Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!:up:

 

Απλό και αποτελεσματικό το προγραμματακι.

Μου έφυγε ένα άγχος. :)

 

Α, θυμήθηκα και άλλο ένα πρόβλημα.

Όσα ονόματα είχαν στην παλιά sim το γράμμα «Σ» , αυτό τώρα φαίνεται σαν τετραγωνάκι!

Όταν όμως πάω να διορθώσω ένα όνομα που είναι πάνω από 8 γράμματα (μέσω του Sim manager), τότε δεν με αφήνει και μου λέει πως είναι πολύ μεγάλο το όνομα. :dizzy:

Διορθώνεται κάπως αυτό ? Γενικά υπάρχει τρόπος να μπει μια τάξη στις επαφές της sim ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γενικά υπάρχει τρόπος να μπει μια τάξη στις επαφές της sim ?

 

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά με τις επαφές στη SIM και κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει και κανένας λόγος να τις έχεις εκεί. Πέρασε τες στη συσκευή και κάνε ένα synchronize για να τις έχεις και στο Outlook του υπολογιστή σου και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, είχα 3-4 μέρες να μπω στο φορουμ, τα διάβασα όλα μαζεμένα και με ανησύχησαν τα posts για το GPS. Έχω και εγώ από χθες πρόβλημα με το QuickGPS και φοβόμουνα μήπως πρέπει να αρχίσω να πειράζω registry κλπ...Βγήκα στο μπαλκόνι και διαπίστωσα πως το GPS με Destinator 7 παίζει μια χαρά. Βρήκε 6 δορυφόρους μέσα σε λιγότερο από 20δλ. και δεν έδειξε να νοιάζεται ιδιαίτερα από το γεγονός ότι τα data του QuickGPS έχουν λήξει από προχθές.

Φίλε eilio, έβαλα και εγώ πρόσφατα το googlemaps οπότε δεν νομίζω να φταίει το προγραμματάκι για το θέμα με το GPS. Οι χάρτες του είναι καταπληκτικοί αλλά όποιο προορισμό και αν του βάλω μου βγάζει error. To ρώτησε και κάποιος άλλος πριν κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα καμμιά απάντηση. Αν ξέρει κάποιος...Τhanx

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ηρθα απο την δουλεια με το google maps και επαθα πλακα, προτεινεται με wind non stop για να μην πληρωσετε τα μαλλια της κεφαλης σας.

Θα φτιαξει καμια εφαρμογη πλοηγησης η google και θα τις κλεισει ολες.

 

Συμφωνώ ότι θα τις κλείσει όλες αν...αλλά προς το παρόν τι εννοείς ήρθα από τη δουλειά? Σου έκανε κανονικά πλοήγηση ή απλά έδινε το στίγμα σου πάνω στο χάρτη?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, είχα 3-4 μέρες να μπω στο φορουμ, τα διάβασα όλα μαζεμένα και με ανησύχησαν τα posts για το GPS. Έχω και εγώ από χθες πρόβλημα με το QuickGPS και φοβόμουνα μήπως πρέπει να αρχίσω να πειράζω registry κλπ...Βγήκα στο μπαλκόνι και διαπίστωσα πως το GPS με Destinator 7 παίζει μια χαρά. Βρήκε 6 δορυφόρους μέσα σε λιγότερο από 20δλ. και δεν έδειξε να νοιάζεται ιδιαίτερα από το γεγονός ότι τα data του QuickGPS έχουν λήξει από προχθές.

Φίλε eilio, έβαλα και εγώ πρόσφατα το googlemaps οπότε δεν νομίζω να φταίει το προγραμματάκι για το θέμα με το GPS. Οι χάρτες του είναι καταπληκτικοί αλλά όποιο προορισμό και αν του βάλω μου βγάζει error. To ρώτησε και κάποιος άλλος πριν κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα καμμιά απάντηση. Αν ξέρει κάποιος...Τhanx

 

Το google earth θέλει ενεργοποιημένο gps και σύνδεση στο internet πχ wifi. Κι εμένα μου έβγαζε συνέχεια error, μετά συνδέθηκα μέσω wifi και μου είχε το σπίτι μου κανονικά και όποια άλλη διεύθυνση δοκίμασα.

Βέβαια μετά έπαψε να λειτουργεί το gps lol:lol::lol::lol:. Το πρόγραμμα πάντως είναι καταπληκτικό, αλλά καλού κακού το έχω βγάλει :rolleyes::rolleyes:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι θα τις κλείσει όλες αν...αλλά προς το παρόν τι εννοείς ήρθα από τη δουλειά? Σου έκανε κανονικά πλοήγηση ή απλά έδινε το στίγμα σου πάνω στο χάρτη?:confused:

 

Δεν μπορουσα να ορισω διαδρομη, απλα με εδειχνε να κινουμε, εχει την ρυθμιση αλλα νομιζω μονο για καποιες πόλεις απο ΗΠΑ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να συγχρονήσω τις επαφές του cruise Με την αλληλογραφία των windows η το windows live mail σε vista?

 

Xreiazesai to Windows Mobile Device Center sto PC sou gia na kaneis to sygxronismo me ti syskevi sou kai na exeis egkatastisei to Outlook tou Microsoft Office (oxi to Outlook Express).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην βλέπω τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη sim ? :rolleyes:

 

Έφτιαξα τις επαφές στο Outlook (έβαλα και φωτογραφίες) και τις συγχρόνισα με το cruise μου και όλα είναι άψογα! :D

 

(αλλά θα προτιμούσα να μην έβλεπα καθόλου τις παλιές επαφές που είναι στη sim. Ίσως θα ήταν λογικό να πάω στη sim και να τις διαγράψω … αλλά λέω μήπως γίνεται πιο απλά)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να μην βλέπω τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στη sim ? :rolleyes:

 

Έφτιαξα τις επαφές στο Outlook (έβαλα και φωτογραφίες) και τις συγχρόνισα με το cruise μου και όλα είναι άψογα! :D

 

(αλλά θα προτιμούσα να μην έβλεπα καθόλου τις παλιές επαφές που είναι στη sim. Ίσως θα ήταν λογικό να πάω στη sim και να τις διαγράψω … αλλά λέω μήπως γίνεται πιο απλά)

 

HKCU\ControlPanel\Phone\ShowSIM apo 1 se 0

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

HKCU\ControlPanel\Phone\ShowSIM apo 1 se 0

Και εγώ αυτό έχω κάνει, είτε από το registry είτε από το SKTools-->Tune-up-->Phone, αλλά δεν κάνει τίποτα. Τί να φταίει άραγε?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω κάνει, είτε από το registry είτε από το SKTools-->Tune-up-->Phone, αλλά δεν κάνει τίποτα. Τί να φταίει άραγε?

 

Περίεργο πραγματι! Εγώ μόλις τώρα το έκανα (όπως ακριβώς το έγραψες μέσω του SKTools και δούλεψε άψογα αρχικα, αλλά μόλις έκανα ένα restart για να βεβαιωθώ πως εξαφανίστηκαν μόνιμα οι επαφές της sim δυστυχώς εμφανίστηκαν ξανά. :(

 

Ευχαριστώ athanaso77

Link to comment
Share on other sites

οταν πληκτρολογω για να παρω καποιο τηλεφωνο τα κουτακια με τα νουμερα και το πανελ που γραφεται το νουμερο που πληκτρολογω ειναι πολυ μικρα

Υπαρχει καποιος τροπος για μεγαλυτερα νουμερα και πληκτρα ;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περίεργο πραγματι! Εγώ μόλις τώρα το έκανα (όπως ακριβώς το έγραψες μέσω του SKTools και δούλεψε άψογα αρχικα, αλλά μόλις έκανα ένα restart για να βεβαιωθώ πως εξαφανίστηκαν μόνιμα οι επαφές της sim δυστυχώς εμφανίστηκαν ξανά. :(

 

Ευχαριστώ athanaso77

 

Balte to KaiserSimFix.CAB kai eiste etoimoi! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Balte to KaiserSimFix.CAB kai eiste etoimoi! ;)

 

Για το Cruise κάνει, έτσι?

 

Το kaisersimfix δεν δείχνει ούτε τις επαφές ούτε τα μηνύματα που είναι στη sim?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το Cruise κάνει, έτσι?

 

Το kaisersimfix δεν δείχνει ούτε τις επαφές ούτε τα μηνύματα που είναι στη sim?

 

Fysika kanei kai gia to Cruise. Gia ta minimata den to exw tsekarei, alla me tis epafes kanei swsta ti douleia tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Το kaisersimfix μπαίνει στο startup και ξαναβάζει στο registry την τιμή "0" που χάνεται σε κάθε soft reset. Πολλά ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται τα μηνύματα της sim. Τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ κάτι. :(

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Το kaisersimfix μπαίνει στο startup και ξαναβάζει στο registry την τιμή "0" που χάνεται σε κάθε soft reset. Πολλά ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται τα μηνύματα της sim. Τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ κάτι. :(

Ε κι εσύ πια... Σβήστα. :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οντας κατοχος ενος cruise εδω και λιγες μερες, αρχισα ηδη τους πειραματισμους με διαφορες Roms μιας και η official ειναι για κλωτσιες:O

Κατεληξα τελικα στη ρομ του bepe η οποια ειναι σταθερη και πολη γρηγορη. Το προβλημα μου ειναι οτι αντι για ελληνικο πληκτρολογιο μου βγαζει "κινεζικα". Δοκιμασα και με το PCM Keyboard με ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις... "κινεζικα'" κι αυτο.:(

Να λειπει καμμια γραμματοσειρα ? Να ειναι θεμα registry ? Please τα φωτα σας !!!:cry:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οντας κατοχος ενος cruise εδω και λιγες μερες, αρχισα ηδη τους πειραματισμους με διαφορες Roms μιας και η official ειναι για κλωτσιες:O

Κατεληξα τελικα στη ρομ του bepe η οποια ειναι σταθερη και πολη γρηγορη. Το προβλημα μου ειναι οτι αντι για ελληνικο πληκτρολογιο μου βγαζει "κινεζικα". Δοκιμασα και με το PCM Keyboard με ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις... "κινεζικα'" κι αυτο.:(

Να λειπει καμμια γραμματοσειρα ? Να ειναι θεμα registry ? Please τα φωτα σας !!!:cry:

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξε τα Regional Settings σε Greek.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα (και ακόμα έχω) ένα εκνευριστικό πρόβλημα.Όσο και να ενεργοποιώ την επιλογή να μην κλειδώνει τα πλήκτρα σε καμία περίπτωση το Cruise (system-->key lock-->do not lock buttons) αυτό επιμένει να τα κλειδώνει από μόνο του.Αφού δε βρήκα λύση,έκανα hard reset,έστησα το Cruise από την αρχή και μετά από 2 μέρες που λειτουργούσε άψογα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει κανένα καινούργιο πρόγραμμα,άρχισε πάλι να κλειδώνει τα πλήκτρα από μόνο του.Υπάρχει καμία λύση πχ. μέσω registry,γιατί δεν αντέχω άλλο :mad:
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ε κι εσύ πια... Σβήστα. :-)

 

Η πλάκα είναι ότι πριν πάρω το TC, δεν θυμόμουν ότι είχα παλιά μηνύματα στη SIM. :lol:

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

 

trial στο

http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&osId=1149&jid=AE1AB5D99X55XD396D6163B59X274B66&N=4294911021&R=203275&productId=203275

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...