Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ---ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ---ΛΟΓΑΡΙΣΜΟΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ---ΟΜΑΔΕΣ---ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ και μετα πατα σε καποια συνδεση και ορισε την προτεραιοτητα που θες:)

 

έχει διαφορά αν θα μαρκάρω τη σύνδεση ή όχι;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει διαφορά αν θα μαρκάρω τη σύνδεση ή όχι;

 

ΟΧΙ,,,απλα επελεξε πανω σε μια συνδεση και μετα θα πατησεις προτεραιοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε αυτους που εκαναν τις ερωτησεις (περι internet, προτεραιοτητων, κλπ) μπραβο και σ'αυτους που απαντησαν.!

Ειχα καποιες ανησυχιες επι του θεματος οι οποιες ομως καλυφθηκαν επιτυχως με μια ευστοχη συζυτηση.. ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

xexe .. xerw oti eimai adiorthwti.. alla xehasa pws pernane themata.. :( min me malwsete..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έλεγα να αφήσετε τα πειράματα με το αρχείο αυτό που κάνει γρηγορότερο το κινητο. Αν θέλετε κάτι τέτοιο βάλτε το Tweak Peaks που κάνει μια χαρά τη δουλειά του και με ασφάλεια.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και το κινητό πετάει!

Link to comment
Share on other sites

xexe .. xerw oti eimai adiorthwti.. alla xehasa pws pernane themata.. :( min me malwsete..

 

επιλεγεις το θεμα που θες πατας πανω του και σου λεει οτι το θεμα ειναι διαθεσιμο στα θεματα μετα πας πινακας ελενχου-συσκευη-θεματα βρισκεις το θεμα σου και το κανεις εγκαταστση

Link to comment
Share on other sites

xexe .. xerw oti eimai adiorthwti.. alla xehasa pws pernane themata.. :( min me malwsete..

:wacko:

ΟΠως τα προγραμματα,,απλα τα κανεις εγκατασταση αφου τα περασεις στο κινητο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ok! ευχαριστώ!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έλεγα να αφήσετε τα πειράματα με το αρχείο αυτό που κάνει γρηγορότερο το κινητο. Αν θέλετε κάτι τέτοιο βάλτε το Tweak Peaks που κάνει μια χαρά τη δουλειά του και με ασφάλεια.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και το κινητό πετάει!

 

αυθυποβολη ειναι κιαυτο φιλεμου νομιζεις οτι παει γρηγοροτερα.το εχω βαλει σε 3τηλ και δεν κανει τιποτα το γρηγοροτερο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάμερα είναι καλή ή καλή για walkman?Η ένταση σε σχέση με ένα άλλο κινητό?

 

Η η ποιοτητα των ειναι σε ιδια με αυτη του k800/k810 ...το ιδιο ισχυει και για το p1.

Απο ηχο μπορω να σου πω σε συγκριση με το p1 και το Ν95 οτι ειναι ο ποιο καθαρος(απο αυτα τα 3) και καλυτερο μπασο,,απο ενταση ειναι λιγο δυνατοτερο απο το p1 νομιζω και λιγο χαμηλοτερο απο το Ν95,,,

αλλα το προτιμω το ηχειο του w960 γιατι εινια ποιο ''σωστος'' ο ηχος,,στο Ν95 εχει πολυ πριμα και δεν μου αρεσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου και εγώ φίλε μου! μιας και είσαι επαγγελματίας δοκίμασε να το βάλεις σε επαγγελματικό mode όταν είναι σε κατάσταση αναμόνης και να βγάλεις το walkman γιατί κάθε φορά που θα το πατάς θα σου σπάει τα νεύρα και πέραν τουτου σε επαγγελματική λειτουργία έχεις πρόσβαση σε πολλά πράγματα ποιο γρήγορα. Σου συνιστώ ανεπιφύλακτα πριν το φορτώσεις να του κάνεις μια αναβάθμιση λογισμικού πράγμα που κάνει το τηλέφωνο ποιο σταθερό και άμεσο και αλλάζει αρκετά την λειτουργία της κάμερας προς το καλύτερο. Τέλος καλό θα ήταν να του βάλεις και μια μεμβράνη προστασίας στην οθόνη του γιατί είναι λίγο ευπαθής και όχι τόσο ανθεκτική σε χτυπήματα και γραζουνιές αν τελικά προβείς σε αγορά πάρε μόνο Martin Fields με τις περισσότερες από τις υπόλοιπες και με όλες αυτές που κυκλοφορούν στα γνωστά μεγάλα μαγαζιά αλλά και σε μικρότερα έχουμε ξενερώσει αρκετοί από δω μέσα μαζί τους και εγώ. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στήλε μου πμ να σου πώ που να δεις. Καλοτάξιδο καλοφόρετο καλορίζικο το καινούργιο κινητάκι και για ότι χρειαζστείς εδώ είμαστε!!! :):):)

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. όταν λες επαγγελματικό mode εννοείς τις συντομεύσεις; ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Kat'arxas euxaristw gia tH grHgorH apantHsH. Kala... Fusate... Loipon, opws sas eipa proHgoumenws otan to kinHto sas petaei ektos wifi, prospathei na vrei syndesH. An den isxuei diorthwste me. EpeidH to kinHto einai 3G vriskei tHn katar^&%*menH HpHresia sas (opws kai an autH legetai). StHn periptwsH autH den mporeite(!!!???!!!) na kanete kati, akoma kai me apenergopoiHmeno to 3G:(:( Apla to kinHto stamataei kathe eidous diergasia mesw Internet kai sas syndeei stHn arxikH HpHresia (Nomizw kai pali, vodafone.gr sthn periptwsH mou.) Opote den katevazei tipota xwris na to epilexete. Den xerw an auto tha diorthwthei sto mellon alla H dikH mou H kardia pHge stHn koulourH otan eide oti mesw GPRS eixa 39 lepta syndesH. As kanei kati H sony sto epomeno update.

Pera apo auto, oson afora tH sygrisH metaxy tou N82 kai tou W960i, ta pragmata einai xekathara. H taxytHta tou Wifi einai idia. To leitourgiko einai sxedon to idio. H kamera einai kalyterH sto N82 kai o Hxos safws anwteros sto W960. To + tou ericsson einai H mpataria. Apo ekei kai pera, me auta ta lefta den axizei na parete Wm kinHto (eite logw axiopistias H epexergastH.).

Epifilasomai gia to mellon se oti afora to Internet tou kinHtou kai thelw na pisteuw oti tha exw mia plHrH apopsH ep'autou. An vroume ti symvainei akrivws kai me to internet, tha prospathisw na kanw kai ena mikro review me vasika pragmata gia tous upopsifious agorastes Alla prepei na einai plHres...

Link to comment
Share on other sites

Velzevul ΟΝΤΩΣ δυσκολευτικα να διαβασω τα γκρικλις:wacko:

 

Λοιπον, αν καταλαβα καλα εσυ δεν θες να συνδεεται μεσω καποιας συνδεσης gprs(μεσα απο 2g η 3g) αλλα παρα μονο με το wifi(και αν χασει τη συνδεση του απλα να σε πεταει εξω χωρις να προσπαθει να συνδεθει μεσω gprs)

 

αυτο μπορεις να το κανεις απο τις ρυθμισεις;)

απλα θα βγαλεις απο την ομαδα ιντερνετ τους λογαριασμους που συνδεονται μεσω gprs και θα αφησεις μονο το λογαριαμσμο του wifi;)

 

ετσι στην προτεραιοτητα θα εχεις μονο μια συνδεση και αν αυτη χαθει δεν θα μπορει να χρησιμοποιησει καποιον αλλο λογαριασμο:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. όταν λες επαγγελματικό mode εννοείς τις συντομεύσεις; ή κάτι άλλο;

 

Το κινητό πέραν των πάρα πολλών λειτουργιών του και ρυθμίσεων του σου επιτρέπει όταν βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής, δηλαδή αναμένο και απλά στην αρχική του οθονή χωρίς να εκτελείς κάποια λειτουργία, να επιλέγεις μεταξύ κάποιον διαφορετικών καταστάσεων. Επείδη προφανώς όμως στα μπέρδεψα ακόμα περισσότερο σου λέω για παράδειγμα η μία είναι η walkman στην οποία σου έχει το shortcut του walkman και άλλα δύο ένα για το κύριο μενού και ένα για το μενού συντομέυσεων έχει την επαγγελματική που σου εμφανίζει στην κύρια οθόνη συντομεύσεις και organizer στο οποίο μπορείς να επέμβεις άμεσα και τέλος την επιλογή καμία. Λογικά για την χρήση που το θέλεις μπορείς να επιλέξεις την επαγγελματική λειτουργία και να ορίσεις τις συντομέυσεις που θέλεις να εμφανίζονται από την λίστα. Για να το δεις ακόμα καλύτερα πάρε το κινητό και πήγαινε :

Κύριο μενου > Εργαλεία > Πιν. Ελέγχου > Συσκευή > Εφαρμογή σε Αναμονή

 

Επέλεξε κάθε φορά μια άλλη παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις και φέρε το κινητό στα μέτρα σου :D:D

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. αφαιρεσα το usb χωρις να πατησω οκ κ κανει restart συνεχεια χωρις να μπαινει καν στο τηλ. τι κανω? καμμια ιδεα? επειδη δεν θεωρειται ανοικτο δεν το διαβαζει ο υπολογιστης. εχω αφαιρεσει τη μπαταρια πολλες φορες.reset υπαρχει? τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. αφαιρεσα το usb χωρις να πατησω οκ κ κανει restart συνεχεια χωρις να μπαινει καν στο τηλ. τι κανω? καμμια ιδεα? επειδη δεν θεωρειται ανοικτο δεν το διαβαζει ο υπολογιστης. εχω αφαιρεσει τη μπαταρια πολλες φορες.reset υπαρχει? τι προτεινετε?

 

Κανε αναβαθμιση,,,, αν καταλαβα καλα μολις βαζεις την μπαταρια και πας να το ανοιξεις αυτο ανοιγει και κλεινει συνεχεια χωρις να μπαινει στο μενου...:blink:

κανε αναβαθμιση τοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

όταν πας να συνδεθείς με wlan σου ζητάει να διαμορφώσεις ένα προφίλ, σωστά; Οι ρυθμίσεις είναι στάνταρ κάθε φορά, ή εξαρτώνται από το δίκτυο που πας να συνδεθείς;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

όταν πας να συνδεθείς με wlan σου ζητάει να διαμορφώσεις ένα προφίλ, σωστά; Οι ρυθμίσεις είναι στάνταρ κάθε φορά, ή εξαρτώνται από το δίκτυο που πας να συνδεθείς;

 

αμα ειναι κλειδομενο το δικτυο πρεπει αν ορισεισ προφιλ και να βαλεις κωδικο αμα ειναι ξεκλιδοτο δεν θελει τιποτα μπενεις κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωτο μιλάω. . μου ζητάει να ορίσω κάτι σαν προφίλ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωτο μιλάω. . μου ζητάει να ορίσω κάτι σαν προφίλ..

 

Να γινεις ποιο σαφης:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωτο μιλάω. . μου ζητάει να ορίσω κάτι σαν προφίλ..

 

το δικο δικτυο σου ειναι η του γειτονα:cool: μαλλον φταιει το firewall:)

Link to comment
Share on other sites

apo bartzaki: να κανω αναβαθμιση αλλα κλειστο δεν το αναγνωριζει να την κανει. γιατι δεν μπαινει ποτε μεσα στο μενου.φτανει ως τη μεση εκει που φορτωνει κ μετα κανει ξανα επανεκκινηση.τι μπορω να κανω? reset υπαρχει?

αν το παω στην sony θα μου παρει κανα μηνα να το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

apo bartzaki: να κανω αναβαθμιση αλλα κλειστο δεν το αναγνωριζει να την κανει. γιατι δεν μπαινει ποτε μεσα στο μενου.φτανει ως τη μεση εκει που φορτωνει κ μετα κανει ξανα επανεκκινηση.τι μπορω να κανω? reset υπαρχει?

αν το παω στην sony θα μου παρει κανα μηνα να το κάνουν?

 

ΑΠο bartzaki:worry::blink:

 

Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για κανα 15λεπτο και μετα να την βαλεις παλι,,,

επισης, το usb το εβγαλες οταν εκανες την αναβαθμιση η απλα ειχες συνδεσει το κινητο για να μεταφερεις αρχεια;;;;;;

μεσα σε 3-4 μερες πιστευω θα το εχουν ετοιμο αν το πας,,,αλλα αν ειναι να το στειλει το καταστημα πχ γερμανος θα κανεις βδομαδα ++

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...