Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βρηκα το εκανα με το sktools αλλα κ παλι δεν γινετε τπτ !!! γιατιιιιιιιι? :cry:

 

Γιατι δεν τις διαγραφεις να υσηχασεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το βρηκα το εκανα με το sktools αλλα κ παλι δεν γινετε τπτ !!! γιατιιιιιιιι? :cry:

 

To kanei kai se emena ayto, alla epeidh den exw epafes sthn SIM, den me enoxlouse. Ap'oti katalaba einai problhma twn WM6 kai eidika twn HTC.

Oses fores kai na allakseis to HideSim sto 0, ayto tha gyrisei meta apo soft reset sto 1.

Alla brhka ena programmataki stous XDA Developers, to opoio to ekane kapoios gia to problhma ayto. To kaneis aplws egkatastash xwris na kaneis kati allo. An den to theleis argotera, to kaneis apegkatastash.

Sthn ousia einai ena mikro .exe, to opoio mpainei sto program files kai mia syntomeysh sto Windows-Startup. Kathe fora pou kaneis soft reset, ayto paei kai allazei to showsim apo to 1 sto 0. An sthn praksh krybei otws tis epafes sim, tha mas peis esy. Mhn paei kai tzampa to psaksimo.

To link einai ayto:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299848

kai to programma einai sto post #8

To anebasa kai edw ws synhmmeno.

Se emana ontws meta apo to deytero soft reset, to ShowSim einai sto 0.

Kai an ontws douleyei, kala einai o moderator na to anebasei kapou gia na to doune kai alloi, giati kata kairous diabazw oti psaxnoun arketoi kati tetoio.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη εγκαταστασης στο ppc δεν την βλεπεις, Συσκευη ή Storage Card?

Mε file explorer την βλεπεις την καρτα?

 

Φιλε μου ευτυχως που απαντησες.....την καρτα την βλεπω και απο τη συσκευη κανονικα και απο file explorer (εγκατεστησα αναγκαστηκα στο τηλεφωνο μη εχοντας επιλογη :worry: το Resco Explorer).Τι πρεπει να κανω?Η καινουργια καρτα που πηρα SanDisk 2GB την εκανα format {μεσω Resco...δεν ξερω αν γινετε και μεσα απο τη συσκευη} και πιστευα οπως γινετε στα symbian οτι διμιουργει η σησκευη φακελους συστηματος [program files...ktl...] αλλα δεν διμιουργηθηκε τιποτα.Καποιος φιλος πιο πανω και τον ευχαριστω για την απαντηση μου ειπε οτι οι φακελοι θα διμιουργηθουν αν εγκαταστησεις προγραμματα μονο που εγω δεν μπορω λογω του προβληματος αυτου...mp3,video,foto κανονικα αποθηκευονται αλλα κανενα προγραμμα δεν μου δινει επιλογη.Ξεκινησα απο DEstinator.Ουτε καν ερωτηση.κατευθειαν συσκευη.Αντε λεω θα πρεπει να γινει στη συσκευη.Μετα Core player τιποτα.Μετα Resco explorer tipota.Παει η μνημη της συσκευεις γεμισε και μονο με το χαρτη του destinator.Απελπισια....μηπως υπαρχει καποια ρυθμισει που πρεπει να κανω?Διαβασα το manual αλλα δεν λεει κατι συκρεμημενο γι αυτο.....help!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κι εγώ ευτυχής κάτοχος του Touch Cruise...! Φαίνεται (και είναι) εκπληκτικό ppc.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευτυχως που απαντησες.....την καρτα την βλεπω και απο τη συσκευη κανονικα και απο file explorer (εγκατεστησα αναγκαστηκα στο τηλεφωνο μη εχοντας επιλογη :worry: το Resco Explorer).Τι πρεπει να κανω?Η καινουργια καρτα που πηρα SanDisk 2GB την εκανα format {μεσω Resco...δεν ξερω αν γινετε και μεσα απο τη συσκευη} και πιστευα οπως γινετε στα symbian οτι διμιουργει η σησκευη φακελους συστηματος [program files...ktl...] αλλα δεν διμιουργηθηκε τιποτα.Καποιος φιλος πιο πανω και τον ευχαριστω για την απαντηση μου ειπε οτι οι φακελοι θα διμιουργηθουν αν εγκαταστησεις προγραμματα μονο που εγω δεν μπορω λογω του προβληματος αυτου...mp3,video,foto κανονικα αποθηκευονται αλλα κανενα προγραμμα δεν μου δινει επιλογη.Ξεκινησα απο DEstinator.Ουτε καν ερωτηση.κατευθειαν συσκευη.Αντε λεω θα πρεπει να γινει στη συσκευη.Μετα Core player τιποτα.Μετα Resco explorer tipota.Παει η μνημη της συσκευεις γεμισε και μονο με το χαρτη του destinator.Απελπισια....μηπως υπαρχει καποια ρυθμισει που πρεπει να κανω?Διαβασα το manual αλλα δεν λεει κατι συκρεμημενο γι αυτο.....help!!!:cry:

 

 

Φιλε μου λες οτι πηρες καινουρια καρτα! Ειχες αλλη πριν και εαν ναι σου εκανε παλι τα ιδια προβληματα?

Εχεις κανει κανενα Hard Reset και το προβλημα εξακολουθει?

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει αρχίσει να μου τη δίνει λίγο το καμάρι μου.

 

Μου αλλάζει ΣΥΝΕΧΩΣ τη ζώνη ώρας. Ακόμη κι αφού απενεργοποίησα την επιλογή θερινής ώρας από το Destinator και όρισα GMT+2 Athens εκεί (έστω κι αν η ζώνη ώρας δεν αλλάζει όταν ανοίγω το Destinator, αλλά Συνεχώς!)

 

Υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει το Spb Time γιατί την αλλάζει κάθε φορά που το ανοίγω, αλλά εκεί δεν έχει κάποια ρύθμιση για τη ζώνη. Ούτε το Mobile Shell.

 

Πάντως συγκεκριμένα, μπορεί να μου το αλλάξει (με τη μία) από +2 Αθήνα, σε κάποιο άλλο +2 (Μινσκ κλπ) ή σε +3 Μόσχα, ή γενικώς... οτιδήποτε.

 

Καμία ιδέα;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει αρχίσει να μου τη δίνει λίγο το καμάρι μου.

 

Μου αλλάζει ΣΥΝΕΧΩΣ τη ζώνη ώρας. Ακόμη κι αφού απενεργοποίησα την επιλογή θερινής ώρας από το Destinator και όρισα GMT+2 Athens εκεί (έστω κι αν η ζώνη ώρας δεν αλλάζει όταν ανοίγω το Destinator, αλλά Συνεχώς!)

 

Υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει το Spb Time γιατί την αλλάζει κάθε φορά που το ανοίγω, αλλά εκεί δεν έχει κάποια ρύθμιση για τη ζώνη. Ούτε το Mobile Shell.

 

Πάντως συγκεκριμένα, μπορεί να μου το αλλάξει (με τη μία) από +2 Αθήνα, σε κάποιο άλλο +2 (Μινσκ κλπ) ή σε +3 Μόσχα, ή γενικώς... οτιδήποτε.

 

Καμία ιδέα;

 

Eχεις απερνεγοποιησεις την αυτοματη αλαγη ζωνη ωρας?

 

settings->personal->phone->time zones

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Eχεις απερνεγοποιησεις την αυτοματη αλαγη ζωνη ωρας?

 

settings->personal->phone->time zones

Ναι, και παρ' όλο που αλλάζω συνεχώς τη ζώνη σε +2 Αθήνα, με το που ξανανοίγω τις επιλογές ώρας, μου εμφανίζει την +2 Γουιντχόεκ... :-/

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και παρ' όλο που αλλάζω συνεχώς τη ζώνη σε +2 Αθήνα, με το που ξανανοίγω τις επιλογές ώρας, μου εμφανίζει την +2 Γουιντχόεκ... :-/

 

Δοκιμασε να βαλεις την δευτερη ωρα Αθηνα, οκ, μετα φτιαξε την πρωτη ωρα Αθηνα, οκ, και μπορει να στρωσει, αλλιως δοκιμασε να βγαλεις το spb trime.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευτυχως που απαντησες.....την καρτα την βλεπω και απο τη συσκευη κανονικα και απο file explorer (εγκατεστησα αναγκαστηκα στο τηλεφωνο μη εχοντας επιλογη :worry: το Resco Explorer).Τι πρεπει να κανω?Η καινουργια καρτα που πηρα SanDisk 2GB την εκανα format {μεσω Resco...δεν ξερω αν γινετε και μεσα απο τη συσκευη} και πιστευα οπως γινετε στα symbian οτι διμιουργει η σησκευη φακελους συστηματος [program files...ktl...] αλλα δεν διμιουργηθηκε τιποτα.Καποιος φιλος πιο πανω και τον ευχαριστω για την απαντηση μου ειπε οτι οι φακελοι θα διμιουργηθουν αν εγκαταστησεις προγραμματα μονο που εγω δεν μπορω λογω του προβληματος αυτου...mp3,video,foto κανονικα αποθηκευονται αλλα κανενα προγραμμα δεν μου δινει επιλογη.Ξεκινησα απο DEstinator.Ουτε καν ερωτηση.κατευθειαν συσκευη.Αντε λεω θα πρεπει να γινει στη συσκευη.Μετα Core player τιποτα.Μετα Resco explorer tipota.Παει η μνημη της συσκευεις γεμισε και μονο με το χαρτη του destinator.Απελπισια....μηπως υπαρχει καποια ρυθμισει που πρεπει να κανω?Διαβασα το manual αλλα δεν λεει κατι συκρεμημενο γι αυτο.....help!!!:cry:

 

Δοκιμασε να την κανεις format σε ενα card reader (fat 32), o explorer την εχει σαν storage card ή εχει αλλο ονομα? Αν δεν καταφερεις τιποτα Hard reset, δοκιμασε μια αλλη καρτα αν μπορεις να βρεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάποιες φορές δεν υπακούουν τα hardware keys. Δηλαδή μία συντόμευση που έχω βάλει για το destinator και το κουμπί της κάμερας δεν λειτουργούν πάντα. Αυτή του DESTINATOR λειτουργει 1 στις 2 ενω αυτή της κάμερας 3 στις 4 φορές.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάποιες φορές δεν υπακούουν τα hardware keys. Δηλαδή μία συντόμευση που έχω βάλει για το destinator και το κουμπί της κάμερας δεν λειτουργούν πάντα. Αυτή του DESTINATOR λειτουργει 1 στις 2 ενω αυτή της κάμερας 3 στις 4 φορές.

 

Βαλε το HBUTTON freeware ,μπορεις να κανεις οσες συντομευσεις θες σε καθε πληκτρο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λες οτι πηρες καινουρια καρτα! Ειχες αλλη πριν και εαν ναι σου εκανε παλι τα ιδια προβληματα?

Εχεις κανει κανενα Hard Reset και το προβλημα εξακολουθει?

 

Δοκιμασε να την κανεις format σε ενα card reader (fat 32), o explorer την εχει σαν storage card ή εχει αλλο ονομα? Αν δεν καταφερεις τιποτα Hard reset, δοκιμασε μια αλλη καρτα αν μπορεις να βρεις.

 

Η καρτα που πηρα ειναι καινουργια και η συσκευη δεν ειχα αλλη καρτα

πριν.Επειδη δεν ειχε μεσα γι αυτο την πηρα.Δοκιμασα hard reset,format me software kai fat32 me card reader εγκατασταση το zuma και τα ιδια παλι.Μου λεει καθε φορα : Το προγραμμα προερχεται απο αγνωστο εκδοτη.Εγκαταστηστε το μονο εαν εμπιστεθεστε τον εκδοτη του.θελετε να συνεχισετε?

Ονομα zuma.PPC_2577.CAB

Θεση \My Documents

και μετα ναι η οχι.Αν πατησω ναι εγκατασταση στη συσκευη.......:blink:

Link to comment
Share on other sites

To kanei kai se emena ayto, alla epeidh den exw epafes sthn SIM, den me enoxlouse. Ap'oti katalaba einai problhma twn WM6 kai eidika twn HTC.

Oses fores kai na allakseis to HideSim sto 0, ayto tha gyrisei meta apo soft reset sto 1.

Alla brhka ena programmataki stous XDA Developers, to opoio to ekane kapoios gia to problhma ayto. To kaneis aplws egkatastash xwris na kaneis kati allo. An den to theleis argotera, to kaneis apegkatastash.

Sthn ousia einai ena mikro .exe, to opoio mpainei sto program files kai mia syntomeysh sto Windows-Startup. Kathe fora pou kaneis soft reset, ayto paei kai allazei to showsim apo to 1 sto 0. An sthn praksh krybei otws tis epafes sim, tha mas peis esy. Mhn paei kai tzampa to psaksimo.

To link einai ayto:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299848

kai to programma einai sto post #8

To anebasa kai edw ws synhmmeno.

Se emana ontws meta apo to deytero soft reset, to ShowSim einai sto 0.

Kai an ontws douleyei, kala einai o moderator na to anebasei kapou gia na to doune kai alloi, giati kata kairous diabazw oti psaxnoun arketoi kati tetoio.

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια κ το ενδαφερον! τελικα το διορθωσα μεσα απο το outlook,το προβλημα υπηρχε γιατι ειχα αλλαξει μεσα απο το προγραμμα Inesof tAddress Book τις ονομασιες σε καποια τηλεφωνα (πχ απο home που ηταν εγω το ειχα κανει home-χωριο) κ μαλλον επειδει δεν υπηρχε αυτη η κατηγορια στο outlook μου το διαβαζε οταν καλουσα αυτο το τηλεφωνο απο την καρτα....τωρα τα εχω στις κατηγοριες που υπαρχουν στο outlook κ δουλεθει κανονικα αλλα αναγκαστηκα πχ σε καποιες επαφες μου που εχουν 2 αριθμους κινητων τηλεφωνων στο δευτερο να το βαλω στην κατηγορια ασυρματο κ μου το εμφανιζει στο προγραμμα Inesof tAddress Book

σαν radio το συγκεκριμενο τηλ!κ δεν μου πολυαρεσει αλλα δεν ηξερα αν γινετε να διωρθοθει αυτο!(δεν μπορω να δημιουργησω καπως δικες μου κατηγοριες για να τοποθετω τα τηλεφωνα στο outlook κ να μου τα εμφανιζει κανονικα κ στο προγραμμα κ να μην τις διαβαζει απο την καρτα?)

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που πηρα ειναι καινουργια και η συσκευη δεν ειχα αλλη καρτα

πριν.Επειδη δεν ειχε μεσα γι αυτο την πηρα.Δοκιμασα hard reset,format me software kai fat32 me card reader εγκατασταση το zuma και τα ιδια παλι.Μου λεει καθε φορα : Το προγραμμα προερχεται απο αγνωστο εκδοτη.Εγκαταστηστε το μονο εαν εμπιστεθεστε τον εκδοτη του.θελετε να συνεχισετε?

Ονομα zuma.PPC_2577.CAB

Θεση \My Documents

και μετα ναι η οχι.Αν πατησω ναι εγκατασταση στη συσκευη.......:blink:

 

H Θεση που γραφεις ποιο πανω, ειναι η θεση που βρισκεται το αρχειο που πας να τρεξεις, οταν πατας ναι μετα δεν βγαζει συσκευη- storage card, Αν πας ρυθμισεις, συστημα, μνημη, η storage card δεν φαινεται?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε tolis21, αλλα μηπως ξερεις ποιος τα υποστηριζει?

 

Ο Real Player υποστηρίζει αυτού του είδους τα αρχεία, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία επ' αυτού.Αυτό που εγώ προτείνω είναι να μετατρέπεις τα αρχεία με το ''θαυματουργό'' πρόγραμμα (το οποίο είναι και δωρεάν) το SUPER, σε avi (ο ηχος σε mp3).

http://www.erightsoft.biz/GetFile.php?SUPERsetup.exe

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει καποιο καλο προγραμμα που να μετραει τισ εισερχομενες ,εξερχομενες κ το συνολο των κλησεων κ τα sms στην καθε κατηγορια εκτως απο το battery status γιατι σε αυτο δεν εχει τη δυνατοτητα να μην ενφανιζετε στην αρχηκη οθονη η ενδειξη της μπαταρια πραγμα που το θελω μιας κ χρεισημοποιο το Battery Gauge γι αυτο

κ δεν θελω να φαινεται σε 2 σημεια η ενδειξη της μπαταριας!!!επεισεις θα ηθελα να εχει κ τη δυνατοτητα να ορίσεις τους αριθμούς που είναι δωρεάν ώστε να μην τους υπολογίζει στους μετρούμενους χρόνους. υπαρχει τπτ τετοιο κ αν ναι που μπορω να το βρω?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει καποιο καλο προγραμμα που να μετραει τισ εισερχομενες ,εξερχομενες κ το συνολο των κλησεων κ τα sms στην καθε κατηγορια εκτως απο το battery status γιατι σε αυτο δεν εχει τη δυνατοτητα να μην ενφανιζετε στην αρχηκη οθονη η ενδειξη της μπαταρια πραγμα που το θελω μιας κ χρεισημοποιο το Battery Gauge γι αυτο

κ δεν θελω να φαινεται σε 2 σημεια η ενδειξη της μπαταριας!!!επεισεις θα ηθελα να εχει κ τη δυνατοτητα να ορίσεις τους αριθμούς που είναι δωρεάν ώστε να μην τους υπολογίζει στους μετρούμενους χρόνους. υπαρχει τπτ τετοιο κ αν ναι που μπορω να το βρω?

 

Pisteyw to Phone Dashboard Minute Tracker v2.0.1 tha sou kanei thn douleia pou theleis. Einai poly kalo.

Alla na to psakseis ligo to programma gia na breis ola ayta pou theleis.

Sou stelnw me PM to link gia na to deis kai na to katebaseis.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται τα εικονίδια του καιρού του HTC στο SPB weather? Να αλλάξει δηλαδή το skin του SPB weather και να γίνει όμοιο με αυτό του HTC. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση....
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα την αναγνωση των 180 σελιδων κ οφειλω να πω πως μου λυθηκαν πολλες αποριες αν κ μου δημιουργηθηκαν αλλες τοσες.ειμαι κατοχος του τc εδω κ 15 μερες κ γουσταρω τρελα με το πρωτο μου ppc.μπορει καποιοσ να μου πει για το java?αν μπορω να τρεξω οποιαδηποτε εφαρμογη κ με ποιο τροπο?και αν καποιος ξερει τιποτα για emulators διαβασα καποιο ποστ αλλα δεν πολυ καταλαβα.ευχαριστω κ συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...