Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

146.47 euro

 

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις παιδιά... Οπως πάντα πετάει το forum!

 

Πολλά ειναι ρε ****το... και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το έπαθε τόσο εύκολα. Δεν κάθισα πουθένα. Απλα περπατούσα με αύτο στην τσέπη μου για 10 λεπτά... Κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις παιδιά... Οπως πάντα πετάει το forum!

 

Πολλά ειναι ρε ****το... και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το έπαθε τόσο εύκολα. Δεν κάθισα πουθένα. Απλα περπατούσα με αύτο στην τσέπη μου για 10 λεπτά... Κλαψ...

 

Προβλημα μου ειχε παρουσιασει και μ ενα η οθονη οπως και στον minotayrs, δεν ηταν ετσι ακριβως, απλα ηταν ποιο θαμπη η μιση οθονη, εγινε αντικατασταση με εγγύηση λογω αστοχίας υλικού, πηγαινε στην ace και πες τους οτι την ειχες κανονιοκα στην θηκη και δεν την πίεσες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνετε hard reset

 

Kρατήστε πατημένα τα GPS + internet explorer keys ενώ κάνετε επανεκκίνηση με την γραφίδα μέχρι να εμφανιστεί το μήνυμα. Πατήστε το πράσινο κουμπί της κλήσης.

______________________________________

 

 

Για να μπείτε στο bootloader

 

Κρατήστε πατημένο το κουμπί camera και επανεκκινήστε με την γραφίδα χωρίς να το αφήσετε.

 

 

Τί είναι το bootloader?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τί είναι το bootloader?

 

Με απλά λόγια... Μια κατάσταση που βάζεις τη συσκευή σε περίπτωση προβλήματος για να flashάρεις άμεσα με άλλη ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso πας καρφωτός για το dream ?

 

Κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα... θα περάσει σίγουρα από τα χέρια μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχει το παραπάνω κινητο-gps-pda ένας φίλος και θέλω να ρωτήσω τα κάτωθι:

1) Πιο είναι το πιο καλό πρόγραμμα για το μηχάνημα, το Igo8 ή το Destinator7??

2) Να βάλει την τελευταία αναβάθμιση που έχει βγει από το επίσημο site?

3) Και αν ναι, να βάλει και το αρχείο με τα ελληνικά?

4) Αν του κάνει κακό (το αρχείο με τα ελληνικά), θα μπορεί να δέχεται sms στα ελληνικά ή θα του βγαίνουν κινέζικα??

 

Αν έχετε την καλοσύνη και τον χρόνο απαντήστε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχει το παραπάνω κινητο-gps-pda ένας φίλος και θέλω να ρωτήσω τα κάτωθι:

1) Πιο είναι το πιο καλό πρόγραμμα για το μηχάνημα, το Igo8 ή το Destinator7??

2) Να βάλει την τελευταία αναβάθμιση που έχει βγει από το επίσημο site?

3) Και αν ναι, να βάλει και το αρχείο με τα ελληνικά?

4) Αν του κάνει κακό (το αρχείο με τα ελληνικά), θα μπορεί να δέχεται sms στα ελληνικά ή θα του βγαίνουν κινέζικα??

 

Αν έχετε την καλοσύνη και τον χρόνο απαντήστε μου!

1. Destinator

2. NAI αλλα μετα να αρχισει να βαζει κατι ωραιες ....cooked που κυκλοφορουν

3. ΝΑΙ

4. θα μπορει να δεχεται αλλα τι κακο να κανει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλή σας μέρα,

μετά από αρκετό καιρό επανέρχομαι στο φόρουμ ...

είμαι κάτοχος του cruise μετά από αγορά από expansys με την τρίτη ομάδα του φόρουμ. Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στα windows ή σε ρομ και έχω περασμένα αρκετά προγράμματα (battery status, resco explorer, htc home customizer, pocket cm, resco registry, spb backup, spb time, spb weather, λίγα παιχνιδάκια, εορτολόγιο, κλπ). Θα ήθελα πλέον να αλλάξω ρομ και να πειραματιστώ λιγάκι με την συσκευή. Κάποια καλή πρόταση; Διαβάζοντας τα παραπάνω thread δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη στο xda (και τα αγγλικά μου δεν είναι τα καλύτερα δυνατά). Χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση σε windows 6.1; κάποιος "μπούσουλας" για τέτοιου είδους αναβαθμίσεις ; ... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κύριοι καλή σας μέρα,

μετά από αρκετό καιρό επανέρχομαι στο φόρουμ ...

είμαι κάτοχος του cruise μετά από αγορά από expansys με την τρίτη ομάδα του φόρουμ. Δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στα windows ή σε ρομ και έχω περασμένα αρκετά προγράμματα (battery status, resco explorer, htc home customizer, pocket cm, resco registry, spb backup, spb time, spb weather, λίγα παιχνιδάκια, εορτολόγιο, κλπ). Θα ήθελα πλέον να αλλάξω ρομ και να πειραματιστώ λιγάκι με την συσκευή. Κάποια καλή πρόταση; Διαβάζοντας τα παραπάνω thread δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη στο xda (και τα αγγλικά μου δεν είναι τα καλύτερα δυνατά). Χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση σε windows 6.1; κάποιος "μπούσουλας" για τέτοιου είδους αναβαθμίσεις ; ... Ευχαριστώ

 

Gia na kaneis official update se WM6.1, mpousoula tha breis sto site tis HTC apo opou tha tin katebazeis.

 

Gia unofficial upgrade prepei na ksekleidwseis ti syskevi sou gia na dexthei unofficial ROM. Epeidi omws etsi xaneis eggyisi (mexri na to ksanaepanafereis) kalo einai na prosekseis ta bimata. Ta panta tha ta breis sto XDA-devs alla thelei diabasma (kai einai sta agglika).

 

(Den proapaitountai WM6.1 gia na peraseis tin opoiadipote ROM).

 

Systinw tis ROMs tou uDK.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα την KhanX του epimazzo. O Udk το έχασε λίγο με την Syrius...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ θα πρότεινα την KhanX του epimazzo. O Udk το έχασε λίγο με την Syrius...

 

Thanks for the info.

 

Να είμαι ειλικρινής έχω χάσει τις τελευταίες εξελίξεις μιας και δεν είμαι κάτοχος πια της συγκεκριμένης συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα την KhanX του epimazzo. O Udk το έχασε λίγο με την Syrius...

 

εγω τελικα εβαλα αυτην του udk και μεχρι στιγμης το παλικαρι που εχει το κινητο δεν μου εκανε κανενα παραπονο .

αλλα με την πρωτη ευκαιρια θα την δοκιμασω ..

 

ευχαριστω παντος ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις !!! θα το προσπαθήσω πάντως. Τι προτείνετε ; να βάλω τα wm6.1 και μετά κάποια rom ή να μείνω στα wm6.0;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις !!! θα το προσπαθήσω πάντως. Τι προτείνετε ; να βάλω τα wm6.1 και μετά κάποια rom ή να μείνω στα wm6.0;

 

αν δεν εχεις bugs και δεν εχεις διαθεση για σκαλισματα μεινε με τα 6

αν δεν εχεις bugs και εχεις διαθεση για σκαλισματα βαλε οτι να ναι

αν εχεις bugs και δεν εχεις διαθεση για σκαλισματα βαλε μαμα 6.1

αν εχεις bugs και εχεις διαθεση για σκαλισματα βαλε οτι να ναι (cooked)

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι ο Udk πιέστηκε έμμεσα εξαρχής να δώσει την Syrius. Ήταν και δικό του λάθος, καθώς ανέβαζε συνεχώς preview στο youtube της λεγόμενης τότε R9, η οποία έδειχνε πολλά υποσχόμενη ενσωματώνοντας για πρώτη φορά σε Rom το Manila 2D. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα άτομα να αναφέρουν ότι κάνουν συνεχώς refresh στη σελίδα των Xda μέχρι να δουν την R9 !!!

Όταν την έδωσε τελικά στην κυκλοφορία ήταν μια απογοήτευση (R0). Συνεχή κολλήματα και καθόλου ομαλή συμπεριφορά σε καθημερινές εφαρμογές. Γι' αυτό δημιουργήθηκε και ξεχωριστό thread (όπως και για την R1) για την αντιμετώπιση των προβλημάτων αυτών. Τώρα είναι όντως σε καλύτερο επίπεδο από πλευράς αξιοπιστίας, όμως δεν είναι πλέον η καλύτερη επιλογή. Αυτή τη στιγμή οι καλύτερες επιλογές είναι οι M-anime και KhanX, οι οποίες ενσωματώνουν τον 3D driver (η R1 δεν τον έχει).

Αυτό οφείλεται κατά ένα μεγάλο μέρος και στο ότι ο Udk κάποια στιγμή ένοιωσε ο "βασιλιάς" των Rom και δε συνεργάστηκε με τους υπόλοιπους για την αντιμετώπιση των προβλημάτων της Rom του. Οι M-anime, Touch-It και KhanX roms είναι προϊόν συνεργασίας και έχουν περάσει από εκτεταμένο Beta-testing πριν βγουν στην κυκλοφορία. Από μόνο του αυτό λέει, πιστεύω, πολλά. Δεν παύουν, βέβαια, κι αυτές να έχουν τα προβληματάκια τους, όμως απαντούν άμεσα με νέες κυκλοφορίες βελτιωμένων εκδόσεων (σε αντίθεση με τον Udk που για να σου απαντήσει πρέπει να κάνεις... τάμα!)

 

Sorry για το μεγάλο post, ελπίζω να βοήθησα!

 

ps. Όλες οι καινούργιες Rom για να δουλέψουν σωστά χρειάζονται την έκδοση 1.59.42.23 του radio, αλλιώς θα έχετε το φαινόμενο του freezing...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα μου ειχε παρουσιασει και μ ενα η οθονη οπως και στον minotayrs, δεν ηταν ετσι ακριβως, απλα ηταν ποιο θαμπη η μιση οθονη, εγινε αντικατασταση με εγγύηση λογω αστοχίας υλικού, πηγαινε στην ace και πες τους οτι την ειχες κανονιοκα στην θηκη και δεν την πίεσες.

Δλδ πήγες με σπασμένη οθόνη και σου την άλλαξανε εντός? Δεν το πιστεύω. Σε σπασμένη ξέχνα το. Σε θαμπή η προβληματική τότε ναι συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα χρησιμοποιώ την παρακάτω

RΟΜ M-Amine 2.0 RTM SP3 [FRA|WWE|ITA|GER|SPA|ARA|NLD|NOR]+3D Drivers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=430745).

Εντυπώσεις; Είναι σχεδών τέλεια. Δουλεύουν όλα τα γνωστά προγράμματα πλοήγησης (Dest7, Igo8, Garmin, Tomtom). Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη, τόσο στην πλοήγηση των μενού, όσο και στο παίξημο ταινιών στον coreplayer και youtube.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πήγες με σπασμένη οθόνη και σου την άλλαξανε εντός? Δεν το πιστεύω. Σε σπασμένη ξέχνα το. Σε θαμπή η προβληματική τότε ναι συμφωνώ.

:O:O:O:mad::mad::mad:

Η οθονη πιεστηκε στο τζιν και η μιση ηταν θαμπη (σαν να εχει μπει μεσα νερο)οπως οταν την πιεζης με το δαχτυλο, εγινε αντικατασταση με εγγυηση. Νομιζω πως το γραφω ποιο πισω, δεν ειπα οτι ειναι σπασμενη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο παιδί έχει σπασμένη οθόνη ομως. Δε μου φαίνεται για αστοχία υλικού.
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο παιδί έχει σπασμένη οθόνη ομως. Δε μου φαίνεται για αστοχία υλικού.

 

OK my friend απλα ειπα οτι δεν χανει τιποτα να δοκιμασει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να το δεί το service ενοείται. Δυστηχώς όμως η HTC (η μαμά εταιρία) οταν της γυρνάν τα εξαρτήματα πίσω βλέπει το αποτέλεσμα, δεν την ενδιαφέρει πως έχει γίνει. Βλέπει σπασμένη οθόνη και σου λέει εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά συγγνώμη για το off topic αλλά που μπορώ να βάλω αγγελία στο site για να πουλήσω το cruiseράκι μου

 

Πρέπει να έχεις περισσότερα απεσταλμενα μηνύματα στο forum, 30 ή 50?, δεν θυμαμαι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...