Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες να γίνεις πιο αναλυτικός;

 

Βεβαίως, όπως διαπιστώνω απο τα reviews που ερχονται, κ νομίζω πως δεν θα αλλάξει κάτι στην τελική συσκευή,.

-->Κατ'αρχήν το 09 δεν έχει την δυνατότητα να κάνει κανείς videoκλήσεις..Η τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω απο την...

-->Ελλειψη δεύτερης - μπροστινής Κάμερας...

-->Επιπλέον, φαίνεται ότι η οπίσθια κάμερα θα είναι σταθερής εστίασης σε αντίθεση με το μοντέλο του '08 που κάνει ένα (αρκετά αποτελεσματικό θα προσέθετα) autofocus..

-->Τέλος, η μπαταρία του '08 "βγαίνει μπροστά" σε σχεση με του '09.1350mAh το ένα κ 1100mAh το άλλο.Αυτό πιθανών να υπαγορεύεται κ λόγω μεγέθους..

 

Αυτά γιατί να τα αφαιρέσουν?Εκαναν το Cruise του '08 πληρέστερο κατ'εμέ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Δεν έχεις άδικο αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ίσως μπορούμε να μιλάμε για αντικαταστάτη μιας και έχει ακόμα και το ίδιο όνομα... Cruise '09.
ουπς..δεν προσεξα το ονομα...τοτε ναι:O
Link to comment
Share on other sites

 

Βεβαίως καλό κ το Ομνια, αλλά δεν νομίζω να το βρείς με 200...:)

 

Γι΄αυτο και η παντοφλα που λεγαμε :lol::lol:

Προς το παρον περιμενω μηπως το δωσει σε φιλο του:cry:

Αλλα με πορωσατε!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως αυτο με τα πολυπλειθη νεα μοντελα της htc δε μου αρεσει ιδιατερα ουτε εμενα!

 

Αυτό το θέμα σηκώνει ολόκληρη κουβέντα αλλά θα μας βγάλει εντελώς off-topic εάν το πιάσουμε. Πάντως ούτε και εγώ συμφωνώ με αυτή την πολιτική της HTC να απαξιώνει τις συσκευές της τόσο γρήγορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως το cruise ειναι απο τα καλυτερα τηλ και δεν το αλλαζω με την mamine πανω για κανενα αλλο (HD-Diamond) .Γιατι μου προσφερει οτι προσφερουν και τα αλλα , Γιατι να αλλαξω?Μονο την οθονη του HD θαυμαζω.Αν βγει Htc σαν το cruise με επιπλεον multimedia χαρακτηριστικα τοτε μονο θα αλλαξω (λεγε με κατι σαν omnia-γιατι δεν τ αγοραζω?Λογω εμφανισης και δεν θελω το πενακι να κρεμεται):D
Link to comment
Share on other sites

Το κρουιζακη μου ουτε εγω το αλλαζω!!

Το παντρευτηκα και μου αρεσει πολυ!

 

Μετα απο αυτο αγορασα και δοκιμασα 3 ppc,HD,Diamond,Omnia(μεταχειρισμενο,σε 1 μερα το εδωσα ανταλαγη!)

Κανενα δε με ικανοποιησε οσο το κρουιζακη.

Τωρα περιμενω απ το Γερμανο το 2ο καινουργιο HD για ακομα 1 δοκιμη μονο και μονο μηπως μου κατσει πιο καλα μετα απο 2 μιση μηνες που ειχα παρει το 1ο.

Αν και φοβαμαι πως παλι θα δωσω τοσα χρηματα για το τπτ!

Το κακο ειναι οτι το κρουζ 09 θα ερθει τελος Μαρτη,ισως και πιο αργα στα Ελληνικα καταστηματα και πιος εχει υπομονη!:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα περιμενω απ το Γερμανο το 2ο καινουργιο HD για ακομα 1 δοκιμη μονο και μονο μηπως μου κατσει πιο καλα μετα απο 2 μιση μηνες που ειχα παρει το 1ο.

 

Είχες κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με το πρώτο και αν ναι τι; Η' απλά είναι θέμα γούστου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με το πρώτο και αν ναι τι; Η' απλά είναι θέμα γούστου;

 

Φιλε Γιαννη απλα το ειχα παρει με αλλο σκεπτικο,δλδ ηθελα να το χρεισιμοποιησω για κυριως τηλεφωνο πραγμα που δε τα καταφερα με τπτ(επρεπε να κανω πολλους συμβιβαζμους σε μεγεθος,ευχρηστια,ευαισθησια σε καθημερινη χρηση.

 

Μετα σα το κυριως ppc και αντικαταστατη του TC δε μου προσεφερε και τπτ παραπανω εκτος απ τη συγκλονιστικη οθονη του,οποτε το εδωσα σε 1 μελος απ το Navimania στον οποιο μετα εβγαλε και 1 προβληματακι,το γνωστο ξεφλουδισμα!

 

Τωρα θα το ξαναπαρω με αλλο σκεπτικο,και ελπιζω να το κρατησω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα θα το ξαναπαρω με αλλο σκεπτικο,και ελπιζω να το κρατησω!:)

 

Και ελπίζω χωρίς πρόβλημα, κάτι που είναι σπάνιο πλέον να το πετύχεις με τη πρώτη στο HD!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ελπίζω χωρίς πρόβλημα, κάτι που είναι σπάνιο πλέον να το πετύχεις με τη πρώτη στο HD!

 

Δυστυχως,αυτο που λες σε συνδιασμο με τη μη υπαρξη hard buttons φοβαμαι και εγω!!:wacko:

 

Αλλα θα το..παλεψω αν και μεσα μου κατι μου λεει οτι κινητα σα το HD σε λιγοτερο απο 1 χρονο θα θυμιζουν απολιθομενους δεινοσαυρους!!

Αλλα με κατι πρεπει να ασχοληθουμε αυτο το χρονο ε??:p:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλα θα το..παλεψω αν και μεσα μου κατι μου λεει οτι κινητα σα το HD σε λιγοτερο απο 1 χρονο θα θυμιζουν απολιθομενους δεινοσαυρους!!

 

Τόσο πολύ δε θα το έλεγα. Εξάλλου αυτό το χρόνο η οικονομική κρίση θα επιφέρει ύφεση πιστεύω και σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εξηγήσει κανείς γιατί τα κινητά πήραν την ανιούσα??

Το TC έχει πλέον 400€, (μαζί με φορτιστή αυτοκινήτου) ενώ είχε φτάσει στα 330€ πριν λίγο καιρό...

 

(Αυτό βέβαια συμβαίνει κ με το Diamond πχ όπου πήρε ένα 40€ρικο πάνω...)

Κ το Iolite έχει 420€....:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το expansys το ελληνικό έχει φέρει το καινούργιο το Cruise. Μήπως για αυτό μπερδεύτηκες με τις τιμές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους του Guru του forum :)

Σχετικά νέος στον χώρο (αλλά και κάπως ανύσηχος για να αφήσω το TC στην ησυχία του) έχω κάποιες ερωτήσεις.Πριν αρκετό καιρο είχα περάσει (επιτυχώς)στο TC την M-Anime 2.0 και τώρα σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478029 .Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1)Πριν ξεκινήσω την διαδικασιά πρέπει να προηγηθεί κάτι(Όπως πχ. την πρώτη φορά που έπρεπε να ξεκλειδώσω το TC με Hard SPL)?

2)Η συγκεκριμενή Rom χρειάζεται διαφορετική έκδοση Radio από αυτήν που λειτουργεί η M-Anime, την οποιά περιλαμβανεί ομως μέσα.Η αλλαγή του Radio θα γίνει αυτόματα ή χρειάζεται να ξέρω κάτι για αυτό?Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)Πριν ξεκινήσω την διαδικασιά πρέπει να προηγηθεί κάτι(Όπως πχ. την πρώτη φορά που έπρεπε να ξεκλειδώσω το TC με Hard SPL)?

 

Όχι. Η συσκευή σου είναι έτοιμη να δεχθεί οποιαδήποτε RΟΜ προορίζεται για αυτή.

 

2)Η συγκεκριμενή Rom χρειάζεται διαφορετική έκδοση Radio από αυτήν που λειτουργεί η M-Anime, την οποιά περιλαμβανεί ομως μέσα.Η αλλαγή του Radio θα γίνει αυτόματα ή χρειάζεται να ξέρω κάτι για αυτό?

 

Εάν το Radio περιλαμβάνεται μέσα στη ROM... δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Μ-Amine2 και αντιμετώπισα πολλά προβλήματα με την λειτουργία του τηλεφώνου. Το πιο σοβαρό είναι οτι διαρκώς αποσυνδέεται από το δίκτυο. Δοκίμασα με διάφορες εκδόσεις radio, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Γυρνάω στην επίσημη της ACE (WM6 που έχω και backup) μέχρι να βρεθεί άκρη. Η αλήθεια είναι οτι μου άρεσε πολυ η M-Amine, αλλά χρησιμοποιώ το Cruise και σαν τηλέφωνο, οπότε...

Περιμένω τα σχόλια των guru.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με wind plus non stop (αυτό με τα 3,99 ευρώ) είναι δυνατή η αποστολή/λήψη email από τον email client του cruise ή το κόβει η wind;
The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Μ-Amine2 και αντιμετώπισα πολλά προβλήματα με την λειτουργία του τηλεφώνου. Το πιο σοβαρό είναι οτι διαρκώς αποσυνδέεται από το δίκτυο. Δοκίμασα με διάφορες εκδόσεις radio, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Γυρνάω στην επίσημη της ACE (WM6 που έχω και backup) μέχρι να βρεθεί άκρη. Η αλήθεια είναι οτι μου άρεσε πολυ η M-Amine, αλλά χρησιμοποιώ το Cruise και σαν τηλέφωνο, οπότε...

Περιμένω τα σχόλια των guru.

 

Φίλε μου κάτι δεν έκανες καλά στανταρ!

Κι εγώ σαν (μοναδικό) τηλέφωνο το χρησιμοποιώ και σαν GPS και σαν pda και σαν wireless internet device και σαν camera και οτιδήποτε άλλο μπορεί να κάνει!

Δεν είμαι από αυτούς που έχουν 5-6 συσκευές και πειραματίζονται, έχω μόνο αυτή και την έχω λιώσει! Πραγματικά με τη συγκεκριμένη ROM τα κάνει όλα καλύτερα και μιλάω για την προαναφερθείσα χρήση εδώ και μήνες. Και βασικά ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΑ!

Αυτό που περιγράφεις είναι είτε πρόβλημα radio (εγώ έχω το 1.59.42.23) είτε δεν έκανες hard reset μετά το flashάρισμα. Try more...προσωπικά αν είχα ακόμα τη μαμά ROM εδώ και καιρό θα είχε μεταμορφωθεί σε HD...

Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανα πάντα μετά από κάθε καινούρια ROM. Έχω μόνο μια αμφιβολία σχετικά με το πότε ακριβώς πρέπει να γίνεται, αμέσως μετά το φλασάρισμα, δηλαδή πριν την βαθμονόμιση της οθόνης ή πρέπει να αφήνουμε να γίνεται το σετάρισμα (customization) και στη συνέχεια το hard-reset ? Και κάτι ακόμα. Υπάρχει η θεωρία οτι πρέπει οι ''ιδιοκατασκευασμένες'' rom να περνιούνται πάνω απο γνήσιες, ποιά η γνώμη σας ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι τόσο υψίστης σημασίας το πότε θα κάνεις το hard reset αρκεί να γίνει κάποια στιγμή μετά το φλασάρισμα καινούργιας ROM.

 

Το άλλο θέμα που θίγεις έχει όντως αναφερθεί κατά καιρούς. Σε συσκευές που παρουσιάζονται προβλήματα μετά από φλασάρισμα κάποιας cooked ROM, και μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά, συστήνεται να περαστεί πρώτα η official ROM και μετά η επιθυμητή cooked για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχουν μείνει υπολείμματα από προηγούμενη cooked ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...