Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
re palikaria to LG KS20 pou fernei i vodafone to exete dei;;;;;;;;

Windows mobile motherboard MSM 7200 mono to gps tou leipei kai kanei kai 399;;

 

Deixnei na einai poly aksiologi syskevi! :shifty:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι "διαξιφισμοι" εδω....!

Το asus ειναι πολυ καλο και ηταν αναμεσα σε αυτα που ειχα να επιλεξω(μαζι με touch και hp 610c).

Tα 64mb ειναι απογοητευτικα(ασχετα με τον επεξεργαστη) και αυτο θα φανει στις εφαρμογες που για να καλυψει θα χρησιμοποιει τον επεξεργαστη περισοτερο(κακο και για τη μπαταρια).Δε νομιζω να καταλυξει γρηγοροτερο απο το touch.

Και δευτερο τεραστιο μειον ειναι πως δεν υπαρχει(απο οτι γνωριζω) hardware support στην Ελλαδα.

 

Το lg ks20 απευθύνεται σε πιο συγκεκριμενο ειδος χρηστων.Ειναι αρκετα πληρες αλλα δε ξερω για τη μνημη...!Eιναι πιο glamour ppc.

 

Το hp 610c εχει ολο το πακετο αλλα χανει σε μεγεθος...

 

Κατα τα αλλα εδω δεν ειναι διαξιφισμοι :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το lg ks20 απευθύνεται σε πιο συγκεκριμενο ειδος χρηστων.Ειναι αρκετα πληρες αλλα δε ξερω για τη μνημη...!Eιναι πιο glamour ppc.

 

ROM capacity: 256 MB (accessible: 148.85MB)

RAM capacity: 128 MB (accessible: 80.75MB)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι "διαξιφισμοι" εδω....!

Το asus ειναι πολυ καλο και ηταν αναμεσα σε αυτα που ειχα να επιλεξω(μαζι με touch και hp 610c).

Tα 64mb ειναι απογοητευτικα(ασχετα με τον επεξεργαστη) και αυτο θα φανει στις εφαρμογες που για να καλυψει θα χρησιμοποιει τον επεξεργαστη περισοτερο(κακο και για τη μπαταρια).Δε νομιζω να καταλυξει γρηγοροτερο απο το touch.

Και δευτερο τεραστιο μειον ειναι πως δεν υπαρχει(απο οτι γνωριζω) hardware support στην Ελλαδα.

 

Το lg ks20 απευθύνεται σε πιο συγκεκριμενο ειδος χρηστων.Ειναι αρκετα πληρες αλλα δε ξερω για τη μνημη...!Eιναι πιο glamour ppc.

 

Το hp 610c εχει ολο το πακετο αλλα χανει σε μεγεθος...

 

Κατα τα αλλα εδω δεν ειναι διαξιφισμοι :p :lol:

 

Απο προσωπική εμπειρία, η LG κάνει πολύ καλη δουλειά τα τελευταία 2 χρόνια στον τομέα των κινητών... αλλα ακόμα έχουν δρόμο (ίσως γιατι πότε δεν ήταν η ειδικότητα τους). Μου θυμίζουν τα πρώτα motorola... πολλα "χαζα" bugs, μέτρια εως κακή κεραία και γενικά όχι τόσο αξιόπιστα. Βέβαια έχουν ΑΨΟΓΟ service (door-to-door delivery), πολύ όμορφες συσκευές και το καλύτερο packaging που έχω δει. Εγώ σε κανα-δυο χρονάκια θα έπαιρνα χαλαρά ξανά LG.

 

Για τα ASUS δεν έχω ακούσει κανέναν που να έχει. Η hp απο οτι έχω διαβάσει ενώ μπήκε γερά στον χώρο των PDAs/PPCs, κάπου αποφάσισαν οτι δεν έχει μέλλον (?) και τα παράτησαν. Τώρα άλλαξαν γνώμη και λένε οτι θα κάνουν δυναμικό come-back.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να πάρω smartphone αλλά δεν ξέρω ποιο. Καταλήγω προς ή το ΕΤΕΝ Χ800 ή το HTC touch cruise. Με ενδιαφέρει αρκετά η πλοήγηση (GPS) . Το Gps του Cruise τι λέει? Lockarei γρήγορα? Ξαναβρίσκει το σήμα?

 

Το Χ800 έχει και την VGA. Δεν είχα ποτέ κινητό με VGA να δω τι κερδίζω αλλά από ότι διαβάζω θα χάνω σε ταχύτητα. Για πείτε κάποια πλεονεκτήματα των συσκευών μήπως και αποφασίσω................

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αποφάσισα να πάρω smartphone αλλά δεν ξέρω ποιο. Καταλήγω προς ή το ΕΤΕΝ Χ800 ή το HTC touch cruise. Με ενδιαφέρει αρκετά η πλοήγηση (GPS) . Το Gps του Cruise τι λέει? Lockarei γρήγορα? Ξαναβρίσκει το σήμα?

 

Το Χ800 έχει και την VGA. Δεν είχα ποτέ κινητό με VGA να δω τι κερδίζω αλλά από ότι διαβάζω θα χάνω σε ταχύτητα. Για πείτε κάποια πλεονεκτήματα των συσκευών μήπως και αποφασίσω................

 

Ean diabaseis ligo sta antistoixa threads tha deis oti exoun ginei ekteneis syzitiseis panw se afta pou rwtas.

 

Xontrika loipon... to GPS tou X800 einai afti ti stigmi to kalytero pou yparxei se afti tin katigoria (akoma kalytero kai apo tou X500). H VGA tou einai arketa entypwsiaki alla zitaei poly epeksergastiki isxy kai mnimi gia na antapekselthei. Kalo epeksergasti exei, mnimi omws oxi (mono 64MB RAM) kai exei arxizoun ta problimata. Ean thes na to fortwseis me polla... tha sou gonatisei, den einai gia multitasking. Stin ploigisi pantws ta paei apsoga.

 

To Cruise einai synolika pio dynato san syskevi, xwris na ysterei se tipota. (Mono sto GPS alla ti douleia sou tin kaneis). Entoutois tha einai kai arketa pio akribo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία θα ρωτήσω το εξής:τα τεστ που γίνονται για την συνολική ταχύτητα των συσκευών δεν λαμβάνουν υπόψιν και το multitasking;Ρωτάω γιατί τελικά αν είναι έγκυρα τα τεστ τότε εμένα προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καθόλου αν η συνολικά πιο γρήγορη συσκευή είχε και 32 mb ram(που λέει ο λόγος).Από εκεί και πέρα δεν διαξιφιζόμαστε όταν βάζουμε κάτω τα υπέρ και τα κατά προκειμένου να καταλήξουμε όλοι στην πιο συμφέρουσα αγορά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμένα προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καθόλου αν η συνολικά πιο γρήγορη συσκευή είχε και 32 mb ram(που λέει ο λόγος).

 

Ayta ta dyo pane mazi se aftes tis syskeves. H megalyteri RAM boithaei pio poly apo oti fantazesai stin synoliki apodosi tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ean diabaseis ligo sta antistoixa threads tha deis oti exoun ginei ekteneis syzitiseis panw se afta pou rwtas.

 

Xontrika loipon... to GPS tou X800 einai afti ti stigmi to kalytero pou yparxei se afti tin katigoria (akoma kalytero kai apo tou X500). H VGA tou einai arketa entypwsiaki alla zitaei poly epeksergastiki isxy kai mnimi gia na antapekselthei. Kalo epeksergasti exei, mnimi omws oxi (mono 64MB RAM) kai exei arxizoun ta problimata. Ean thes na to fortwseis me polla... tha sou gonatisei, den einai gia multitasking. Stin ploigisi pantws ta paei apsoga.

 

To Cruise einai synolika pio dynato san syskevi, xwris na ysterei se tipota. (Mono sto GPS alla ti douleia sou tin kaneis). Entoutois tha einai kai arketa pio akribo.

 

Έχω διαβάσει σχεδόν κάθε thread απλά δεν καταλήγω κάπου. Τo Gps του Cruise είναι αξιόπιστο? Ενοοώ το ανοιγεις ή κάθεσαι και σκέφτεσαι: ως να βρει δορυφόρους θα βρω το δρόμο μόνος μου?

 

Επίσης πόσα προβλήματα θα μου κάνει η μικρή ram του Χ800? H Vga οθόνη έχει πραγματικά πλεονεκτήματα??

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τo Gps του Cruise είναι αξιόπιστο? Ενοοώ το ανοιγεις ή κάθεσαι και σκέφτεσαι: ως να βρει δορυφόρους θα βρω το δρόμο μόνος μου?

 

An krinw apo ti symperifora tou Kaiser (pou exei to idio GPS me to Cruise kai genika ta idia xaraktiristika) to GPS doulevei mia xara, den argei na kleidwsei kai den xanei efkola to sima. Den ftanei omws me tipota tin taxytita kai ti dynami tou Sirf Star III pou exei to X800.

 

Επίσης πόσα προβλήματα θα μου κάνει η μικρή ram του Χ800?

 

Afto eksartatai apo ti xrisi. Gia fysiologiki xrisi den tha exeis idiaitera problimata. Alla gia na fortwneis to today screen kai na sikwneis polles efarmoges taftoxrona... tha sou gonatisei.

 

H Vga οθόνη έχει πραγματικά πλεονεκτήματα??

 

H VGA kyriws einai arketa pio entypwsiaki apo mia QVGA. Osoi exoun PPC me VGA exoun isxyristei oti de tha mporousan na epistrepsoun stin QVGA. Einai ligo sxetiko afto bebaia. H aksia tis VGA antikeimenika fainetai stis efarmoges grafeiou, anagnwsi PDF, serfarisma sto internet, opou diladi xreiazetai i leptomereia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

re palikaria to LG KS20 pou fernei i vodafone to exete dei;;;;;;;;

Windows mobile motherboard MSM 7200 mono to gps tou leipei kai kanei kai 399;;

 

Συνεχιζω το λιγο οφτοπικ και εγω,γιατι θελω να πω οτι το ειδα το KS 20 στη dte και πραγματικα αν εξαιρεσω το GPS δε ξερω τι στην ευχη τοσο παραπανω εχει το Touch cruise για να κοστιζει τα 400 ζεστα ευρωπουλα παραπανω??Χωρια που δε χρειαζεσαι καθολου τη γραφιδα οταν γραφεις κειμενο,κατι που ακομα περιμενω να μας το δωσει η htc με τη πολυποθητη αναβαθμιση για το Touch που εχω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω το λιγο οφτοπικ και εγω,γιατι θελω να πω οτι το ειδα το KS 20 στη dte και πραγματικα αν εξαιρεσω το GPS δε ξερω τι στην ευχη τοσο παραπανω εχει το Touch cruise για να κοστιζει τα 400 ζεστα ευρωπουλα παραπανω??Χωρια που δε χρειαζεσαι καθολου τη γραφιδα οταν γραφεις κειμενο,κατι που ακομα περιμενω να μας το δωσει η htc με τη πολυποθητη αναβαθμιση για το Touch που εχω.

 

3,1mp καμερα ενω το lg εχει 2

gps

αναπαραγωγη radio απο το ηχειο της συσκευής !! ενω το lg μονο στα ακουστικα

Μενου touch , ενω στο lg δεν ξερω αν μπορει να μπει (βεβαια το lg εχει το δικο του μενου σαν του lg viewty που εμενα προσωπικα μου αρεσει πολύ )

απο οθονη δεν ξερω τι γινεται και απο αποδοση ηχειων της συσκευής

κατα τα άλλα το lg αν ειχε ενσωματωμένο gps θα το προτιμουσα σιγουρα , βεβαια υπάρχει και η λύση για εξωτερικο bt gps ητοι 399 + 100 = 499 € , αν το παρεις το htc touch απο το εξωτερικο χωρις προγραμμα to dinei €559.95 http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160263

 

επιπλεον δεν ξερω τι υποστηριξη θα εχει το lg ?? και δεν εννοω μονο την αντιπροσωπεία αλλα αν βγαινουν και για το lg cookied roms και αλλα path σε καποιο φορουμ απως το http://forum.xda-developers.com/index.php ;)

 

Πάντως το lg μου αρεσει και εμενα πολυ :D το ατιμο αν ειχε και gps :rolleyes:;);)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Egw katelhksa sto Lg paideia...gia prwto wm6!

Poio programma tha mporousame na baloume gia gps?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Malista.....kai pou tha to brw sp....no?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

kalispera,

kserei kaneis ean ypostirizei sdhc kartes?

 

euxaristw

 

στα αξεσουάρ στο expansys τις έχει σαν επιλογή...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
giati oxi?

 

Ωπ sorry... διάβαζα πιο πάνω για τον φίλο που ρωτούσε για το LG και η απάντησή μου πήγαινε σε αυτόν!!! :wacko:

 

Το Cruise... φυσικά και υποστηρίζει microSDHC... μην λέμε ότι θέλουμε τώρα!!!! :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωπ sorry... διάβαζα πιο πάνω για τον φίλο που ρωτούσε για το LG και η απάντησή μου πήγαινε σε αυτόν!!! :wacko:

 

Το Cruise... φυσικά και υποστηρίζει microSDHC... μην λέμε ότι θέλουμε τώρα!!!! :)

 

Τι διαφορά έχει ρε παιδιά το microSDCH απο το απλό microSD;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω είναι σε high compression για να αυξηθεί η χωρητικότητα της κάρτας.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι διαφορά έχει ρε παιδιά το microSDCH απο το απλό microSD;

 

Οι microSD φτάνουν μέχρι 2GB.

 

Οι microSDHC (High Capacity) έχουν ήδη φτάσει μέχρι 8GB και έχουν δρόμο ακόμα ;).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...