Jump to content

Wind e-bill


dimitris74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία, ξέρει κανείς πότε θα μπορεί να μας ενημερώνει για το που/σε ποιά δίκτυα τηλεφωνίας επικοινωνούμε περισσότερο ?

 

Επίσης να πω ότι δυσκολεύομαι να βρω τους 5-10 αριθμούς που έχω επικοινωνήσει περισσότερο. Στο παλιό ebill ήταν πανεύκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία, ξέρει κανείς πότε θα μπορεί να μας ενημερώνει για το που/σε ποιά δίκτυα τηλεφωνίας επικοινωνούμε περισσότερο ?

 

Αυτό μάλλον είναι δύσκολο, λόγω φορητότητας...

 

Επίσης να πω ότι δυσκολεύομαι να βρω τους 5-10 αριθμούς που έχω επικοινωνήσει περισσότερο. Στο παλιό ebill ήταν πανεύκολο.

 

Αν και δεν ξέρω πώς ήταν το e-Bill παλιότερα, καθώς το ενεργοποίησα πριν λίγο καιρό, παρ' όλα αυτά κατεβάζοντας τους λογαριασμούς στο pc, είτε σαν xls είτε (ακόμα καλύτερα) σαν csv, η όποια επεξεργασία τους είναι πανεύκολη, και μπορείς εύκολα να δεις όποιο στατιστικό στοιχείο θες!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να περιμένουμε την ολοκλήρωση της καταγραφής των αριθμών μάλλον. Αν το κατεβάσω σαν xls πως θα κατηγοριοποιήσω τους αριθμούς ? Παλιότερα του έλεγες: πες μου τα 5-10 νούμερα που κάλεσα/μίλησα περισσότερο και σου τα έδειχνε. Τώρα δεν βρίσκω τέτοιο "φίλτρο".
Link to comment
Share on other sites

Με φίλτρο στη διάρκεια, τσεκάροντας τις 5-10 μεγαλύτερες.. Ή με ταξινόμιση στη στήλη της διάρκειας... Ή με ταξινόμιση στους αριθμούς (αποδέκτης) και μερικά αθροίσματα... και με διπλή ταξινόμιση, πρώτα αριθμούς και μετά διάρκεια...

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι...

 

Ακόμα καλύτερα με csv, που έχει και έτοιμη μορφοποίηση, για να βγαίνουν πιο σωστά οι πράξεις (αθροίσματα κτλ)...

Edited by petaloudas
Link to comment
Share on other sites

Στο αρχείο που θα γίνει εξαγωγή λες ? Γιατί μέσα στο ebill δεν καταλαβαίνω πως θα γίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για το αρχείο στο pc σου μιλάω... Εκεί έχεις όλες τις δυνατότητες του excel...

 

Αλλά και μέσα στο e-Bill, μπορείς να κάνεις ομαδοποίηση στη στήλη που θες (πχ αριθμός αποδέκτη), και να σου βγάλει συνολική διάρκεια ανά αριθμό. Επίσης παίζει και η ταξινόμιση.

 

http://img824.imageshack.us/img824/7633/capture117.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμ, σε ευχαριστώ. Είναι κάτι και αυτό...αν και θα προτιμούσα τους 5-10 πιο συχνούς που μιλάω ή στέλνω sms..Αυτό τουλάχιστον σου δίνει μια ιδέα. Θα αρκεστώ σε αυτό για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Wind ebill! Το πιο σύντομο ανέκδοτο! Πριν 1,5 χρόνο έκανα απόπειρα να εγγραφώ, έκανα αίτηση σε γουιντομάγαζο, "ξέχασαν" να μου πουν ότι ήθελαν για πολλοστή φορά φωτοτυπία ταυτότητας (λέω να τυπώσω φεϊγ βολάν με την ταυτότητά μου επιτέλους) και δεν έκαναν ποτέ τον κόπο να με ενημερώσουν για την "έλλειψη" με αποτέλεσμα ουδέποτε να ενεργοποιηθεί. Ε κάπου τότε κατάλαβα ότι το "μαγαζί" είναι εντελώς ασόβαρο και δεν ασχολήθηκα ξανά με το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει...δεν φταίει η εταιρία αν το συγκεκριμένο "μαγαζί" δεν σου το εξήγησε...και νομίζω είναι άκυρο να κατηγορείς όλη την εταιρία για το λάθος κάποιου/κάποιας υπαλλήλου.

 

 

υ.γ δεν δουλεύω σε καμία τέτοιου είδους εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το ενεργοποίησα και εγώ.

Πανεύκολο και σε μερικά λεπτά.

Περιμένω να βγει και κανένας λογαριασμός για να δω πώς εμφανίζεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πότε λέτε να "παίζει" να βλέπουμε σε ποιά δίκτυα καλούμε ?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Απαντώ με ξεχωριστό μήνυμα, καθώς σήμερα που έλαβα τον νέο λογαριασμό μου...βλέπω και τις κλήσεις προς άλλα δίκτυα...ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!! Επιτέλους !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Πρόσφατα έλαβα τον τελευταίο λογαριασμό, στην έντυπη μορφή του, και πραγματικά σκέφτηκα:

1) Ότι κάποιος από την WIND αποφάσισε να δουλέψει.

2) Στην WIND άρχισαν να έχουν εικόνα καλή όπως τον παλιό καλό καιρό της TELESTET – Tim και όχι την εικόνα διάλυσης ως WIND (ανεμομαζώματα διαβολοσκορπίσματα)

3) Είπαν να κάνουν κάτι μήπως δείξουν ότι υφίστανται ως εταιρεία.

Όλα αυτά βέβαια μέχρι να μπω στο e-bill και μέχρι να μιλήσω με ακόμη ένα «α-σχετικά εκπαιδευμένο εκπρόσωπο» της WIND.

 

Ο λογαριασμός στην τελευταία έντυπη μορφή του έχει κάτι πολύ έξυπνο για κάθε εταιρική γραμμή:

1) Πλήθος κλήσεων και χρόνους – Εντός Παγίου

2) Πλήθος κλήσεων και χρόνους – Εκτός Παγίου

3) Πλήθος κλήσεων και χρόνους – Σύνολα

 

Αυτό βοηθά εξαιρετικά στο να έχει ένας επαγγελματίας:

1) Την ρεαλιστική αποτύπωση των λογαριασμών του

2) Να μπορεί να αποφασίσει καλύτερα σε πιο πάγιο πρέπει να βάλει την κάθε εταιρική γραμμή

3) Και το ποιες υπηρεσίες πρέπει να ενεργοποιήσει ή όχι. (π.χ. αν κάνει πολλές κλήσεις ένα νούμερο σε κινητά WIND και Q , να κάνει χρήση της υπηρεσίας WIND Unlimited)

Δυστυχώς μπαίνω στο e-bill (e-bill basic προφίλ) και δεν κατάφερα να εντοπίσω πουθενά και με τίποτα, αυτή την νέα αποτύπωση. Ψάχνω από δω ψάχνω από εκεί, ΤΙΠΟΤΑ. Βέβαια παντού υπήρχαν τα άχρηστα φίλτρα, που δεν έχουν προκαθορισμένες τιμές και πρέπει να είναι Microsoft Certified ή να έχει πάρει ECDL Advanced για να κάνεις χρήση.

Αποφασίζω λοιπόν ως «κουτός» να πάρω στο περιβόητο 1277. Όπου απαντά ο υπάλληλος και του εξηγώ τα προαναφερθέντα. Με ύφος ειρωνείας «Μα δεν βλέπεται ότι αν πάτε εκεί και επιλέξετε την pdf μορφή θα σας το βγάλει.»… του λέω ΟΧΙ.

«Μα έχω μπει στο δικό μου λογαριασμό και είναι ξεκάθαρο Κ. ΤΑΔΕ»… του λέω επειδή είμαι κουτός….να σας στείλω ένα screenshot να μου πείτε που να πάω.

«Δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε κάτι τέτοιο και δεν είναι στην πολιτική μας»…. Μα καλά δεν έχετε το mailto:crm@wind.com.gr

«Αυτό είναι για άλλη χρήση»

Τελικά μου κόβει και του λέω…Μήπως έχετε e-bill plus? Μου λέει ΝΑΙ.

Ε για αυτό βλέπεις και pdf του λέω… (κάπου το είχα διαβάσει στο παρελθόν και του το είπα)

Κάνω την αλλαγή και εγώ σε e-bill plus, αλλά δυστυχώς ΤΙΠΟΤΑ ξανά. Η αποτύπωση που είχε ο τελευταίος έντυπος λογαριασμός δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

 

Τελικά ο σχετικός, καταχώρησε ένα ερώτημα, που πολύ αμφιβάλω:

1) Αν δοθεί λύση και

2) Αν δοθεί απάντηση με λύση.

 

Διότι είμαι επαγγελματίας υγείας και πολλά δεν ξέρω από μηχανοργάνωση. Αλλά του έντυπου λογαριασμού προηγείται ο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ.

Φοβούμενος ότι δεν θα ξαναδώ την αυτή την έντυπη αποτύπωση με τα εντός – εκτός – σύνολα παγίου, ξανάκανα αίτηση για e-bill basic….. μέχρι κάποιος να ασχοληθεί. Αναρωτιέμαι όμως τι κόπο σας κάνει να υπάρχει η pdf μορφή σε όλα τα προφίλ account (είτε basic είτε plus)????

Link to comment
Share on other sites

Από το e-bill γίνεται να δούμε πόσα ΜΒ έχουμε ξοδέψει live στο λογαριασμό μας; Δηλαδή στο τέλος κάθε μέρας; Γιατί η WIND δε παρέχει τέτοιο τρόπο ενημέρωσης.

Αύριο περιμενω στο e-mail μου τους κωδικούς ενεργοποίησης e-bill για το εταιρικό μου. Ελπίζω να αξίζει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από το e-bill γίνεται να δούμε πόσα ΜΒ έχουμε ξοδέψει live στο λογαριασμό μας; Δηλαδή στο τέλος κάθε μέρας; Γιατί η WIND δε παρέχει τέτοιο τρόπο ενημέρωσης.

Αύριο περιμενω στο e-mail μου τους κωδικούς ενεργοποίησης e-bill για το εταιρικό μου. Ελπίζω να αξίζει.

Όχι, δεν μπορείς να δεις live την κίνηση...και δυστυχώς απλά πρέπει να έχεις κάποιον μετρητή στο κινητό σου...όπως λες και εσύ δεν παρέχει live ενημέρωση (κακώς). ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να δεις live την κίνηση...και δυστυχώς απλά πρέπει να έχεις κάποιον μετρητή στο κινητό σου...όπως λες και εσύ δεν παρέχει live ενημέρωση (κακώς). ;)

 

καλό θα ήταν πάντως να υπήρχε κάτι τέτοιο. με αυτά που παθαίνουν οι αρχάριοι και φαισόνονται αδικα απο τη wind, μία live ενημερωση θα ηταν οτι επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω στο ονομα μου, 1 συνδεση, 2 καρτοκινητα (1 q και 1 f2g)και 2 συνδεσεις σταθερης τηλεφωνιας ολα Wind.

 

Στο λογαριασμο του σταθερου που ηρθε προσφατα αναγραφεται και ο κωδικος ενεργοποιησης ebill.

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον,

1. οταν παω να φτιαξω νεο λογαριασμο εχει σημασια ποιο νουμερο κινητου θα βαλλω ? πχ εγω εχω καρτοκινητο Q, η συνδεση ειναι του πατερα μου το τηλεφωνο.

2. μπορω να φτιαξω λογαριασμο βαζοντας το q νουμερο μου ;

3. απο το λογαριασμο αυτο θα μπορω να παρακολουθω ολες τις συνδεσεις που θα ειναι στο ονομα μου;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...