Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ν70 τζάμι δουλέυει, και σε πολλά άλλα τηλέφωνα αφού είναι java.

 

Τωρα για το Ρ900 δεν ξερω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το ενεργοποιησα το w,plus μου ανοιγει σελιδες με τον browser του se p1 αλλα σε πολλες σελιδες μου βγαζει αλαμπουρνεζικα αντι για ελληνικα. πχ sport24 sportime.το κανει και σε αλλους ?θελει αλλον browser?thanks
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπες εδω http://mini.opera.com και κατεβασε την εφαρμογη οpera mini και απο κει θα μπαινεις οπου θελεις χωρις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ο brοwser του κινητού τα δίχνει όλα τζάμι. Μπορώ να αλλάξω και χειροκίνητα κωδικοποίηση.

Με το opera τα ελληνικά μου τα βγάζει κινέζικα και δεν μπορώ να ρυθμίσω την κωδικοποίηση.

Με το οpera mini όλα καλά αλλά δεν έχει να ρυθμίσω χειροκίνητα την κωδικοποίηση.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ο server του mini 4 beta2 κολλάει συνέχεια ή είναι ιδέα μου; Και δεν μπορώ να ξαναβάλω και τον 4 beta 1 που δούλευε μια χαρά!

 

Πάντως ο 4 beta2 (ή dimension beta2), όταν δουλεύει, είναι απίστευτος! Προσπαθούν να προσομοιώσουν όσο μπορούν τον safari του iPhone!

Link to comment
Share on other sites

Ο server του mini 4 beta2 κολλάει συνέχεια ή είναι ιδέα μου; Και δεν μπορώ να ξαναβάλω και τον 4 beta 1 που δούλευε μια χαρά!

 

Πάντως ο 4 beta2 (ή dimension beta2), όταν δουλεύει, είναι απίστευτος! Προσπαθούν να προσομοιώσουν όσο μπορούν τον safari του iPhone!

Ναι είχε και το απόγευμα μερικά κολληματάκια. Τώρα είναι μια χαρά! :) :)

 

Όσο για τον όπερα μίνι είναι ο καλύτερος περιηγητής που υπάρχει για την κινητή τζάβα πλατφόρμα!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ο brοwser του κινητού τα δίχνει όλα τζάμι. Μπορώ να αλλάξω και χειροκίνητα κωδικοποίηση.

Με το opera τα ελληνικά μου τα βγάζει κινέζικα και δεν μπορώ να ρυθμίσω την κωδικοποίηση.

Με το οpera mini όλα καλά αλλά δεν έχει να ρυθμίσω χειροκίνητα την κωδικοποίηση.

 

Μεγαλο μανικι αυτο με την κωδικοποιηση. Τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν μια επιλογη να την αλλαζει ο χρηστης?

Ανοιξα και θεμα στο forum τους αλλα απαντηση καμια...λα πουλεν γενικως...

 

Στον ενσωματωμενο browser πως αλλαζει κωδικοποιηση? Απο που? (νοκια δεν εχεις?)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο μανικι αυτο με την κωδικοποιηση. Τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν μια επιλογη να την αλλαζει ο χρηστης?

Ανοιξα και θεμα στο forum τους αλλα απαντηση καμια...λα πουλεν γενικως...

 

Στον ενσωματωμενο browser πως αλλαζει κωδικοποιηση? Απο που? (νοκια δεν εχεις?)

Ναι, ν70.

Ιστός > επιλογές > ρυθμίσεις > προεπιλεγμένη κωδικοποίηση > αυτόματη κτλ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

βρε παλληκαρια εχω το p1.εχει ενσωματομενο τον οπερα ανοιγει κανονικα σελιδες αλλα σε πολλες μου τις βγαζει ακαταλαβιστικα.κατεβασα την αλλη εκδοση του οπερα που ειναι στο wind plus αλλα εκει δεν συνδεεται καν.γραφει αδυνατη συνδεση με το δικτυο.οποιος ξερει ας απαντησει.προκαταβολικα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

βρε παλληκαρια εχω το p1.εχει ενσωματομενο τον οπερα ανοιγει κανονικα σελιδες αλλα σε πολλες μου τις βγαζει ακαταλαβιστικα.κατεβασα την αλλη εκδοση του οπερα που ειναι στο wind plus αλλα εκει δεν συνδεεται καν.γραφει αδυνατη συνδεση με το δικτυο.οποιος ξερει ας απαντησει.προκαταβολικα ευχαριστω

 

Άλλο ο opera κι άλλο ο opera mini. Μπες στο http://mini.opera.com/ και θα καταλάβεις.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μπηκα φιλε μου τον κατεβασα τον μινι αλλα δεν συνδεεται καν με το δικτυο.τι να καταλαβω τι εννοεις?
Link to comment
Share on other sites

μπηκα φιλε μου τον κατεβασα τον μινι αλλα δεν συνδεεται καν με το δικτυο.τι να καταλαβω τι εννοεις?

Θα καταλάβεις πόσο καλύτερος έιναι ο Μini, αυτό εννοεί.

 

Τωρα για το πρόβλημα που έχεις... δεν ξέρω.

Όταν άνοιξες το πρόγραμμα σου έβγαλε κάτι ρυθμίσεις δυκτίου?

Αν ναι, ολοκληρόθηκαν με επιτυχία?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ν70.

Ιστός > επιλογές > ρυθμίσεις > προεπιλεγμένη κωδικοποίηση > αυτόματη κτλ.

 

Χιλια ευχαριστω!

 

Ο ενσωματωμενος Browser πεταει το γαντι στον οπερα μινι.

Τι να την κανω την ταχυτητα, που ακομη και σε αυτο το θεμα ο ενσωματωμενος μου παει πιο γρηγορα απο οπερα μινι, οταν ο οπερα μινι δεν δειχνει καν πολλες ελληνικες σελιδες και κειμενα??? Ειναι σοβαροι εκει στην οπερα?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω απο yahoo mail, ενα επισυναπτομενο word, μεγεθους 60kb, και μου γραφει 'αδυναμια ληψης 'τιτλος αρχειου''

 

Μαλλον προκειται για επισυναπτομενα με ελληνικους χαρακτηρες.

Αραγε πως κατεβαζουμε συνημμενα με ελληνικους χαρακτηρες στον τιτλο?

Link to comment
Share on other sites

θα το εγκαταστησω ξανα μηπως κανω τιποτα.τον ανοιγω γραφει πραγματοποιηση δοκιμης,φορτωνει και μετα βγαζει αδυνατη η συνδεση με το διαδικτυο.ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.ισως καποιος που εχει Ρ1 ξερει καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

πηγα και αγορασα το Samsung i320 (προσφορα απο electro world μονο 185 ευρω!!) και επαιξα λιγο μαζι του

ηθελα να δοκιμασω τον Internet explorer και για αυτο ενεργοποιησα το wind plus..

μπηκα φανταστικα στο Myphone και σε αλλο ενα site...

και εκει που πανηγυριζα .... κοπηκε η συνδεση στο ιντερνετ και το υπολοιπο μου ειχε πεσει κατα 7 ευρω απο οτι ηταν πριν ενεργοποιησω την υπηρεσια...

γιατι? εχει αλλαξει κατι? φταει που μπηκα σε http διευθυνσεις.. μηπως επρεπε να μπω μονο στο wap της wind... τωρα ουτε σε αυτο δεν μπαινει..

περιμενω τα φωτα σας γιατι ειναι κριμα ενα τοσο ομορφο κινητο να μεινει τυφλο στο ιντερνετ

 

ευχαριστω

μ1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. καταρχήν φορτώνεις χρήματα στην κάρτα σου να έχεις θετικό υπόλοιπο, έπειτα αναζητάς κάπου στις ρυθμίσεις και όποιο γράφει gint, το διαγράφεις γιατί κάνει κανονική χρέωση.......... μόνο το gwap profil θα αφήσεις. Υπόψιν μετά από αυτά, κάνεις και μια επανεκκίνηση, για να σου εμφανιστεί το σήμα G ή 3G και να μπορείς να μπεις στον ie διαφορετικά δε θα σου ανοίγει ο browser. Εύχομαι καλή επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

μόνο το gwap profil θα αφήσεις. .

 

λογικα και το ΤΙΜ ΜΜS πρεπει να αφησω εε??

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

επιτελους εβγαλα ακρη.ανοιξα τον οπερα κανονικα και ειναι σουπερ.μου βγαζει ομως καθε φορα που μπαινω 5 επιλογες διαλεγω μια συγκεκριμενη και μου τον ανοιγει.τελος παντων μηπως ξερετε καποιες σελιδες για ραδιο η τηλεοραση?ειναι εφικτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.:)

Ρε παιδιά ενώ συνδέεται κανονικά (έτσι φαίνεται τουλάχιστον) απτό κινητό στο pc με 115,2 ταχύτητα παω να ανοίξω το google k δεν ανοίγει γιατί:(

 

Τι μ@λ@κια έχω κάνει:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Ρε παιδιά ενώ συνδέεται κανονικά (έτσι φαίνεται τουλάχιστον) απτό κινητό στο pc με 115,2 ταχύτητα παω να ανοίξω το google k δεν ανοίγει γιατί:(

 

Τι μ@λ@κια έχω κάνει:O

Έβαλες proxy server στον ΙΕ/FireFox/Opera?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες proxy server στον ΙΕ/FireFox/Opera?

 

Aπο δω κ κατω κατι δε παει καλα......:mad:

 

Πηγαίνουμε στις επιλογές ίντερνετ του Internet explorer.

Επιλέγουμε τη καρτέλα συνδέσεις.

Επιλέγουμε τη σύνδεση που πριν δημιουργήσαμε.

Παταμε settings (ρυθμίσεις ή επιλογες ή κάτι τέτοιο αν είναι στα ελληνικά).

Τσεκάρουμε το "Automatically detect settings".

Τσεκάρουμε το "Use a proxy server for this connection (These settings will not apply to other connections)"

Address βάζουμε "192.168.200.10" και Port: το "9401"

Τσεκάρουμε το "Bypass proxy server for local addresses" που βρίσκεται ακρίβως από κάτω.

Πατώντας το δίπλα κουμπί "Advanced" πρέπει να έιναι

Παράθεση:

Proxy address to use

|192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

 

αυτες τις επιλογες τις κανω μεσο Internet exprlorer KAI οχι μεσω proxy server:( Τωρα το κατεβασα αυτο ρημαδι αλλα.....Τιποτα.

 

ΥΓ πρεπει να εχω κατεβασει ΚΑΙ το Opera??????

Link to comment
Share on other sites

Aπο δω κ κατω κατι δε παει καλα......:mad:

 

Πηγαίνουμε στις επιλογές ίντερνετ του Internet explorer.

Επιλέγουμε τη καρτέλα συνδέσεις.

Επιλέγουμε τη σύνδεση που πριν δημιουργήσαμε.

Παταμε settings (ρυθμίσεις ή επιλογες ή κάτι τέτοιο αν είναι στα ελληνικά).

Τσεκάρουμε το "Automatically detect settings".

Τσεκάρουμε το "Use a proxy server for this connection (These settings will not apply to other connections)"

Address βάζουμε "192.168.200.10" και Port: το "9401"

Τσεκάρουμε το "Bypass proxy server for local addresses" που βρίσκεται ακρίβως από κάτω.

Πατώντας το δίπλα κουμπί "Advanced" πρέπει να έιναι

Παράθεση:

Proxy address to use

|192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

 

αυτες τις επιλογες τις κανω μεσο Internet exprlorer KAI οχι μεσω proxy server:( Τωρα το κατεβασα αυτο ρημαδι αλλα.....Τιποτα.

 

ΥΓ πρεπει να εχω κατεβασει ΚΑΙ το Opera??????

 

Κανεις.....:this::this:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε είδα!

Ακριβώς κάτω απο το Bypass proxy server for local addresses έχει username και password, τα έβαλες?

 

Α και αν θες βάλε μιά φορα τα 192.168.200.10:9401, πάτα για προχωρημένους και τσέκαρε "ο ίδιος διακομιστής μεσολάβησης" κτλ. και οκ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...