Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το W995 με F2G, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για MMS, WAP, Internet...;;; :worry:

 

Μπες στο site της Wind κ στείλτες μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το W995 με F2G, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για MMS, WAP, Internet...;;; :worry:

 

Μπορεί να τις κατεβάσει το τηλέφωνο αυτόματα(Ρυθμίσεις,Γενικές,Οδηγος ρυθμίσεων,Λήψη ρυθμίσεων και επιλέγεις Wind).

 

Μπορείς να τις στείλεις απ'το site της Sony Ericsson απ'την ενότητα Υποστήριξη

 

Μπορείς να τις στείλεις απ'το site της Wind απ'την ενότητα Ρυθμίσεις συσκευών,στην αρχική σελίδα,σε μια αριστερή στήλη

 

Ή,τέλος,καλείς 1260 και χρεώνεσαι 24 λεπτά ενώ υπάρχουν 3 δωρεάν τρόποι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποιηση της υπηρεσιας στελνουμε STOP στο 3490????Εχω συμβολαιιο αν παιζει ρολο.

 

:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τις κατεβάσει το τηλέφωνο αυτόματα(Ρυθμίσεις,Γενικές,Οδηγος ρυθμίσεων,Λήψη ρυθμίσεων και επιλέγεις Wind)

 

Δεν είναι έτσι το menu του W995 στις Ρυθμίσεις... Oύτε Οδηγο ρυθμίσεων έχει ούτε Λήψη ρυθμίσεων...

 

Μπορείς να τις στείλεις απ'το site της Sony Ericsson απ'την ενότητα Υποστήριξη...

 

Tο έκανα αυτό απο εκεί αλλά όταν πάω να μπω ίντερνετ, μου γράφει "αποτυχία σύνδεσης, ελέξτε τις ρυθμίσεις..."

 

Μπορείς να τις στείλεις απ'το site της Wind απ'την ενότητα Ρυθμίσεις συσκευών,στην αρχική σελίδα,σε μια αριστερή στήλη...

 

Δεν υποστηρίζει ακόμη το W995...

Link to comment
Share on other sites

Tο έκανα αυτό απο εκεί αλλά όταν πάω να μπω ίντερνετ, μου γράφει "αποτυχία σύνδεσης, ελέξτε τις ρυθμίσεις..."

 

 

 

Δεν υποστηρίζει ακόμη το W995...

 

Όχι απ'το κινητό,απ'τον υπολογιστή να μπεις στο site της Sony Ericsson και να στείλεις τις ρυθμίσεις.Πώς να μπεις άλλωστε απ'το κινητό αφού δεν έχεις τις ρυθμίσεις; :p

 

Για το site της Wind,στείλε τις ρυθμίσεις για π.χ. το Κ850,το ίδιο είναι!

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα τηλεφωνακι στο cc, χαραμισε 0,24 ευρω και κανε την δουλεια σου γρηγορα και απλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα και εγω σημερα το wind plus non-stop..μεχρι τωρα surfaro μεσω Opera και εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα. Γιατι ειχα ακουσει οτι σερνεται και περιμενα πολυ μετρια πραγματα. Θα δοκιμασω να περασω λιγο τα 40mb να δω αν με χρεωσει!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα και εγω σημερα το wind plus non-stop..μεχρι τωρα surfaro μεσω Opera και εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα. Γιατι ειχα ακουσει οτι σερνεται και περιμενα πολυ μετρια πραγματα. Θα δοκιμασω να περασω λιγο τα 40mb να δω αν με χρεωσει!

 

συνηθως η χρεωση καθυστερει καμια φορα. αφου τα ξεπερασεις περιμενε λιγο για να σιγουρευτεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνηθως η χρεωση καθυστερει καμια φορα. αφου τα ξεπερασεις περιμενε λιγο για να σιγουρευτεις

 

Ναι το θυμαμαι, νομιζω εσυ το ειχες αναφερει. Αν και με την χρηση που κανω δυσκολα και με τον Opera ( καμια σχεση με τον native browser) δυσκολα θα τα ξεπερασω αλλα εχω περιεργεια να δω τελικα αν με χρεωσει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμαμαι, νομιζω εσυ το ειχες αναφερει. Αν και με την χρηση που κανω δυσκολα και με τον Opera ( καμια σχεση με τον native browser) δυσκολα θα τα ξεπερασω αλλα εχω περιεργεια να δω τελικα αν με χρεωσει ή οχι.

 

στον οπερα στην ρυθμιση για την ποιοτητα της εικονας βαλε χαμηλη. ριχνει πολυ τον ογκο δεδομενων που κατεβαζει σε καθε σελιδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα και εγω σημερα το wind plus non-stop..μεχρι τωρα surfaro μεσω Opera και εχω μεινει εκπληκτος απο την ταχυτητα. Γιατι ειχα ακουσει οτι σερνεται και περιμενα πολυ μετρια πραγματα. Θα δοκιμασω να περασω λιγο τα 40mb να δω αν με χρεωσει!

ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ, μη σου έχει ξεφύγει πουθενά ρύθμιση με gint είσοδο,γιατί θα σε χρεώνει με ογκοχρέωση internet.

Link to comment
Share on other sites

στον οπερα στην ρυθμιση για την ποιοτητα της εικονας βαλε χαμηλη. ριχνει πολυ τον ογκο δεδομενων που κατεβαζει σε καθε σελιδα

 

Ευχαριστω, οντως ακομα καλυτερα τωρα. Εκει που ελεγα τι να σου κανουν 40mb τωρα απο οτι βλεπω ειμαι σιγουρος οτι θα μου φτασουν για 1 μηνα.

 

ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ, μη σου έχει ξεφύγει πουθενά ρύθμιση με gint είσοδο,γιατί θα σε χρεώνει με ογκοχρέωση internet.

 

Ευχαριστω για την επισυμανση, σκεφτομαι να το σβησω τελειως το gint μην το πατησω κατα λαθος καμια φορα.

 

 

Παντως για το wind plus non-stop ο opera mini ειναι ιδανικος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, οντως ακομα καλυτερα τωρα. Εκει που ελεγα τι να σου κανουν 40mb τωρα απο οτι βλεπω ειμαι σιγουρος οτι θα μου φτασουν για 1 μηνα.

 

 

 

Ευχαριστω για την επισυμανση, σκεφτομαι να το σβησω τελειως το gint μην το πατησω κατα λαθος καμια φορα.

 

 

Παντως για το wind plus non-stop ο opera mini ειναι ιδανικος!

 

για να κανεις δυο τρια πραγματακια ειναι μια χαρα. για να μπεις ας πουμε στο myphone ζοριζει λιγο το θεμα. ακομα και απο τον οπερα τα mb ειναι αρκετα και θα το φτασεις το οριο σχετικα γρηγορα. που οι παλιες καλες στιγμες του απεριοριστου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω χαθει με το νονστοπ της wind.

εγω το ειχα παλια που ηταν απεριοριστο και εκανα σερφ και εμπενα μσν.

 

τωρα τι γινεται? δε το εχω δοκιμασει.

μσν πως θα μπω? με το παλιο τροπο με mig33??

θα χρεωσει παραπανω??

αυτα που εχει στο σιτε της wind, που λεει για opera, yahoo go, msn, zoo κτλ κτλ

ειναι μεσα στο πακετο που πληρωνουμε ή χρεωνεται ξεχωριστα?

 

αν δε συμφερει με τη wind, πειτε μου καμια αλλη εταιρια για μπενω στο ιντερνετ.... μσν κτλ

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποιηση της υπηρεσιας στελνουμε STOP στο 3490????Εχω συμβολαιιο αν παιζει ρολο.

 

Kανεις δεν ξερει????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να συνδεθει με προγραμμα για email (Nokia email, native client, profimail) μεσω GPRS? Γιατι εγω εχω δοκιμασει τα παντα και δεν γινεται.

Μονο με το Gmail mobile καταφερα να συνδεθω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει με το Wind plus, διάβασα και εδώ κάποια πράγματα αλλά κάπου το χάνω...

Καταρχήν έβαλα το wind plus σε καρτοκινητό, για να έχω και τα 40mb να παίζω λίγο με όπερα και να διαβάζω κανένα email.

 

Στο νοκια 6300 έχω βάλει στις Ρυθμίσεις»διαμόρφοση»Προεπιλ. ρυθμ. διαμ. την επιλογή WIND-D

 

Το ερώτημα μου είναι ότι πιο κάτω εκεί που γράφει προτιμ. σημ. προσβ. έχει το wind internet. Όταν πατήσω στοιχεία που γράφει μέσα «πακέτο δεδομένων gint.b-online.gr»

Νόμίζω όμως ότι έτσι δεν θα παίρνει από τα 40 δωρεάν MB αλλά θα είναι απο ογκοχρέωση. Καλά τα λέω;

 

Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα ονόματα... WIND-D, WIND PLUS, WIND-Internet.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει με το Wind plus, διάβασα και εδώ κάποια πράγματα αλλά κάπου το χάνω...

Καταρχήν έβαλα το wind plus σε καρτοκινητό, για να έχω και τα 40mb να παίζω λίγο με όπερα και να διαβάζω κανένα email.

 

Στο νοκια 6300 έχω βάλει στις Ρυθμίσεις»διαμόρφοση»Προεπιλ. ρυθμ. διαμ. την επιλογή WIND-D

 

Το ερώτημα μου είναι ότι πιο κάτω εκεί που γράφει προτιμ. σημ. προσβ. έχει το wind internet. Όταν πατήσω στοιχεία που γράφει μέσα «πακέτο δεδομένων gint.b-online.gr»

Νόμίζω όμως ότι έτσι δεν θα παίρνει από τα 40 δωρεάν MB αλλά θα είναι απο ογκοχρέωση. Καλά τα λέω;

 

 

Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα ονόματα... WIND-D, WIND PLUS, WIND-Internet.

Όπως τα λες είναι.Με τη διαφορά ότι εγώ έχω το "Wind Plus" ως προφίλ και "παίρνει" κανονικά από τα 40Mb.To "Wind-D" πρώτη φορά το ακούω.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα WIND-D μου το λεει.

Απ οτι εχω καταλάβει υπάρχει η διαμόρφωση WIND-D και εκει μέσα είναι οι λογαριασμοί Wind plus, wind-internet, wind mms

 

Στον Iστο» ρυθμισεις διαμορφ» Διαμόρφωση έχει μεσα WIND-D

στο Ιστό» ρυθμισεις διαμορφ» Λογαριασμός έχει μέσα Wind plus.

 

Αλλά, στό Ρυθμίσεις» Διαμόρφωση» Προτιμ. σημ. πρόσβ. έχει μέσα Wind-Internet.

 

Απλά και κατανοητά πράγματα :blink::lol:

 

Να σημειώσω ότι στο κινητό είχα σβήσει όλα τα σημεία πρόσβασης και τα είχα ζητήσει ξανά με sms. Δηλάδη με ένα sms αυτόματα μπήκαν όλα αυτά. Πριν από το sms το κινητό δεν είχε κανένα σημείο πρόσβασης. Το λέω για να μην νομίζει κάποιος ότι μπεδεύτηκαν παλιές και καινούριες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια περιεργη ιστορια..Και εγω τουλαχιστον δεν το ξαναδουλευω , οτι ηθελε χρεωνε και οτι ηθελε οχι..Αυτο με τα 40mb πρεπει να μην ισχυει καν σε μερικες περιπτωσεις αφου μεσω Opera χρεωνε κανονικα και σε τηλ μου μου ιεπαν να παω στο καταστημα να ζητησω πιστωση..Δεν εκανα τιποτα και τελειωσε
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα τα ίδια χρεώνει οτι γουστάρει κρίμα για την υπηρεσία που πηγαινε τόσο καλά μας σπρώχνουν σε άλλες εταιρίες (cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...