Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με συγχωρείς, λάθος. Τί να κάνουμε. . . :shoot::ooch::rocket:

 

:) ok!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

:yawn: ..κι εγώ σαφής ήμουν πάντως. αυτό που ήθελα να πω σου είπα.

 

άσχετα ήταν λάθος

 

ok, βρε! no problem!!! (εκτός κι αν έχεις εσύ; :X:worry:)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για να καταλάβω.

Αν εξαιρέσουμε την εξωτερική εμφάνιση,το W960i kai to P1i,έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά σε επεξεργαστή,ram/rom κτλ?

Σκεφτόμουν να πάρω το P1i αλλά πήγα στο Πλαίσιο και το δούλεψα λιγάκι και είναι κάπως δύσχρηστο(για μένα).

Το w960i από ταχήτυτα πως πάει?

Και κάτι ακόμα.Σε τι ανάλυση και μορφή τραβάει βίντεο(μόνο 3gp)??

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

exoin t idia xaraktiristika k se ram k se rom...t p1 perni karta mnimis eno t w960 oxi...t w960 exi 8gb mnimi eno t p1 oxi...apo kamera akribos t idia ektos apo t oit t w960 me tin kenouria anba8misi exi ligo pio grigori estiasi.apo taxitita 8a elega oti pai poli kala...arketa grigoro k akoma perissotero me tin nea anaba8misi

 

exoin t idia xaraktiristika k se ram k se rom...t p1 perni karta mnimis eno t w960 oxi...t w960 exi 8gb mnimi eno t p1 oxi...apo kamera akribos t idia ektos apo t oit t w960 me tin kenouria anba8misi exi ligo pio grigori estiasi.apo taxitita 8a elega oti pai poli kala...arketa grigoro k akoma perissotero me tin nea anaba8misi

 

:D:D:D:D

 

pedia.....mpori na mou pi kapios poso tou kratai i mpataria tou.....se mia sini8ismeni mera...gt ipospiazome oti i dikia m exi ena mikro problima

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα.Σε τι ανάλυση και μορφή τραβάει βίντεο(μόνο 3gp)??

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν γίνεται ας μου απαντήσει κάποιος και σε αυτό.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@ mariel19

 

Στα: Μηνύματα > Περισσότερα > Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί Internet

θα πρέπει να βλέπεις στο "Λογαριασμοί" τα ακόλουθα

Ad-Hoc Bluetooth PAN, "Όνομα εταιρίας" MMS OTA, "Όνομα εταιρίας" OTA Internet και ίσως και κάποιο άλλο λογαριασμό ανάλογα με την εταιρία. Στις "Ομάδες" το όνομα Internet και κάποια άλλα π.χ. Gmail Εισερχόμενα και Εξερχόμενα εάν είχες περάσει ρυθμίσεις από το site της SE.

Στην ομάδα Internet κάτω από το Προτεραιότητα σύνδεσης θα πρέπει να υπάρχουν τα "Όνομα εταιρίας" MMS OTA και "Όνομα εταιρίας" OTA Internet.

Τώρα στους λογαριασμούς που έχεις κάνει με βάση τα στοιχεία που είχα γράψει σε προηγούμενα post στα πλαίσια Εισερχόμενα και Εξερχόμενα τέρμα κάτω θα πρέπει να υπάρχει όχι το "Προτιμώμενη ομάδα" αλλά το Internet, που θα συνδέσει τους λογαριασμούς Email σου με τους λογαριασμούς για Internet.

 

Δες λίγο όλα αυτά και αν και πάλι έχεις πρόβλημα πες μου τι ακριβώς βλέπεις σε αυτά τα σημεία και θα το ξαναδούμε αν είναι. :)

 

Αν γίνεται ας μου απαντήσει κάποιος και σε αυτό.Ευχαριστώ.

 

- Ποια είναι η μέγιστη ανάλυση της κάμερας; Υποστηρίζει night mode και auto focus;

 

Η μέγιστη ανάλυση βίντεο είναι 320X240 (*.3GP).

Η μέγιστη ανάλυση φωτογραφίας είναι 2048X1536.

 

Υπάρχει η δυνατότητα night mode. Όπως επίσης και η λειτουργία αυτόματης εστίασης (auto focus)

 

Από το Faq του P1i

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

pedia.....mpori na mou pi kapios poso tou kratai i mpataria tou.....se mia sini8ismeni mera...gt ipospiazome oti i dikia m exi ena mikro problima

 

Εμένα η μπαταρία του μου κράτησε σχεδόν 4 μέρες.. (παρά κάτι..δλδ)

Επειδή έχω και k810i και έχουν ακριβώς την ίδια μπαταρία, ήμουν λίγο επιφυλακτική στο θέμα απόδοσης, γιατί όσο κ να το κάνουμε άλλο το ένα κινητό άλλο το άλλο..

Αλλά και πάλι, εντυπωσιάστηκα..

Βέβαια πάντα εξαρτάται από τη χρήση που του κάνεις, και αν μιλάς πολύ και "τρέχεις" bluetooth, 3g, μουσική, παράλληλα είναι λογικά να κρατάει μία μέρα!

 

@ mariel19

 

Στα: Μηνύματα > Περισσότερα > Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί Internet

θα πρέπει να βλέπεις στο "Λογαριασμοί" τα ακόλουθα

Ad-Hoc Bluetooth PAN, "Όνομα εταιρίας" MMS OTA, "Όνομα εταιρίας" OTA Internet και ίσως και κάποιο άλλο λογαριασμό ανάλογα με την εταιρία. Στις "Ομάδες" το όνομα Internet και κάποια άλλα π.χ. Gmail Εισερχόμενα και Εξερχόμενα εάν είχες περάσει ρυθμίσεις από το site της SE.

Στην ομάδα Internet κάτω από το Προτεραιότητα σύνδεσης θα πρέπει να υπάρχουν τα "Όνομα εταιρίας" MMS OTA και "Όνομα εταιρίας" OTA Internet.

Τώρα στους λογαριασμούς που έχεις κάνει με βάση τα στοιχεία που είχα γράψει σε προηγούμενα post στα πλαίσια Εισερχόμενα και Εξερχόμενα τέρμα κάτω θα πρέπει να υπάρχει όχι το "Προτιμώμενη ομάδα" αλλά το Internet, που θα συνδέσει τους λογαριασμούς Email σου με τους λογαριασμούς για Internet.

 

Δες λίγο όλα αυτά και αν και πάλι έχεις πρόβλημα πες μου τι ακριβώς βλέπεις σε αυτά τα σημεία και θα το ξαναδούμε αν είναι. :)

 

 

Μέχρι το "Στην ομάδα Internet κάτω από το Προτεραιότητα σύνδεσης θα πρέπει να υπάρχουν τα "Όνομα εταιρίας" MMS OTA και "Όνομα εταιρίας" OTA Internet." νομίζω όλα καλά. Αν και την απορία μου θα την θέσω (κι ας είναι ξανθιάς..) το ΟΤΑ τι σημαίνει; Θα' πρεπε να υπάρχει στην ονομασία ως πρόσθετο;

από κει κ πέρα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για την διαδικασία... :(

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το "Στην ομάδα Internet κάτω από το Προτεραιότητα σύνδεσης θα πρέπει να υπάρχουν τα "Όνομα εταιρίας" MMS OTA και "Όνομα εταιρίας" OTA Internet." νομίζω όλα καλά. Αν και την απορία μου θα την θέσω (κι ας είναι ξανθιάς..) το ΟΤΑ τι σημαίνει; Θα' πρεπε να υπάρχει στην ονομασία ως πρόσθετο;

από κει κ πέρα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για την διαδικασία... :(

 

OTA = Over The Air

Είναι οι ρυθμίσεις ασύρματης επικοινωνίας.

Στην Wind που είμαι εγώ υπάρχουν, τώρα για άλλες εταιρίες δεν βάζω και το χέρι στην φωτιά αλλά από τι έχω δει στο νετ το ίδιο όνομα σε ρυθμίσεις υπάρχει και σε ξένες εταιρίες.

 

Αν με βοηθήσεις περισσότερο στο που σε έχω μπερδέψει θα προσπαθήσω να το ξεκαθαρίσω.

 

pedia.....mpori na mou pi kapios poso tou kratai i mpataria tou.....se mia sini8ismeni mera...gt ipospiazome oti i dikia m exi ena mikro problima

 

Κατά μέσο όρο 5 μέρες πάνω κάτω.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατά μέσο όρο 5 μέρες πάνω κάτω.

 

 

ειναι ατοπο να ρωτας ποσο κραταει η μπαταρια χωρις να προσδιοριζεις τη χρηση του τηλεφωνου.μπορει να κρατησει και μιση μερα μπορει και 1 βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

pedia.....mpori na mou pi kapios poso tou kratai i mpataria tou.....se mia sini8ismeni mera...gt ipospiazome oti i dikia m exi ena mikro problima

 

η μπαταρια με χρηση wifi/ομιλια κανενα game και το βραδυ

το εκλεινα π.χ. 02.00 μεχρι που το ανοιγα 09.00 κρατουσε

2 με 3 μερες το πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είχα πει πριν καμιά βδομάδα ένα πρόβλημα με το ξυπνητήρι του W960 είχα αναφέρει το ότι ρυθμίζω το ξυπνητήρι μου ώρα μέρες και επιλέγω ένα τραγούδι σε μορφή .mp3 με το οποίο θα ήθελα να ξυπνήσω και όταν το ξυπνητήρι χτυπάει δεν γίνεται αναπαραγωγή του ήχου που έχω επιλέξει κάνω ακριβώς την ίδια διαδικάσια με τους ήχους που έχει μέσα το κινητό και χτυπάει κανονικά!

Κάνω αναβάθμισει στο τηλέφωνο και πάλι τα ίδια! Χτες λοιπόν έκανα πάλι κάποιες δοκιμές και σας στέλνω τα συμπεράσματα μου.

 

Τα τραγούδια μου τα έχω αποθυκευμένα στην μνήμη media στους ήχους σε έναν φάκελο που έχω ονομάσει songs. Οταν επιλέγω λοιπόν το εκάστοτε τραγούδι για ήχο ξυπνητηριού αυτός δεν ακούγεται το μόνο που κάνει το κινητό είναι να βγάζει στην οθόνη την ένδειξη του ξυπνητηριού. Παίρνω λοιπόν τον ήχο και τον κάνω copy στην μνήμη του τηλεφώνου και επιλέγο από τις ρυθμίσεις του ξυπνητηριού τον ήχο απο την μνήμη του τηλεφώνου.... αποτέλεσμα το ξυπνητήρι να χτυπάει κανονικά !!?? Με αποθηκευμένο τον ήχο και στην μνήμη του τηλεφώνου και στην media επιλέγω για ήχο ξυπνητηριού το αντίγραφο του τραγουδιού που είναι στην μνήμη media με αποτέλεσμα το ξυπνητήρι να χτυπάει πάλι κανονικά??

Τέλος σβήνω το αντίγραφο του ήχου από την μνήμη του τηλεφώνου και κρατάω πάλι μόνο το αντίγραφο στην μνήμη media όπως και στην αρχή αποτέλεσμα το ξυπνητήρι πάλι δεν χτυπάει :cry: :wacko: :mad:

 

Τι γίνεται ρε παιδιά μια λογική εξήγηση όταν είχα προαναφέρει το προβλημα αυτό μου είχαν πει και άλλοι ότι το ξυπνητήρι τους παίζει μόνο κάποια συγκεκριμένα τραγούδια είναι δυνατόν μία συσκευή με τον χαρακτηρισμό walkman να μην σε αφήνει να επιλέγεις το τραγούδι που θέλεις για ξυπνητήρι ?? Πήρα την μαμά SE και μου είπαν ότι καλό θα ήταν να κάνω μια αναβάθμιση και που την έκανα τι κατάλαβα (σε αυτό το πρόβλημα γιατί γενικότερα όπως ξαναείπα άξιζε) Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί και να μπορεί να δόσει μία λογική εξήγηση?? Υπάρχει κάποιος που να μην έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα ?? :ninja:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

ειναι ατοπο να ρωτας ποσο κραταει η μπαταρια χωρις να προσδιοριζεις τη χρηση του τηλεφωνου.μπορει να κρατησει και μιση μερα μπορει και 1 βδομαδα

 

Στις 5 μέρες χωρίς να το κλείσω, καμιά 10καριά τηλ καμιά 15 μηνύματα, Bluetooth ενεργό, και χαλαρή περιήγηση στο μενού.

@ koufiokefalos

Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει mp3 για ξυπνητήρι που είναι αποθηκευμένο στην εξωτερική μνήμη και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

- Ποια είναι η μέγιστη ανάλυση της κάμερας; Υποστηρίζει night mode και auto focus;

 

Η μέγιστη ανάλυση βίντεο είναι 320X240 (*.3GP).

Η μέγιστη ανάλυση φωτογραφίας είναι 2048X1536.

 

Υπάρχει η δυνατότητα night mode. Όπως επίσης και η λειτουργία αυτόματης εστίασης (auto focus)

 

Από το Faq του P1i

 

Το faq του P1i το έχω διαβάσει αλλά περίμενα το W960i να τραβάει βίντεο σε mp4.

Τέλοσπάντων.Ευχαριστώ.

Υ.Γ.Στα 15 frames το δευτερόλεπτο ή 30???

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια νέα ερώτηση μιας που σιγά σιγά έρχομαι σε επαφή με το κινητό και το γνωρίζω..!

Επειδή εγώ είμαι χρήστης του ipod nano και εκεί περνάω video (ταινίες, επεισόδια, κτλ). Έχω ένα πρόγραμμα που τα μετρατρέπω (allok video to mp4 converter). Πολύ καλό.

Τώρα που θέλω να περάσω κάποιο οποιοδήποτε video στο w960i με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το μετατρέψω? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που χρησιμοποιείτε εσείς;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια νέα ερώτηση μιας που σιγά σιγά έρχομαι σε επαφή με το κινητό και το γνωρίζω..!

Επειδή εγώ είμαι χρήστης του ipod nano και εκεί περνάω video (ταινίες, επεισόδια, κτλ). Έχω ένα πρόγραμμα που τα μετρατρέπω (allok video to mp4 converter). Πολύ καλό.

Τώρα που θέλω να περάσω κάποιο οποιοδήποτε video στο w960i με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το μετατρέψω? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που χρησιμοποιείτε εσείς;

 

Δεν ξέρω αν//τί άλλα προγράμματα υπάρχουν, αυτό που χρησιμοποιώ εγώ κ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, είναι το Total Video Converter.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos ξαφνικα η οθονη αφης δεν λειτουργει καθολου!ουτε κατω επεσε ουτε τιποτα.τι μπορω να κανω?χαλασε η κατι αλλο?sos

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

mporis episis na kanis install to divx player kai na blepis video se morvi avi pou ine pio euxristi apo t 3gp

 

sto w960i na kanw install to divx?? :blink:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια νέα ερώτηση μιας που σιγά σιγά έρχομαι σε επαφή με το κινητό και το γνωρίζω..!

Επειδή εγώ είμαι χρήστης του ipod nano και εκεί περνάω video (ταινίες, επεισόδια, κτλ). Έχω ένα πρόγραμμα που τα μετρατρέπω (allok video to mp4 converter). Πολύ καλό.

Τώρα που θέλω να περάσω κάποιο οποιοδήποτε video στο w960i με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το μετατρέψω? Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο που χρησιμοποιείτε εσείς;

Το ιδιο που χρησιμοποιεις για το i pod χρησιμοποιησε και για το τηλεφωνο...το ιδιο χρησιμοποιω και εγω....τελειο

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις χάρτες στο W960i για να το χρησιμοποιήσει σαν gps (με εξωτερική κεραία εννοείται)

 

Κι αν ναι , ποιους;

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρατήρησα κάτι περίεργο. στα απεσταλμένα sms, έχει κατά πολύ διαφοροποιημένη ώρα από τα εισερχόμενα της ίδιας "συζήτησης". Δηλαδή η ανταλλαγή γινόταν διαδοχικά και χωρίς καθυστερήσεις στις παραδόσεις αλλά καταγράφτηκε μια διαφορά τουλάχιστον 2 ωρών...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...