Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα. Έχω ενεργοποιήσει τα MMS cosmote στο touch cruise και έχω το σηματάκι G δίπλα απο την κεραία. Αλλά κάθε 10 ώρες πάνω κάτω χάνεται και επανέρχεται το Χ με 2 αντίθετα βελάκια που είχε το ppc πριν την ενεργοποίηση των MMS. Επανέρχεται το G μόνο με soft reset. Ξέρει κανείς πως να μένει το G χωρίς να φεύγει?
Hasta La Victoria Siempre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την διαγραφη μνημης κανεις αυτοματα hard reset?γιατι προσπαθησα προτα hard reset εκανε κανονικο και μετα διαβασα οτι θελει διαγραφη μνημης και με το που εκανα εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συναδελφοι καλησπερα,

ενα πραγμα μονο να μοιραστω μαζι σας θελω. Μολις αλλαξα επιτυχως στο μηχανακι την sd καρτα και πηγα απο απλη kingston 2GB σε sandisk 8GB HC. Μπορει να ειναι και ιδεα μου επειδη ολα πηγαν ανελπιστα καλα, αλλα το μηχανακι "πεταει".:yahoo::dance:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

με την διαγραφη μνημης κανεις αυτοματα hard reset?γιατι προσπαθησα προτα hard reset εκανε κανονικο και μετα διαβασα οτι θελει διαγραφη μνημης και με το που εκανα εκανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

Και διαγραφη μνημης hard reset ειναι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω μερικες ερωτησεις.Οποιος μπορει ας βοη8ησει.

 

1) εγκατεστησα την οπερα 8.65 με το και οταν μπαινω στο myphone αλλα και σε αλλες σελιδες περιπου στο μεσο της σελιδας τα γραμματα φαινονται ''ακαταλαβιστικα'' και εχει το εξης μηνυμα : XML parsing failed : not well formed (γραμμη : 374, Χαρακτηρας :240 )

 

2) πως μπορω να απο8ηκευσω μια ιστοσελιδα?

 

3) Ενα αλλο σημειωματαριο εκτος απο αυτο που εχει το κινητο, κυκλοφορει που8ενα ?

 

4) σε αυτο το hkey-local machine κτλ που αναφερετε πιο πανω για να αλλαξουμε την ευαισ8ησια της ο8ονης πως μπαινουμε? σε ποιο μενου βρισκεται ?

 

5) τα ακουστικα αυτα που εχουν control επανω και επισης μπορουμε να προσ8εσουμε εμεις της επιλογης μας ψειρες , που πωλουνται ?

 

6) το καλυτερο προγραμμα τελικα για να ειμαι μονιμως συνδεδεμενος στο msn μεσω της wind non stop , ποιο ειναι ?Μη βιαστειτε να μου πειτε οτι δε γινεται.. ενα παλικαρι μερικες σελιδες πιο πισω ειχε προτεινει 3 προγραμμτα αν 8υμαμαι καλα αλλα δεν μπορουσα να κανω registration κτλ σε καποια και το αφησα.Υπαρχει κανενα που να λειτουργει ευκολα?

 

ευχαριστω

 

1. Με wind non stop δεν ανοιγουν ολες οι σελιδες με opera, με Ι.Ε ανοιγουν ολες.

2. Action-> Bookmark this page.

3. Λογικα υπαρχουν πολλα, GOOGLE

4. Θες ενα πραγραμμα regedit (επαιξεργασια registry) sktools, resco explorer .....

5. Εγω τα πηρα απο expansys σε 2 μερες τα ειχα.

6. Το ποιο βολικο ειναι το eqo mobile.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω μερικες ερωτησουλες να σας κανω. Μερικεσ μπορει να εχουν απαντηθει ηδη και μερικες οχι. Ας ξεκινησω λοιπον.

 

1. Ενας γνωστος μου που εχει παρει το ΗTC μεσα στο πακετο του περιελαμβανε και φορτιστη αυτο κινητου και βαση στηριξης. Στο δικο μου πακετο αυτα δεν περιελαμβανονταν, οχι οτι ελειπαν απο μεσα. Γιατι?

 

2. Ο ιδιος ενημερωθηκε απο την Voda οτι εχει βγει αναβαθμιση για το κινητο. Ισχυει κατι τετοιο?

 

3. Ειναι φρονιμo να γινουν τα update των windows mobile?

 

4. Με πιο προγραμμα μπορω να ενσωματωσω της φωτο, μουσικη και βιντεο στον μενου μουσικη, εικονες του κυβου?

 

Συγνωμη για το μεγεθος του ποστ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω μερικες ερωτησουλες να σας κανω. Μερικεσ μπορει να εχουν απαντηθει ηδη και μερικες οχι. Ας ξεκινησω λοιπον.

 

1. Ενας γνωστος μου που εχει παρει το ΗTC μεσα στο πακετο του περιελαμβανε και φορτιστη αυτο κινητου και βαση στηριξης. Στο δικο μου πακετο αυτα δεν περιελαμβανονταν, οχι οτι ελειπαν απο μεσα. Γιατι?

 

2. Ο ιδιος ενημερωθηκε απο την Voda οτι εχει βγει αναβαθμιση για το κινητο. Ισχυει κατι τετοιο?

 

3. Ειναι φρονιμo να γινουν τα update των windows mobile?

 

4. Με πιο προγραμμα μπορω να ενσωματωσω της φωτο, μουσικη και βιντεο στον μενου μουσικη, εικονες του κυβου?

 

Συγνωμη για το μεγεθος του ποστ....

 

1. Η συσκευη βγαινει σε διαφορα πακετα, αξαρταται και απο που θα το αγορασεις.

2. Μπορει να εχει βγαλει update η ACE, μπορει να κατεβασει το update και να το φτιαξει στο pc του.

3. Συνηθως διωρθωνουν προβληματα.

4. Τι εννοεις?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Η συσκευη βγαινει σε διαφορα πακετα, αξαρταται και απο που θα το αγορασεις.

2. Μπορει να εχει βγαλει update η ACE, μπορει να κατεβασει το update και να το φτιαξει στο pc του.

3. Συνηθως διωρθωνουν προβληματα.

4. Τι εννοεις?

 

1. Μαλιστα. Καταλαβα.

 

2. Εχει βγει δηλαδη? Στο σιτε της htc δεν βρηκα κατι.

 

3. Οποτε θα το δοκιμασω.

 

4. Εννοω οτι οταν ανοιγω το τις εικονες μεσα απο τον κυβο βρησκω μονο τις εικονες απο το αλμπουμ της καμερας και οχι αυτες που εχω στην memory card.

Link to comment
Share on other sites

1. Μαλιστα. Καταλαβα.

 

2. Εχει βγει δηλαδη? Στο σιτε της htc δεν βρηκα κατι.

 

3. Οποτε θα το δοκιμασω.

 

4. Εννοω οτι οταν ανοιγω το τις εικονες μεσα απο τον κυβο βρησκω μονο τις εικονες απο το αλμπουμ της καμερας και οχι αυτες που εχω στην memory card.

 

2. Αν εχει βγει εκει θα ανεβει σιγουρα, μηπως εννοουσε κατι αλλο η voda?

 

4. Κατεβασε το advanced config tool και ορισε απο εκει την storage cart για το Album, μονο που θα πρεπει να τα εχεις εικονες-βιντεο χυμα σε να φακελο, εχει βγει και ενα πατσακι που θα πρεπει να επιλεγεις καθε φορα φακελο οταν ανοιγεις το album, το πρωτο ειναι ποιο πρακτικο νομιζω.

edit: Δοκιμασε μεσα απο το μενου της καμερας να αποθηκευονται βιντεο και εικονες στην storage card και μετα δες αν θα στις εμφανισει στο album, δεν θυμαμαι ακριβως εγω με το προγραμμα που σου εγραψα το ρυθμισα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

hi pedes sory poy xanarotao mipos xereis kaneis kana programataki gia na klidono toys fakeloys moy sto kinito?opoious 8elo ego?

gia to filo poy leei oti kapios gnostos toy pire ti siskeyi mazi me vasi kai fortisti aytokinitoy ayto isxiei kai ego to pira etsi kai mono 620 eyro mazi me ta metaforika apla 8elei ligo psaximo gia to apo poy 8a to pareis :)

kiossesm
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Έχω ενεργοποιήσει τα MMS cosmote στο touch cruise και έχω το σηματάκι G δίπλα απο την κεραία. Αλλά κάθε 10 ώρες πάνω κάτω χάνεται και επανέρχεται το Χ με 2 αντίθετα βελάκια που είχε το ppc πριν την ενεργοποίηση των MMS. Επανέρχεται το G μόνο με soft reset. Ξέρει κανείς πως να μένει το G χωρίς να φεύγει?

 

και σε μενα το ιδιο κανει χανεται το "G" με cosmote .Σκεφτομε μιπος φτεει το Nodata εχεις βαλει κατι τετιο ?

Link to comment
Share on other sites

hi pedes sory poy xanarotao mipos xereis kaneis kana programataki gia na klidono toys fakeloys moy sto kinito?opoious 8elo ego?

gia to filo poy leei oti kapios gnostos toy pire ti siskeyi mazi me vasi kai fortisti aytokinitoy ayto isxiei kai ego to pira etsi kai mono 620 eyro mazi me ta metaforika apla 8elei ligo psaximo gia to apo poy 8a to pareis :)

 

Με resco explorer, παρατεταμενα στον φακελο που θες και ecryption.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

3) Ενα αλλο σημειωματαριο εκτος απο αυτο που εχει το κινητο, κυκλοφορει που8ενα ?

 

 

Σημειωματάριο (αν κατάλαβα καλά): Πολύ καλό και βολικό είναι το Agilenotes 2.0. Mπορείς άνετα να δημιουργήσεις και έγχρωμες σημειώσεις και έγχρωμα σχήματα ή ακόμα και γραφικές παραστάσεις. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

Θα το βρεις στα γνωστά/άγνωστα μαγαζάκια.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο κανει χανεται το "G" με cosmote .Σκεφτομε μιπος φτεει το Nodata εχεις βαλει κατι τετιο ?

Παιδια εχει καποιο προβλημα το σημα απο cosmote. το κανει και σε μενα και σε αλλους επισης με cosmote.

και για να μην αγχωθειτε οτι μπορει να ειναι προβλημα του cruise, σας λεω οτι το κανει και στο htc touch (p3450) Μου και στο p3300 του πατερα μου και στο tytn του αδερφου μου. ολα με cosmote.

Πιστευω οτι σας καθησυχασα. χιχιχιχι :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο κανει χανεται το "G" με cosmote .Σκεφτομε μιπος φτεει το Nodata εχεις βαλει κατι τετιο ?

 

το ειχα βαλει αλλα χωρις να το πειραξω, οπως ηταν ολα enable. Γιατι με cosmote δεν μπαινει να συνδεθει και να χρεωσει οπως με wind που εχω ακουσει. κ το απεγκατεστησα ασχετως αυτου το nodata

Hasta La Victoria Siempre
Link to comment
Share on other sites

Εναρξη --> ρυθμισεις --> προσωπικο --> τηλεφωνο --> υπηρεσιες

επιλεγεις αριθμος καλουντος και πατας ληψη ρυθμισεων.

θα σου εμφανισει επιλογη αν θες να εμφανιζεται ο αριθμος σου. επιλεξε οτι θες και πατα οκ.

 

Ευχαριστώ....:happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

2. Αν εχει βγει εκει θα ανεβει σιγουρα, μηπως εννοουσε κατι αλλο η voda?

 

4. Κατεβασε το advanced config tool και ορισε απο εκει την storage cart για το Album, μονο που θα πρεπει να τα εχεις εικονες-βιντεο χυμα σε να φακελο, εχει βγει και ενα πατσακι που θα πρεπει να επιλεγεις καθε φορα φακελο οταν ανοιγεις το album, το πρωτο ειναι ποιο πρακτικο νομιζω.

edit: Δοκιμασε μεσα απο το μενου της καμερας να αποθηκευονται βιντεο και εικονες στην storage card και μετα δες αν θα στις εμφανισει στο album, δεν θυμαμαι ακριβως εγω με το προγραμμα που σου εγραψα το ρυθμισα.

 

 

2. Δεν ξερω. Θα μαθω αυτες τις ημερες και θα το αναφερω παντως.

 

4. Οταν λες για το πατσακι μηπως εννοεις αυτο HTC AlbumFolder DirectoryOption ? Αυτο που λες το δοκιμασα αλλα δεν μου τις εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

4. Οταν λες για το πατσακι μηπως εννοεις αυτο HTC AlbumFolder DirectoryOption ? Αυτο που λες το δοκιμασα αλλα δεν μου τις εμφανιζει.

 

Αυτο ειναι, δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου για να σου πω

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιο προβλημα το σημα απο cosmote. το κανει και σε μενα και σε αλλους επισης με cosmote.

και για να μην αγχωθειτε οτι μπορει να ειναι προβλημα του cruise, σας λεω οτι το κανει και στο htc touch (p3450) Μου και στο p3300 του πατερα μου και στο tytn του αδερφου μου. ολα με cosmote.

Πιστευω οτι σας καθησυχασα. χιχιχιχι :lol:

το κανει και σ'εμενα με cosmote αλλα και στον εξαδεφο μου που εχει voda.εχω enable μονο το mms
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι, δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου για να σου πω

 

Εσυ πως το εκανες να δουλεψει konandrio?

 

Λοιπον ρωτησε το παιδι στην Voda και του ειπαν οτι αφορα αναβαθμιση των windows.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον ρωτησε το παιδι στην Voda και του ειπαν οτι αφορα αναβαθμιση των windows.

 

Το ήξερα αλλά δεν περίμενα τόσο άσχετη πια απάντηση από τη Voda!!! :lol:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανει κανα e-shop η μαγαζι στη θεσσαλονικη που να πουλαει HTC P3650 TOUCH CRUISE SCREEN PROTECTOR σε καλη τιμη?? 15 ευρο δεν ειναι πολλα για μια ζελατινα που την εχει το e-shop???
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανει κανα e-shop η μαγαζι στη θεσσαλονικη που να πουλαει HTC P3650 TOUCH CRUISE SCREEN PROTECTOR σε καλη τιμη?? 15 ευρο δεν ειναι πολλα για μια ζελατινα που την εχει το e-shop???

 

Πάντως μπορείς να βγάλεις αυτό που ήδη έχεις με τη βοήθεια ενός ζελοτέιπ, να το πλύνεις στη βρύση, να το στεγνώσεις με ένα πιστολάκι και να το ξαναβάλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορείς να βγάλεις αυτό που ήδη έχεις με τη βοήθεια ενός ζελοτέιπ, να το πλύνεις στη βρύση, να το στεγνώσεις με ένα πιστολάκι και να το ξαναβάλεις.

 

να΄σαι καλα ρε athanaso77 μολις με γλιτωσες απο 15ευρο :D

και παλι χιλια ευχαριστω!!!!:up::up:

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε παιδιά που μπορούμε να βρούμε τέτοια ακουστικά 50εκ μήκος περίπου.Ολα αυτά που πουλάνε είναι 1,20μ και δεν βολεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...