Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ekana καινουργιο format Κ δεν υπάρχει τιποτα! Παραόλα αυτά εξακολουθει να μου λεει οτι υπαρχουν οι συνδεσεις αυτές οταν τις δημιουργώ απο την αρχή
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει βάλει κανείς στο cruise το home?

 

Του έχει δουλέψει ο καιρός?

 

Σε εμένα δεν βγάζει καμία πόλη.:blink:

 

Έκανα και download αλλά τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς στο cruise το home?

 

Του έχει δουλέψει ο καιρός?

 

Σε εμένα δεν βγάζει καμία πόλη.:blink:

 

Έκανα και download αλλά τίποτα!!

 

http://rapidshare.com/files/75615314/HTC_home_plugin.rar

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχει βάλει κανείς στο cruise το home?

 

Του έχει δουλέψει ο καιρός?

 

Σε εμένα δεν βγάζει καμία πόλη.:blink:

 

Έκανα και download αλλά τίποτα!!

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-home-plugin-v2-1.html

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-home-customizer-v1-0.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ekana καινουργιο format Κ δεν υπάρχει τιποτα! Παραόλα αυτά εξακολουθει να μου λεει οτι υπαρχουν οι συνδεσεις αυτές οταν τις δημιουργώ απο την αρχή

 

Τις ρυθμισεις αυτες τις κατεβαζει απο το δυκτιο αυτοματα καθε φορα για αυτο τις εχεις οτι και εαν κανεις!

Γιατι δεν κατι πιο απλο γιατι δεν παιρνεις τηλ τη cosmote να σου στειλουν τις ρυθμισεις.

Στη Vodafone με το Nokia που ειχα πριν (στο Cruise δεν το εχω ενεργοποιησει ακομα) μου ειχαν στειλει ενα μηνυμα απο οτι θυμαμαι που μου ζηταγε ή να το αποθηκευσω ή να το σβησω και οταν το αποθηκευες εφτιαχνε μονο του τις ρυθμισεις!

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Πωλειται ενα Cruiser αγορασμενο πριν απο 2 μηνες περιπου απο Vodafone. Η συσκευασια περιλαμβανει βαση και φορτιστη αυτοκινητου και την καρτα με το i-go.

 

Αν ενδιαφερεται κανεις μπορει να στειλει e-mail στο atzig@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

μη βρίσεται αλλά..

τα MMS δεν έχουν σχέση με το GPRS? Μπήκα στην σελίδα που μου έδωσε ο Λαγουδάκης, δλδ εδώ κ πάτησα εκεί που λέει COSMOTE. Δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη τι παίζει ακριβώς, αφού το μενού είναι κομματάκι διαφορετικό. Πάντως πιστεύω ότι κατάφερα να τα ενεργοποιήσω, αφού ακουλούθησα σχεδόν όλα τα βήματα.

Τέλος πάντων αφού δε μου δούλεψε κ επειδή θυμάμαι ότι είχα βάλει κάτι να σταματάει το GPRS είπα να κάνω ένα format την συσκευή ώστε να το δούμε λίγο από την αρχή. Έκανα format στο TC μπας κ μπορέσω να κάνω ενεργοποίηση τα MMS αλλά είχα άλλο πρόβλημα. Χωρίς καν να κάνω οποιαδήποτε ρύθμιση για MMS μου άνοιγε μόνο το GPRS, χωρίς να το δω, και δούλευε. Πρέπει να χρεώθηκε περίπου στις 3 ώρες!!! Ξέρει κανείς πόσο θα κοστίσει? Να βγω για κάλαντα ή να πάω κατευθείαν στην τράπεζα για καταναλωτικό δάνειο? :D:D

 

Πέρασα το MoDaCo NoData για να σταματήσει το GPRS. Λογικά με τον τρόπο αυτόν έχω απενεργοποιήσει κ τα MMS ότι κ αν κάνω?

 

Είμαι μπέρδεγουεϊ.. δε μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ δε μπορώ να δεχθώ ή να στείλω MMS.. :/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς καν να κάνω οποιαδήποτε ρύθμιση για MMS μου άνοιγε μόνο το GPRS, χωρίς να το δω, και δούλευε. Πρέπει να χρεώθηκε περίπου στις 3 ώρες!!! Ξέρει κανείς πόσο θα κοστίσει? Να βγω για κάλαντα ή να πάω κατευθείαν στην τράπεζα για καταναλωτικό δάνειο? :D:D

 

H xrewsi ginetai me ton ogko pou katebazeis kai oxi me to posi wra eisai mesa. Synepws mi fobasai gia ti xrewsi.

 

Πέρασα το MoDaCo NoData για να σταματήσει το GPRS. Λογικά με τον τρόπο αυτόν έχω απενεργοποιήσει κ τα MMS ότι κ αν κάνω?

 

To NoData sou dinei ti dynatotita na apenergopoiiseis/energopoiiseis xwrista ta MMS kai GPRS.

 

Είμαι μπέρδεγουεϊ.. δε μπορώ να καταλάβω γιατί εγώ δε μπορώ να δεχθώ ή να στείλω MMS.. :/

 

Ean eisai 100% sigouros oti oi rythmiseis sou einai akrivws idies me aftes pou proteinontai sti selida tis ACE, den exei kati allo na kaneis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε athanaso77 αυτά τα διάβασα κ στο προηγούμενο ποστ που τα ξαναανέβασες, αλλά στην έκδοση 2.1 έχουν κ άλλοι πρόβλημα με τον καιρό.

Την 1.0 δεν την έχω κ λέει 1ας που έχει cruise πως του δούλεψε.

Τι να πω, δε καταλαβαίνω , μου διαφέυγει κάτι? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με το touch cruise:

1:κατι πολυ απλο και χαζο,σε πολλα touch cruise εχω δει οτι το (χ) που κλεινουμε τα προγραμματα ειναι πιο μεγαλο και βρισκεται σε κοκκινο τετραγωνακι στιν ιδια θεση πανω δεξια,πως μπορω να το κανω κι εγω ετσι?

2:Απο την αρχη που δεν ειχα βαλει κανενα προγραμμα μεσα(για να μην μου πει κανεις οτι φταιει καποιο προγραμμα που εχω βαλει εγω)μετα απο πολυ ωρα σε stand by με σβηστη την οθονη,οταν το ξαναανοιγω ή με παιρνουν τηλεφωνο και ανοιγει η οθονη,χανει την ωρα.Μηπως ξερει κανεις τι φταιει και πως μπορω να το διορθωσω?

3:Επειδη ακουω πολυ μουσικη μεσω του touch cruise μηπως μπορει καποιος να προτεινει καποια καλα και ποιοτικα ακουστικα(οχι της HTC,εχω αγορασει το ανταπτορακι για 3.5mm jack)μεχρι 60 ευρω?εχω δει μερικα απο το internet αλλα αν δεν τα βαλεις στα αυτια σου να ακουσεις τον ηχο δεν γινεται δουλεια.Ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε athanaso77 αυτά τα διάβασα κ στο προηγούμενο ποστ που τα ξαναανέβασες, αλλά στην έκδοση 2.1 έχουν κ άλλοι πρόβλημα με τον καιρό.

Την 1.0 δεν την έχω κ λέει 1ας που έχει cruise πως του δούλεψε.

Τι να πω, δε καταλαβαίνω , μου διαφέυγει κάτι? :worry:

 

Οποια εκδοση και να βαλεις δεν σου εμφανιζει τις πολεις στον καιρο?

Λιγο δυσκολο μου φενεται.

Κανε unistall οτι εχεις βαλει που εχει σχεση με το HOME κανε ενα soft reset και περνα την 2,1.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με το touch cruise:

1:κατι πολυ απλο και χαζο,σε πολλα touch cruise εχω δει οτι το (χ) που κλεινουμε τα προγραμματα ειναι πιο μεγαλο και βρισκεται σε κοκκινο τετραγωνακι στιν ιδια θεση πανω δεξια,πως μπορω να το κανω κι εγω ετσι?

Wktask,είναι ένας πολύ καλός task manager και μπορείς να αλλάξεις το Χ,το OK button και άλλα πράγματα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Οποια εκδοση και να βαλεις δεν σου εμφανιζει τις πολεις στον καιρο?

Λιγο δυσκολο μου φενεται.

Κανε unistall οτι εχεις βαλει που εχει σχεση με το HOME κανε ενα soft reset και περνα την 2,1.

 

Τα πέταξα έξω όλα οτι έχουν σχέση με το HOME και κράτησα το μανήσιο.

Αποτέλεσμα... ούτε με αυτό μπορώ να κάνω update :cry:

Έκανα κ τεστ με το quick gps κάνει update κανονικά

Ο καιρός συνεχίζει να αρνείται

Κατάρα έπεσε :(

Link to comment
Share on other sites

Τα πέταξα έξω όλα οτι έχουν σχέση με το HOME και κράτησα το μανήσιο.

Αποτέλεσμα... ούτε με αυτό μπορώ να κάνω update :cry:

Έκανα κ τεστ με το quick gps κάνει update κανονικά

Ο καιρός συνεχίζει να αρνείται

Κατάρα έπεσε :(

 

Με τι συνδεση προσπαθεις? ανοιξε μια σελιδα πρωτα με ΙΕ και μετα δοκιμασε για update, μηπως περασες κανενα patch που πειραζει τα proxy?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα κ 1 explorer, το χαβά του αυτό, τα δεδομένα δεν ελήφθησαν.

Έχω ξηλώση κ οτι έχω περάσει τις τελευταίες μέρες μήπως κ πειράζει κάτι, τίποτα.

Μα κ της μάνας του το πρόγραμμα? Θα με κάνει να το κάνω hard reset τώρα

(Προσπαθώ με σύνδεση wifi, αλλά κ με gprs πάλι τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα κ 1 explorer, το χαβά του αυτό, τα δεδομένα δεν ελήφθησαν.

Έχω ξηλώση κ οτι έχω περάσει τις τελευταίες μέρες μήπως κ πειράζει κάτι, τίποτα.

Μα κ της μάνας του το πρόγραμμα? Θα με κάνει να το κάνω hard reset τώρα

(Προσπαθώ με σύνδεση wifi, αλλά κ με gprs πάλι τίποτα)

 

Τι να πω, δοκιμασες σε αλλες πολεις να δεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα πέταξα έξω όλα οτι έχουν σχέση με το HOME και κράτησα το μανήσιο.

Αποτέλεσμα... ούτε με αυτό μπορώ να κάνω update :cry:

Έκανα κ τεστ με το quick gps κάνει update κανονικά

Ο καιρός συνεχίζει να αρνείται

Κατάρα έπεσε :(

 

file mou emena mou paizoun kai to mama,kai to v2.1,kai to v1,

ean thes bale thn ekdosh v1,0 pou dinei dinatothta na alaxeis kapies ru8mhseis me thn polu kai thn perixh.

Link to comment
Share on other sites

Aν ο explorer δεν συνδέεται....

δεν φταίει το home , αλλά το γεγονός πως δεν παίρνει Internet το ppc σου...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με το touch cruise:

1:κατι πολυ απλο και χαζο,σε πολλα touch cruise εχω δει οτι το (χ) που κλεινουμε τα προγραμματα ειναι πιο μεγαλο και βρισκεται σε κοκκινο τετραγωνακι στιν ιδια θεση πανω δεξια,πως μπορω να το κανω κι εγω ετσι?

2:Απο την αρχη που δεν ειχα βαλει κανενα προγραμμα μεσα(για να μην μου πει κανεις οτι φταιει καποιο προγραμμα που εχω βαλει εγω)μετα απο πολυ ωρα σε stand by με σβηστη την οθονη,οταν το ξαναανοιγω ή με παιρνουν τηλεφωνο και ανοιγει η οθονη,χανει την ωρα.Μηπως ξερει κανεις τι φταιει και πως μπορω να το διορθωσω?

3:Επειδη ακουω πολυ μουσικη μεσω του touch cruise μηπως μπορει καποιος να προτεινει καποια καλα και ποιοτικα ακουστικα(οχι της HTC,εχω αγορασει το ανταπτορακι για 3.5mm jack)μεχρι 60 ευρω?εχω δει μερικα απο το internet αλλα αν δεν τα βαλεις στα αυτια σου να ακουσεις τον ηχο δεν γινεται δουλεια.Ευχαριστω παρα πολυ

 

Ποιόν αντάπτορα πήρες και από που?

Link to comment
Share on other sites

H xrewsi ginetai me ton ogko pou katebazeis kai oxi me to posi wra eisai mesa. Synepws mi fobasai gia ti xrewsi.

 

 

 

To NoData sou dinei ti dynatotita na apenergopoiiseis/energopoiiseis xwrista ta MMS kai GPRS.

 

 

 

Ean eisai 100% sigouros oti oi rythmiseis sou einai akrivws idies me aftes pou proteinontai sti selida tis ACE, den exei kati allo na kaneis.

 

Εμένα αν αφήσω ενεργά τα MMS δείχνει να κατεβάζει δεδομένα!?!?!?!?! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα αν αφήσω ενεργά τα MMS δείχνει να κατεβάζει δεδομένα!?!?!?!?! :wacko:

 

Pws to katalabaineis afto? Blepeis to simataki "G" stin panw mpara na kinitopoieitai me kati belakia? Den einai ypoxrewtiko na einai to GPRS... etsi kanei kai otan erxetai (i prospathei na erthei) MMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιόν αντάπτορα πήρες και από που?

 

mporeis na deis kai edw diafora pragmatakia gia ta thlefona mas.

 

http://www.netimes.com/shop/htc-touch-cruise-p3650-htc-polaris-c-80_364.html?page=1&sort=20a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...