Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια... ειμαι ετοιμος να παρω το Ν82... και τελικα σκεφτομαι και το W960i. εσεις τι λετε? η τιμη του ποια ειναι αυτη την στιγμη? (μεσω wind με επιδοτηση θα το παρω). η οθονη αφης τι λεει? απο μπαταρια? διαβασα το τοπικ και ειδα οτι μπορεις να βαλεις το garmin... δουλευει κανονικα και εχεις κατι σαν gps?

Γυρω στα 340 ευρο κοστιζει.Η μπαταρια του ειναι καλη.

τωρα για τ'αλλα.ας σε βοηθησει καποιος που ειναι κατοχος της συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιμενω απαντησεις... τοσα χρονια εχω Νοκια και οταν πηρα πιο παλια ενα samsung το εδωσα μεσα σε κατι μηνες... για αυτο και ειμαι για το Ν82 αλλα ειδα το W960i και μου αρεσε πολυ το οτι εχει οθονη αφης και το wifi + τα 8GB + καλητερα υλικα κατασκευης.αλλα τελικα αξιζει? τι παιζει με gps? η οθονη αφης ειναι καλη ή χαλαει ευκολα, θα κρατησει σε διαρκεια χρονου γιατι τα κινητα τα αλλαζω καθε 2-3 χρονια. το κινητο ειναι αργο?... ο αδερφος εχει το Κ850 και τα 3 κουμπια αφης του εχουνε σπασει τα νευρα. υστερει σε πολλα απο το Ν82 οποτε εσεις τι λετε? η τιμη του πια ειναι? ευχαριστω εκ των προτερων
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Όσων αφορά το GPS το w960 δεν έχει ενσωματωμένο.. Μπορείς να αγοράσεις κάποιο δέκτη bluetooth... Το Garmin μπορείς να το περάσεις κανονικά αλλά δεν θα έχεις προσδιορισμό θέσης και πλήγηση χωρίς το δέκτη...

Μπορώ να σου πω ότι δεν έχει καμμία σχέση με τα πλήκτρα "αφής" που έχει το κ850. Εδώ μιλάμε για μια κανονική οθόνη αφής...

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia thimste stis polu arxikes selides pou paraponiosastan gia to portaki tis mpatarias...kai liges pio meta selides gia tin idia tin mpataria...loipon vrika lusi gia kaluteri mpataria tha valw tou P1 pou einai kai ligo pio megali kai etsi to kapaki stamataei na trizei...eseis ti lete gia tih idea mou ?pisteuetai na kanw kako sto w960 me mpataria apo P1 perimenw apanisei euxaristw polu!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παω στο w960 να γραψω μηνυμα (sms) και δεν μπορω να γραψω πανω απο 70 χαρακτηρες (απο οτι ξερω ειναι περιπου 160) και ετσι για ενα μηνυμα θα πρεπει να χρεωθω τουλαχιστον 3 SMS!!!

Το εχει ξεπερασει καποιος αυτο το θεμα???

Και εαν ναι, πως???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παω στο w960 να γραψω μηνυμα (sms) και δεν μπορω να γραψω πανω απο 70 χαρακτηρες (απο οτι ξερω ειναι περιπου 160) και ετσι για ενα μηνυμα θα πρεπει να χρεωθω τουλαχιστον 3 SMS!!!

Το εχει ξεπερασει καποιος αυτο το θεμα???

Και εαν ναι, πως???

 

apla grapse me kefalaia...grammata i vgale to T9ena apo ta duo an tha kaneis tha lisei to provlima sou

:O

Link to comment
Share on other sites

Παω στο w960 να γραψω μηνυμα (sms) και δεν μπορω να γραψω πανω απο 70 χαρακτηρες (απο οτι ξερω ειναι περιπου 160) και ετσι για ενα μηνυμα θα πρεπει να χρεωθω τουλαχιστον 3 SMS!!!

Το εχει ξεπερασει καποιος αυτο το θεμα???

Και εαν ναι, πως???

Βγάλε το Τ9 ( αυτόματη γραφή )

Link to comment
Share on other sites

^ 200 ευρώ για να στη βγάλουν? Δεν θα το'κανα με τίποτα, λίγα ακόμα και παίρνεις άλλο καινούριο!

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

hi paidia,mou epese to w960 kai h rodela pou exei sto plai mpike mesa,kai m zhtan 200$ dn einai ligo uperbolkika?

200 dollards!!! καλα που το πηγες το κινητο??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

e oxi dollars :p ,apla bariomoun na grapso euro,kai egw na to afhsw opws einai skeftomai

ΣΕ επισημο service της Sony ericsson πηγες??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

raver gia des auto

 

kai pes mou an exw kanei swsta ? thimaste stis polu arxikes selides pou paraponiosastan gia to portaki tis mpatarias...kai liges pio meta selides gia tin idia tin mpataria...loipon vrika lusi gia kaluteri mpataria tha valw tou P1 pou einai kai ligo pio megali kai etsi to kapaki stamataei na trizei...eseis ti lete gia tih idea mou ?pisteuetai na kanw kako sto w960 me mpataria apo P1 perimenw apanisei euxaristw polu!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi re paidia? otan sindeese panw se router me internet apo wifi den prepei na exei internet ston opera ? i genika sto kinito????

k kati allo axizei na to dwsw k na parw iphone???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπαρχει μετρητης μηνυμάτων για το w960??

Κανένα UIQ τηλέφωνο δεν έχει μετρητή μηνυμάτων. Απ'ότι βλέπει υπάρχει

εφαρμογή που μεταξύ άλλων έχει στατιστικά για τα sms και mms και λέγεται

SMS & MMS Diary. Δεν είναι όμως δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο μηνα εχω αναβαθμιση και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω αυτο το κινητο..

 

η ερωτηση μου (γιατι βαριουμουν να διαβασω ολα τα προηγουμενα ποστ :O) ειναι αξιζει το κινητακι?

 

ηθελα το g900 αρχικα αλλα διαβασα πολλα ποστ οτι ειναι αργο, εχει κολληματα κλπ. αυτο δεν εχει τετοια προβληματα μιας και ειναι UIQ επισης?

 

θα μου προτεινατε αυτο, το g900 ή καποιο αλλο (της ιδιας ή αλλης εταιριας πανω κατω σε αυτη την τιμη) ?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ισως θα ηταν καλυτερα να δημιουργουσες ενα θεματακι στους διαξιφισμους.

εγω παντως θα το προτιμουσα αυτο και οχι το g900 λογω της μνημης και της οθονης.επισης ειναι και walkman phone ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολη την ομαδα!!! προσφατα απεκτησα και εγω ενα w960i . αλλα εχω μια απορια..... γιατι δεν βρισκω κανενα προγραμμα απο το ιντερνετ να κανει για αυτο το κινητο??? που θα βρω ξερετε??? τελος γιατι τριζει το πορτακι της μπαταριας??? μονο σε εμενα το κανει η ειναι γενικο??? συγνωμη για την φλυαρια μου. ευχαριστω προκαταβολικα!!! ( νεος):cry::(
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολη την ομαδα!!! προσφατα απεκτησα και εγω ενα w960i . αλλα εχω μια απορια..... γιατι δεν βρισκω κανενα προγραμμα απο το ιντερνετ να κανει για αυτο το κινητο??? που θα βρω ξερετε??? τελος γιατι τριζει το πορτακι της μπαταριας??? μονο σε εμενα το κανει η ειναι γενικο??? συγνωμη για την φλυαρια μου. ευχαριστω προκαταβολικα!!! ( νεος):cry::(

 

οχι γενικα σ'αυτο το κινιτο το μονο ελατωμα του ειναι το τριξιμο απο το πορτακι τισ μπαταριασ, πιο πανω εγς ωρεικα 2 σε 1 μια λυση δηλ... αλλαζεις τιν μπαταρια του δικου μας και βαζεις απο P1 και ετσι και δεν τριζει το πορτακι και εχεις μεγαλυτερη αυτονομια γτ του δικου μας εχει 900mAh ενς του P1 εχει 1200mAh δηλ με εξοδα 80 € νομιζω εισαι κομπλε εγω αυτο εκανα...πιστευω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πια πρόσβαση στη μνήμη 8gb και η οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε πολλές επιλογές όπως δεύτερος αριθμός ίδιας επαφής ή συνδέσεις.

Βγάζει Σφάλμα εφαρμογής για διάφορες εφαρμογές με αρκετά αίτια, είτε "Kern exec" ή "User" με κωδικό σφάλματος 9 και δεν ανταποκρίνεται.

Είχε κανείς ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να βοηθήσει με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Εκεί στις πληροφορίες που έχει για ένα mp3 που παίζει εκείνη τη στιγμή, έχει μια καρτέλα που λέει Στίχοι. Επειδή με βολεύει αυτό, πως περνάω τους Στίχους εκεί μέσα? Δοκίμασα βάζοντας ένα text αρχείο να το ανοίξω αλλά δεν έγινε κάτι. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων θα περιμένω την απάντησή σας με ανυπομονησία. :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Εκεί στις πληροφορίες που έχει για ένα mp3 που παίζει εκείνη τη στιγμή, έχει μια καρτέλα που λέει Στίχοι. Επειδή με βολεύει αυτό, πως περνάω τους Στίχους εκεί μέσα? Δοκίμασα βάζοντας ένα text αρχείο να το ανοίξω αλλά δεν έγινε κάτι. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων θα περιμένω την απάντησή σας με ανυπομονησία. :O

Χρόνια πολλά. Όλα τα mp3 περιέχουν ετικέτες (ID3 tags) με πληροφορίες για το όνομα του άλμπουμ, τον καλλιτέχνη κτλ Υπάρχει και πεδίο για να προσθέσεις lyrics ή ακόμα και την εικόνα του εξώφυλλου αλλά θα χρειαστείς κάποιον MP3 Tag Editor. Την δουλειά αυτή μπορεί να την κάνει και ο Media Player των Windows. Εισάγεις πρώτα τα τραγούδια σου στη βιβλιοθήκη (Αρχείο->Προσθήκη στη βιβλιοθήκη), πηγαίνεις στο μενού βιβλιοθήκη, κάνεις δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι και επιλέγεις το "Εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών". Εκεί θα δεις μια καρτέλα "Στίχοι", τους κάνεις επικόλληση στο 'Κείμενο' και πατάς εφαρμογή. Υπάρχει και ένας mp3 player για το κινητό, ο LCG Jukebox, που κατεβάζει και εμφανίζει αυτόματα στίχους, κάποιοι από τους οποίους είναι συγχρονισμένοι με τη μουσική και scrollάρουν μόνοι τους προς τα κάτω. :p

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Όλα τα mp3 περιέχουν ετικέτες (ID3 tags) με πληροφορίες για το όνομα του άλμπουμ, τον καλλιτέχνη κτλ Υπάρχει και πεδίο για να προσθέσεις lyrics ή ακόμα και την εικόνα του εξώφυλλου αλλά θα χρειαστείς κάποιον MP3 Tag Editor. Την δουλειά αυτή μπορεί να την κάνει και ο Media Player των Windows. Εισάγεις πρώτα τα τραγούδια σου στη βιβλιοθήκη (Αρχείο->Προσθήκη στη βιβλιοθήκη), πηγαίνεις στο μενού βιβλιοθήκη, κάνεις δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι και επιλέγεις το "Εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών". Εκεί θα δεις μια καρτέλα "Στίχοι", τους κάνεις επικόλληση στο 'Κείμενο' και πατάς εφαρμογή. Υπάρχει και ένας mp3 player για το κινητό, ο LCG Jukebox, που κατεβάζει και εμφανίζει αυτόματα στίχους, κάποιοι από τους οποίους είναι συγχρονισμένοι με τη μουσική και scrollάρουν μόνοι τους προς τα κάτω. :p

 

Το παλευω με το κινητο κανοντας δοκιμη σε ενα τραγουδι. Αλλα οπως ειπες το κανω και δεν αποθηκευει τους στιχους, εκανα ενημερωση μουσικης αλλα τιποτα. Τι μπορει να κανω λαθος? Παρελειψα κατι? Εβαλα επισης και το Mp3Tag v2.41 να δοκιμασω αλλα ουτε αυτο το καταλαβα.. Οσο για το LCG Jukebox θα το βαλω οταν ξαναβαλω νετ στο κινητο, αλλα θα ηθελα να μαθω πως το κανεις...!! :cry: (Εαν εχεις αναλυτικες οδηγιες για το Mp3Tag καλοδεχουμενες!)

Link to comment
Share on other sites

Το παλευω με το κινητο κανοντας δοκιμη σε ενα τραγουδι. Αλλα οπως ειπες το κανω και δεν αποθηκευει τους στιχους, εκανα ενημερωση μουσικης αλλα τιποτα. Τι μπορει να κανω λαθος? Παρελειψα κατι? Εβαλα επισης και το Mp3Tag v2.41 να δοκιμασω αλλα ουτε αυτο το καταλαβα.. Οσο για το LCG Jukebox θα το βαλω οταν ξαναβαλω νετ στο κινητο, αλλα θα ηθελα να μαθω πως το κανεις...!! :cry: (Εαν εχεις αναλυτικες οδηγιες για το Mp3Tag καλοδεχουμενες!)

MP3Tag v2.42

Δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι -> Εκτεταμένες ετικέτες

Προσθήκη πεδίου... -> UNSYNCEDLYRICS

Στο κουτάκι "Τιμή" κάνεις επικόλληση τους στίχους και OK.

 

Microsoft Windows Media Player 11

Άνοιγμα βιβλιοθήκης.

Δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι -> "Εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών"

Καρτέλα στίχοι και Προσθήκη.

Επιλογή γλώσσας και επικόλληση των στίχων μέσα στο "Κείμενο"

 

Αν σ'ενδιαφέρουν και τα lyrics στο pc μπορείς να δοκιμάσεις ένα plugin, το MiniLyrics,

που κατεβάζει και εμφανίζει αυτόματα συγχρονισμένους στίχους και έχει μια επιλογή

να τους σώσεις μέσα στο mp3. Αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

http://img187.imageshack.us/img187/642/holdmemt6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...