Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχεις ενεργη την αυτοματη αλλαγη ζωνης ωρας? απενεργοποιησε τη γιατι μπορει να αλλαζει ζωνη μονο του οποτε προκυπτει κ αυτη η διαφορα ωρας στο ξυπνητηρι..

 

Ευχαριστώ φίλε μου!

 

Έψαξα στα regional settings και στις ρυθμίσεις για clocks & alarms, αλλά δεν βλέπω πουθενά ρύθμιση για αυτόματη αλλαγή ώρας.

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ φίλε μου!

 

Έψαξα στα regional settings και στις ρυθμίσεις για clocks & alarms, αλλά δεν βλέπω πουθενά ρύθμιση για αυτόματη αλλαγή ώρας.

 

Start --> Settings --> Phone --> Time Zones (tab) --> "Automatic change time zone and clock"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη εναλλαγή ζώνης ώρας βρήσκεται στο

 

Settings -> Phone -> Time Zones

 

Κ σε μένα είναι η αλήθεια ότι μου το έκανε αυτό, χτυπούσε μια ώρα πριν. Είχα ενεργοποιημένη την αυτόματη αλλαγή ζώνης ώρας. Μετά από ένα hard reset που έκανε, δε την ξαναενεργοποίησα κ η αλήθεια είναι ότι δε μου παρούσιαστηκε το πρόβλημα αυτό. Ίσως τελικά να είναι πράγματι θέμα ενεργοποίησης της επιλογής αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Τσέκαρα την επιλογή αυτή και δεν είναι επιλεγμένη η αυτόματη αλλαγή ώρας.

 

Περίεργο...

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ παιδιά.

 

Τσέκαρα την επιλογή αυτή και δεν είναι επιλεγμένη η αυτόματη αλλαγή ώρας.

 

Περίεργο...

 

Epeidi outws i allws den einai ena ksypnitiri pou mporeis na empistefteis... bale to pTravelAlarm gia na eisai isixos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Epeidi outws i allws den einai ena ksypnitiri pou mporeis na empistefteis... bale to pTravelAlarm gia na eisai isixos.

 

Αυτό θα κάνω με το που θα πάω στο σπίτι. Ευχαριστώ :)

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα οποτε ανοιγω το igo η ωρα του gps ειναι 1 ωρα μπροστα και μου συγχρονιζει και το ρολοι του τηλ. Την πατησα μια φορα και ξυπνησα μια ωρα αργοτερα και ενω διορθωνω την ωρα απο τις ρυθμισεις αυτη παραμενει 1 ωρα μπροστα στην today screen και μονο μετα απο 2-3 προσπαθειες επανερχεται.Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα οποτε ανοιγω το igo η ωρα του gps ειναι 1 ωρα μπροστα και μου συγχρονιζει και το ρολοι του τηλ. Την πατησα μια φορα και ξυπνησα μια ωρα αργοτερα και ενω διορθωνω την ωρα απο τις ρυθμισεις αυτη παραμενει 1 ωρα μπροστα στην today screen και μονο μετα απο 2-3 προσπαθειες επανερχεται.Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυο;

 

Έχει τύχει και σε εμένα.:D Μόλις ξαναρυθμίσεις την ώρα και σβήσει/ανάψει πάλι η οθόνη διορθώνεται. Κάπου έχει επιλογή στο igo για συγχρονισμό ώρας με ώρα δορυφόρου ή κάτι τέτοιο.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει και σε εμένα.:D Μόλις ξαναρυθμίσεις την ώρα και σβήσει/ανάψει πάλι η οθόνη διορθώνεται. Κάπου έχει επιλογή στο igo για συγχρονισμό ώρας με ώρα δορυφόρου ή κάτι τέτοιο.

 

Το ξερω οτι υπαρχει αυτη η ρυθμιση απλα αναρωτηθηκα γιατι συμβαινει αυτο και μερικες φορες δειχνει την ωρα κανονικα και τις περισσοτερες 1 ωρα μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος νοκια 7390 s40. Σε λιγες μέρες θα είμαι κάτοχος του cruise. Μεταφορά των επαφών από το ένα κινητό στο άλλο γίνεται αυτόματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι κάτοχος νοκια 7390 s40. Σε λιγες μέρες θα είμαι κάτοχος του cruise. Μεταφορά των επαφών από το ένα κινητό στο άλλο γίνεται αυτόματα?

 

Τι εννοείς αυτόματα; Πέρασε τες με το Nokia PC Suite στο Outlook (όχι το Outlook Express) του υπολογιστή σου και μετά θα τα περάσεις από τον υπολογιστή σου στο PDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το ξυπνητηρι.

Το ειχα βαλει για το πρωι εκλεισα την συσκευη και δεν χτυπησε ποτε!!!!

 

Στο παλιοτερο PDA που ειχα δουλευε κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω προβλημα με το ξυπνητηρι.

Το ειχα βαλει για το πρωι εκλεισα την συσκευη και δεν χτυπησε ποτε!!!!

 

Στο παλιοτερο PDA που ειχα δουλευε κανονικα!

 

Tha sou synistousa na baleis to pTravelAlarm kai na min empistevesai toso to default ksypnitiri tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mastelos, h ekdosh ayth tou Touch Settings kanei install alla leei oti elhkse. Krima.

Zaharakis, eixa kanei egkatastash ayton ton kybo, kathws kai kapous allous, alla panta anoigei o default.

Toulaxiston me to CubeConfig4.1 mporw na allaksw eykola ta programmata.

Basika tha hthela kati, to opoio meta apo Hard reset na mhn trww 1 wra gia na rythmisw mono to cube.

Opote menei ws exei, mexri neoteras.

Eyxaristw pantws paidia!

 

εσυ με παρακίνησες και άρχισα να το ψάχνω με το touchsettings και η νεα έκδοση παιζει ,αλλα θελει δουλειά με τις εικόνες

έφτιαξα ομως ενα καλό για μενα αποτέλεσμα στο cube και συνεχίζω....για καλύτερα.

 

http://img100.imageshack.us/img100/4972/screennewcubecp9.jpg

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω εντελως το GPRS? Καποιος ειχε ρωτησει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... :confused:

 

και αλλη μια ερωτηση... εχω την Ελληνικη εκδοση γυρισμενη στα αγγλικα... ενω επιλεγω το keyboard GR πληκτρολογιο αυτο γυρναει παλι στο (20) πωσ γινετε να γυρισει μονιμα εκει???

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω εντελως το GPRS? Καποιος ειχε ρωτησει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... :confused:

 

και αλλη μια ερωτηση... εχω την Ελληνικη εκδοση γυρισμενη στα αγγλικα... ενω επιλεγω το keyboard GR πληκτρολογιο αυτο γυρναει παλι στο (20) πωσ γινετε να γυρισει μονιμα εκει???

Με το NoData. Ενεργοποιει το Gprs κατα βουληση.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορω να απενεργοποιησω εντελως το GPRS? Καποιος ειχε ρωτησει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... :confused:

 

No Data

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν μπορειτε να μας δωσετε μια βοηθεια αν γνωριζετε, ειμαι ο αγοραστης του δευτερου group απο expansys.

 

Με πηρε η κυρια Παπ.... διαθεσιμα δεν εχει ουτε στην Αγγλια, εχει μονο Γερμανικο και Ιταλικο ή Γαλλικο και μπορουμε να τα παραλαβουμε σε 1 εργασιμη,

το προβλημα ειναι η rom, εχει δει κανεις πουθενα να κυκλοφορει η Αγγλικη rom ετσι ωστε να τα φλασαρουμε?

Αν υπαρχει μπορω με την βοηθεια κανα 2 ατομων να φλασαρουμε ολες τις συσκευες, αν το δεχονται και οι υπολοιποι βεβαια.

 

 

 

Ρε παιδια λογικα το Γερμανικο ας πουμε δεν θα εχει και Αγγλικα μεσα οπως τα Ελληνικα που εχουν και Αγγλικα?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια αν μπορειτε να μας δωσετε μια βοηθεια αν γνωριζετε, ειμαι ο αγοραστης του δευτερου group απο expansys.

 

Με πηρε η κυρια Παπ.... διαθεσιμα δεν εχει ουτε στην Αγγλια, εχει μονο Γερμανικο και Ιταλικο ή Γαλλικο και μπορουμε να τα παραλαβουμε σε 1 εργασιμη,

το προβλημα ειναι η rom, εχει δει κανεις πουθενα να κυκλοφορει η Αγγλικη rom ετσι ωστε να τα φλασαρουμε?

Αν υπαρχει μπορω με την βοηθεια κανα 2 ατομων να φλασαρουμε ολες τις συσκευες, αν το δεχονται και οι υπολοιποι βεβαια.

 

 

 

Ρε παιδια λογικα το Γερμανικο ας πουμε δεν θα εχει και Αγγλικα μεσα οπως τα Ελληνικα που εχουν και Αγγλικα?

 

Den exei kykloforei i official aggliki ROM pouthena (akoma).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den exei kykloforei i official aggliki ROM pouthena (akoma).

 

Το δευτερο που γραφω ισχυει, οτι υπαρχουν στο Γερμανικο Αγγλικα?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δευτερο που γραφω ισχυει, οτι υπαρχουν στο Γερμανικο Αγγλικα?

 

Ypothetw pws kata pasa pithanotita nai... alla den mporw na sou to pw me sigouria. An thes ti gnwmi mou pantws... egw de tha tin ekana afti ti kinisi gia agora syskevis me alli glwssa peran tis agglikis (EU). Fobamai oti tha mpleksete.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...