Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 ερωτήσεις για το W910:

 

-Το κουμπί επιλογής πάνω δεξιά έχει συντόμευση για το Online μενού του δικτύου (Wind+ στη περίπτωση). Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω; Στις ρυθμίσεις, στο μενού των συντομεύσεων μπορώ μόνο να αλλάξω το τι κάνει το πολυπλήκτρο κατεύθυνσης (πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά). Προσωρινά, για να μην χρεώνει είσοδο στο Wind+ έχω αλλάξει την ρύθμιση του browser ώστε να βλέπει ένα άσχετο προφίλ και να μην μπορεί να μπει.

 

-Γίνεται το μενού "Πολυμέσα" να λειτουργεί όπως ο File manager των παλιότερων μοντέλων (πχ. Κ800). Έτσι όπως τα δείχνει τώρα είναι μεγάλο πρόβλημα.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Στο W910 που εχω, παρατηρω καποια "κολληματα" στο μενου κ πιο πολυ στις λιστες των βιντεο κ των φωτογραφιων!:!:Εχω την πρωτη εκδοση λογισμικου. το κινητο ειναι με vodafone live. Αν το κανω μονος αναβαθμιση απο την σελιδα της SONY, υπάρχει περίπτωση να χάσω την εγγύηση?:blink: Τα κολλήματα που έχω λέτε να σταματήσουν?:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τόλη δοκίμασε να κανεις debrading απο τις σελίδες που εχουν αναφέρει τα παιδια...το κινητό το εχω 3 μέρες και τους εκανα απο την 2η γιατι ειχα προβλήματα με το μενου της vodafone Καθώς η sim μου ηταν wind.

To κινητό δουλευει αεροπορεία τωρα και δεν εχω κανενα προβλημα!

Οσον αφορα την εγγυηση ναι την χάνεις αλλα δεν με πολυ νοιάζει κι ολας

Link to comment
Share on other sites

Στο W910 που εχω, παρατηρω καποια "κολληματα" στο μενου κ πιο πολυ στις λιστες των βιντεο κ των φωτογραφιων!:!:Εχω την πρωτη εκδοση λογισμικου. το κινητο ειναι με vodafone live. Αν το κανω μονος αναβαθμιση απο την σελιδα της SONY, υπάρχει περίπτωση να χάσω την εγγύηση?:blink: Τα κολλήματα που έχω λέτε να σταματήσουν?:O

 

Καμια εγγυηση δεν χανεις.ενα απλο update λογισμικου θα κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια εγγυηση δεν χανεις.ενα απλο update λογισμικου θα κανεις.

σε ευχαριστω πολυ φιλε..Θα την κανω αν ειναι αυριο το πρωι κιολας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

White Gold Sony Ericsson W910i

 

Turn your phone into a powerful portable music device with the Sony Ericsson W910i, now available in stunning white with gold trim design. Organize your favorite music via playlists, listen to audio books and access podcasts. Try new ways to choose tracks. SensMe lets you pick a song or create a playlist by mood. Shake control is the easy way to change your tune: just shake your phone. To randomly select a song by the flick of your wrist, with Shake control activated, press and hold the Walkman key, then flick your wrist. A vibration lets you know that the track has been changed - a new song from your current playlist is selected randomly then played automatically. Horizontal or vertical - it's your choice. Your W910i lets you view and play as you like. Just make your choice and enjoy it on the bright, large and crystal-clear screen.

 

http://www.mobiles.co.uk/images/white-gold-sony-ericsson-w910i.jpg

 

ομορφο δεν ειναι??:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το W910:

 

-Το κουμπί επιλογής πάνω δεξιά έχει συντόμευση για το Online μενού του δικτύου (Wind+ στη περίπτωση). Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω; Στις ρυθμίσεις, στο μενού των συντομεύσεων μπορώ μόνο να αλλάξω το τι κάνει το πολυπλήκτρο κατεύθυνσης (πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά). Προσωρινά, για να μην χρεώνει είσοδο στο Wind+ έχω αλλάξει την ρύθμιση του browser ώστε να βλέπει ένα άσχετο προφίλ και να μην μπορεί να μπει.

 

-Γίνεται το μενού "Πολυμέσα" να λειτουργεί όπως ο File manager των παλιότερων μοντέλων (πχ. Κ800). Έτσι όπως τα δείχνει τώρα είναι μεγάλο πρόβλημα.

Δε γίνεται να αλλάξει η συντόμευση αυτή,δυστυχώς...Το μονο που μπορείς να κάνεις είναι φλασάρισμα σε κανονική έκδοση λογισμικού,που δε θα έχει τις τροποποιήσεις της Γουίντ...Κανονικά,αυτό το πλήκτρο ανοίγει τον τηλεφωνικό κατάλογο...

Το μενού των Πλυμέσων δεν μπορεί να τροποποιηθεί με τίποτα...Δε σ'αρέσει η flash μορφή του;Είναι το κοινώς λεγόμενο XMB menu που θα γίνει στάνταρ σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές της Σόνυ(και κατά συνέπεια και της Σονυ Έρικσον...) ;)

Έχω flash menu και δεν μπορω να τα ενεργοποιήσω στο κινητό w910.Πως γίνεται?

Το φλας μενού ενεργοποιείται όταν βάλεις θέμα που να είναι σε μορφή φλας,όπως τα θέματα Hidden Peak και Eclipse που έχει το κινητό...

από τα λίγα που καταλαβα το Flashing είναι κατι σαν format για το κινητο

Ακριβώς...Όπως όταν κάνεις καθαρή εγκατάσταση Γουίντοους,με διαμόρφωση του σκληρού δίσκου.. ;)

εχω περασει καποια video clips στο κινητο μου. το θεμα ειναι οτι οταν τα ανοιγω απο τα "πολυμεσα" στην επιλογη "βιντεο" μου εμφανιζει εκτος απο τα αρχεια των video clips κ καποια αλλα αρχεια που ειναι σαν να ακολουθουν αυτα που περασα!:blink:Οταν παω να τα ανοιξω τα αρχεια-κλωνοι μου λεει "η αναπαραγωγη απετυχε".Ουτε να τα διαγραψω μπορω!:!: Οταν τα ανοιγω τα βιντεο απο το μενου "ατζεντα"τα αρχεια-κλωνοι δεν εμφανιζονται.Επισης αν διαγραψω το κανονικο βιντεο,αυτα παραμενουν. τι μπορει να ειναι??:cry:

 

κ κατι αλλο..

 

εχω την εκδοση λογισμικου ...R1CA029. Το κινητο ειναι vodafone live κ δεν παρατηρω καποιο ιδιαιτερο προβλημα εκτος απο αυτο που αναφερω πιο πανω κ καποιο μικρο κολλημα σχεδον σε ολο το μενου.;) Θα βοηθήσει η αναβάθμιση λογισμικου?Η αναβαθμιση μπορει να γινει ,ασχετα αν το κινητο ειναι vodafone live?

 

Ελπιζω να μην σας κουρασα...:D

Κάνε φορμάτ στην κάρτα και αναβάθμιση στο κινητό ή επαναφορά τηλεφώνου απ'το μενού των Ρυθμίσεων...Αν δεν πετύχουν,τότε ή φλασάρισμα μόνος σου σπίτι με πιστωτική και χρέωση 8 ευρώ με ειδικό πρόγραμμα ή σέρβις που είναι και τσάμπα..

White Gold Sony Ericsson W910i

 

 

http://www.mobiles.co.uk/images/white-gold-sony-ericsson-w910i.jpg

 

ομορφο δεν ειναι??:D

Πανέμορφο..................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Μια ερώτηση έχω... δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί παρόμοιο θέμα σε προηγούμενες σελίδες. Χτες αγόρασα το W910i από την you, εταιρεία της info-quest. Δυστυχώς διαπίστωσα πως το μενού του είναι στα Αγγλικά και δεν υποστηρίζει καθόλου ελληνικούς χαρακτήρες, προφανώς είναι κάποια παρεισαγωγή που κάνει η infoquest από το εξωτερικό. Επικοινώνησα σήμερα τηλεφωνικά με την sony-ericsson, μπας και βρεθεί κάποια λύση περνώντας κάποιο καινούργιο λογισμικό αλλά με ενημέρωσαν ότι δεν είναι Ελληνική συσκευή, οπότε δεν έχει και καθόλου εγγύηση άρα δεν μπορεί να γίνει και κάτι. Μήπως κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να κατεβάσω από το site της ericsson ή από οποιοδήποτε άλλο, κάποια αναβάθμιση ή το fimware που να υποστηρίζει την Ελληνική γλώσσα?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα γίνεται. Τα παιδιά στις πίσω σελίδες έχουν ασχοληθεί και θα ξέρουν να σου πουν αναλυτικά πως γίνεται. Δυστυχώς λεπτομέρειες δε ξέρω.

 

εγώ αλλού θέλω να σταθώ. :!:

Μα είναι δυνατών να μην ενημερώνουν τους καταναλωτές ότι δεν είναι η ελληνική έκδοση; :wacko: Δηλαδή άντε εισάγουμε αποπου βρούμε φτηνότερα και άντε τα πουλάμε ; Αν βρισκανε φθηνότερες εισαγωγές από την κίνα θα το πουλούσαν με κινέζικο μενού και μετά άντε βρες άκρη … :blink::blink:

+ του ότι από τη στιγμή που θα το flashαρεις θα χάσεις την εγγύηση.

εγώ σου προτείνω αν δε γράφουν στο σιτε ότι δε πρόκειται για ελληνική έκδοση να τους το φέρεις στο κεφάλι και να απαιτήσεις τα χρήματα σου πίσω ή αλλαγή συσκευής :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ..Να τους το φέρεις στο κεφάλι...Αν δε δεχτουν την επιστροφή χρημάτων ή την αντικατάσταση με ελληνική συσκευη,να τους κάνεις καταγγελια,απ'τη στιγμή που δεν αναγράφεται κάπου πως πρόκειται για την ελληνική συσκευή....Δυστυχώς,αν το αναφέρουν κάπου,τότε δεν μπορεις να τους κάνεις τίποτα....

 

Μόνος σου μπορείς να το κάνεις να έχει ελληνικά,μόνο με 8 ευρώ..Υπάρχουν ειδικά προγράμματα γι'αυτό,που δε διαφέρουν και πολύ απ'το πρόγραμμα αναβάθμισης στη χρήση,αλλά πρέπει να χρεώσεις την πιστωτική σου για να αγοράσεις μονάδες...Η μία μονάδα,8 ευρώ..Εσύ χρειάζεσαι μόνο μία μονάδα για να περάσεις τα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν λέει ότι δεν έχει Ελληνικά !!

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/catalog/query.do?query=w910i&imageField.x=0&imageField.y=0

 

Άνετα πάει για καταγγελία σε κέντρο καταναλωτή . . .ή όπως το λένε !

Το θέμα είναι να κάνει την δουλεία της με το λιγότερο χαμένο χρόνο !!

Υπάρχουν τρόποι για flasharisma σε w910i ?

Simple fynos . . . .
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei tin timi tou kinitou sti vodafone?endiaferomai na to paro...
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei tin timi tou kinitou sti vodafone?endiaferomai na to paro...

299 euro το εχει η Vodafone.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτό και το K800i το οποίο είναι διαχρονική αξία. Ποιο προτείνετε και γιατί?

Το κ800ι γιατι ειναι καλυτερο κινητο.και φθηνιτερο κατα 120 ευρο και καλυτερη καμερα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι προτιμάς...Σε σχέση με το Κ800,το 910 είναι σαφώς ανώτερο,με μοναδική εξαίρεση την κάμερα....Έχει σε σχέση με Κ800:

-μεγαλύτερη οθόνη(2.4 ίντσες έναντι 2 του Κ800),με πάρα πολύ καλή χρωματική απόδοση.

-γράφει βίντεο σε ανάλυση 320 * 240(έναντι 176 * 144 του Κ800).

-υποστηρίζει HSDPA στα 3,6 Mbps έναντι του απλού 3G του Κ800.

-είναι πιο λεπτό και ελαφρύ από το Κ800.

-έχει πληρέστερο mp3 player με πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου,Mega Bass και τη λειτουργία SensME για ακρόαση κομματιών ανάλογα με τη διάθεσή σου.

-φέρει την πιο καινούρια έκδοση της Java(έκδοση 8 έναντι 7 του Κ800).

-έχει επιταχυνσιόμετρο που υποστηρίζει εναλλαγή κομματιών με κίνηση του καρπού και αυτόματη περιστροφή φωτογραφιών.

-έχει Photo Fix για επιδιόρθωση φωτογραφιών.

-έχει το TrackID για αναγνώριση μουσικών κομματιών.

-φέρει τη νέα,ανανεωμένη media gallery.

-έχει τη λειτουργία Smart Search για εύκολη εύρεση αριθμών που κάλεσες πρόσφατα και μάλιστα έχει και λειτουργία Τ9.

Πάνω κάτω,έχει όλα αυτά τα επιπλέον σε σχέση με το Κ800..Αν όμως θες φωτό,δεν το συζητάμε παραπάνω...Πας καρφί για το Κ800! :)

Link to comment
Share on other sites

Το HSDPA είναι μια εξέλιξη ή πιο σωστά ένα συμπλήρωμα του 3G...Υποστηρίζει ταχυτητες αυτήν τη στιγμή στην Ελλάδα μέχρι 3,6 Mbps(η Κοσμοτέ ήδη πήγε την ταχύτητα στα 7,2 και αναμένεται σε σύντομο διάστημα να την ανεβάσουν και η Βοντα με την Γουίντ),οπότε πλοηγείσαι στο Ίντερνετ ΠΟΛΥ γρηγορότερα.... :)
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Κάτι άσχετο, που θέλω να ρωτήσω. Αν πάρω ένα από τα δυο από ένα κατάστημα,πως μπαίνω μετά στο ίντερνετ μέσω του κινητού? Υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση κάθε μήνα ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε ποια εταιρία βρίσκεσαι..Στη Γουίντ ενεργοποιείς την υπηρεσία Νον-Στοπ με κλήση στο 1260 και με μόλις 3,49 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστη πρόσβαση σε όποιο σάιτ θέλεις,χωρίς να υπάρχει περαιτέρω χρέωση.Στην Βόντα,ενεργοποιείς την υπηρεσία Ίντερνετ Πλας που σου παρέχει 30 δωρεάν mb κάθε μήνα για πλοήγηση σε όποιο σάιτ θες,αλλά αν ξεπεράσεις αυτό το όριο χρεώνεσαι...Η Κοσμό χρεώνει,καθώς δεν έχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα,όπως η Βόντα και η Γουιντ..Αναμενόμενο βέβαια για την Κοσμοτέ να μην έχει τέτοιου τύπου υπηρεσίες.. :X
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια..Πρέπει να είσαι στην Wind είτε με συμβόλαιο είτε με καρτοκινητό..Η ίδια χρέωση είναι και στις 2 περιπτώσεις!Πάντως,η οθόνη του είναι άψογη για σερφάρισμα..Έχει μέγεθος 2,4 ίντσες,μεγάλα γράμματα,πολύ ωραία και ζωντανα χρώματα και ενδείκνυται για πλοήγηση..Αλλά είπαμε,αν θες φωτό,πήγαινε στα Κ800 ή Κ810(η διαφορά τους είναι 2 λειτουργίες μόνο-TrackID,Photo Fix-και ο σχεδιασμός).Κατά τα άλλα,αν αφαιρέσεις την κάμερα,το 910 είναι απείρως καλύτερο..Αρκεί να σ'αρέσει και ο σχεδιασμός..
Link to comment
Share on other sites

Έχει μιλήσει μαζί τους πριν ξεκινήσει τις καταγγελίες και τα φλασαρίσματα?

 

Από Τρίτη που θα ανοίξουν και πάλι τα καταστήματα σκέφτομαι να το πάω πίσω στην infoquest. Χτες που τους πήρα τηλέφωνο ήταν κλειστά δυστυχώς και δεν μπόρεσα να κάνω κάτι. Αναμονή λοιπόν και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...