Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Enswmatomeno den yparxei. Den exeis loipon para na dokimaseis ta dyo dimofelestera pou kykloforoun ta opoia einai to Microsoft Voice Command kai to Cyberon Voice Command kai na dialekseis pio tairiazei kalytera stis anagkes sou.

 

Θανάση εννοείς πως είναι όπως στα nokia που αναγγέλλουν το όνομα της κλήσης? Δοκίμασα το Μicrosoft voice command αλλά δεν το κάνει αυτό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Θανάση εννοείς πως είναι όπως στα nokia που αναγγέλλουν το όνομα της κλήσης? Δοκίμασα το Μicrosoft voice command αλλά δεν το κάνει αυτό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

A, μπράβο, για αυτό ρωτάω για εντυπώσεις για να δω τί ακριβώς γίνεται τελικά και πώς γίνεται αυτό.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θανάση εννοείς πως είναι όπως στα nokia που αναγγέλλουν το όνομα της κλήσης? Δοκίμασα το Μicrosoft voice command αλλά δεν το κάνει αυτό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

 

Den xrisimopoiw kanena apo ta dyo alla apo kapoies dokimes pou eixa kanei kapoia stigmi, nomizw oti afto pou zitas den to kanei kanena apo ta dyo alla nomizw oti kai kanena genikws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

..kserei kaneis.. kamia efarmogi na vgazei sidomefseis... stin othoni... opoiou fakelou-arxiou thelw i kapoiou programmatos pou thelw egw....k oxi ta programmata pou orizei afto gia na dialeksw,,,,,??????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
..kserei kaneis.. kamia efarmogi na vgazei sidomefseis... stin othoni... opoiou fakelou-arxiou thelw i kapoiou programmatos pou thelw egw....k oxi ta programmata pou orizei afto gia na dialeksw,,,,,??????

 

SPB Pocket plus

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Re paidia 3erei kaneis pws mporw na kanw disable to xt9 sto touch keyboard?? Ka8e fora pou paw na grapsw sms prepei na to allazw...

 

Settings->personal->input

Ρυθμισεις-> προσωπικο->εισαγωγη

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστησα το προγραμμα pocket Divx.cab αλλα δεν με ικανοποιησε.Ετσι εβαλα το Core και βρηκα την υγεια μου.

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει στην προσθαφαιρεση προγραμματων και δεν ξερω απο που να το σβησω.Ολα τα αρχεια mp3 και video τα βλεπει με το προγραμμα αυτο,ετσι αν κανω κλικ να τα ανοιξω ανοιγουν με αυτο και κολλανε.Μονο αν ανοιξω με core τα ανοιγω απο εκει.

Στα win οταν θελεις να ανοιξεις ενα αρχειο με αλλο προγραμμα σε ρωτα(ανοιγμα με....) και απο εκει και περα το ανοιγει με αυτο.

Εδω τι μπορουμε να κανουμε.:(

Ευχαριστω;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα win οταν θελεις να ανοιξεις ενα αρχειο με αλλο προγραμμα σε ρωτα(ανοιγμα με....) και απο εκει και περα το ανοιγει με αυτο.

Εδω τι μπορουμε να κανουμε.:(

Ευχαριστω;)

 

Με το Resco Explorer έχεις αυτή την επιλογή. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Settings->personal->input

Ρυθμισεις-> προσωπικο->εισαγωγη

 

To epsa3a re konandrio alla den leei kapou gia disable..

 

Εδω και καιρο που το εχω προσπαθησει δεν το κανει disable.Συνεχεια μου ξαναβγαινει.Ξερει κανεις καποιον αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα πως οταν παιρνω τηλεφωνο, η γραμμη ανοιγει νωριτερα απ'οτι φαινεται σε μενα. Δηλαδη ακουω ακομα τον ηχο της κλησης και μετα ανοιγει η γραμμη ενω σε αυτον που παιρνω εχει ανοιξει 1 sec νωριτερα με αποτελεσμα να ακουσει αν εχω πει κατι! :worry: Επισης ηθελα να ρωτησω, στο Settings -> System -> TouchFLO Settings, η μονη επιλογη που εχει για ηχο για ποιο λογο υπαρχει; Οταν ανοιγω τον κυβο δεν ακουγεται καποιο ηχιτικο εφε.. Η μηπως δεν ειναι γι'αυτο; Επισης οταν παταμε πανω στο Start θα πρεπει να ακουγεται ηχος οπως γινοταν στα WM5; Και υπαρχει τροπος να γυριζει ο ηχος στο skype στο ακουστικο του τηλεφωνου, οπως γινοταν στο ETEN M600;;; Ισως αν βρουμε το cab που εκανε την δουλεια; Ευχαριστω!
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα πως οταν παιρνω τηλεφωνο, η γραμμη ανοιγει νωριτερα απ'οτι φαινεται σε μενα. Δηλαδη ακουω ακομα τον ηχο της κλησης και μετα ανοιγει η γραμμη ενω σε αυτον που παιρνω εχει ανοιξει 1 sec νωριτερα με αποτελεσμα να ακουσει αν εχω πει κατι! :worry: Επισης ηθελα να ρωτησω, στο Settings -> System -> TouchFLO Settings, η μονη επιλογη που εχει για ηχο για ποιο λογο υπαρχει; Οταν ανοιγω τον κυβο δεν ακουγεται καποιο ηχιτικο εφε.. Η μηπως δεν ειναι γι'αυτο; Επισης οταν παταμε πανω στο Start θα πρεπει να ακουγεται ηχος οπως γινοταν στα WM5; Και υπαρχει τροπος να γυριζει ο ηχος στο skype στο ακουστικο του τηλεφωνου, οπως γινοταν στο ETEN M600;;; Ισως αν βρουμε το cab που εκανε την δουλεια; Ευχαριστω!

Αυτο που λες για το TouchFLO Settings ειναι για τον ηχο που ακους οταν κανεις scrolling Στις επαφες η στο εναρξη --> προγραμματα και γενικα για τον ηχο στο scrolling.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

A, μπράβο, για αυτό ρωτάω για εντυπώσεις για να δω τί ακριβώς γίνεται τελικά και πώς γίνεται αυτό.

 

Δημήτρη το έβαλα κ εγώ το voice command κ δεν μπορεσα να βρω αυτο που θέλεις.

Δε πολυκατάλαβα κ πως δουλεύει βέβαια :blink:

κ ένα κακό που θέλει εγκατάσταση στη κύρια μνήμη κ είναι και μεγάλο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το TouchFLO Settings ειναι για τον ηχο που ακους οταν κανεις scrolling Στις επαφες η στο εναρξη --> προγραμματα και γενικα για τον ηχο στο scrolling.

 

Κι ομως ειτε ενεργοποιημενο ειτε οχι, ηχο στο scrolling δεν ακουω :blink:

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως ειτε ενεργοποιημενο ειτε οχι, ηχο στο scrolling δεν ακουω :blink:

 

Γραψτε λαθος, το βρηκα :O

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη το έβαλα κ εγώ το voice command κ δεν μπορεσα να βρω αυτο που θέλεις.

Δε πολυκατάλαβα κ πως δουλεύει βέβαια :blink:

κ ένα κακό που θέλει εγκατάσταση στη κύρια μνήμη κ είναι και μεγάλο!

 

Α, μάλιστα, και στην κύρια μνήμη? Όλα τα αρνητικά έχει λοιπόν.

Thanks, βρε Αποστόλη, για την προσπάθεια...

Θα πίστευα ότι εσείς οι παλιοί τα είχατε δοκιμάσει αυτά τα προγράμματα ήδη. :p

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστησα το προγραμμα pocket Divx.cab αλλα δεν με ικανοποιησε.Ετσι εβαλα το Core και βρηκα την υγεια μου.

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει στην προσθαφαιρεση προγραμματων και δεν ξερω απο που να το σβησω.Ολα τα αρχεια mp3 και video τα βλεπει με το προγραμμα αυτο,ετσι αν κανω κλικ να τα ανοιξω ανοιγουν με αυτο και κολλανε.Μονο αν ανοιξω με core τα ανοιγω απο εκει.

Στα win οταν θελεις να ανοιξεις ενα αρχειο με αλλο προγραμμα σε ρωτα(ανοιγμα με....) και απο εκει και περα το ανοιγει με αυτο.

Εδω τι μπορουμε να κανουμε.:(

Ευχαριστω;)

 

To open with το κανει το resco explorer οπως σου γραφει και ο athanaso, αν κρατησεις παρατεταμενα στο αρχειο που θες, εμενα οσες φορες το εχω κανει δεν εχει πιασει, τα αρχεια τα εβλεπα χωρις εικονιδιο και ο wmp μου εβγαζε σφαλμα για αναπαραγωγη.

Δοκιμασε το και αν αποτυχει κατεβασε το Advanced configuration tool v.1 και πηγεναι στο tab File associations και φτιαξτα ολα τα αρχεια σου απο κει, νομιζω θα ειναι ποιο αποτελεσματικο αν και δεν το εχω δοκιμασει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο που το εχω προσπαθησει δεν το κανει disable.Συνεχεια μου ξαναβγαινει.Ξερει κανεις καποιον αλλο τροπο?

 

Φιλε μου η καλητερη λυση ειναι να κατεβασεις το PCM keyboard με το Greek layout και το iphone skin, καντο εγκατασταση περνα και το SIPchange και επελεξε να μπαινει αυτοματα το pcm. To 99% των χρηστων συνηστα PCMkeyboard.

 

Edit: Αν θες να το κανεις disable δοκιμασε με kaizer tweak( Μην πειραξεις οτι να ναι γιατι θα πας για hard reset), Advanced configuration tool v.2, τα βρισκεις δωρεαν με μια αναζητηση στο google.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Πως μπορούμε να δούμε το MAC address του Cruise ώστε να το "δηλώσουμε" σε routers οι οποίοι δέχονται σύνδεση μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (όσες τους έχεις καταχωρήσει το MAC address)?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω μια ερωτηση ,γινεται στο HTC HOME να αλαξουμε την πολη

και να βαλουμε μια αλλη.

ευχαριστω.

 

Κάνε την ερώτηση σου στο threat για προγράμματα weather, υπάρχουν και αναλυτικές οδηγείες πως να την αλλάξεις αλλάζοντας τον κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Πως μπορούμε να δούμε το MAC address του Cruise ώστε να το "δηλώσουμε" σε routers οι οποίοι δέχονται σύνδεση μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (όσες τους έχεις καταχωρήσει το MAC address)?

1ος τροπος :

Ανοιξε το wifi στον router Σου και μην βαλεις καθολου κωδικο. Ο router Σου καπου δειχνει ποιες συσκευες ειναι συνδεδεμενες εκεινη την ωρα και το mac address τους. Σημειωσε το καπου και μετα βαζεις ασφαλεια δηλωνοντας το στις ρυθμισεις του router.

 

2ος τροπος :

Ανοιγεις το bluetooth στη δικη σου συσκευη και απο ενα αλλο Pocket pc στειλε ενα αρχειο μεσω bluetooth. Αρχιζει να ψαχνει τις συσκευες που ειναι γυρω και μολις βρει την δικη σου , πρωτα εμφανιζει το mac address και μετα απο λιγο το ονομα της συσκευης σου. σημειωσε το σε ενα χαρτι μολις το δεις και εισαι ετοιμος.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...