ακουστικό και πήγα να το ενεργοποιήσω (τα παραπάνω τα ανέφερα αρκετές φορές σε προηγούμενα post). Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το service της Θεσ/νίκης μου είπαν να τους στείλω την συσκευή (όπως ήταν - με μπαταρία, πενάκι κλπ) και μου άλλαξαν (σε 1 βδομάδα) την πλακέτα (δεν μπορούσαν λένε να μου αντικαταστήσουν την συσκευή) και φύσικα πάντα στα πλαίσια της εγγύησης και γιαυτό μου έκανε εντύπωση η δική μου χρέωση στην courier !!! αλλά να λείπει και το screen protector ;;; !!!. Δεν ήθελα να το αναζητήσω ή να τους ζητήσω τον λόγο για τα χρήματα της courier (το θεωρώ το λιγότερο "ξεφτίλα" αυτό που έκαναν) αλλά προτίμησα να το αναφέρω εδώ ώστε να προστατευτούν αν κάποιοι χρειαστεί να τους επισκεφτούν !!!

 

Tha mporouses na eisai ligotero anektikos stin katastasi afti an kai gia mena to xeirotero einai pou ebalan xeri kai allaksan plaketa (!!!) se syskevi mias ebdomadas gia tin opoia exeis plirwsei kai ena diolou efkatafronito poso. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οντας για ενα χρονο περιπου κατοχος ενος P3600 Trinity, ειπα κι εγω να περασω στο Touch Cruise για υποτιθεμενη αναβαθμιση. :(

Στη μια βδομαδα που εχω τη συσκευη ειμαι σε μεγαλο βαθμο απογοητευμενος ειδικα σε σχεση με την προηγουμενη, και γενικα εχω την αισθηση οτι η HTC δε σεβεται αυτους που της τα ακουμπανε χοντρα.

 

File mou einai ksekathari i apogoitefsi sou. H alitheia pantws einai oti apoteleis tin ekseresi mias kai i syntriptiki pleiopsifia einai arketa ikanopoiimeni apo ti syskevi afti (xwris na leipoun ta parapona fysika). To gegonos oti apotelei mia apo tis pio dimofileis syskeves... thewrw pws de tha se dyskolepsei sto na tin apoxwristeis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...