Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pws einai dunaton na perastike to orange firmware omws???Auto mou kanei entupwsi:!:

 

α πολλοι την ειχαν πατησει.ειχε περασει λαθος αρχεια η εταιρεια. ειναι ωραιο μενου και χρωμα βεβαια...ολα πορτοκαλι

:)
Link to comment
Share on other sites

α πολλοι την ειχαν πατησει.ειχε περασει λαθος αρχεια η εταιρεια. ειναι ωραιο μενου και χρωμα βεβαια...ολα πορτοκαλι

 

wraia:!:

Pantws egw san nikos 8a ksanaparw SE otan ta db3150 8a exoun vgei free loaders kai customization:!:

Gt ws gnwston.....SE xwris moda dn einai SE:lol::lol::lol::lol::p:happy:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν πετυχενο την αναβαθμιση μεσο seus,

κανο οτι μου λεει και μετα απο λιγο αναγνωριζει την συσκευη σαν mass storage και δεν γινεται τιποτα ????

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν παιζει κανα antivirus για k850i????????:D
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν παιζει κανα antivirus για k850i????????:D

δε χρειαζεται.δεν ειναι symbian συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις την εφαρμογη google mobile maps που ειναι σε java μορφη μιας κ μονο java εφαρμογες δεχεται,αλλα θα πληρωσεις μια περιουσια για να κατεβασεις χαρτες..δυστυχως προς το παρον μονο αυτη η λυση υπαρχει...

 

Εκτός και αν έχεις το wind plus non-stop,γιατί αλλιώς όπως λέει ο masada71 δεν αξίζει τον κόπο,εκτός και αν έχεις πάρα πολλά λεφτά για ξόδεμα!! :p

Ευχαριστώ για την απάντηση,άμα δέχετε μόνο java το μενού με το GPS γιατί το έχει ?

 

Μπορείς να βάλεις το αξεσουαρ με GPS της SE,που είναι καλή και αξιόπιστη λύση,αλλά γιατί να το πληρ'ώσεις αν δε χρειάζεσαι ιδιαίτερα το GPS?Η πλατφόρμα DB3150 παρέχει υποστήριξη για HSDPA,βίντεο υψηλής ανάλυσης,GPS,το νέο μενού πολυμέσων της SONY XMB που πήρε βραβείο από την EMMY και μελλοντικά θα είναι το στάνταρ μενού,DVB-H και άλλα δεκάδες πλεονεκτήματα που αυτην τη στιγμή δε θυμάμαι.Το ότι το τηλέφωνο δεν παρέχει κάποιες λειτουργίες είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ...Οι δυνατ΄'οτητες υπάρχουν,χώρος για το hardware υπάρχει(όχι στο Κ850,αλλά στο διάδοχό του) και σαφώς στο μενού υπάρχουν όλοι οι απαραίτητοι τίτλοι που σχετίζονται μ'αυτές τις δυνατότητες...

Τελικα το συγκεκριμενο μοντελο εχει βγει ψυλοπροβληματικο .Το δικο μου μετα απο δεκα ημερες απο την αγορα του μου εμφανισε προβλημα με το joistick (ενω παταγα \/ η < εβγαινε απο το μενου).Τωρα περιμενω με αγωνια την επιστροφη του απο το service:worry:!!!!!!!!!

 

Φαντάζομαι εννοείς το joypad,ε;Γιατί δεν έχει joystick το Κ850!!Μήπως σου έπεσε νερό και έγινε βραχυκύκλωμα;Τέτοια είναι τυπικά προβλήματα από υγρά....

Που εχει μενου με GPS to κ850? :blink::blink::blink:

 

Δεν το έχει ενεργοποιημένο,όπως και το μενού τηλεόρασης που είχε αρχικά...Marketing.....Αλλιώς,τι διαφορά θα είχε το επόμενο μοντέλο αν τα chipsets για το GPS και το DVB-H υπήρχαν και εδώ;;Μόνο η κάμερα στα 7,2;Δε λέει.... ;)

kotsiani

 

θελω να ρωτησω για αναβαθμιση του δικου K850i vodafone live

οι πληροφοριες λογισμικου ειναι οι:

 

R1CA029

prg12004394_VODAFONE_SO R1CA029

EROM: 1200-4341

SEMCBOOT R6A008

Εκδοση λογισμικου ITP 1200-2896 R1D113

Προσαρμογη: 1201-8218 R8A

1200-5441 R1CA029

VFE-LIVE-B

Καρτα μνημης 1203-3941

Εκδοση περιεχομενου: pa13

Καρτα μνημης R1A

Εκδοση λογισμικου java jp-8.0

 

ΠΟΣΟ ΠΑΛΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΧΩ;

ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ERICSSON ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ (update service2.7.12.4)

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ -Η- ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

klitos

 

Δεν έχεις παλιά έκδοση λογισμικού,αν και υπάρχει μία ακόμη πιο καινούρια,η R1CA037!Αξιζει να κάνεις την αναβάθμιση,για να είσαι σίγουρος ότι κάποια από τα προβλήματα που παρουσιάζει η εκδοση που έχεις δε θα στα παρουσιάσει και σένα!Παρ'όλα αυτά μην περιμένεις κάποια βελτίωση σε ταχύτητα και απόδοση!Οι διαφορές δεν είναι κατανοητές απ'τον τελικό χρήστη σ'αυτήν την έκδοση,είναι υπαρκτές ωστόσο!Αν ακολουθ'ησεις τις οδηγίες του προγράμματος δεν πρόκειται να κάνεις κάτι λάθος ούτε να πάει στραβά κάτι!Είναι εύκολη και ακίνδυνη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εχω 1 θεματακι για το Κ850. 1) την ωρα που δουλευω με το κινητο, πολλες φορες χαμηλωνει το φως της οθονης απο μονο του. ξερει κανεις κατι για αυτο? και με την ευκαιρια να ρωτησω μηπως υπαρχει καποια αναβαθμιση η' καποιο προγραμμα εστω που να δυναμωνει τον ηχο οταν παιζει το κινητο μουσικη χωρις HandsFree???
Link to comment
Share on other sites

To K850 έχει αισθητηρα φωτισμού!Όταν βρίσκεσαι σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό,χαμηλώνει η φωτεινότητα για να μην τελειώνει η μπαταρία και να μην είναι έντονος για τα μάτια ο φωτισμός!Αντίθετα,σε περιβάλλον με υψηλό φωτισμό,αυξάνεται η φωτεινότητα για να είναι ευαναγνωστη η οθόνη!Ο αισθητήρας είναι πάνω αριστερά,δίπλα απ'το ακουστικό!Δεν υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης της λειτουργίας!Κάνε μια δοκιμή!Δούλεψε το κινητό σε χαμηλό φωτισμό και στη συνέχεια στρέψε τον αισθητηρα σε μια λάμπα & δες πως φωτίζει!
Link to comment
Share on other sites

OX!!! OXI DEN MPOREIS NA KANEIS ANTIKATASTASI SISKEYIS SE DIAFORETIKO KATASTIMA APO AYTO POY TO PIRES. AN XANA SIMBEI TPT, KTIPA XILO, KANE PARAPONA STIN SONY, STO KATO KATO DEN FTAIEI O GERMANOS, ALLA I SONY POY BGAZEI ELATOMATIKA KINHTA APO TO ERGOSTAsio.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να πάρω το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της se να ρωτήσω για πρόσοψη.

Μου είπαν ότι δε μπορώ να κάνω αλλαγή σε άλλο χρώμα παρά μόνο σε αυτό που το πήρα κ αυτό αν εχω σοβαρό πρόβλημα...

:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είπα να πάρω το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της se να ρωτήσω για πρόσοψη.

Μου είπαν ότι δε μπορώ να κάνω αλλαγή σε άλλο χρώμα παρά μόνο σε αυτό που το πήρα κ αυτό αν εχω σοβαρό πρόβλημα...

:cry:

XERO DIO MAGAZIA STON PEIRAIA POY KANOYN ALLAGI SE PROSOPSEIS ALLA DEN XERO AN THA SE SIMFERE KATI TETEIO GIATI I TIMI THA EINAI IDIETERA TSOYKTERI. PAROLA AUTA TO ENA EINAI ETHNIKIS ANTISTASEOS 20-22 KATASTIMA VODAFONE-MOBITEL KAI TO ALLO EINAI STO PASALIMANI BAS. GEORGIOY 29 KATASTIMA VODAFONE-MOBILE. KAI TA DIO KATASTIMATA NA XERETE OTI POYLANE KAI METAXIRISMENA KAI KAINOYRGIA KINITA!!! OPOS KAI OLLA TA AXESOYAR POY SXETIZONTAI ME TIN KINITI TILEFONIA.

Link to comment
Share on other sites

Κ να έχουν την πράσινη αμφιβάλλω αν θα ναι γνήσια κ αμφιβάλλω Αν κάνουν καλή δουλειά.γι αυτό ψάχνω επίσημη όπως το παιδί που το κανε στην θεσσαλονίκη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ να έχουν την πράσινη αμφιβάλλω αν θα ναι γνήσια κ αμφιβάλλω Αν κάνουν καλή δουλειά.γι αυτό ψάχνω επίσημη όπως το παιδί που το κανε στην θεσσαλονίκη.

EINAI GNISIES SIGOYRA KAI MPOREI NA EXOYN KAI PRASINI. KANTOYS ENA TIL STO 4119589 NA SOY POYN. MIPOS EXEIS BREI KANENA SITE ME FREE JAVA GAMES KAI EFARMOGES?

Link to comment
Share on other sites

EINAI GNISIES SIGOYRA KAI MPOREI NA EXOYN KAI PRASINI. KANTOYS ENA TIL STO 4119589 NA SOY POYN. MIPOS EXEIS BREI KANENA SITE ME FREE JAVA GAMES KAI EFARMOGES?

πηγαινε στην 10η σελιδα των παιχνιδιων 240 χ 320 που εχουμε στο φορουμ κ θα βρεις ενα σαιτ

Πήρα τηλέφωνο εκεί που μου είπες κ μου είπε ότι μπορεί να βρει αλλά χάνω εγγύηση.οπότε δε λέει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στην 10η σελιδα των παιχνιδιων 240 χ 320 που εχουμε στο φορουμ κ θα βρεις ενα σαιτ

Πήρα τηλέφωνο εκεί που μου είπες κ μου είπε ότι μπορεί να βρει αλλά χάνω εγγύηση.οπότε δε λέει.

THANKS, SIGOYRA XANEIS TIN EGGIHSH EFOSON ANIGETE TO KINITO...

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στην 10η σελιδα των παιχνιδιων 240 χ 320 που εχουμε στο φορουμ κ θα βρεις ενα σαιτ

Πήρα τηλέφωνο εκεί που μου είπες κ μου είπε ότι μπορεί να βρει αλλά χάνω εγγύηση.οπότε δε λέει.

 

 

Μπορείς να επαναλάβεις που θα βρω games για το Κ850 μου ?

OoOοΟ παοκαρα,εχω τρέλα,μεσ'το μυαλόοοοο,όπου και να παίζεις πάντα θα σ'ακολουθώ,για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζώ,οΟοΟο...
Link to comment
Share on other sites

http://www.box.net/shared/ffc432ss8f

 

Εδώ κ καθώς επίσης στο θέμα που λέει παιχνίδια κτλ για κ800 s700 κτλ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.box.net/shared/ffc432ss8f

 

Εδώ κ καθώς επίσης στο θέμα που λέει παιχνίδια κτλ για κ800 s700 κτλ..

 

Το link δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

emena mia xara douleuei to link... thanks griniaris

 

Το δοκίμασες τώρα και δουλεύει; :confused:

Δεν κατάφερα να το ανοίξω ούτε με ΙΕ, ούτε με Firefox, ούτε με Opera.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλον υπολογιστή δούλεψε όντως. Στον δικό μου δεν ανοίγει. Προφανώς το firewall την κάνει την δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια.ψαχνω την πιο φθηνη καρτα μνημης στα 8 γκιγκα για το κ850. η microsd η m2...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται.δεν ειναι symbian συσκευη

 

Τι ενοεις δεν χρειαζεται?Μονο τα simbian προσβαλονται απο ιους?

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...