Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πριν από λίγο το κινητό ξαφνικά έσβησε, και τώρα όταν προσπαθώ να το ανοίξω ανάβουν μόνο τα πλήκτρα του, τίποτα άλλο δεν ανταποκρίνεται.

 

Δοκίμασα τα πάντα: έβγαλα μπαταρία, κάρτα sim, memory card, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα sim, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα μνήμης. ΤΙΠΟΤΑ όμως.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Αύριο, μετά το σχολείο -ελπίζω να προλάβω-, θα το πάω στο Γερμανό -****το, δεν ήθελα να μπλέξω μ' ΑΥΤΟΥΣ- να δω τι θα γίνει.

 

edit: Παρατήρησα ότι κολλάει στην αρχή της διαδικασίας έναρξης του, την ώρα που ανάβει για ελάχιστο χρονικό διάστημα το μπλε φως της κάμερας, κι αυτό γιατί μένει συνεχώς αναμμένο -μαζί με το πληκτρολόγιο- μέχρι να βγάλω την μπαταρία.

 

Καλύτερα μην πας στο Γερμανό αλλά σε ένα σέρβις της se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο...

 

Δεν υπάρχει service της Sony Ericsson στη Μυτιλήνη.

 

Καταλαβαίνω....

Φοβάμαι οτι θα σου καθυστερήσει.Να είσαι προετοιμασμένος:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος... :(

 

****το, τα νεύρα μου... Κι ειδικά με τον Γερμανό που -αναγκαστικά- θα μπλέξω, σωθήκαμεεεε.....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έλλειψη λόγω έλλειψης πρώτων υλών και αυτό ήταν αναμενόμενο από την ΣΕ...Υπομονή και σε λίγες μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγο το κινητό ξαφνικά έσβησε, και τώρα όταν προσπαθώ να το ανοίξω ανάβουν μόνο τα πλήκτρα του, τίποτα άλλο δεν ανταποκρίνεται.

 

Δοκίμασα τα πάντα: έβγαλα μπαταρία, κάρτα sim, memory card, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα sim, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα μνήμης. ΤΙΠΟΤΑ όμως.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Αύριο, μετά το σχολείο -ελπίζω να προλάβω-, θα το πάω στο Γερμανό -****το, δεν ήθελα να μπλέξω μ' ΑΥΤΟΥΣ- να δω τι θα γίνει.

 

edit: Παρατήρησα ότι κολλάει στην αρχή της διαδικασίας έναρξης του, την ώρα που ανάβει για ελάχιστο χρονικό διάστημα το μπλε φως της κάμερας, κι αυτό γιατί μένει συνεχώς αναμμένο -μαζί με το πληκτρολόγιο- μέχρι να βγάλω την μπαταρία.

kotsianis7 πεσ αλευρι...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

τελικα πηρα το ρισκο

 

ειπα εγω θα το παρω και ας εχει προβλημα:P

 

μολισ πηρα το κ850 και το εβαλα για φορτηση

 

θα δουμε τωρα τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω αγοράσει το Κ850i από τη vodafone πριν από 2 μήνες περίπου και έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα:

Η οθόνη αφής του δουλεύει όποτε θέλει.

Μου έιχε κάνει κάποια κολλήματα στην αρχή αλλά εστρωσε και δεν έδωσα σημασία.

Έχει όμως μια εβδομάδα που για να λειτουργήσει θέλει να το κλείσω και να το ξανανοίξω και αυτό πάλι λειτουργεί για πολύ λίγο.

Ακόμη και τώρα που σας γράφω είναι κολλημμένο.

Έχει κανείς καμία λύση η να το πάω για servis;;;

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 πεσ αλευρι...

 

1ον:είναι ενα πρόβλημα που επιλύεται απευθείας από το σπίτι ή αυθημερόν σε σέρβις.Το ότι κάποιοι περνάν μεγάλη ταλαιπωρία είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο,καθώς αν πέσεις στο λάθος σέρβις την "έκατσες"...Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το αν είναι σημαντικό ή όχι το πρόβλημα..

2ον:νομίζεις ότι αν ήταν ΤΟΣΟ μεγάλο το πρόβλημα πως δε έβγαινε κατευθείαν αναβάθμιση λογισμικού;;Το πρόβλημα είναι υποδεέστερης σημασίας απ'ό,τι η "πεθαμένη" EROM του Κ800,για την οποία αμέσως βγήκε αναβάθμιση..Συνεπώς,εάν δεν υπάρχει ο απαιτούμενος αριθμός παραπόνων κι επιστροφών,αυτό σημαίνει ότι για την εταιρία είναι μέσα στα νορμάλ πλαίσια.. ;) Μην ξεχνάμε ότι τα Κ700/Κ750/Κ800 είχαν πολύ περισσότερα προβλήματα από άποψης λογισμικού....Και μιλάω από προσωπική εμπειρία...

3ον:Δε συμφωνώ με την παραπάνω τακτική,αλλά δυστυχώς δεν είναι η πρώτη ή η τελευταία φορά που υπάρχουν τέτοια συμβάντα(είτε στην ΣΕ είτε σε άλλη εταιρία).

4ον:προσωπικά,επειδή ξέρω πως να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και ίσως είμαι και τυχερός,δεν έχω λόγο να πω ότι δεν είναι καλό...Την έκραξα την εταιρία για κάποια συγκεκριμένα συμβάντα αλλά από κει και πέρα,και μέσω των αναβαθμίσεων,το τηλέφωνο αποδίδει όπως θα έπρεπε(ίσως θέλει μια μικρή βελτίωση στην ταχύτητα ακόμη..).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω αγοράσει το Κ850i από τη vodafone πριν από 2 μήνες περίπου και έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα:

Η οθόνη αφής του δουλεύει όποτε θέλει.

Μου έιχε κάνει κάποια κολλήματα στην αρχή αλλά εστρωσε και δεν έδωσα σημασία.

Έχει όμως μια εβδομάδα που για να λειτουργήσει θέλει να το κλείσω και να το ξανανοίξω και αυτό πάλι λειτουργεί για πολύ λίγο.

Ακόμη και τώρα που σας γράφω είναι κολλημμένο.

Έχει κανείς καμία λύση η να το πάω για servis;;;

 

Φιλε μου και εγω ειχα ενα παρομοιο προβλημμα (δεν δουλευαν σωστα τα κουμπια αφης)η μονη λυση ειναι το service αφου προφανως καποιο βραχυκυκλομα παιζει!!!!!!!:cry:

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις για ιντερνετ απο το κινητο? εχω wind και μπαινω με την επιλογη wind-wap... μηπως πρεπει να την αλλαξω? αν ξερει καποιος please help :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω αγοράσει το Κ850i από τη vodafone πριν από 2 μήνες περίπου και έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα:

Η οθόνη αφής του δουλεύει όποτε θέλει.

Μου έιχε κάνει κάποια κολλήματα στην αρχή αλλά εστρωσε και δεν έδωσα σημασία.

Έχει όμως μια εβδομάδα που για να λειτουργήσει θέλει να το κλείσω και να το ξανανοίξω και αυτό πάλι λειτουργεί για πολύ λίγο.

Ακόμη και τώρα που σας γράφω είναι κολλημμένο.

Έχει κανείς καμία λύση η να το πάω για servis;;;

 

Ίσως δεν "πατάει" καλά η μεμβράνη των πλήκτρων,οπότε σ'αυτήν την περίπτωση τη γλιτώνεις σχετικά γρήγορα και εύκολα! :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

xaxaxaxaxaaaaa

 

καλο το κινητακι ρε παιδια αλλα μολισ φορτησε και εβγαλα τη πρωτη φοτο και ειναι μαυρη :(

 

αυριο το πρωι το παω πισω

 

αυτη μου ειπε οτι 7 μερεσ αντικατασταση

 

μου ειπαν οτι δεν θα μου το αλλαξει αυριο ομωσ? παιζει κατι τετοιο???

 

γιατι λενε αντικατασταση 7 ημερων και δεν το αλλαζουν αφου το αγορασεισ???

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaaaaa

 

καλο το κινητακι ρε παιδια αλλα μολισ φορτησε και εβγαλα τη πρωτη φοτο και ειναι μαυρη :(

 

αυριο το πρωι το παω πισω

 

αυτη μου ειπε οτι 7 μερεσ αντικατασταση

 

μου ειπαν οτι δεν θα μου το αλλαξει αυριο ομωσ? παιζει κατι τετοιο???

 

γιατι λενε αντικατασταση 7 ημερων και δεν το αλλαζουν αφου το αγορασεισ???

 

Μήπως προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις φλας;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

ρε παιδια ολα εχουνε προβλημα?

 

η καποια?

 

αμα μου δωσει αλλο το πλαισιο και το ανοιξω εκει θα εχει και εκεινο προβλημα?

 

να παρω αλλο κινητο???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μήπως προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις φλας;

 

δεν πειραξα καμια ρυ8μιση εγω οπωσ το ανοιξα και αναψε και το φλασ και σκοτεινη φοτο εβγαλε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολα εχουνε προβλημα?

 

η καποια?

 

αμα μου δωσει αλλο το πλαισιο και το ανοιξω εκει θα εχει και εκεινο προβλημα?

 

να παρω αλλο κινητο???

 

Αν και δεν μου απάντησες, το φαινόμενο των «μαύρων» φωτογραφιών στο Κ850 συνήθως οφείλεται στο ότι κατά λάθος ο χρήστης καλύπτει με κάποιο δάχτυλο έναν αισθητήρα που βρίσκεται κοντά στο καπάκι της κάμερας. Εάν ισχύει και για σένα κάτι τέτοιο, μην πας τσάμπα στο service, το κινητό σου δεν έχει τίποτα.

 

δεν πειραξα καμια ρυ8μιση εγω οπωσ το ανοιξα και αναψε και το φλασ και σκοτεινη φοτο εβγαλε

 

EDIT: Τώρα είδα ότι απάντησες.

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

Μην πας στο service, απλά προσπάθησε να μην καλύπτεις τον αισθητήρα, ο οποίος βρίσκεται κοντά στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το θεμα με τις φωτογραφιες ειναι οι ρυθμισεις. Αν δεν ασχοληθειται λιγο παραπανω ε δεν προκειται να βγουν τελειες φωτογραφιες ως δια μαγιας. Το κινητο κατα την αποψη μου ειναι πολυ καλο εχει πολλες δυνατοτητες και αν εξαιρεσουμε μερικες ατυχες περιπτωσεις προβληματος hardware ολα τα υπολοιπα λυνονται με update λογισμικου. Οποτε υπομονη και....προσοχη μη σας πεσει. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αν και δεν μου απάντησες, το φαινόμενο των «μαύρων» φωτογραφιών στο Κ850 συνήθως οφείλεται στο ότι κατά λάθος ο χρήστης καλύπτει με κάποιο δάχτυλο έναν αισθητήρα που βρίσκεται κοντά στο καπάκι της κάμερας. Εάν ισχύει και για σένα κάτι τέτοιο, μην πας τσάμπα στο service, το κινητό σου δεν έχει τίποτα.

 

 

 

EDIT: Τώρα είδα ότι απάντησες.

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

Μην πας στο service, απλά προσπάθησε να μην καλύπτεις τον αισθητήρα, ο οποίος βρίσκεται κοντά στην κάμερα.

 

 

ρε μωρο εχεισ δικιο, πηρα το χερια μου απο εκει και σε σκοτεινο δωματιο εβγαλα φοτο και εβγαλε κανονικα

 

φιλε το εχεισ και εσυ το κινητο αυτο????

 

μπορεισ να μου πεισ τι αλλο α κοιταξω για να δω αν οντοσ δουλευει σωστα???

 

το λεω γιατι θα φυγω αθηνα και αν δεν δω μεχρι αυριο αν εχει καποιο προβλημα οταν θα εχω γυρισει θα ειναι αργα για την αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το θεμα με τις φωτογραφιες ειναι οι ρυθμισεις. Αν δεν ασχοληθειται λιγο παραπανω ε δεν προκειται να βγουν τελειες φωτογραφιες ως δια μαγιας. Το κινητο κατα την αποψη μου ειναι πολυ καλο εχει πολλες δυνατοτητες και αν εξαιρεσουμε μερικες ατυχες περιπτωσεις προβληματος hardware ολα τα υπολοιπα λυνονται με update λογισμικου. Οποτε υπομονη και....προσοχη μη σας πεσει. ;-)

 

Το πρόβλημα που αναφέρει η kangurisa δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, ούτε λογισμικού. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε μωρο εχεισ δικιο, πηρα το χερια μου απο εκει και σε σκοτεινο δωματιο εβγαλα φοτο και εβγαλε κανονικα

 

φιλε το εχεισ και εσυ το κινητο αυτο????

 

μπορεισ να μου πεισ τι αλλο α κοιταξω για να δω αν οντοσ δουλευει σωστα???

 

το λεω γιατι θα φυγω αθηνα και αν δεν δω μεχρι αυριο αν εχει καποιο προβλημα οταν θα εχω γυρισει θα ειναι αργα για την αντικατασταση

 

Οχι δεν το έχω το κινητό, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά μαζί του, γι'αυτό και ήξερα το πρόβλημα. ;)

 

Κατά τ'άλλα, μπορείς να κοιτάξεις τα βασικά:

 

1. Αν έχει κανά καμμένο pixel η οθόνη

2. Αν το κινητό σου βλέπει κανονικά την κάρτα μνήμης.

3. Αν δουλεύει κανονικά το ηχείο του.

4. Αν... κάνει και δέχεται κλήσεις. :p

 

Μην το φοβάσαι και κοίτα να το χαρείς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το πρόβλημα που αναφέρει η kangurisa δεν είναι θέμα ρυθμίσεων, ούτε λογισμικού. :)

 

βρε ανθρωπε πεσ μου εχει προβλημα το κινητο μου?

ναι η οχι:)

 

να ξερω κι εγω τι να κανω αυριο δηλαδη. αν δεν εχω εκει κοντα τα χερια τισ εβγαλε ολεσ οσεσ δοκιμασα προσ το παρον, αυτο ειναι προβλημα η δεν ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

na to xaro???

πωσ?

 

μα με εχουν τρομοκρατησει ολοι

 

πω πω δεν θα μπορω να κοιμηθω σημερα

 

 

οχι τπτ απλα θα φυγω κιολασ και δεν θελω να χασω την εγκυηση αυτη λογο ημερων μετα

 

 

θα δω τα βασικα οπωσ λεσ και εσυ και ο θεοσ βοηθοσ

 

αν και αυτη εκει στο πλαισιο μου ειπε οτι δεν εχουν αλλο σε μπλε πρασινο και μονο το μαυρο ερχετε

τα αλλα τα σταματησανε

 

και τωρα μου ειπε οτι ισωσ αυτα δεν εχουνε προβλημα γιατι μπορει να ειναι αλλη παρτιδα....

θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Οχι δεν το έχω το κινητό, αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά μαζί του, γι'αυτό και ήξερα το πρόβλημα. ;)

 

Κατά τ'άλλα, μπορείς να κοιτάξεις τα βασικά:

 

1. Αν έχει κανά καμμένο pixel η οθόνη

2. Αν το κινητό σου βλέπει κανονικά την κάρτα μνήμης.

3. Αν δουλεύει κανονικά το ηχείο του.

4. Αν... κάνει και δέχεται κλήσεις. :p

 

Μην το φοβάσαι και κοίτα να το χαρείς. ;)

 

ευχαριστω

θα δω και θα σασ πω νεοτερα:)

καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...