Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα κουτί του περιλαμβάνει και το ασύρματο bluetooth ακουστικό? Στο preview που διαβάζω εδώ στο myphone λεει ότι περιλαμβάνεται αλλά δεν βρήκα κατι τέτοιο.

 

Όχι, συμπεριλαβανόταν μόνο στην αρχή αλλά αργότερα το αφαίρεσε η Sony Ericsson, προφανώς για τη μείωση του κόστους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είναι όντως συμβατή η μπαταριά του P1?Κλεινή κανονικά το καπάκι ?Και αν γνωρίζετε πόσο πάει μια τέτοια μπαταρία...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο sarpan. Ξαφνικά σήμερα το μεσήμερι χωρις να γίνει τίποτα η οθόνη αφής δεν αποκρίνεται. Είτε με το δάχτυλο ή με το πενακι δεν ασχολείται. Υπάρχει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν ή αν ξέρει κάτι παραπάνω?

 

Και κατι άλλο ξέρετε αν στο γερμανό ισχύει η εγγύηση της ερικσον ή πρέπει να το πάω σε σερβις της εταιρείας?

 

πρέπει να μαι πολύ ατυχος :cry:

 

Σήμερα και ενώ ετοιμαζόμουν να το πάω για σέρβις δέχτηκα μια κλήση και μετά ως εκ θαύματος το touch δουλεύει κανονικότατα!!!! Χωρις να κάνω κάτι... Μάλλον θα είχε χαλαρώσει κανένας κοννέκτορ... τι να πω

Any ideas?

 

Τελικά το touch τα ξανάπαιξε και το κινητό οδεύει στα κεντρικά της αθήνας. Δε το γλίτωσα τελικα.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν του ειχες βαλει τιποτα προγραμματά να ξέρεις οτι μπορεί να σου κανουν και αυτα την ζημιά.Ειχα βάλει ενα πρόγραμμα και η φωτεινότητα στην ο8ονη έμενε συνεχώς ανοιχτή ...ευτυχώς το κατάλαβα πριν το παω για επισκευή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι όντως συμβατή η μπαταριά του P1?Κλεινή κανονικά το καπάκι ?Και αν γνωρίζετε πόσο πάει μια τέτοια μπαταρία...

 

Όπως βλέπεις και στο post #1367, αναφέρω ότι είναι συμβατή με το W960i. Το καπάκι κλείνει κανονικά και σταματάει το ενοχλητικό τρίξιμο. Βέβαια έχω παρατηρήσει ένα άλλο τρίξιμο αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι η μπαταρία του Ρ1 χωράει ίσα-ίσα.

Επίσης είδα αρκετή αύξηση στην αυτονομία και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Η μπαταρία του Ρ1 είναι η BST-40 και μπορείς να τη βρεις εδώ:

 

http://www.skroutz.gr/c/582/cellphone-batteries.html?keyphrase=BST-40

 

Επίσης, δες κι εδώ αν ψωνίζεις από ebay:

 

http://cgi.ebay.co.uk/NR-Genuine-BST-40-BST40-Sony-Ericsson-Battery-P1i-Xi_W0QQitemZ350184158097QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item350184158097&_trksid=p3286.m63.l1177

 

Εγώ την πήρα από e-shop στα 39€ επειδή την ήθελα αποκλειστικά καινούρια και δεν έβρισκα στο ebay τότε που έψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για τους παραπάνω με το πρόβλημα της οθόνης, και εμένα μου συναίβει το ίδιο. Αλλά τώρα πατάω αλλού και αλλού πατάει...!

Και θέλω να ρωτήσω γιατί δεν το κάνατε φορμάτ? Δηλαδή ολική επαναφορά, το δοκίμασε κανείς?

Εγώ τώρα θα του κάνω μια ολική επαναφορά και εαν δεν δουλέψει θα το στείλω και εγώ στην Έρικσσον. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για τους παραπάνω με το πρόβλημα της οθόνης, και εμένα μου συναίβει το ίδιο. Αλλά τώρα πατάω αλλού και αλλού πατάει...!

Και θέλω να ρωτήσω γιατί δεν το κάνατε φορμάτ? Δηλαδή ολική επαναφορά, το δοκίμασε κανείς?

Εγώ τώρα θα του κάνω μια ολική επαναφορά και εαν δεν δουλέψει θα το στείλω και εγώ στην Έρικσσον. :worry:

Βαθμονόμηση (ευθυγράμμιση) της οθόνης έκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα,ξέρει κανεις πως κάνουμε εγκατάσταση και απεγκατάσταση εικόνων στο w960i?επίσης μήπως ξέρετε αν γίνεται να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα gps στο συγκεκριμένο κινητό?εάν έχετε υπόψιν σας και κάποια software η sites όλα δεκτά.ευχάριστο για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ..Μου χαρισαν ενα w960 με χαλασμενη την οθονη αφης...Τι λετε αξιζει να παω να την φτιαξω ?ποσο περιπου κοστιζει , αλλαγη ή επιδιορθωση?

(Που ακριβως ειναι τα κεντρικα της sonyericsson??)

Και τελος

Ξερετε ποιος ειναι ο κωδικος ασφαλειας συσκευης για να δοκιμασω ολικη επαναφορα?

(εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος για format,ειναι η πρωτη φορα πιανω στα χερια μου sony!!!!!)

Thaaaanx!!!!!!!!!!!!!

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

σε ολλα τα σονυ ειναι 0000 αν θημαμαι καλα και μετα φυλε μου δεν αξηζει ειναι προβηματικο εμενα μου χαλασε το ακουστικο το ατελνω μου το φτιαχνουνε τσαμπε μου το στελονουνε ξανα μετα δεν το ειχανε φτιαξει ξανα το ηδιο προβλημα το ξανα στελνω παλυ τσαπε μου το φτιαχνουνε κοπλε μετα σπαει η οθονη το στελνω δηνω 120 μου ερχεται και ξερεισ το λυγοτερο 20 μερεσ για να στο φτιαξουνε και να σου ερθει πεισω μου ερχεται ξανα το ακουστικο παλυ το στελνω και αφου βαρεθικαν να μου το φτιαχνουν μου το αλλαζουν ολλο το κινιτο τσαμπε με καινουριο η σονυ ειναι κοροφη σε αυτα δεν παιζει αλλα μην περιαφτολογω μου ξανα εσπασε η οθονη και πανε και τα 120 και ολο το τρεξη μου και αποφασησα απλα να το κρατησω γτ δεν εχει ουτε γρατζουνια πανω το πρωσεχα αλλα δεν το ξανα φτιαχνω βαρεθικα !! !!!
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα εγω νομιζεις???????:X

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτησω,,,,πως γινεται ρυθμιση της οθονης αφης??Δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη!!!
διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια να ρωτησω,,,,πως γινεται ρυθμιση της οθονης αφης??Δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη!!!

 

Πίνακας ελέγχου

Άλλα

Οδηγός ρύθμισης,

ξεκινάς πατάς επόμενο ή ρυθμίζεις ότι θες μέχρι που φτάνεις στην βαθμονόμιση οθόνης, πατάς πάνω στους τέσσερις κύκλους διαδοχικά, στο τέλος αποθήκευση και είσαι οκ

το χρειάζεται κάποια στιγμή

 

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/07/lg-lg-lh5000.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Αξίζει να το αγοράσω;

αν ενδιαφέρεσαι πουλάω το δικό μου 150 ευρώ πόσο έχει καινούριο ?? και είναι καινούριο δεν έχει ούτε γρατζουνιά το μεγαλύτερό πλεονέκτημα του είναι η μουσική που ακούγετε παραπολυ δυνατά και η μπαταριά του που δεν τελειώνει ποτέ!!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την τιμη που ειναι τωρα, αξιζει να το παρεις..

 

παιδια μου ραγισε λιγο η οθονε και τωρα το ραγισμα εγινε απο τη μια ακρη στην αλλη...

πρεπει να αλλαξω οθονη, και οχι το touchscreen φιλμακι ετσι???

Link to comment
Share on other sites

άμα έχεις εικόνα και από τις δυο ΜΕΡΙΕΣ τότε είσαι κοπλε μπορεί και να είναι και μέσα στην εγγύησή κι να είναι τσαμπε !!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι στην σκεψη για αγορα κινητου και εχω καταληξει σε δυο.

se w902 και w960.το μονο που με προβληματιζει και δεν γνωριζω ειναι οτι το w960 δεν εχει edge και hsdpa.τι ακριβως ειναι αυτα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι στην σκεψη για αγορα κινητου και εχω καταληξει σε δυο.

se w902 και w960.το μονο που με προβληματιζει και δεν γνωριζω ειναι οτι το w960 δεν εχει edge και hsdpa.τι ακριβως ειναι αυτα?ευχαριστω

εγω στην θεση σου θα επαιρνα αλλα κινητα απο τα 2 που αναφερεις.

τωρα αν επιμενεις παρε W960 γιατι ειναι smartphone και μπορεις να περασεις οτι εφαρμογη θελεις και στα (+) η μεγαλη χωρητικοτητα σε μνημη,το WI-FI.

 

To EDGE είναι η τεχνολογία, που επιτρέπει στα υπάρχοντα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας δεύτερης γενιάς (2G) την απαιτούμενη «χωρητικότητα» και ταχύτητα, ώστε να επιτραπεί η χρήση τους για την παροχή υπηρεσιών, που χαρακτηρίζουν τα δίκτυα τρίτης γενιάς (3G)! Με τη χρήση του EDGE μπορούν να εξυπηρετηθούν τρεις φορές περισσότεροι συνδρομητές από ότι με το GPRS, να τριπλασιαστεί η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων ή απλά να απελευθερωθεί «χώρος» για την βελτίωση της ποιότητας των φωνητικών υπηρεσιών. Έτσι θεωρητικά γίνονται εφικτές υπηρεσίες όπως τηλεσυνδιάσκεψη, αναπαραγωγή video streaming, και πραγματικό Internet browsing με ιδιαίτερα υψηλές ταχύτητες. To EDGE ουσιαστικά αποτελεί μια αναβάθμιση του GPRS και δεν μπορεί να λειτουργήσει αυτόνομα σε κάποιο δίκτυο GSM.

 

Το HSDPA ή High-Speed Downlink Packet Access είναι η τεχνολογία, που επιτρέπει τη σημαντική αύξηση του ρυθμού μεταφοράς των δεδομένων, καθώς και τη βελτιστοποίηση της χωρητικότητας σε δίκτυα WCDMA. Πολλές φορές αναφέρεται και ως τεχνολογία 3.5G, αφού ουσιαστικά αναβαθμίζει τις υπηρεσίες τρίτης γενιάς, παρέχοντας στους χρήστες συμβατών τερματικών να «λαμβάνουν» αρκετά πιο γρήγορα τις επιθυμητές πληροφορίες. Σε πρώτη φάση η ταχύτητα λήψης των πληροφοριών με την χρήση της συγκεκριμένης τεχνολογίας θα είναι έως και τρεις φορές μεγαλύτερη από αυτήν που παρέχουν τα δίκτυα 3G - και πλέον θα μπορεί να συγκριθεί με αυτή μιας σχετικά γρήγορης σταθερής «γραμμής» ADSL. Υπολογίζεται ότι η μέσος ρυθμός λήψης δεδομένων με την τεχνολογία HSDPA θα κυμαίνεται μεταξύ 550kbps και 1100kbps, όταν πρακτικά η τεχνολογία WCDMA προσέφερε ταχύτητες της τάξης των 384kbps. Αξιοποιώντας τις ικανότητες του HSDPA, οι πάροχοι έχουν τη δυνατότητα να προσφέρουν στους πελάτες τους «απαιτητικές» υπηρεσίες όπως on-demand streaming video, ταινίες, ολοκληρωμένα μουσικά κομμάτια κ.α.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.ποια κινητα μου προτεινεις?το χρειαζομαι κυριως για επαγγελματικη χρηση(χρηματιστης).σκυλι μπαταρια εφαρμογες και ιντερνετ.ανεξαρτητως απαντησης το w960i ειναι καλη επιλογη?ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.ποια κινητα μου προτεινεις?το χρειαζομαι κυριως για επαγγελματικη χρηση(χρηματιστης).σκυλι μπαταρια εφαρμογες και ιντερνετ.ανεξαρτητως απαντησης το w960i ειναι καλη επιλογη?ευχαριστω και παλι

Για την χρηση που θελεις καλυτερα να επιλεξεις κινητο αλλης εταιριας,οπως HTC!

τωρα αμα θελεις sony ericsson θα σου προτεινα ΧPeria

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.τελικα αγορασα το w960i και εχω ενα προωλημα.εχω συνδεη vivodi και μολις συνδεομαι με κωδικο ασφαλειας που εχω εγω ορισει και υστερα μπαινω στο web δεν μου ανοιγει καμμια σελιδα.υπαρχει κατι που δεν γνωριζω ωστε να σερφαρω ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.τελικα αγορασα το w960i και εχω ενα προωλημα.εχω συνδεη vivodi και μολις συνδεομαι με κωδικο ασφαλειας που εχω εγω ορισει και υστερα μπαινω στο web δεν μου ανοιγει καμμια σελιδα.υπαρχει κατι που δεν γνωριζω ωστε να σερφαρω ?ευχαριστω

Ποια εφαρμογη τρεχεις για να συνδεθεις??? βαλε π.χ. mini opera :)

Μολις κανεις συνδεση..μετα επελεγεις την καταλληλη εφαρμογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...