Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται και από το κατάστημα. Το Πλαίσιο πχ σου δίνει κάποιες μέρες στις οποίες δικαιούσαι να το πας πίσω και να πάρεις καινούριο αν έχει πρόβλημα..

Την εποχή του Qtek S100 το πήγα πίσω αμέσως μόλις το πήρα διότι είχε 1 καμμένο pixel και μου έκαναν αντικατάσταση χωρίς ερωτήσεις...

 

Ε για αυτο ειπα τυπικα...

ΠΧ Η media markt δινει 14 ημερες γενικα για ολα τα προιοντα..αλλα αν θελει μπορει να υποστηριξει το doa της SE.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΟ Κ810,ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ Κ850 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ.ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕ ΠΟΛΟΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ(ΘΑ ΕΛΕΓΑ).ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΛΜΙΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΑΓΗ?ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ..ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ,ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ
Link to comment
Share on other sites

αν το βγάλεις,φυσικά αξίζει!!!τώρα για το ρολόι,τί εννοείς?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΟ Κ810,ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ Κ850 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ.ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕ ΠΟΛΟΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ(ΘΑ ΕΛΕΓΑ).ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΛΜΙΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΑΓΗ?ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ..ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ,ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ

 

 

δεν ξερω για το συγκεκριμενο μοντελο τι διαφορεσ εχει αλλα παντα η vodafone κλειδωνει καποια πραγματα και γενικα μου τη δινει αυτο το κουμπακι του vodafone live. απο τη vodafone μου ειπαν να απενεργοποιησω το vodafone live αλλα για πιο λογο ομωσ να το κανω αυτο? γιατι να εχω ενα αενεργο κουμπι που συνηθωσ δεν μπορεισ να το κανεισ μετα αλλη συντομευση.

 

εσυ φιλε που το πηρεσ δεν αντιμετωπισεσ κανενα προβλημα με το κινητο? ολα καλα ειναι????

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις δεν ειναι "σαφη"?Το μονο προβλημμα που εχω αντιληφθει μεχρι τωρα ειναι η καθιστερηση αποκρισης εαν πατισεις πολυ γρηγορα το ιδιο πληκτρο!:)

 

και γω γι αυτο μιλαω , μου την εχουν σπασει αφανταστα γιατι οταν θες να γραψεις γρηγορα μηνυμα η να δεις κατι ειναι εκνευριστικα..αφανταστα ομως ..μια φορα κολλησε κιολας απο αυτο το πραγμα

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΙΣ VODAFONE ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ,ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ VODAFONE LIVE ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΑΦΗΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ).
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΙΣ VODAFONE ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ,ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ VODAFONE LIVE ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΑΦΗΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ).

Φίλε vagelispyro[/member] θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις συνεχόμενα με κεφαλαίους χαρακτήρες. Τα μηνύματα γίνονται δυσανάγνωστα και κουράζουν τον αναγνώστη και συν τοις άλλοις απαγορεύεται ρητά από τους όρους χρήσης (παράγραφος 6.3)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
το μονο που εχω να πω ειναι οτι μαλλον θα παρω 2 μοντελα πισω κινητο γιατι καλυτερα ειναι μαλλον να παρω το κ800 που εχει πολυ μικροτερο δεικτη SAR
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vagelispyro[/member] θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις συνεχόμενα με κεφαλαίους χαρακτήρες. Τα μηνύματα γίνονται δυσανάγνωστα και κουράζουν τον αναγνώστη και συν τοις άλλοις απαγορεύεται ρητά από τους όρους χρήσης (παράγραφος 6.3)

 

δεν το γνωριζα φιλε μου,απο εδω και στο εξησ θα γραφω με μικρα,περιμενω τουσ αναγνωστεσ να μου απαντησουν

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ ταπεινά συγνώμη, αλλά μου είναι αδύνατον στην παρούσα φάση να διαβάσω όλα τα ποστς.

Έχω μια γρήγορη ερώτηση και ζητώ μια γρήγορη απάντηση:

 

Μπορώ να πάρω το vodafone live k850i και να το κάνω κανονικό εύκολα και χωρίς προβλήματα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινση παρακαλω..οταν παω να βγαλω φωτο καποιου πρωσοπου,με το φλας,γιατι φαινεται τοσο ασπρο,σαν φαντασμα?τι κανω λαθος στις ρυθμισεις??το βαζω στο iso 100 και παλι τα ιδια...

 

Ιδιο προβλημα και εδω...Ξερει καποιος καποια ρυθμιση που να το λυνει αυτο ρε παιδια?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια από nokia που δοκίμασα δε την αναγνώριζε,μάλλον επειδή είχε τις διαδρομές της nokia μέσα...
Link to comment
Share on other sites

εγώ μια από nokia που δοκίμασα δε την αναγνώριζε,μάλλον επειδή είχε τις διαδρομές της nokia μέσα...

 

Πληροφοριακα η microSD μπαινει αναποδα(οι επαφες της) απ τη καρτουλα που εχει η Σονυ μεσα στο πακετο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιες αποριες με το μενου τις vodafone,καποιος που εκανε αναβαθμιση μπορει να μας ενημερωσει τι αλλαξε και αν αξιζει να το κανουμε?οχι τιποτα αλλο αλλο νομιζω οτι χανεις την εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ ταπεινά συγνώμη, αλλά μου είναι αδύνατον στην παρούσα φάση να διαβάσω όλα τα ποστς.

Έχω μια γρήγορη ερώτηση και ζητώ μια γρήγορη απάντηση:

 

Μπορώ να πάρω το vodafone live k850i και να το κάνω κανονικό εύκολα και χωρίς προβλήματα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ,ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ(ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ)ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ......ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην γραφεις με κεφαλαια.οταν καποιος μπορεσει θα σου δωσει μια τεκμηριωμενη απαντηση μην κανεις συνεχομενα ερωτηματα.πρεπει να απαντησει ο kotsianis σε αυτο
:)
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ξαναπεραστεί μια έκδοση λογισμικού με customisation της Βόντα,τότε δεν είναι δυνατόν με κανέναν απολύτως τρόπο να καταλάβει το οποιοδήποτε σέρβις πως έγινε παλιότερα αλλαγή λογισμικού!Με τον όρο customisation εννοούμε πως το κινητό είναι προσαρμοσμένο ανά περιοχή ή εταιρία!Η Βόντα για παράδειγμα έχει διαφορετικό customisation από την Γουίντ ή από τη γενική έκδοση λογισμικού που υπάρχει φυσιολογικά στη συσκευή.Το customisation είναι ένας αριθμός που αναγνωρίζεται από το CDA της συσκευής(2 τετραδες ψηφίων,χωρισμένες με παύλα!)
Link to comment
Share on other sites

kotsianis,κοίτα σε παρακαλώ ένα ποστ μου παραπάνω σχετικά με το cda...
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα αυτο το κινητο γιατι ρε παιδια δεν πουλησε?

 

Γιατι να πουλησει??Για τα αναριθμητα προβληματα που ειχε και εχει??

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ξαναπεραστεί μια έκδοση λογισμικού με customisation της Βόντα,τότε δεν είναι δυνατόν με κανέναν απολύτως τρόπο να καταλάβει το οποιοδήποτε σέρβις πως έγινε παλιότερα αλλαγή λογισμικού!Με τον όρο customisation εννοούμε πως το κινητό είναι προσαρμοσμένο ανά περιοχή ή εταιρία!Η Βόντα για παράδειγμα έχει διαφορετικό customisation από την Γουίντ ή από τη γενική έκδοση λογισμικού που υπάρχει φυσιολογικά στη συσκευή.Το customisation είναι ένας αριθμός που αναγνωρίζεται από το CDA της συσκευής(2 τετραδες ψηφίων,χωρισμένες με παύλα!)

Δηλαδη αν παω σε οποιοδηποτε service ας πουμε το 9βολτο που γνωριζω και τους πω να μου κανουν την μετατροπη θα δω καποια διαφορα?παντως μεχρι τωρα τα παιχνιδια ειναι trial αυτο εχω διαπιστωσει,απλα ρωταω μηπως στερουμαι καποιες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

kotsianis,κοίτα σε παρακαλώ ένα ποστ μου παραπάνω σχετικά με το cda...

Ποιο post? :confused:

Γιατι να πουλησει??Για τα αναριθμητα προβληματα που ειχε και εχει??

Σε ορισμένους μπορει να παρουσίασε..Σε άλλους όχι..Σε άλλους ήταν ασήμαντα και επιλύθηκαν πανεύκολα ;)

Πλέον,και με τις τρέχουσες βελτιώσεις(από τέλη Μαίου)δε νομίζω πως παραπονιέται κάποιος για την απόδοση...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν παω σε οποιοδηποτε service ας πουμε το 9βολτο που γνωριζω και τους πω να μου κανουν την μετατροπη θα δω καποια διαφορα?παντως μεχρι τωρα τα παιχνιδια ειναι trial αυτο εχω διαπιστωσει,απλα ρωταω μηπως στερουμαι καποιες δυνατοτητες

 

Θα σου περάσουν το αυθεντικό λογισμικό της εταιρίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται..Δηλαδή:όχι κλειδωμένα παιχνίδια,πιο εύχρηστα μενού,όχι συντομεύσεις για το vodafone live όπου σε πετάνε μέσα στο wap και.."ζεις τη στιγμή" με συμβολικό κόστος 42 λεπτά/είσοδο και άλλα πολλά..Έχεις πιστωτική εσύ ή κάποιο κοντινό σου πρόσωπο;Με 8 ευρώ θα το κάνεις και μόνος σου στο σπίτι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου περάσουν το αυθεντικό λογισμικό της εταιρίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται..Δηλαδή:όχι κλειδωμένα παιχνίδια,πιο εύχρηστα μενού,όχι συντομεύσεις για το vodafone live όπου σε πετάνε μέσα στο wap και.."ζεις τη στιγμή" με συμβολικό κόστος 42 λεπτά/είσοδο και άλλα πολλά..Έχεις πιστωτική εσύ ή κάποιο κοντινό σου πρόσωπο;Με 8 ευρώ θα το κάνεις και μόνος σου στο σπίτι! ;)

εχω πιστωτικη,αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος σε παρακαλω αν εχεις την διαθεση να μου πεις τι πρεπει να κανω?αν γινετε να εισαι οσο γινετε αναλυτικος,συμφωνα με τα λεγομενα σου αξιζει η μετατροπη........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγο το κινητό ξαφνικά έσβησε, και τώρα όταν προσπαθώ να το ανοίξω ανάβουν μόνο τα πλήκτρα του, τίποτα άλλο δεν ανταποκρίνεται.

 

Δοκίμασα τα πάντα: έβγαλα μπαταρία, κάρτα sim, memory card, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα sim, δοκίμασα με/χωρίς κάρτα μνήμης. ΤΙΠΟΤΑ όμως.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Αύριο, μετά το σχολείο -ελπίζω να προλάβω-, θα το πάω στο Γερμανό -****το, δεν ήθελα να μπλέξω μ' ΑΥΤΟΥΣ- να δω τι θα γίνει.

 

edit: Παρατήρησα ότι κολλάει στην αρχή της διαδικασίας έναρξης του, την ώρα που ανάβει για ελάχιστο χρονικό διάστημα το μπλε φως της κάμερας, κι αυτό γιατί μένει συνεχώς αναμμένο -μαζί με το πληκτρολόγιο- μέχρι να βγάλω την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...