Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να βαλεις την καρτα μνημης σε ενα card reader και μεσω αυτου και με την βοηθεια ενος restore file προγραμματος να επεναφερεις τα αρχεια σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έβαλα στο pc μου αλλα τώρα δεν τη βλέπει καθολου, ενώ αρχικά την έβλεπε, και στο laptop μου που την έβαλα και έτρεξα ένα τέτοιο πρόγραμμα μου έβγαλε no memory card found, υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα να μου προτείνεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

smartrecovery

EasyRecovery Pro 6.10

Recover My Files

 

υπαρχουν και αλλα πολλα.μια αναζητηση στο google και θα βρεις αρκετα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να περάσω στο pda ώστε να τα βρώ έτσι??επειδή όπως είπα ο υπολογιστής μου δεν τη βλεπει..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω αν υπαρχει καποιο προγραμμα για το htc σου.

μηπως εχεις βαλει κωδικο στην καρτα και δεν την αναγνωριζει ο υπολογιστης;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν έχω βάλει κωδικό..

προσπάθησα να τρέξω το easy recovery pro και όσο είχα την κάρτα συνδεδεμένη κολλούσε όταν εκανα disk diagnostics..με το που την έβγαζα ξεκολλούσε..το ίδιο ακριβώς είχε πάθει και ένας σκληρός μου και το πρόβλημα το λυσα με ένα diagnostics tool της western digital, αλλά με την κάρτα δε βγάζω άκρη..καμία άλλη ιδέα??καίγομαι πολύ για τα αρχεία μου, αλλιώς θα την άλλαζα ήδη την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω.περιμενε μηπως εχει καποιος αλλος καμια ιδεα και σε βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις το htc σε hd mode εαν δεν εχεις τετοιο tool κατεβασε ενα και καντο εγκατασταση ,ετσι θα μπορει το pc να δει το Κινητο σαν δισκο.

Μετα τρεξε το Οntrack easy recovery pro .

Εαν δεν εχει παθει hardware ζημια η καρτα θα δεις τα αρχεια σου(καπως περιεργα αλλα θα το δεις) εαν δε παιζει αυτο λυπαμαι αλλα μαλλον εχει ζημια σαν υλικο :(

 

Η SD που εμεις εχουμε για πλακα θελουν ιδιαίτερη προσοχη στον τροπο που τις βαζουμε και τις βγαζουμε απο συσκευες και ειδικα σε laptop και card readers.(πχ σε laptop πρεπει να κανεις δεξι κλικ eject) ειναι κατι που δεν εκανα ποτε στις χιλιαδες φορες που την χρησιμοποιουσα οσπου μια μερα επαθα και εγω τη ζημια μου με καποια αρχεια και απο τοτε εβαλα μυαλο.

Και παντα μα παντα μα παντα πρεπει να εχεις backup απο αρχεια που εχουν μεγαλη σημασια για σενα!!!!!

 

Αυτη τη στιγμη το qtek μου ειναι off εαν μπορει καποιος φιλος ας δωσει ενα Link για το application που κανει το κινητο να συνδέετε σαν εξωτερικος δισκος

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε αυτο το patch στην καρτα σου.

 

http://rapidshare.com/files/134292385/ArtemisSDEnhancement.CAB

 

κανε επανεκινηση και κοιτα αν γυρισε τπτ πισω απο αυτα που δεν βλεπεις ;)

 

ενημερωσε τι εγινε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thanx για τη βοήθεια, το μόνο που μένει είναι κάποιο Link για το προγραμματάκι και μετά ας ελπίσουμε ότι θα βγάλω άκρη..

 

Φίλε μου το έπαθα και εγώ σχετικά πρόσφατα το ίδιο πρόβλημα. Είχα στο cruise μία sd sandisk 8gb, και μετά από κάποιους μήνες άψογης λειτουργίας ξαφνικά όπως το λες και εσύ κόλλησε το destinator. Μπήκα στην sd και είχαν χαθεί εντελώς 2-3 φάκελοι, ενώ η χωρητικότητα έδειχνε ότι υπήρχαν τα δεδομένα. Δεν έβγαλα άκρη και της έκανα format οπότε και επανήλθε η πλήρης χωρητικότητα. Μετά από κανα 2-3 βδομάδες η κάρτα εξαφανίστηκε πλήρως και από το cruise αλλά και από card reader. Μιας και ήταν στην εγγύηση την πήγα από το μαγαζί που την αγόρασα. Τη δοκίμασαν και αφού δεν μπορούσαν να την δουν ούτε εκεί μου την αντικατέστησαν. Τους είπα για τα αρχεία και μου είπαν ότι αυτοί δε μπορούν να κάνουν τίποτα και θα την επιστρέψουν στη sandisk. Από ενα search που έκανα στο internet είδα παρόμοια περιστατικά και πιστεύω τελικά ότι το cruisaki φταίει και όχι η τόσο η κακή χρήση της κάρτας (ζήτημα αν την είχα βγάλει μία φορά πριν το πρώτο περιστατικό). Η λύση είναι μόνο το τακτικό backup. Ευτυχώς είχα και δε με πείραξε ούτε το έψαξα τόσο πολύ. Σου εύχομαι να έχεις καλύτερη τύχη και να ανακτήσεις τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΜΕ ΕΣΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

το εγκατέστησα και χωρίς επανεκκίνηση καν εμφανίστηκαν ΟΛΑ εκτος από τις φωτωγραφίες!!!!(μήπως επειδή είχε φτιαχτεί νέος φάκελος dcim όταν δε φαίνονταν?αυτο λύνεται??

ΘΕΟΣΣΣΣΣΣ

 

υ.γ: αν σβήσω τον αδειο φάκελο dcim που είχε δημιουργηθεί και ξανατρέξω το patch υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί ο παλιός ή θα σβηστούν ξανά τα άλλα??ρωτάω μην κάνω βλακείαααα!

μπακαλίστικος ο τρόπος που λέω αλλά υποθέσεις κάνω..

Link to comment
Share on other sites

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΜΕ ΕΣΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

το εγκατέστησα και χωρίς επανεκκίνηση καν εμφανίστηκαν ΟΛΑ εκτος από τις φωτωγραφίες!!!!(μήπως επειδή είχε φτιαχτεί νέος φάκελος dcim όταν δε φαίνονταν?αυτο λύνεται??

ΘΕΟΣΣΣΣΣΣ

 

υ.γ: αν σβήσω τον αδειο φάκελο dcim που είχε δημιουργηθεί και ξανατρέξω το patch υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί ο παλιός ή θα σβηστούν ξανά τα άλλα??ρωτάω μην κάνω βλακείαααα!

μπακαλίστικος ο τρόπος που λέω αλλά υποθέσεις κάνω..

 

σβησε το φακελο τον νεο που δημιουργηθηκε μετα και κανε επανεκινηση.

αν δεν εμφανιστει τπτ νεο,τοτε

αντιγραψε οτι θελεις (να μην ξαναχαθει τπτ ) απο την καρτα στον υπολογιστη σου για να μην τα ξαναχασεις και μετα ναι,ξανατρεξε το patch και κοιτα.

 

ουτως η αλλως τα περισσοτερα τα εσωσες ;)

 

περιμενουμε νεα σου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και παντα μα παντα μα παντα πρεπει να εχεις backup απο αρχεια που εχουν μεγαλη σημασια για σενα!!!!!

 

πες τα !ετσι ακριβως ;)

γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει με ενα wm κινητο :lol:

 

Αυτη τη στιγμη το qtek μου ειναι off εαν μπορει καποιος φιλος ας δωσει ενα Link για το application που κανει το κινητο να συνδέετε σαν εξωτερικος δισκος

 

σορυ τωρα το ειδα:(

 

αν εχεις wm 6 (softick card export ειναι το προγραμμα που θελεις) υπαρχει στα γνωστα μαγαζακια ;)(ipmart.com)

αν εχεις wm 6.1 κανε αυτο που εκανα και εγω,αγορασε την τελευταια εκδοση του απο την εταιρεια που το βγαζει

 

http://www.softick.com/pocket-pc/cardexport2/

 

πιστεψε με αξιζει καθε ευρω που θα δωσεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η συσκευασία του TC περιέχει μέσα θήκη μεταφοράς και εάν ναι υπάρχει κάπου εικόνα αυτής;

 

Υπάρχει θήκη στο βασικό πακέτο. Φωτογραφία της θα βρεις με μια αναζήτηση στο νετ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αρκετές φορές από χτές αλλά τίποτα..θα προσπαθήσω να τα βρώ μέσω card export kai easy recovery Μήπως και δούμε άσπρη μέρα.. και θα ενημερώσω!
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις κανενα Site για να βρω φτηνα και καλα screen protectors?και με τις τρυπες για την καμερα και και το ακουστικο στο σωστο σημειο. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις κανενα Site για να βρω φτηνα και καλα screen protectors?και με τις τρυπες για την καμερα και και το ακουστικο στο σωστο σημειο. ευχαριστω

 

Δεν ξερω αν θεωρεις καλη τιμη 14,90 ευρω+μεταφορικα:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003646

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι η επισημη τιμη.κατι σε πιο φτηνο?ευχαριστω παντος μιας και δεν ειχα σκεφτει να δω στο eshop

 

Τι να σου πω!Βαλε στο googl να ψαξει σε Ελλην.on line shop.Ολο και κατι θα βρεις;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ξερεις κανεις κανενα Site για να βρω φτηνα και καλα screen protectors?και με τις τρυπες για την καμερα και και το ακουστικο στο σωστο σημειο. ευχαριστω
γνωμη μου ειναι οτι φθηνο και καλο δυσκολα παει:Oκαλυτερα να δωσεις 10-14 ευρω και να παρεις κατι που θα σου κρατησει παρα 5 ευρω και να το πεταξεις και να ξαναδωσεις μετα και αλλα χρηματα,brando για μενα πρωτη επιλογη και proporta μετα;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την παρακίνηση αρκετών φίλων αποφάσισα να ξανασχοληθώ

με τις ελληνικές ΡΟΜ.

 

Σας ετοίμασα μιά ελαφριά έκδοση χωρίς περιττά κιλά ....

 

http://rapidshare.com/files/135100786/Polaris_Greek_B_20270_1_3_1_GR01_Lt_Swtos.rar

το password για το rar είναι Swtos

 

Αν υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον θα συνεχίσω την υποστήριξη των ελληνικών

σε πολάρις και diamond. Αν όχι, δεν θα ξαναφτιάξω ελληνική ρομ.

 

καλές διακοπές !

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2490735&postcount=1

:):)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το google maps την εκδοση 2,0,1,19. και ενω δουλευει κανονικα το προγραμμα σε συνδεση με Internet δεν μου δουλευει οταν του δινω να συνδεθει με gps. μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την παρακίνηση αρκετών φίλων αποφάσισα να ξανασχοληθώ

με τις ελληνικές ΡΟΜ.

 

Σας ετοίμασα μιά ελαφριά έκδοση χωρίς περιττά κιλά ....

 

http://rapidshare.com/files/135100786/Polaris_Greek_B_20270_1_3_1_GR01_Lt_Swtos.rar

το password για το rar είναι Swtos

 

Αν υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον θα συνεχίσω την υποστήριξη των ελληνικών

σε πολάρις και diamond. Αν όχι, δεν θα ξαναφτιάξω ελληνική ρομ.

 

καλές διακοπές !

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2490735&postcount=1

:):)

 

Φίλε swtos η ROM σου μπαίνει φαντάζομαι και σε μη-ελληνικά cruise σωστά?

Έχω την udk diamond R4 (πολύ ευχαριστημένος), πιστεύεις ότυ θα ωφεληθώ με ένα upgrade στη δικιά σου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...