Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεα τιμη 589,κι ανεβαινει....:blink:

 

κάνε υπομονη ενα μηνα μετά την κυκλοφορία (21-1-2008) και θα πέσει πάλι αρκετά... Εχουν όλοι τώρα κάνει παραγγελίες και έτσι που πάει θα εξαντληθεί αμέσως πάλι. Για αυτό και οι τιμές ανεβαίνουν...

 

μόλις πέσουν οι πωλήσεις λίγο με το μπαμ που έχει γίνει τώρα, και εμφανιστεί και κανένα άλλο μοντέλο... θα επανέλθει τιμή του

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ χάρη στον ίδιο ευεργέτη:clap::respect:! Αν λυθεί και το πρόβλημα με το SMS τότε δε νομίζω να χρειαστώ αλλο.

 

Γιώργο check your pm..

Link to comment
Share on other sites

Thn prwth erwthsh sou thn exw kanei mesa sto forum ths ACE, mazi me kapoies alles protaseis gia allages, alla den blepw na ginete tipota. Ayto einai to post pou ekana pros ACE.

 

Προβληματα και Προτασεις για το Touch Keypad-Keyboard

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Επειδη διαβαζω διαφορα προβληματα με τα πληκτρολογια, και εχουν πολλοι προτασεις για διορθωση, ειπα να ανοιξω αυτη τη συζητηση, για να ειναι και πιο ευκολη η δουλεια για τα παιδια της ΑΣΕ Ελλας, μιας και τα πληκτρολογια αυτα ειναι καινουργια.

Αυτα που εχω να πω εγω ειναι τα εξης:

 

1- Η μετατροπη των γραμματων στα μηνυματα πρεπει να γινει πιο σταθερη, γιατι με τις παραμικρες αλλαγες

(π.χ. η απενεργοποιηση του Task Manager στη Διαχειρηση Αρχειων), γραφει sms με 70 χαρακτηρες, καθως επισης γινετε το ιδιο με την εγκατασταση καποιων προγραμματων.

 

2- Η σειρα των σημειων στιξης πρεπει να αλλαξει οπωσδηποτε. Το @ βγαινει πρωτο και δεν ειναι τοσο αναγκαιο. Πρωτη πρεπει να βγαινει η τελεια και η σειρα που προτεινω ειναι: .,;!':

 

3- Οταν μια λεξη δεν υπαρχει στο λεξικο, και την γραφω με την επιλογη ABC, τοτε μπαινει αυτοματα στο λεξικο. Το ιδο κανει και με οποιοδηποτε αριθμο, ο οποιος μπορει να ειναι και κωδικος! Δεν μπορει να αλλαξει αυτο? Εαν θελω να προσθεσω μια λεξη, το κανω με το + που εμφανιζει τερμα δεξια στη γραμμη.

4- Στο παλιο PhonePad υπηρχε η επιλογη για την διαγραφη μιας λεξης που ειναι περασμενη στο λεξικο. Μπορει να γινει κ εδω το ιδιο? Γιατι μου εχει προσθεσει αριθμους που δεν τους θελω και δεν ξερω πως να τους σβησω.

 

5- Σε περιπτωση Hard reset, ποιο αρχειο μπορω να σωσω για να εχω παλι ολες τις λεξεις που εκανα εισαγωγη? Για να μην ψαχνω και ξαναπερναω απο την αρχη.

6- Στο Touch Keypad μπορουν να προστεθουν και λατινικα μετα τα Ελληνικα? Ειναι προβλημα να αλλαζουμε πληκτρολογια για μια η πολλες αγγλικες λεξεις.

7- Στο Touch Keyboard στο πληκτρο 8 βν, βγαινουν τα λατινικα πρωτα. Γραψτε π.χ. το ονομα βασιλης με μικρα και με την επιλογη ABC και θα καταλαβετε τι εννοω.

 

Αν εχει καποιος αλλος να προσθεσει κατι, ας τα μαζεψουμε εδω.

 

Μπορει η ΑΣΕ να μας πει αν μπορουν να γινουν αυτες οι διορθωσεις?

Ευχαριστω!

 

 

H Erwthsh No. 5 lynete ws ekshs:

You have to copy both \Windows\eT9Rudb.Rdb and \Windows\eT9Cdb.Cdb - you can copy them by using the excellent utility Pimbackup (if you choose other way you might get an error when trying to copy them).

 

Apantisi den exoume diladi????

Kala einai dynaton gia na grapseis mia leksi na kaneis oli ayti tin diadikasia....?????

Link to comment
Share on other sites

κάνε υπομονη ενα μηνα μετά την κυκλοφορία (21-1-2008) και θα πέσει πάλι αρκετά... Εχουν όλοι τώρα κάνει παραγγελίες και έτσι που πάει θα εξαντληθεί αμέσως πάλι. Για αυτό και οι τιμές ανεβαίνουν...

 

μόλις πέσουν οι πωλήσεις λίγο με το μπαμ που έχει γίνει τώρα, και εμφανιστεί και κανένα άλλο μοντέλο... θα επανέλθει τιμή του

 

φιλε νικου76,η ημερομηνια 21-1 που γραφεις αφορα τη διαθεση του κινητου στο συνολο της αγορας,δηλαδη και της κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικου76,η ημερομηνια 21-1 που γραφεις αφορα τη διαθεση του κινητου στο συνολο της αγορας,δηλαδη και της κοσμοτε?

 

Απ'οσο ξέρω, η συσκευη θα ειναι διαθεσιμη όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στην Γερμανία (πρόσφατα μετακόμισα εδώ) μετα την 21-1-2008, και οχι μονο από το expansys. Οπότε εκτιμώ ότι αφου οι κύριοι dealers θα μπορούν να διαθέσουν την συσκευή μετά από αύριο, σε 1 εβδομάδα το πολύ, μέχρι να παραλαβουν και να ενημερώσουν τις αποθήκες τους θα μπορείς να το βρεις παντού.... Βέβαια αυτό είναι εκτίμηση...

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση έχει δοκιμάσει κανείς σε cruize κάρτα cosmote 2 σε 1?

 

στο καιζερ δουλευει τελεια,δεν βλεπω τον λογο να μην κανει το ιδιο και στο cruise :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιρνει ολες τις καρτες micro sd και μεχρι ποσα gb; Eυχαριστω
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε την επίσημη απάντηση της HTC (αγγλικής) για το γεγονός οτι το με Touch Cruise όπως είναι στη συσκευασία δεν μπορείτε να ακουσετε σταθμούς.

 

Για να έχουν γνώση οι υποψήφιοι αγοραστές

 

Good Morning,

 

We are sorry for your disappointment, we do understand how frustating it is. However, the only thing this device has is a radio receiver. It receives FM frequency waves but in other to be able to listen to it you need to add more features to it.

 

Thank you for your enquiry, Should you have any other problem, please do not hesitate to call us. Your Local number can be found at http://www.europe.htc.com/support/csbyphone.html

 

Και φυσικά αυτό το γράφουν παντού: στο brochure, στο site, στο manual κλπ :mad::down::down::mad::fool::fool:

 

Τώρα αν εγώ στείλω μια επιστολή στο Ευρωπαικο Κεντρο Καταναλωτη για παραπλανητικη διαφήμιση :rtfm: θα με πείτε περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.Αυριο το πρωι το παιρνω (χωρις igo)και εχω παραγγειλει και μια καρτα 4gb.Πιστευω να εκανα καλη επιλογη.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις... :up: Εγώ μαζί σου! Έλεγα ότι ίσως για αυτό το καθυστερούν για να αλλάξουν τα ακουστικά στο πακέτο. Άλλα δεν τους βλέπω πρόθυμους να το κάνουν! :mad: Παραπλανητική διαφήμιση στο μεγαλείο της, άρα πρέπει να υπολογίζουμε κανένα 30ε για καλά ακουστικα...:mad:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αυτό να ήταν και το μοναδικό πρόβλημα,αλλά έλα που δεν είναι μόνο αυτό (πχ. drivers :X)
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις αν οι εταιρεεις κινητης διαθετουν το TC? Το εχει παρει κανενας απο εταιρεια κινητης τηλεφωνιας?

 

Ευχαριστώ

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις αν οι εταιρεεις κινητης διαθετουν το TC? Το εχει παρει κανενας απο εταιρεια κινητης τηλεφωνιας?

 

Ευχαριστώ

 

Ego apo wind to peira.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.Αυριο το πρωι το παιρνω (χωρις igo)και εχω παραγγειλει και μια καρτα 4gb.Πιστευω να εκανα καλη επιλογη.

Καλοριζικο φιλε μου.Πιστευω οτι εκανες αριστη επιλογη!:cool:

 

Διαθεσιμο και απο την Cosmote πλεον!!!

 

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&portlet_66_1_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FsearchHandsets&_windowLabel=portlet_66_1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις αν οι εταιρεεις κινητης διαθετουν το TC? Το εχει παρει κανενας απο εταιρεια κινητης τηλεφωνιας?

 

Ευχαριστώ

 

η κοσμοτε το εχει -στην αθηνα- προς διαθεση και τις επομενες μερες στις υπολοιπες πολεις

επισης και στο πλαισιο αναμενουν την αφιξη του,εντος της εβδομαδας

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα υπαρχει σιγουρα στα play247 (634 e) και pda4u(630)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kanena programma me to opoio na allaksoume ta sortcuts tou cube kai tis eikones, ektos apo to Touch Settings, to opoio den kanei kan egkatastash kai to CubeConfig4.1 to opoio den katalabainw tis perissoteres rythmiseis? Me to teleytaio mporw na allaksw onomasia kai programma katw apo kathe koumpi, alla ta eikonhdia einai labyrinthos kai an grapsw Ellhnika ekei mesa, emfanizei kinezika.

Kai na mporw na kanw save tis rythmiseis, opote meta apo Hard reset h anabathmish, na mhn faw 5 wres na to rythmisw. To CubeConfig4.1 exei export settings, alla den paizei to reg arxeio meta.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kanena programma me to opoio na allaksoume ta sortcuts tou cube kai tis eikones, ektos apo to Touch Settings, to opoio den kanei kan egkatastash kai to CubeConfig4.1 to opoio den katalabainw tis perissoteres rythmiseis? Me to teleytaio mporw na allaksw onomasia kai programma katw apo kathe koumpi, alla ta eikonhdia einai labyrinthos kai an grapsw Ellhnika ekei mesa, emfanizei kinezika.

Kai na mporw na kanw save tis rythmiseis, opote meta apo Hard reset h anabathmish, na mhn faw 5 wres na to rythmisw. To CubeConfig4.1 exei export settings, alla den paizei to reg arxeio meta.

 

δοκίμασες και αυτο το Touch Settings λεει οτι αυτο μπορεί να δουλεύει.

 

αυτο ξέρω μονο εγω όπως και μέσα απο το registry αλλα χωρις να αλλάξεις εικόνα ΕΔΩ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που περιμένει το Cruise από Expansys; ήταν να έρθουν χτες αλλά τίποτα. Τους πήρα και δε ξέρουν πότε θα ερθουν... Άλλοι (π.χ. pda4u) έχουν παραλάβει όμως...
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες και αυτο το Touch Settings λεει οτι αυτο μπορεί να δουλεύει.

 

αυτο ξέρω μονο εγω όπως και μέσα απο το registry αλλα χωρις να αλλάξεις εικόνα ΕΔΩ

 

πανο υπαρχει και αυτος ο κυβος

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

που ειναι αμεσα παραμετροποιησιμος και κατα την γνωμη μου και ο πιο γρηγορος αλλα και ο πιο λειτουργικος μιας και με το οκ απλα κλεινει τελειως ;)

 

ετσι δεν καταναλωνει ραμ τρεχοντας στο παρασκηνιο οπως οι υπολοιποι..

 

εχει και 4 πλευρες :) και οχι 3 οπως ολοι οι αλλοι.

 

εχει μονο to ftouch flo 1.41του efrost να τρεχει στο backround ""τρωγοντας"" μονο γυρω στο 1mb ram ωστε να τον εχεις αμεσα ετοιμο για ανοιγμα ανα πασα στιγμη :)

 

στα σκαρια εχει εναν νεο κυβο,κλωνο της htc,που δοκιμαζεται ηδη, και ειναι κυριολεκτικα σφαιρατος,σε συγκριση του,ηδη,πιο γρηγορου κυβου αυτην την στιγμη :blink:

 

με τον κυβο κλειστο στο δικο μου,μετα απο cold boot,εχω ελευθερα 73.5mb ελευθερα,ανοιγοντας τον πεφτει στα 71,5 και κλεινοντας τον παλι η ram ερχεται παλι στην αρχικη της τιμη:blink:

 

μιλαω παντα για συμπεριφορα του εν λογω κυβου στο καιζερ μου,με cooked (dutty's 6 lite ),τροποποιημενη απο μενα ρομ.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...