Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχει βγει καμια rom του diamond για τα cruise μας????

 

 

auto pou psaxneis tha to breis edw..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393429

 

alla mhn nomizeis oti tha ginei diamond,den tha exei kai poles allages se sxesei me auto pou exeis twra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μου χαλαει η ωρα καθε μερα και με μπερδευει συνεχεια.Ξερει κανεις πως λυνεται αυτο το προβλημα;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου χαλαει η ωρα καθε μερα και με μπερδευει συνεχεια.Ξερει κανεις πως λυνεται αυτο το προβλημα;

 

ean xrishmopoieis to destinator 7 h to igo 8 tote auto sou alazei thn wra.

Link to comment
Share on other sites

ean exeis xetsekari to automath allagh wras sto destinator den sto kanei,alla epeidh einai tsekarismeno apo default to exeis auto to problhma.

Άπο που το ξετσεκαρω για να λυθει το προβλημα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Άπο που το ξετσεκαρω για να λυθει το προβλημα;

 

 

file mou pigeneis sto epiloges\rythmiseis\sunexeia\rythmiseis wras\

kai vgazeis auto pou leei 'rythmish gia therinh wra'

Link to comment
Share on other sites

auto pou psaxneis tha to breis edw..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393429

 

alla mhn nomizeis oti tha ginei diamond,den tha exei kai poles allages se sxesei me auto pou exeis twra.

 

 

Το μόνο ελληνικό για αυτή τη ROM φαντάζομαι είναι μόνο το εκάστοτε πληκτρολόγιο;;

Link to comment
Share on other sites

Καληmερα σας!

 

Θελω να σας ρωτησω κατι το οποιο οσους υπαλληλους κι αν ρωτησα στη Wind σοβαρη απαντηση 100% δε μπορεσα να παρω. Για αυτο θα σας παρακαλουσα αν γινεται ΜΟΝΟ οσοι εχουν ιδιαν πειρα να ποσταρουν:

 

Θελω να αγορασω καποιο απο τα Windows Mobile κινητα που κυκλοφορουν και ποιο συγκεκριμενα αυτο το μοντελο εδω, αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αποχωρηστω τη τζαμπα πλοηγηση μεσω WindPlus+American Express+Opera που ειχα... Χωρις ΚΑΜΙΑ ογκοχρεωση, χωρις κανενα περιορισμο...

 

Ξερετε λοιπον αν υπαρχει προβλημα με τις WindowsMobile συσκευες ή με τη συγκεκριμενη; σε ποιες υπαρχει προβλημα και σε ποιες οχι;

 

Ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ελληνικό για αυτή τη ROM φαντάζομαι είναι μόνο το εκάστοτε πληκτρολόγιο;;

 

 

Akrivos ola einai sta agglika kai mono mporeis na grapseis ellhnika me kapio plhktrologio pou tha egkatasthseis...

Link to comment
Share on other sites

Καληmερα σας!

 

Θελω να σας ρωτησω κατι το οποιο οσους υπαλληλους κι αν ρωτησα στη Wind σοβαρη απαντηση 100% δε μπορεσα να παρω. Για αυτο θα σας παρακαλουσα αν γινεται ΜΟΝΟ οσοι εχουν ιδιαν πειρα να ποσταρουν:

 

Θελω να αγορασω καποιο απο τα Windows Mobile κινητα που κυκλοφορουν και ποιο συγκεκριμενα αυτο το μοντελο εδω, αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αποχωρηστω τη τζαμπα πλοηγηση μεσω WindPlus+American Express+Opera που ειχα... Χωρις ΚΑΜΙΑ ογκοχρεωση, χωρις κανενα περιορισμο...

 

Ξερετε λοιπον αν υπαρχει προβλημα με τις WindowsMobile συσκευες ή με τη συγκεκριμενη; σε ποιες υπαρχει προβλημα και σε ποιες οχι;

 

Ευχαριστω πολυ!

 

 

File mou theleis na mas dwseis ligo parapanw plhrofories gia to sugkekrimenw programa,opws se th platforma trexei?fantazomai paizei mesw gprs h oxi?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο ελληνικό για αυτή τη ROM φαντάζομαι είναι μόνο το εκάστοτε πληκτρολόγιο;;

 

To opoio to bazeis esy kathws kai ena programma gia tis ellinikes epafes sou.

 

H ROM outws i allws ypostirizei kanonikotata ta ellinika. Apla to pliktrologio to xreiazesai gia na ta grafeis kiolas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιος μπερδευτηκε: WindPlus ειναι μια υπηρεσια της Wind οπως το Internet over GPRS οπως Wind Internet, μονο που εδω μπαινεις στο ιντερνετ μεσω του μενου υπηρεσιων της Wind. Το υποστηριζουν ΟΛΕΣ οι καινουριες συσκευες με ενα κενο ομως οσον αφορα τις συσκευες που τρεχουν σε Windows Mobile. Ο Opera ειναι προεγκατεστημενος απο οτι ειδα στον Touch Cruise.

 

Ηθελα λοιπον να σας ρωτησω κατι το οποιο σε οσους υπαλληλους κι αν ρωτησα στη Wind σοβαρη απαντηση 100% δε μπορεσα να παρω. Για αυτο θα σας παρακαλουσα αν γινεται ΜΟΝΟ οσοι εχουν ιδιαν πειρα να ποσταρουν:

 

Θελω να αγορασω το Touch Cruise αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αποχωρηστω τη τζαμπα πλοηγηση μεσω WindPlus+American Express+Opera που ειχα... Χωρις ΚΑΜΙΑ ογκοχρεωση, χωρις κανενα περιορισμο... To κινητο ΟΠΕΡΑ εχει, η καρτα υπαρχει ακομα, αρα αυτο που μενει ειναι αν τρεχει το WindPlus για αυτη τη συσκευη,...

 

Ξερει λοιπον καποιος χρηστης Wind αν υπαρχει προβλημα με τις WindowsMobile συσκευες ή με τη συγκεκριμενη; σε ποιες υπαρχει προβλημα και σε ποιες οχι;

 

Ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιος μπερδευτηκε: WindPlus ειναι μια υπηρεσια της Wind οπως το Internet over GPRS οπως Wind Internet, μονο που εδω μπαινεις στο ιντερνετ μεσω του μενου υπηρεσιων της Wind. Το υποστηριζουν ΟΛΕΣ οι καινουριες συσκευες με ενα κενο ομως οσον αφορα τις συσκευες που τρεχουν σε Windows Mobile. Ο Opera ειναι προεγκατεστημενος απο οτι ειδα στον Touch Cruise.

 

Ηθελα λοιπον να σας ρωτησω κατι το οποιο σε οσους υπαλληλους κι αν ρωτησα στη Wind σοβαρη απαντηση 100% δε μπορεσα να παρω. Για αυτο θα σας παρακαλουσα αν γινεται ΜΟΝΟ οσοι εχουν ιδιαν πειρα να ποσταρουν:

 

Θελω να αγορασω το Touch Cruise αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αποχωρηστω τη τζαμπα πλοηγηση μεσω WindPlus+American Express+Opera που ειχα... Χωρις ΚΑΜΙΑ ογκοχρεωση, χωρις κανενα περιορισμο... To κινητο ΟΠΕΡΑ εχει, η καρτα υπαρχει ακομα, αρα αυτο που μενει ειναι αν τρεχει το WindPlus για αυτη τη συσκευη,...

 

Ξερει λοιπον καποιος χρηστης Wind αν υπαρχει προβλημα με τις WindowsMobile συσκευες ή με τη συγκεκριμενη; σε ποιες υπαρχει προβλημα και σε ποιες οχι;

 

Ευχαριστω πολυ!

για american express δεν εχω ιδεα

ριξε μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154

αυτο σε μενα παντως δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύει το Internet μέσω wind plus σε ΟΛΕΣ τις συσκευές με windows mobile. Φυσικά δουλεύει όπως το wind plus, δηλαδή ότι προϊποθέτει το proxy internet. Δεν δουλεύει ο messenger πχ και για να πάρεις καιρό στην οθόνη του home θες ένα patchaki. ο Οpera όμως παίζει καμπάνα.

American express εννοεί τη κάρτα που έβγαλε για να έχει τσάμπα το wind plus NON STOP. Δηλαδή να μη πληρώνει τα 3€ το μήνα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παλικαρια! Αυτο ακριβως χρειαζομουν! Αρα παω και το χτυπαω... Για το Messenger το ηξερα... Δε μπαινει μεσω Wind Plus αλλα το προβλημα λυνεται μεσω Ebuddy.

 

Τελευταιες ερωτησεις:

ι-Destinator 6 ειμαστε οκ; ΤομΤομ? Ειναι τα 2 προγραμματα που εχω για Ελλαδα και Ευρωπη και θα ηθελα να ξερω αν παιζουν.

 

ιι-Katebasma apo to Youtube, υπαρχει κανενα προγραμμα που να τα κατεβαζει;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παλικαρια! Αυτο ακριβως χρειαζομουν! Αρα παω και το χτυπαω... Για το Messenger το ηξερα... Δε μπαινει μεσω Wind Plus αλλα το προβλημα λυνεται μεσω Ebuddy.

 

Τελευταιες ερωτησεις:

ι-Destinator 6 ειμαστε οκ; ΤομΤομ? Ειναι τα 2 προγραμματα που εχω για Ελλαδα και Ευρωπη και θα ηθελα να ξερω αν παιζουν.

 

ιι-Katebasma apo to Youtube, υπαρχει κανενα προγραμμα που να τα κατεβαζει;

 

lol Ε βέβαια παίζουν τα 2 πρώτα

και Core Player είναι η εφαρμογή που παίζει youtube. Το μόνο μειονέκτημα του TC είναι οι drivers video, το οποίο μπορεί καν να μη το παρατηρήσεις, δηλαδή κάνει μερικά σπασιματάκια όταν παίζεις video. Υπόψιν με το Core Player δεν υπαρχει αυτό το πρόβλημα. Στο λέω γιατί θα ήθελα να μου το πούνε πριν το αγοράσω. Ακόμα δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει ότι βγαίνει το Diamond το οποίο φαίνεται να ειναι πολύ μηχανηματάρα.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παραπανω ειπα για ενα προβλημα που εχω που χαλαει η ωρα.

Τελικα εκανα οτι μου ειπε ο φιλος αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

Ξερει κανεις τι αλλο μπορει να φταιει;

 

Σας ευχαριστω πολυ...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι! Πανω που παω να αποφασισω με "αποθαρρυνεται" και καλα κανεται: Το Core Player φανταζομαι οτι μπορει να το βρει καποιος δωρεαν... Το αλλο ζητημα που προεκυψε σημερα που ξαναπηγα στο Πλαισιο ειναι η συγγραφη ελληνικων... Διαπυστωσα οτι οσο γραφω μια λεξη αυτη ειναι με μικρα. Με το που ολοκληρωνω τη λεξη, αυτη εμφανιζεται με κεφαλαια και φυσικα αποστελεται ως κεφαλαια. Υπαρχει καποια ρυθμιση να εμφανιζεται αλλα και να αποστελεται με μικρους χαρακτηρες το καθε ΣΜΣ;

Στην ιδια παντα κατευθυνση, αυτο που μου αρεσε ηταν η συγγραφη με Virtual Keyboard με μεγαλα γραμματα-κουμπια. Αυτη τη δυνατοτητα την εχουμε λογο καποιου προγραμματος; γενικα; στα υπολοιπα Windows κινητα, μπορει να μπει καποιο προγραμμα που να μεγαλωνει ΤΟΣΟ ΟΣΟ και σε αυτο το κινητο τα γραμματα ωστε η συγγραφη να γινεται απροσκοπτα;

 

Τι ειναι αυτο το Diamond?

 

Σας ευχαριστω και παλι!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι! Πανω που παω να αποφασισω με "αποθαρρυνεται" και καλα κανεται: Το Core Player φανταζομαι οτι μπορει να το βρει καποιος δωρεαν... Το αλλο ζητημα που προεκυψε σημερα που ξαναπηγα στο Πλαισιο ειναι η συγγραφη ελληνικων... Διαπυστωσα οτι οσο γραφω μια λεξη αυτη ειναι με μικρα. Με το που ολοκληρωνω τη λεξη, αυτη εμφανιζεται με κεφαλαια και φυσικα αποστελεται ως κεφαλαια. Υπαρχει καποια ρυθμιση να εμφανιζεται αλλα και να αποστελεται με μικρους χαρακτηρες το καθε ΣΜΣ;

Στην ιδια παντα κατευθυνση, αυτο που μου αρεσε ηταν η συγγραφη με Virtual Keyboard με μεγαλα γραμματα-κουμπια. Αυτη τη δυνατοτητα την εχουμε λογο καποιου προγραμματος; γενικα; στα υπολοιπα Windows κινητα, μπορει να μπει καποιο προγραμμα που να μεγαλωνει ΤΟΣΟ ΟΣΟ και σε αυτο το κινητο τα γραμματα ωστε η συγγραφη να γινεται απροσκοπτα;

 

Τι ειναι αυτο το Diamond?

 

Σας ευχαριστω και παλι!

 

Για το πρωτο απλα βαλε αυτο http://www.pocketcm.com/keyboard.php

Ολα τα προβληματα θα ληθουν καθως και το sms 70 χαρακτηρων.

 

Για το δευτερο το diamond ειναι ο αντικαταστατης του cruise

Δες εδω

και εδω http://www.htc.com/www/product.aspx?id=46278

 

Επισης (οι περισσοτεροι θα το ξερουν βεβαια) με αυτη την free εφαρμογη το Htc γινεται Ipod touch (στο περιπου.... :-) )

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=377627

 

Και μια ερωτηση οποιος ξερει: Μπορω να βαλω τα προγραμματα σε φακελους για περισσοτερη οργανωση?Και αν ναι πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ, "πάλι" 2 λογάκια. Μια wm συσκευή για να στείλει μεγάλα μηνύματα(120 χαρακτήρων) πρέπει να γράψεις όλο το μήνυμα στα κεφαλαία, για αύτό είδες κι εσύ να γράφει κεφαλαία. Φυσικά υπάρχει ρύθμιση να γράφεις μικρά. Μετά για πληκτρολόγιο, χίλια μύρια, όπως και ότι ψάξεις πάνω στη πλατφόρμα των wm. Μεγάλα, μικρά, μέχρι και να πιάνουν όλη την οθόνη παραθέτω link ενός για παράδειγμα.

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/fsk/screenshots.html?en

 

βάλε σε παρακαλώ στο You tube "htc diamond" και μείνε με ανοιχτό το στόμα, όσο το βλέπεις να σκέφτεσαι ότι έρχεται τέλος ιουνίου και μετά σε παρακαλώ έλα πες μου αν θες το cruise και αν ακόμα το θες, plz έλα πάρε το δικό μου

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορω να βαλω τα προγραμματα σε φακελους για περισσοτερη οργανωση?Και αν ναι πως γινετε?

 

/Windows/Start Menu/Programs

 

Φτιάξε ότι φακέλους θέλεις και πέταξε εκεί όσα και όποια προγράμματα θέλεις. Μετά θα τους βλέπεις κανονικά στο Start --> Programs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια wm συσκευή για να στείλει μεγάλα μηνύματα(120 χαρακτήρων) πρέπει να γράψεις όλο το μήνυμα στα κεφαλαία, για αύτό είδες κι εσύ να γράφει κεφαλαία.

 

Μια μικρή διόρθωση... μιλάμε για κανονικά sms με ελληνικούς 160 χαρακτήρες (και όχι 120).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Παιδια ειμαι αναμεσα στο TytII kai sto Touch Cruise. Υπαρχουν καποιες λεπτομερειες ερωτησεις που εχω να σας κανω μηπως και καταληξω. Ερωτησεις φυσικα που αφορουν το Touch Cruise.

 

Αρα...: Με WIFI ειστε ενταξει; ειναι οκ το σημα; δε μιλαμε για 100αδες μετρα...Αν η ληψη ειναι καλη και σωστη-σταθερη. Το ιδιο ισχυει και με το GPS. Τι λεει απο ληψη και σταθεροτητα; Η συνεργασια με Destinator (ego exo to 6) kai me to TomTom τι λεει; παιζουν κανονικα ειπαμε ετσι;

 

Με το ραδιο πολλοι διαμαρτυρονται... δεν εχω τρελες απαιτησεις... θελω απλα να παιζει χωρις προβλημα. Το δυνατα ειναι σχετικο κατα την αποψη μου. Το Ν70 για παραδειγμα ηταν χαμηλη η ενταση αλλα εγω ημουν ικανοποιημενος.

 

Υπαρχει κανενα handsfree/bluetooth που να μεταφερει και το ραδιοφωνο στο ακουστικο;

 

Σας ευχαριστω... Δε ξερω ποιο απο τα 2 να χτυπησω... τρελο διλλημα γ@μ@τ@!!!

--------------------

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...