Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MP3Tag v2.42

Δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι -> Εκτεταμένες ετικέτες

Προσθήκη πεδίου... -> UNSYNCEDLYRICS

Στο κουτάκι "Τιμή" κάνεις επικόλληση τους στίχους και OK.

 

Microsoft Windows Media Player 11

Άνοιγμα βιβλιοθήκης.

Δεξί κλικ σε κάποιο κομμάτι -> "Εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών"

Καρτέλα στίχοι και Προσθήκη.

Επιλογή γλώσσας και επικόλληση των στίχων μέσα στο "Κείμενο"

 

Αν σ'ενδιαφέρουν και τα lyrics στο pc μπορείς να δοκιμάσεις ένα plugin, το MiniLyrics,

που κατεβάζει και εμφανίζει αυτόματα συγχρονισμένους στίχους και έχει μια επιλογή

να τους σώσεις μέσα στο mp3. Αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

http://img187.imageshack.us/img187/642/holdmemt6.th.jpg

 

Το δοκίμασα και με τα τρια που μου ειπες, μονο μια φορα καταφερα να το κανω και αυτο σε ενα κομματι! Σε αλλα ομως δεν τα αποθηκευει.. Ουφ κουραστηκα!!! Τα νευρα μουυ! Θα το σπασω! Γιατι να μην τα αποθηκευει? Μηπως ξερεις??? Και το μοναδικο που τα καταφερα ηταν το Windows Media Player και αυτο μετα απο πολλες προσπαθειες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα και με τα τρια που μου ειπες, μονο μια φορα καταφερα να το κανω και αυτο σε ενα κομματι! Σε αλλα ομως δεν τα αποθηκευει.. Ουφ κουραστηκα!!! Τα νευρα μουυ! Θα το σπασω! Γιατι να μην τα αποθηκευει? Μηπως ξερεις??? Και το μοναδικο που τα καταφερα ηταν το Windows Media Player και αυτο μετα απο πολλες προσπαθειες!

Πολύ παράξενα όλα αυτά.. δε μου στέλνεις κάποιο από τα κομμάτια σου να το δοκιμάσω; :p

 

TagScanner 5.0 (freeware)

Πατάς Ctrl-B (Εξερεύνηση για μουσικά αρχεία)

Πηγαίνεις στη δεύτερη καρτέλα Tag Editor

Επιλέγεις ένα κομμάτι και κάτω δεξιά βλέπεις "Στίχοι".

Επικόλληση στο κουτάκι και αποθήκευση (Ctrl+S).

 

Στο MiniLyrics :

Δεξί κλικ Lyrics -> Save Lyrics to Mp3 File

Unicode, τσεκάρισμα και των 3 επιλογών πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Real Player παιζει να βαλω εκει μεσα? Η κανενα προγραμμα που να δεχεται τετοιου τυπου αρχεια.

Όχι δεν μπορείς. Νομίζω είναι θέμα της RealNetworks που δεν δίνει άδεια για τον codec.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με την ροδέλα που ειναι στο πλαι. ενω γυρίζει δεν έχει ανταποκριση στο μενού του κιν, όταν την πατάω μέσα λειτουργεί κανονικά. το έχει παθει άλλος αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ταιριάζει η BST-40 στο W960?Το ρωτάω γιατί βγαίνει και σε λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα και θα χρειαζόμουνα λίγη εξτρά ενέργεια.

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ.Μην παρασύρεστε απο το avatar είμαι και χρήστης Ν82!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ταιριάζει η BST-40 στο W960?Το ρωτάω γιατί βγαίνει και σε λίγο

μεγαλύτερη χωρητικότητα και θα χρειαζόμουνα λίγη εξτρά ενέργεια.

H BST-40 υποτίθεται είναι συμβατή μόνο με το P1i αλλά όσοι τη δοκίμασαν δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

Would a BST-40 battery be compatible with a W960i?

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=166564&start=0

Link to comment
Share on other sites

H BST-40 υποτίθεται είναι συμβατή μόνο με το P1i αλλά όσοι τη δοκίμασαν δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

Would a BST-40 battery be compatible with a W960i?

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=166564&start=0

 

Eυχαριστώ φιλε μου:up::up::up::respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά..

 

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πόσο έχει ή πόσο το είχε πάρει από τα καταστήματα της vodafone..?

 

Υπάρχει ακόμα διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

 

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πόσο έχει ή πόσο το είχε πάρει από τα καταστήματα της vodafone..?

 

Υπάρχει ακόμα διαθέσιμο?

Το κινητο χθες σε καποιο ηλεκτρονικο μαγαζι το βρηκα στα 318 ευρο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο χθες σε καποιο ηλεκτρονικο μαγαζι το βρηκα στα 318 ευρο :)

 

Εγώ ρωτάω για vodafone γιατί έχω επιδότηση εκεί..:p

Και δεν ξέρω τι να πάρω..

Το w960i σε επίπεδο φωτογραφίας / μουσικής πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πως μπορω στο w960 να μην φαινεται η ημερομηνια κ η ωρα στην οθονη αναμομης?

Πρέπει να τροποποιήσεις με hex editor το αρχείο zam_mooi_business.r54 που βρίσκεται στο

c:\resource\activitymenu\customizations\zam_mooi_business

 

W960 - Business - 42 90 D3 3E - original

 

Main - 98 90D33E

Date - 41 90D33E

Time - 40 90D33E

Hide - A0 90D33E

Clock - 43 90D33E

TaskM - 44 90D33E

 

Βρίσκεις το 41 90D33E και αλλάζεις την τιμή 41 σε Α0 (για την απόκρυψη της ημερομηνίας).

Και μετά από το 40 90D33E αλλάζεις το 40 σε Α0 (για την απόκρυψη της ώρας).

Αν χρησιμοποιείς κάποιο mode πέρα από το business, εδώ είναι και τα υπόλοιπα hex codes.

Οι αλλαγές που σου είπα μπορούν να γίνουν και μέσα στο κινητό με τη χρήση του X-Plore.

Βρίσκεις το αρχείο r54, πας File->Hex Viewer και μετά Menu->Find hex και γράφεις π.χ "41 90"

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τροποποιήσεις με hex editor το αρχείο zam_mooi_business.r54 που βρίσκεται στο

c:\resource\activitymenu\customizations\zam_mooi_business

 

W960 - Business - 42 90 D3 3E - original

 

Main - 98 90D33E

Date - 41 90D33E

Time - 40 90D33E

Hide - A0 90D33E

Clock - 43 90D33E

TaskM - 44 90D33E

 

Βρίσκεις το 41 90D33E και αλλάζεις την τιμή 41 σε Α0 (για την απόκρυψη της ημερομηνίας).

Και μετά από το 40 90D33E αλλάζεις το 40 σε Α0 (για την απόκρυψη της ώρας).

Αν χρησιμοποιείς κάποιο mode πέρα από το business, εδώ είναι και τα υπόλοιπα hex codes.

Οι αλλαγές που σου είπα μπορούν να γίνουν και μέσα στο κινητό με τη χρήση του X-Plore.

Βρίσκεις το αρχείο r54, πας File->Hex Viewer και μετά Menu->Find hex και γράφεις π.χ "41 90"

 

Δηλαδη ανοιγω το προγραματακι που μου ειπες,αφου εχω συνδεδεμενο το κινητο με το pc και κανω τισ αλλαγες που αναφερεις μεσα στο φακελο που μου λες?

Σε ρωταω γιατι δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κι@ στο λογισμικο του κινητου....

Και για το Χ-plore που μου λεσ...αυτο ειναι εφαρμογη του κινητο που εχεισ περασει εσυ απο μονος σου στο κινητο η το εχει απο την μανα του??

Τhank you παρα πολυ για την απαντηση σου:respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ανοιγω το προγραματακι που μου ειπες,αφου εχω συνδεδεμενο το κινητο με το pc και κανω τισ αλλαγες που αναφερεις μεσα στο φακελο που μου λες?

Σε ρωταω γιατι δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κι@ στο λογισμικο του κινητου....

Και για το Χ-plore που μου λεσ...αυτο ειναι εφαρμογη του κινητο που εχεισ περασει εσυ απο μονος σου στο κινητο η το εχει απο την μανα του??

Τhank you παρα πολυ για την απαντηση σου:respect::respect:

Χμ δεν έχεις περάσει ποτέ εφαρμογή ή παιχνίδι στο κινητο; :worry: Αν όχι πρέπει να εγκαταστήσεις τα Capsswitch και το sis installer mod. Λεπτομέρειες εδώ. Το Capsswitch είναι απαραίτητο για να έχεις πρόσβαση στο αρχείο που σου είπα. Το X-plore το πέρασα εγώ. Μαζί με τον Swiss Manager είναι οι καλύτερες εφαρμογές διαχείρισης αρχείων. Η τροποποίηση του αρχείου που σου είπα δεν χρειάζεται καθόλου υπολογιστή. Αρχικά το αντιγράφεις σε κάποιο δικό σου φάκελο για να το έχεις backup όταν θελήσεις να επαναφέρεις τις αλλαγές. Μετά το αντιγράφεις ξανά στο memory stick π.χ. για να το τροποποιήσεις και όταν τελειώσεις το μεταφέρεις στο c: αντικαθιστώντας το αρχικό. Αν σου φαίνεται δύσκολη η διαδικασία, μπορείς να μου στείλεις το αρχείο αυτό και να στο "φτιάξω". Εγώ έκανα την αλλαγή στο G900 με το λογότυπο.. δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, ακόμα και αν σβήσεις το αρχείο από το c: :)

Link to comment
Share on other sites

Χμ δεν έχεις περάσει ποτέ εφαρμογή ή παιχνίδι στο κινητο; :worry: Αν όχι πρέπει να εγκαταστήσεις τα Capsswitch και το sis installer mod. Λεπτομέρειες εδώ. Το Capsswitch είναι απαραίτητο για να έχεις πρόσβαση στο αρχείο που σου είπα. Το X-plore το πέρασα εγώ. Μαζί με τον Swiss Manager είναι οι καλύτερες εφαρμογές διαχείρισης αρχείων. Η τροποποίηση του αρχείου που σου είπα δεν χρειάζεται καθόλου υπολογιστή. Αρχικά το αντιγράφεις σε κάποιο δικό σου φάκελο για να το έχεις backup όταν θελήσεις να επαναφέρεις τις αλλαγές. Μετά το αντιγράφεις ξανά στο memory stick π.χ. για να το τροποποιήσεις και όταν τελειώσεις το μεταφέρεις στο c: αντικαθιστώντας το αρχικό. Αν σου φαίνεται δύσκολη η διαδικασία, μπορείς να μου στείλεις το αρχείο αυτό και να στο "φτιάξω". Εγώ έκανα την αλλαγή στο G900 με το λογότυπο.. δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, ακόμα και αν σβήσεις το αρχείο από το c: :)

 

τωρα το πηρα το κινητο και θελω να "εξαφανισω" ωρα ημερομηνια και λογοτυπο φορεα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κανείς πρόβλημα με τη μνήμη (την 8άρα) που δεν ανοίγει στον υπολογιστή;

Όταν θέλω να περάσω αρχεία επιλέγω γρήγορη μεταφορά αρχείων για να μην περιμένω 2 ώρες για ένα album.

Πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, έχει κανείς πρόβλημα με τη μνήμη (την 8άρα) που δεν ανοίγει στον υπολογιστή;

Όταν θέλω να περάσω αρχεία επιλέγω γρήγορη μεταφορά αρχείων για να μην περιμένω 2 ώρες για ένα album.

Πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικό;

 

Τι εννοεις προβλημα γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις. Σου βγαζει καποιο σφαλμα? Δεν στη δειχνει στον υπολογιστη? Καλυτερη ειναι η γρηγορη μεταφορα, τσακ μπαμ! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω το w960 και εχω βαλει τν εφαρμογη scummVM.αναρωτιεμαι αν παιζει παιχνιδια του ds...μπορει να παιξει τετοια παιχνιδια?????
Link to comment
Share on other sites

εχω το w960 και εχω βαλει τν εφαρμογη scummVM.αναρωτιεμαι αν παιζει παιχνιδια του ds...μπορει να παιξει τετοια παιχνιδια?????

To scummvm δεν έχει καμιά σχέση με το ds ούτε υπάρχει κάποιος emulator. Σου απάντησα και στο θέμα που άνοιξες εδώ.

Τέτοιες ερωτήσεις πρέπει να γίνονται στο "UIQ 3.x: Εφαρμογές, Παιχνίδια, Emulators, Θέματα" αφού αφορούν όλες τις UIQ συσκευές. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως μπορω να αλλαξω την γραμματοσειρα στο w960???

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ. Σου προτείνω να δοκιμάσεις τη γραμματοσειρά από το Motorola Z8.

Φτιάχνεις ένα φάκελο Fonts στο D:\resource και εκεί μέσα ρίχνεις τα 4 αρχεία ttf.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω 2 τρελά προβλήματα. Έχω το w960 και

 

1. ...όταν γράφω μήνυμα (κεφαλαία με Τ9), κάποιες στιγμές, ακανόνιστα, μου πετάει ένα kernel error και κλείνει η εφαρμογή και χάνεται όλο το μήνυμα.. Στην αρχή είχα βάλει 2 γλώσσες στο Τ9 και νόμιζα πως φταίει αυτό γιατί συνήθως το σφάλμα προκύπτει όταν πάω να γράψω έναν χαρακτήρα μόνο του ή κάποιες λέξεις συγκεκριμένες.. πχ τη λέξη όταν. Τελικά όμως και με μία γλώσσα μόνο στο Τ9 ξαφνικά εκεί που γράφω με κρεμάει και χάνω όλο το μήνυμα.. καταλαβαίνετε πως είναι πολύ σπαστικό αφού αναγκάζομαι να γράφω το μήνυμα ξανά 2,3 και 103 φορές ενώ δεν πρέπει να πάω να ξαναγράψω τη λέξη που έγραφα όταν μου πέταξε το σφάλμα..

Συνήθως κάνω update το κινητό αλλά δεν ξέρω αν έχει βγει καινούρια έκδοση τώρα τελευταία (εντός 2009). Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί μέχρι σήμερα..Σκέφτομαι την περίπτωση format αλλά φοβάμαι μη μου μείνει στο χέρι.. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως πχ αν το πιάσει δεν γίνεται να γράψω με τπτ τη λέξη "όταν" πχ, αλλά αν ξεκολήσει την επόμενη μέρα όλα πάνε φυσιολογικά.. η του τη βαράει με άλλη λέξη..

 

2. Επίσης, είχα εγκαταστήσει κάτι εφαρμογές και παρόλο που τις απεγκατέστησα, όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου, μου βγάζει μηνύματα για όοολες αυτές τις εφαρμογές αν θέλω να τις εγκαταστησω ξανά. Κι όχι μόνο πρέπει να κλείσω όλα τα pop-up παραθυράκια, αλλά κι αν πάω να τις ξαναβάλω, μου λέει πως δεν γίνεται..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν το γνωρίζω, πάντως νέο firmware σίγουρα δεν έχει βγει ούτε θα βγει.

Για τις εφαρμογές ρίξε μια ματιά στο post που είχα κάνει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...