Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Real Player υποστηρίζει αυτού του είδους τα αρχεία, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία επ' αυτού.Αυτό που εγώ προτείνω είναι να μετατρέπεις τα αρχεία με το ''θαυματουργό'' πρόγραμμα (το οποίο είναι και δωρεάν) το SUPER, σε avi (ο ηχος σε mp3).

http://www.erightsoft.biz/GetFile.php?SUPERsetup.exe

 

σε ευχαριστω πολυ!:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα την αναγνωση των 180 σελιδων κ οφειλω να πω πως μου λυθηκαν πολλες αποριες αν κ μου δημιουργηθηκαν αλλες τοσες.ειμαι κατοχος του τc εδω κ 15 μερες κ γουσταρω τρελα με το πρωτο μου ppc.μπορει καποιοσ να μου πει για το java?αν μπορω να τρεξω οποιαδηποτε εφαρμογη κ με ποιο τροπο?και αν καποιος ξερει τιποτα για emulators διαβασα καποιο ποστ αλλα δεν πολυ καταλαβα.ευχαριστω κ συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις .

 

Τι τις θες τις java εφαρμογες, μπες ipmart.com και βρες ο,τι θες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι' εγώ την Τετάρτη το Touch Cruise και έχω ορισμένες απορίες. Επειδή δεν υπάρχει πολύς χρόνος για να διαβάσω όλες τις σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το Destinator 7? Το έχω περάσει στη κάρτα σε ένα φάκελο που λέγεται Destinator και έβαλα εκεί τους χάρτες της Ελλάδας και της Κύπρου.

 

Έχω κάνει update το QuickGPS όπως λέει στο manual πριν τη χρήση του GPS. Ανοίγω το Destinator από την Διαχείριση Αρχείων, μπαίνει κανονικά βλέπει και τους χάρτες, όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Πηγαίνω Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σήμα GPS > Ρύθμιση > Αναζήτηση GPS. Μου γράφει ότι "Έγινε σύνδεση του GPS". Πατάω ΟΚ > ΟΚ και με βγάζει σε μια οθόνη που γράφει πάνω πάνω "Έγινε σύνδεση του GPS" και από κάτω γράφει Γ. Μήκος, Γ. Πλάτος κλπ. όπου όλα είναι 0 και κάτω έχει μια φωτογραφία της Γης με ένα κύκλο και πολλές γραμμές που ξεκινούν από το κέντρο του. Ξέχασα να πω ότι αναβοσβήνει και ένα πορτοκαλί φωτάκι δίπλα σε αυτό του σήματος του κινητού, το οποίο απ' ότι ξέρω δείχνει ότι το GPS λειτουργεί.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πώς μπορώ να δω το στίγμα μου όμως και γενικά να παρακολουθώ τη διαδρομή που πηγαίνω πχ. με το αυτοκίνητο?

 

Sorry για το μεγάλο post αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με το θέμα PPC και δεν έχω ιδέα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν :) Σπέρνει το HTC πάντως :D

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι' εγώ την Τετάρτη το Touch Cruise και έχω ορισμένες απορίες. Επειδή δεν υπάρχει πολύς χρόνος για να διαβάσω όλες τις σελίδες, μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το Destinator 7? Το έχω περάσει στη κάρτα σε ένα φάκελο που λέγεται Destinator και έβαλα εκεί τους χάρτες της Ελλάδας και της Κύπρου.

 

Έχω κάνει update το QuickGPS όπως λέει στο manual πριν τη χρήση του GPS. Ανοίγω το Destinator από την Διαχείριση Αρχείων, μπαίνει κανονικά βλέπει και τους χάρτες, όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Πηγαίνω Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σήμα GPS > Ρύθμιση > Αναζήτηση GPS. Μου γράφει ότι "Έγινε σύνδεση του GPS". Πατάω ΟΚ > ΟΚ και με βγάζει σε μια οθόνη που γράφει πάνω πάνω "Έγινε σύνδεση του GPS" και από κάτω γράφει Γ. Μήκος, Γ. Πλάτος κλπ. όπου όλα είναι 0 και κάτω έχει μια φωτογραφία της Γης με ένα κύκλο και πολλές γραμμές που ξεκινούν από το κέντρο του. Ξέχασα να πω ότι αναβοσβήνει και ένα πορτοκαλί φωτάκι δίπλα σε αυτό του σήματος του κινητού, το οποίο απ' ότι ξέρω δείχνει ότι το GPS λειτουργεί.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πώς μπορώ να δω το στίγμα μου όμως και γενικά να παρακολουθώ τη διαδρομή που πηγαίνω πχ. με το αυτοκίνητο?

 

Sorry για το μεγάλο post αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με το θέμα PPC και δεν έχω ιδέα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν :) Σπέρνει το HTC πάντως :D

 

Βγες εξω να βλεπει ουρανο, θα κανει 1-2 λεπτα να κλειδωσει την πτωτη φορα, μετα πας μεταβαση κ.τ.λ.π. ειναι απλο θα το καταλαβεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Real Player υποστηρίζει αυτού του είδους τα αρχεία, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία επ' αυτού.Αυτό που εγώ προτείνω είναι να μετατρέπεις τα αρχεία με το ''θαυματουργό'' πρόγραμμα (το οποίο είναι και δωρεάν) το SUPER, σε avi (ο ηχος σε mp3).

http://www.erightsoft.biz/GetFile.php?SUPERsetup.exe

 

Σε τί ποιότητα (bitrate κλπ) προτείνεις να κάνουμε τη μετατροπή???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση :). Όντως έπρεπε να βγω έξω... το είχα παραβλέψει αυτό.. κάτι έγινε τώρα. Πάτησα να μου δείξει τη διαδρομή από το σπίτι μου προς ένα μπαρ που θα πάω το βράδυ και μου έδειξε ακριβώς τη διαδρομή!!!

 

Κάτι άλλο, σε ποιό μενού πρέπει να πάω για να μου δείξεο ΜΟΝΟ το στίγμα μου? Επίσης, αυτή τη διαδρομή που μου έδειξε, πώς μπορώ να τη βλέπω εγώ όταν θα είμαι στο αυτοκίνητο? Εννοώ να μου δείχνει που ακριβώς βρίσκομαι εγώ ανά πάσα στιγμή.

 

Ευχαριστώ και πάλι παιδια! :D

Link to comment
Share on other sites

Πατάς GO και σου δείχνει τη διαδρομή.

 

Πού είναι το Go? Δεν το βλέπω κάπου :O , ελεύθερη περιήγηση χάρτη μου λέει εκεί που μου δείχνει τη διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τη διεύθυνση, επόμενο, επιλέγεις σύντομη ή γρήγορη διαδρομή και τέλος πατάς ΜΕΤάβαση ή GO και αρχίζει η καθοδήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το Go? Δεν το βλέπω κάπου :O , ελεύθερη περιήγηση χάρτη μου λέει εκεί που μου δείχνει τη διαδρομή.

 

Το σημειο που βρισκεσαι το δειχνει με το που κλειδωνει, ποιο στιγμα σου? οταν βαλεις μια διαδρομη, Μεταβαση-διευθυνση, κατω θα σου δειξει 3 πληκτρα συντομη, γρηγορη και GO, επιλεγεις μια απο τις δυο και τελος GO για να υπολογισει την διαδρομη και να σε παει στον προορισμο σου, παιξε λιγο με το μενου εινα αρκετα ευκολο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες :). Τώρα δουλεύει μια χαρά κα το GPS :D.

Ένα τελευταίο, υπάρχει/ουν sites όπου μπορώ να κατεβάζω χάρτες? Πχ. θέλω το χάρτη της Κέρκυρας όπου θα πάω το Πάσχα, και από ότι είδα δεν υπάρχει σε αυτούς που έχω ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες :). Τώρα δουλεύει μια χαρά κα το GPS :D.

Ένα τελευταίο, υπάρχει/ουν sites όπου μπορώ να κατεβάζω χάρτες? Πχ. θέλω το χάρτη της Κέρκυρας όπου θα πάω το Πάσχα, και από ότι είδα δεν υπάρχει σε αυτούς που έχω ήδη.

Αν εχεις τον Χαρτη της Ελλαδας εχεις και την Κερκυρα, δεν υπαρχουν χαρτες πολεων αλλα χωρων. Μεταβαση-Διευθυνση-Πολη πρωτα-γραψε Κερκυρα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

re paidia 3erei kaneis pws mporw na dw video sto youtube me to coreplayer?

 

Δυστυχώς προσπαθώ να το καταφέρω και εγώ χωρίς επιτυχία... όταν συνδέομαι με το coreplayer βλέπω την ύπαρξη βίντεο αλλά δεν τα αναπαράγει... κολάει στο κυκλάκι ... και δεν τα παίζει ποτέ

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε δοκιμάσει να παίξετε με τις ρυθμίσεις Video? Πειράζοντας αυτές ίσως έχετε αποτέλεσμα. Έχω παρατηρήσει ότι σε διαφορετικές συσκευές παίζουν διαφορετικές ρυθμίσεις. Κάντε δοκιμές λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς προσπαθώ να το καταφέρω και εγώ χωρίς επιτυχία... όταν συνδέομαι με το coreplayer βλέπω την ύπαρξη βίντεο αλλά δεν τα αναπαράγει... κολάει στο κυκλάκι ... και δεν τα παίζει ποτέ

 

Κατεβαστε το Coreplayer.for.PocketPC.v1.2.2.Build.3852, κανει αναζητηση youtube μεσα απο το ιδιο το προγραμμα, καντε ενα soft reset, παιξτε και με τις ρυθμισεις video οπως λεει και ο athanaso, εγω παρατηρησα πως καθε ειδους αρχειου θελει και διαφορετικη ρυθμιση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε τί ποιότητα (bitrate κλπ) προτείνεις να κάνουμε τη μετατροπή???

 

Διατηρούμε τo αρχικό video scale size του βίντεο που τραβήξαμε 352*288(cif) η 320*240 και για bitrate γυρω στα 240-288 kbps είναι καλό γιατί δεν αυξάνει το αρχικό μέγεθος του βίντεο ,ενώ μεγαλύτερο δεν βελτιώνει δραματικά την ποιότητα του απ' οτι παρατήρησα.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.

 

edw kai 3 meres eimai kai egw katoxos tou htc,kai shmera parathrhsa oti kapies fores kolaei h wra kapies wres h lepta pisw kai prepei na paw na thn ri8mhsw apo thn arxh.

diavasa kai se proigoumeno post oti to eixe enas allos xristeis to idio problhma.

mhpws gnorizete pws leinete auto to problhma.

euxaristw.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τον Χαρτη της Ελλαδας εχεις και την Κερκυρα, δεν υπαρχουν χαρτες πολεων αλλα χωρων. Μεταβαση-Διευθυνση-Πολη πρωτα-γραψε Κερκυρα.

Ααα ΟΚ thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κανω για να εχω MMS στο Touch Cruise με COSMOTE (πάγιο)?

Έβαλα ενα Cosmote.cab που ειχε φτιάξει καποτε καποιος κ το είχε ανεβάσει εδω αλλα δε κάνει τιποτα. Μου έρχεται το μήνυμα, πατάω εκεί που λέει download (επιλογή μέσα στο μήνυμα είναι) και μου λέει οτι δε μπορει να το κατεβάσει.

Κοίταξα με explorer στους φακέλους μήπως κατέβηκε καπου αλλα δε το ειδα αλλα τιποτα. Αλήθεια αν θα κατεβεί που θα είναι?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

re paidia 3erei kaneis pws mporw na dw video sto youtube me to coreplayer?

 

Δυστυχώς προσπαθώ να το καταφέρω και εγώ χωρίς επιτυχία... όταν συνδέομαι με το coreplayer βλέπω την ύπαρξη βίντεο αλλά δεν τα αναπαράγει... κολάει στο κυκλάκι ... και δεν τα παίζει ποτέ

Κατεβαστε αυτο εδω και θα βλεπεται μια χαρα βιντεο στο youtube. Ειναι και freeware.

http://freewareppc.com/download/multimedia/youtubeplayer.shtml

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

 

Τα τελευταία κάτω κάτω, δεν αντιστοιχούν απόλυτα .. :/

Επίσης στις ρυθμίσεις που κάνω μου λέει οτι υπάρχουν ήδη. Δλδ στο Network Management δίνω COSMOTE MMS κ μου λέει ότι υπάρχει ήδη αυτή η σύνδεση...

 

Κανένας άλλος τρόπος, μια κ αυτός δεν απέδωσε σε μένα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...