Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοίτα,αντί να ταλαιπωρείσαι γιατί δε περνάς τα ελληνικά εσύ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοίτα,αντί να ταλαιπωρείσαι γιατί δε περνάς τα ελληνικά εσύ?

 

Η αλήθεια είναι πως θα με βόλευε και εμένα να τα περάσω εγώ τα Ελληνικά, αλλά δεν ξέρω από που μπορώ να κατεβάσω το firmware.

Καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

φυσικά...στη σελίδα 162 ή 168 του Κ850 έχει οδηγίες ο kotsianis για να τα περάσεις...Όλα είναι ίδια,απλά εσύ όταν έρχεται η ώρα να επιλέξεις μοντέλο,βάζεις W910...Όλα τα υπόλοιπα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα!

 

1:Μπαίνεις στη διεύθυνση http://gsminfo.home.pl/_ftp/guar/KK_Client/KKClient.exe και κατεβάζεις το πρόγραμμα

 

2.Στη συνέχεια πας στο http://www.kulankendi.com και στα δεξιά θα δεις μια επιλογή που λέει:Buy now.

Κάνεις κλικ εκεί.Στη σελίδα που ανοίγει,προχωράς και στο μέσον της θα δεις μια επιλογή που λέει: Buy now SE credits via Paypal και από κάτω θα αναγράφονται διάφορα ποσά.Εσύ θα κάνεις κλικ στην επιλογή που λέει:1 phone 8 euros.

 

3.Στη συνέχεια θα σε πάει αυτόματα στη σελίδα του paypal όπου δίνοντας τα στοιχεία της πιστωτικής σου θα ολοκληρώσεις την παραγγελία.(ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό στο paypal θα πρέπει πρώτα να δημιουργήσεις έναν-δίνοντας τη διαύθυνση e-mail σου-και στη συνέχεια να προχωρήσεις στη χρέωση των 8 euros στην κάρτα σου.Αφού λοιπον αγοράσεις τις μονάδες θα εμφανιστεί το Receipt ID(ένας 15ψήφιος κωδικός)μαζί με διάφορες άλλες πληροφορίες στο paypal.Κάνε ένα copy τον 15ψήφιο αυτόν κωδικό.

 

4.Ανοίγεις το πρόγραμμα που κατέβασες.Θα δεις κάτω μια επιλογή που λέει:Get Login/Password.Κάνεις κλικ εκει και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί εισάγεις το e-mail σου,το Receipt ID(εκεί που λέει Transaction ID) και το ποσό που αγόρασες(αν π.χ. αγόρασες 8 ευρώ,θα γράψεις σκέτο 8).Αφού συμπληρώσεις όλα τα πεδία,κάνεις κλικ στο Get Login/Password.Το πρόγραμμα θα κάνει έλεγχο να δει αν τα στοιχεία είναι σωστά και η ταλαιπωρία τελειώνει εκεί.

 

5.Μετά,επιλέγεις στο μέσο του προγράμματος την επιλογή DB3150(A2).Έπειτα,κάνεις κλικ στο μέσο,σε μια επιλογή που λέει: Download files.Θα ανοίξει ένα παράθυρο με τα διαθέσιμα μοντέλα.Εσύ θα επιλέξεις το Κ850(Α2).Θα κατεβάσεις από κει τα αρχεία FS:Adriatic και Main:Adriatic.

 

6.Αφού κατεβούν αυτά τα αρχεία,κλείνεις το παράθυρο,επιλέγεις πάνω δεξιά το:Flash phone,κρατάς πατημένο το πλήκτρο C στο κινητό και το συνδέεις στον υπολογιστή με το καλώδιο.Το αφήνεις μόλις ανιχνευθεί και έπειτα επιλέγεις από πάνω: Open File στο Main και Open File στο FS.Επιλέγεις τα αρχεία που θα σου βγάλει και έπειτα,κάνεις κλικ στο Flash phone και περιμένεις να τεέιώσει η διαδικασία! :)

 

Μετά από την παραπάνω διαδικασία και αφού αποσυνδέσω το τηλέφωνο βγάλω – βάλω την μπαταρία . . . μου εμφανίζει το μήνυμα ( Σφάλμα διαμόρφωσης. Επικοινωνήστε με το λειτουργό του δικτύου σας ή με το κέντρο επισκευής του).

Καμία ιδέα ?

old 'C' or '@'-(PDA) or '2'-(W88x) key and plug DCU60 USB cable.

Phone Connected...

Detected: DB3150: A2 Series

Phone IMEI: 35268302-586583-0

Color: Red ; OTP CID: 52

EROM CID: 52

Phone Model: W910i

Operator: WESTERN-EUROPE

CDA: 1201-4156 / R10A

Phone Firmware: R1EA033

MCC+MNC: 000-000

NCK: - Unlocked - 5

NSCK: - Unlocked - 5

SPCK: - Unlocked - 5

CCK: - Unlocked - 5

PCK: - Unlocked - 5

ESL: - Unlocked - 5

Phone Code: MCC+MNC: 202-05

Phone Code lock state: - Asking when new SIM inserted.

EROM Version: 1200-4341 SEMCBOOT R6A013

Sending Loaders...

Loading Main File...

Loading FS File...

Flashing Main...

Main Flashed Successfully. - Time: 00:03:22

Flash certificate(s) verification process, please wait...

Flash certificate(s) verification status: Accepted

Flashing FS...

FS Flashed Successfully. - Time: 00:02:36

Flash certificate(s) verification process, please wait...

Flash certificate(s) verification status: Accepted

Flashing process finalization, please wait...

Connecting to server...

DO NOT interrupt,please wait...

Free operation left: 1

CS services launching - please wait...

All Done! - Time:00:06:36

Simple fynos . . . .
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την παραπάνω διαδικασία και αφού αποσυνδέσω το τηλέφωνο βγάλω – βάλω την μπαταρία . . . μου εμφανίζει το μήνυμα ( Σφάλμα διαμόρφωσης. Επικοινωνήστε με το λειτουργό του δικτύου σας ή με το κέντρο επισκευής του).

Καμία ιδέα ?

υατό είχα πάθει και εγώ...ξανασύνδεσέ το,και αντί να φλασάρεις main-fs τσέκαρε το finalize...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τώρα είναι μία χαρά !!!

Μπράβο σας !

 

Ερώτηση ->

Μπορώ κανονικά να κάνω και το update από το πρόγραμμα του ericsson ή θα μου χαλάσει κάτι ?

Simple fynos . . . .
Link to comment
Share on other sites

Όλα τώρα είναι μία χαρά !!!

Μπράβο σας !

 

Ερώτηση ->

Μπορώ κανονικά να κάνω και το update από το πρόγραμμα του ericsson ή θα μου χαλάσει κάτι ?

Μπορεις κανονικοτατα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα (w910i) και ελπίζω να δικαιωθώ. Η αρχική φόρτιση πόση διάρκεια πρέπει να έχει παιδιά?

 

Ο πωλητής μου είπε 8h, μέσα στο manual γράφει 2.5h

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα (w910i) και ελπίζω να δικαιωθώ. Η αρχική φόρτιση πόση διάρκεια πρέπει να έχει παιδιά?

 

Ο πωλητής μου είπε 8h, μέσα στο manual γράφει 2.5h

 

Ε καλύτερα 8ωρο να το φορτίσεις. Και εγω 8ωρο το φόρτισα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να φορτίσει μέχρις ότου σου δείξει πως φορτίστηκε πλήρως..Άλλωστε,ακόμη και 8 ώρες να το αφήσεις,η φόρτιση αυτόματα θα διακοπεί μόλις η μπαταρία φορτιστεί 100%,οπότε δεν έχει νόημα να το αφήσεις περισσότερο..Αν έπρεπε να το αφήσεις για πιο πολύ,θα το έλεγαν και οι οδηγίες...
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera, eimai kainourios sto site, kai thelw na kanw tin eksis erwtisi:

Pira simera to W910 (to mavro) , kai dipla akrivws apo to sima mou vgazei ena galazio tetragwnaki me ena H stin mesi. Einai to HSDPA? Kai an nai, pws mporw na to apenergopoiisw, mias kai ypotethetw oti mou trwei mpataria?

Efxaristw

 

τελικα αυτο το σηματακι "H" τι ηταν?το HSDPA?Γιατι εμενα μου βγαζει μονο το "3G+". Μηπως σημαινει πως δεν ειμαι σε δικτυο HSDPA?:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το media manager. Μόνο με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορώ να μεταφέρω μουσική από και προς το κινητό? Προσπαθώ να εγκαταστήσω από το cd αλλά αφού κάνει install το quicktime player 7.2.0 μετά μου βγάζει σφάλμα "requirements not met, press ok to exit install"..Ti na kano gia na metaferw tragoudia sto kinito?
Link to comment
Share on other sites

γτ δε το συν΄δεεις σαν USB Mass Storage??Εγώ σε όλα μου τα κινητά έτσι κάνω,ποιος εγκαθιστά τώρα το πρόγραμμα της SE...Μεγάλος δρόμος και με πολλά εμπόδια:p
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, τα καταφέρνω..κάτι άλλο τώρα, παρατηρώ πως όση ώρα αφήνω το κινητό συνδεδεμένο με usb με τον υπολογιστή, η μπαταρία φορτίζει..είναι αλήθεια ή η ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, τα καταφέρνω..κάτι άλλο τώρα, παρατηρώ πως όση ώρα αφήνω το κινητό συνδεδεμένο με usb με τον υπολογιστή, η μπαταρία φορτίζει..είναι αλήθεια ή η ιδέα μου?

φορτίζει..βσκ ξεφορτίζει..τέσπα...πάτησε >*<<*<* και ψαξτο και απενεργοποιησε τη λειτουργεια φορτισης usb...όπου <> είναι τα κουμπιά του joypad και * το αστεράκι...

Link to comment
Share on other sites

ok..κάτι άλλο, αυτό η μικρή γκρι τελίτσα δίπλα στο κουμπί με το κόκκινο ακουστικό για τις κλήσεις τι είναι ρε παιδιά? Κάτι σαν αισθητήρας μου μοιάζει..
Link to comment
Share on other sites

ok..κάτι άλλο, αυτό η μικρή γκρι τελίτσα δίπλα στο κουμπί με το κόκκινο ακουστικό για τις κλήσεις τι είναι ρε παιδιά? Κάτι σαν αισθητήρας μου μοιάζει..

ναι......

Link to comment
Share on other sites

ok..κάτι άλλο, αυτό η μικρή γκρι τελίτσα δίπλα στο κουμπί με το κόκκινο ακουστικό για τις κλήσεις τι είναι ρε παιδιά? Κάτι σαν αισθητήρας μου μοιάζει..

 

Νομιζω οτι ειναι αισθητηρας φωτος για να προσαρμοζει το φως της οθονης ,αναλογα με το φως του περιβαλλοντος και ετσι να κανει οικονομια στην μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Με ποιο τρόπο μπορώ να μετατρέψω οποιοδήποτε βίντεο ή ταινία σε ανάλυση κινητού? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?

Υπαρχει.εγω χρησιμοποιω το Sony Mobile Media Maker 12

επισης :worry: :google:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση που εκανα στο κινητο μου απο την σελιδα της SONY με χαρα σας ανακοινωνω πως ολα τα "περιεργα" κολληματα που ειχα σχεδον σε ολο το μενου,εξαφανιστικαν!:D Ολα πανε καλα απο θεμα λογισμικου τωρα κ γενικα το κινητο ειναι πολυ πιο γρηγορο! Ωστοσο, παρατηρησα πως οταν ειναι ανοιχτο το slide, κ μονο απο την δεξια πλευρα, υπαρχει ενα μικρο "χαλαρωμα:( Αντιθετα με την αριστερη που ειναι "βραχος"!!Επισης παρατηρησα πανω κ αριστερα το πρωτο μου καμμενο pixel!!!!:cry:Φαινεται μονο κατα το ανοιγμα που η οθονη μαυριζει..Τωρα ποτε παρουσιαστηκε.......Απλα εγω χτες το ειδα...Ελπίζω σαν "βλαβες"(ή κακη τυχη:mad:) να μην μου παρουσιαστει κατι αλλο στο μελλον...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...