Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πρωτη cook ρομ ειναι απο Ελληνα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368677

 

μπείτε να την κατεβάσετε και πες πειτε και ενα καλο λόγο για το φίλο swtos που θα βοηθήσει πολύ .........:D

 

****υπάρχει rumor και για Ελληνική ρομ κάντε υπομονή*****;)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Φίλε Θανάση σε ευχαριστώ.Κοίταξα και στους πωλητές που προτείνεις , έκανα και ένα search στο google και είμαι μεταξύ της pdair και στις παρακάτω. Αυτό που με ενοχλεί στην θήκη της pdair είναι ότι έχει διάφανο πλαστικό κάλυμμα οθόνης και θα κάνει αργή την απόκριση της οθόνης. Eάν αυτό δεν επηρεάζει θα προτιμήσω την pdair γιατί βλέπω ότι δείχνει ποιο ποιοτική.

Πες μου κι εσύ την άποψη σου:

 

1)http://www.netimes.com/shop/book-type-leather-case-for-htc-touch-cruise-p3650-p-936.html

2)http://cgi.ebay.co.uk/PDair-Leather-Case-HTC-Touch-Cruise-P3650-Polaris-B-BK_W0QQitemZ220201085927QQihZ012QQcategoryZ15036QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

3)http://cgi.ebay.co.uk/leather-case-cover-for-HTC-Touch-Cruise-P3650-PDA-op_W0QQitemZ300196561513QQihZ020QQcategoryZ48673QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Apo aftes sigoura poiotikoteri einai i PDair. Exeis dikio gia ti zelatina tis othonis, exw tin entypwsi omws oti de tha epireazei toso... tha sou pw se liges meres pou tha tin exw sta xeria mou. ;)

 

Afti pou den kalyptei ta pliktra de mou aresei alla exei ena kalo. Kleinei apo panw kati pou i alli den kanei sigoura kai fobamai mipws me ton kairo xalarwsei kai bgainei apo panw i syskevi. Gia tin PDair den kserw pws einai (den deixnoun oi fwtografies) alla mallon etsi deixnei kai afti.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η πρωτη cook ρομ ειναι απο Ελληνα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368677

 

μπείτε να την κατεβάσετε και πες πειτε και ενα καλο λόγο για το φίλο swtos που θα βοηθήσει πολύ .........:D

 

****υπάρχει rumor και για Ελληνική ρομ κάντε υπομονή*****;)

 

Wraios o swtos!!! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τι σας λέει? http://www.netimes.com/shop/horizontal-phone-case-for-htc-touch-cruise-p3650-p-949.html

 

Θα έπερνα την Pdair αλλά με χαλάει η μεμβράνη μπροστά στην οθόνη..

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απλη ερωτησουλα. τα προγραμματα igo και destinator7 τι χωρητικοτητα πιανουν στην καρτα μνημης?αν παρω μια καρτα 1γιγα θα εχω αρκετη μνημη να φορτωσω και αλλα προγραμματακια?
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλα προγραμματακια που εχω διαβασει κατα καιρους οπως ελληνικο πληκτρολογιο, καιρος, επαφες στα ελληνικα ειναι μικρα σε χωρητικοτητα?
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλα προγραμματακια που εχω διαβασει κατα καιρους οπως ελληνικο πληκτρολογιο, καιρος, επαφες στα ελληνικα ειναι μικρα σε χωρητικοτητα?

Γενικα ειναι ολα μικρα. Αν δεν θελεις να βαλεις τραγουδια και βιντεο ειναι υπεραρκετη μια sd 1 gb.

To destinator 7, μαζι με χαρτη, ειναι σχεδον 50 mb. To igo περιπου 67mb.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι ολα μικρα. Αν δεν θελεις να βαλεις τραγουδια και βιντεο ειναι υπεραρκετη μια sd 1 gb.

To destinator 7, μαζι με χαρτη, ειναι σχεδον 50 mb.

 

Οι τιμες εχουν πεσει αρκετα στις καρτες, με 15? περνεις 2g, 1g νομιζω ειναι λιγο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

AdvancedConfig-v1-1.cab μαλλον αυτο εχεις κατεβασει, πεταξε το στο cruise οπως ειναι και πηγεναι με τον file explorer του cruise και τρεξτο, εσυ το αποσυμπιεζεις στο pc γι αυτο σου βγαζει αυτα.

 

 

ΑΚριβως τα αποσιμπιεζω απο το pc γιατι τα βλεπω σαν αρχεια winrar:wacko:

Πως καταλαβαινω οτι αυτο το αρχειο ειναι cab.?

Link to comment
Share on other sites

Apo aftes sigoura poiotikoteri einai i PDair. Exeis dikio gia ti zelatina tis othonis, exw tin entypwsi omws oti de tha epireazei toso... tha sou pw se liges meres pou tha tin exw sta xeria mou. ;)

 

Afti pou den kalyptei ta pliktra de mou aresei alla exei ena kalo. Kleinei apo panw kati pou i alli den kanei sigoura kai fobamai mipws me ton kairo xalarwsei kai bgainei apo panw i syskevi. Gia tin PDair den kserw pws einai (den deixnoun oi fwtografies) alla mallon etsi deixnei kai afti.

 

Οκ Θανάση! Θα περιμένω να σου έρθει πριν παραγγείλω. Μόλις σου έρθει κάνε mini review, με καμιά φωτό της προκοπής να αγοράσουμε αν είναι pdair ;)

 

Mετά από εξονυχιστική παρατήρηση, διαπίστωσα πως από τις 3 που πρότεινα, η pdair έχει μεν το "πιθανό" ελάττωμα με την μεμβράνη -αλλά στο φινάλε την κόβεις με κοπτηράκι - , οι άλλες δύο όμως είχαν καλυμμένο το πλήκτρο φωνητικής κλήσης? Είδα καλά ή είναι η ιδέα μου. Αν είναι έτσι, η pdair είναι μονόδρομος.:D:rolleyes:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη cook ρομ ειναι απο Ελληνα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368677

 

μπείτε να την κατεβάσετε και πες πειτε και ενα καλο λόγο για το φίλο swtos που θα βοηθήσει πολύ .........:D

 

****υπάρχει rumor και για Ελληνική ρομ κάντε υπομονή*****;)

 

Πολλά συγχαρητήρια στον Σωτήρη, όμως έχω την διαφωνία μου.

 

Δεν είναι cooked rom του kaizer... να βγάλει το ράδιο. Μα καλά έβγαλε το ράδιο σε συσκευή που το διαφημίζει ως πλεονέκτημα της (ένεκα rds) ??? Μπορεί να κατάλαβα λάθος?

Επιπλέον εγώ τίγκα στα plugins και ξεκινάω με 58-59 mb ram. Tα 64 δεν μου φαίνονται τόσο εντυπωσιακά.

 

Αnyway o καθένας με τον πόνο του θα μου πείτε. Εγώ αν είχα επιλογή θα ζήταγα την μαμισια rom με NETCF3.5, και περιττά όπως skins, demo pictures ktl έξω.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει No radio δεν εννοεί ραδιόφωνο αλλά το firmware της συσκευής που διαχείριζεται το GSM δίκτυο. Έτσι δεν πειράζει την λήψη του σήματος, το wifi και bluetooth.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Να σας αναφέρω κι εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις ... !!!

Πέρασα διάφορα προγράμματα, όπως το dest7 (άψογο), Resco File explorer (πολύ καλός windows explorer), Resco Registry, Spb Back up, tcmp core (player), Resco Today Plugin, Resco Keyboard (για ελληνικό). Μετά πέρασα τις επαφές μου από το προηγούμενο κινητό με το outlook (κάποιες επαφές της έκανε μαντάρα αλλά διορθώθηκαν), έφτιαξα τις επαφές με φωτό, για πρόγραμμα καιρού δεν έχω βάλει ακόμα αλλά έβαλα το υπάρχον της htc και δουλεύει, μετονόμασα το My Pictures σε My pictures2 οπότε βλέπω όλες τις φωτό από την storage μέσω του foto player. To wifi δουλεύει μια χαρά (και ευτυχώς υπάρχουν αρκετά ελεύθερα ή με τον γνωστό default κωδικό της cosmote για να δουλεύουμε κι εμείς ελεύθερα και δωρεάν !!!) ... Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες ... η συσκευούλα είναι (το λιγότερο) ερωτεύσιμη !!!

Και τώρα οι ερωτήσεις μου. Πως βρίσκεται τα παραπάνω προγράμματα ; εναλλακτικά προτείνεται κάποια άλλα (για καλύτερα) ; Τι να κάνω με πρόγραμμα καιρού ; εορτολόγιο ; τι άλλο πρόγραμμα είναι χρήσιμα για εγκατάσταση ; ... Ευχαριστώ.

Φίλε μου μια χαρά σε βρήσκω. Βάλε οπωσδήποτε το SKtools, για καιρό έχω το Spb Traveler (πολύ αξιόπιστο, όχι μόνο για καιρό), ξυπνητήρια το Spb Time, (όλα τα παραπάνω θα τα βρείς στα γνωστά μέρη) και εορτολόγιο βάλε του Μιχάλη Χουρδάκη

http://www.turboirc.com/ppc

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχει η οθονη λιγες δαχτυλιες και δεν του εχω βαλει ακομα screen protector πως να το καθαρισω?με λιγο οινοπνευμα?
οχι βεβαια!!!!εκτος αν θελεις να κανεις ζημια!!!ριξε μια με 1 σπραυ που ειναι για οθονες tft σε ενα πανακι και εισαι οκ(το συγκεκριμενο σπραυ βγαζει ευκολα το λιπος που εχουν τα χερια μας)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια χαρά σε βρήσκω. Βάλε οπωσδήποτε το SKtools, για καιρό έχω το Spb Traveler (πολύ αξιόπιστο, όχι μόνο για καιρό), ξυπνητήρια το Spb Time, (όλα τα παραπάνω θα τα βρείς στα γνωστά μέρη) και εορτολόγιο βάλε του Μιχάλη Χουρδάκη

http://www.turboirc.com/ppc

 

... Ευχαριστώ παιδιά ... θα τα δοκιμάσω και θα σας μεταφέρω εντυπώσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η οθονη λιγες δαχτυλιες και δεν του εχω βαλει ακομα screen protector πως να το καθαρισω?με λιγο οινοπνευμα?

 

Ωχ! Του έκανες δαχτυλιές; Το κατέστρεψες ρε μεγάλε ακομα δε το πήρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΑΚριβως τα αποσιμπιεζω απο το pc γιατι τα βλεπω σαν αρχεια winrar:wacko:

Πως καταλαβαινω οτι αυτο το αρχειο ειναι cab.?

 

Πηγαινε στις ρυθμίσεις στους φακέλους σου στο pc και κάνε να εμφανίζονται οι καταλήξεις (τυπος) των αρχείων σου. Τα αρχεία cab εμφανίζονται με το ίδιο εικονίδιο με τα αρχεία rar. Κάντο για να μην μπερδευτείς.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως το καπάκι δείχνει λίγο άδειο στο κέντρο του, με αποτέλεσμα να έχει ένα μικρό τρίξιμο στην πίεση. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Όταν λέει No radio δεν εννοεί ραδιόφωνο αλλά το firmware της συσκευής που διαχείριζεται το GSM δίκτυο. Έτσι δεν πειράζει την λήψη του σήματος, το wifi και bluetooth.

 

Thanks Tna. Είπα κι εγώ βγήκε το ράδιο? Αν είναι έτσι μια χαρά τα πάμε. Ήδη διάβασα πως πολλές συσκευές με άλλες roms όπως πχ η Γαλλική που είχε πολύ χαμηλό ήχο στα mp3, αλλάζουν σε χρόνο dt ;);):lol::D

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Protector σαν αυτο που εχει η συσκευασια που θα βρω;

 

Και μια συμβουλη, ποτε μην αφησετε το cruise σε αλλα χερια!!!!

 

Ευτηχως που φορουσα protector αλλιως θα ειχα οθονη με γραμμες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Protector σαν αυτο που εχει η συσκευασια που θα βρω;

 

Και μια συμβουλη, ποτε μην αφησετε το cruise σε αλλα χερια!!!!

 

Ευτηχως που φορουσα protector αλλιως θα ειχα οθονη με γραμμες.

 

Δύσκολο αυτό, όσοι το βλέπουν ζητάνε να το πάρουν στα χέρια τους..:lol:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Protector σαν αυτο που εχει η συσκευασια που θα βρω;

 

Και μια συμβουλη, ποτε μην αφησετε το cruise σε αλλα χερια!!!!

 

Ευτηχως που φορουσα protector αλλιως θα ειχα οθονη με γραμμες.

 

παρήγγειλε από το ezshop, θα τα έχεις στο σπίτι σου την επόμενη ημέρα...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλε από το ezshop, θα τα έχεις στο σπίτι σου την επόμενη ημέρα...

 

Thanks.

Ο συναδελφος παταγε στην οθονη με στυλο big, το βδομαδιατικο του ειναι οσο κανει το cruise, αν εχει πειραχτει η οθονη ετοιμαζομαι για νεα μαζικη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...