Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα την αναβάθμηση και όλα πήγαν καλά...με μια πρώτη ματιά το κινητό είνια σαφώς πιο γρήγορο.Για περισσοτερες διαφορές θέλει ψάξιμο

 

Όταν το ανοιξα μετά την αναβάθμιση.....πήγε να ξεκινήσει και έσβησε μόνο του πριν να ζητήσει pin....το ανοιξα καλά και όλα ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεει οτι η εκδοση ειναι ενημερωμενη. Εχω την R1CA037. Κανω κατι λαθος και δε μου παιρναει την καινουρια?

 

 

Σορρυ που το ξαναβαζω αλλα ολες τισ φορες που προσπαθησα να την κανω μου βγαζει το ιδιο αποτελεσμα. Καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

οταν το κανεις μεσω seus πριν ξεκινησει η αναβαθμιση βλεπει πια συσκευη εχεις κ πριν την ξεκινησει λεει οτι το διαθεσιμο λογισμικο ειναι η R031 κ σου λεει να προχωρησεις σωστα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που το ξαναβαζω αλλα ολες τισ φορες που προσπαθησα να την κανω μου βγαζει το ιδιο αποτελεσμα. Καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο?

 

Μηπως δεν το εχεις αγορασει απο Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

οταν το κανεις μεσω seus πριν ξεκινησει η αναβαθμιση βλεπει πια συσκευη εχεις κ πριν την ξεκινησει λεει οτι το διαθεσιμο λογισμικο ειναι η R031 κ σου λεει να προχωρησεις σωστα?

 

Mου λεει να διαλεξω ποια συσκευη εχω. Επιλεγω κ850 συνεχιζει αλλα δε μου λεει ποτε ποιο ειναι το διαθεσιμο λογισμικο. Και στο τελος μου λεει οτι η εκδοση ειναι ενημερωμενη. Ενω μου βγαζει τα βηματα ενα ενα μολις μου λεει να σταματησω να παταω το c μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Mου λεει να διαλεξω ποια συσκευη εχω. Επιλεγω κ850 συνεχιζει αλλα δε μου λεει ποτε ποιο ειναι το διαθεσιμο λογισμικο. Και στο τελος μου λεει οτι η εκδοση ειναι ενημερωμενη. Ενω μου βγαζει τα βηματα ενα ενα μολις μου λεει να σταματησω να παταω το c μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

δε ξερω τι συμβαινει... :-(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα SE Service Point θα είναι διαθέσιμο το νέο firmware...;;; :worry: Θέλω να τους το πάω αύριο για αναβάθμιση γι' αυτό ρωτάω... :O
Link to comment
Share on other sites

Στα SE Service Point θα είναι διαθέσιμο το νέο firmware...;;; :worry: Θέλω να τους το πάω αύριο για αναβάθμιση γι' αυτό ρωτάω... :O

Λογικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕ kotsianis7

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:

R1CA037

prg12004400_GENERIC_SO R1CA037

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A008

LCD SW versions

Main display

Current:200708241

Camera SW versions

Camera

Current:209

Video call camera

Current:3.0

ITP SW version

1200-2896 R1D113

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5441 R1CA037

ADRIATIC

Content version:

PA13

Java-SW version:

JP-8.0

 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ VODAFONE LIFE ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟΥ VODAFONE LIFE . ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου τράβηξε το ενδιαφέρον, διάβασα σε κάποια σελίδα πιο πίσω ότι επειδή έχει καινούριο μενού αυτό το κινητό κλπ, δεν έχουν βγει ακόμα θέματα γι αυτό. Αληθεύει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου τράβηξε το ενδιαφέρον, διάβασα σε κάποια σελίδα πιο πίσω ότι επειδή έχει καινούριο μενού αυτό το κινητό κλπ, δεν έχουν βγει ακόμα θέματα γι αυτό. Αληθεύει;

 

φιλε μου δεν εχουν βγει θεματα που να αλλαζει το menu. ειναι αρκετα δυσκολο. εχουν βγει ομως θεματα που οταν κουνας το κινητο αλλαζουν εικονεσ ή χρωματα! λογικα καποια στιγμη θα βγουν τετοια θεματα.!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

εμενα μολισ εκανε την αναβαθμιση. ολα οκ αλλα μολις γυρναω το διακοπτη απο καμερα σε βιντεο δεν δουλευει η οθονη,σβηνει μονη της οταν πατησω παρατεταμενα το πισω αρχζει και δουλευει κανονικα...τις γνωστες μαλακιες παλι. βγαζουν ενα λογισμικο μετα απο 6 μηνες και δεν δουλευει σε ολους απο οτι βλεπω....
:)
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕ kotsianis7

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:

R1CA037

prg12004400_GENERIC_SO R1CA037

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A008

LCD SW versions

Main display

Current:200708241

Camera SW versions

Camera

Current:209

Video call camera

Current:3.0

ITP SW version

1200-2896 R1D113

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5441 R1CA037

ADRIATIC

Content version:

PA13

Java-SW version:

JP-8.0

 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ VODAFONE LIFE ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΤΟΥ VODAFONE LIFE . ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Εσένα στο σέρβις δε σου έκαναν αναβάθμιση,αλλά σου έκαναν de-branding,αφαιρεσαν δηλαδή το τροποποιημένο από τη Βόντα λογισμικό και σου πέρασαν το αυθεντικό της εταιρίας,για άγνωστο λόγο,αν και αυτό είναι καλό για σένα! :p

Από κει και περα,δεν το έχεις αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση το λογισμικό του!Αν έχεις υπολογιστή και συνδεση Ίντερνετ τρέξε το πρόγραμμα Αναβαθμισης της εταιρίας για να στο αναβαθμίσει! ;)

 

παντως η εμφανιση του μενου δεν εχει αλλαξει οπως ελεγαν καποιες φημες...

 

Οι αλλαγές υπήρχαν στην R3AB030 έκδοση που ήταν διαθέσιμη για τεστάρισμα στην ΕΜΜΑ!Αυτή πιθανώς είναι η τελική έκδοση με την οποία θα βγουν τα νέα μοντέλα της πλατφόρμας DB3150 στην αγορά(βλέπε:W890,W760,C902 κλπ,κλπ),εννοείται το καθένα με κάποιες μικρές τροποποιήσεις ανάλογα με το χαρακτήρα του.Από κει και πέρα,το αν κάποιο λογισμικό θα βγει στην αγορά είναι δικό τους θέμα.Μπορεί να το δώσουν π.χ. τον επόμενο μήνα,δεν μπορεί κανείς να το γνωρίζει αυτό!Απλά,γνωρίζουμε ότι υπήρχε στους servers της εταιρίας!Αυτό!Και συν τοις άλλοις,να έχετε υπόψη σας ότι οι νέες εκδόσεις λογισμικού δε βγαίνουν κυρίως για τις πουλημένες συσκευές,αλλά μπαίνουν στα τηλέφωνα που φεύγουν για την αγορά!Συνεπώς,μπορεί στα Κ850 που θα λανσάρουν τους επόμενους 2 μήνες να βάλουν αυτήν τη νέα έκδοση λογισμικού ή μια ακόμη πιο νέα και παράλληλα να την κάνουν διαθέσιμη και για τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα!

Link to comment
Share on other sites

θελω να υπενθυμισω οτι προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσω internet , η διαδικασια κυλισε κανονικα, οταν ομως τελειωσε - το τηλεφωνο εσβυσε και νεκρωσε. γι αυτο πηγα στο μαγαζι για αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο λέει (η έκδοση είναι ενημερωμένη) :blink:

 

 

Και σε μένα. Εχω κι εγώ την ίδια :blink:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Είχε πρόβλημα με τις νυχτερινές φωτό και δεν το πήρα είδηση;Ποιο;; :confused:

 

Το πρόβλημα είναι οτι απο κοντά ασπρίζει ολη η φωτο (λόγω του φλας) και βγαίνει χαλια. Αν το βάλεις στα 3 megapixel ολα οκ, αλλα με τα 5 mp βγαίνει πολύ άσπρη πράγμα που δεν δικαιολογείται:mad:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οτι απο κοντά ασπρίζει ολη η φωτο (λόγω του φλας) και βγαίνει χαλια. Αν το βάλεις στα 3 megapixel ολα οκ, αλλα με τα 5 mp βγαίνει πολύ άσπρη πράγμα που δεν δικαιολογείται:mad:

 

αστειευεται φιλε μου :)

 

εγω παντως την εκανα στου γιου μου και εγινε κανονικα και χωρις κανενα παρατραγουδο,απο οτι τουλαχιστον μπορεσα να δω :O

 

μιας και το ειχε κανει ...μπανιο σημερα το μεσημερι το κινητο και η οθονη κανει σκιες...:wacko:

παει για αντικατασταση το βλεπω εγω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αστειευεται φιλε μου :)

 

εγω παντως την εκανα στου γιου μου και εγινε κανονικα και χωρις κανενα παρατραγουδο,απο οτι τουλαχιστον μπορεσα να δω :O

 

μιας και το ειχε κανει ...μπανιο σημερα το μεσημερι το κινητο και η οθονη κανει σκιες...:wacko:

παει για αντικατασταση το βλεπω εγω ;)

 

 

Tι εννοείς αστειεύεται;;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς αστειεύεται;;

 

στο οτι δεν το ηξερε :rolleyes:(και καλα :p) οτι το κ850 εχει προβλημα με τις νυχτερινες φωτογραφιες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...