Jump to content

Διακοπές 2007!


Nrg
 Κοινοποίηση

Που θα πάτε διακοπές φέτος;  

208 members have voted

  1. 1. Που θα πάτε διακοπές φέτος;

    • Βορειοανατολικο Αιγαιο(Θάσος,Λέσβος,Χίος,Σαμοθράκη κτλ)
      15
    • Σποράδες(Σκιάθος,Σκόπελος,Σκύρος,Αλλόνησος)
      18
    • Κυκλάδες(Πάρος,Νάξος,Μύκονος,Σαντορίνη κτλ)
      54
    • Δωδεκάνησα(Ρόδος,Κως,Κάρπαθος κτλ...)
      12
    • Κρήτη
      25
    • Ιόνιο/Επτάνησα(Κεφαλλονιά,Ζάκυνθος,Κέρκυρα κτλ)
      26
    • Όχι σε νησί.
      27
    • Αλλού, πχ εξωτερικό.
      31


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά είμαι στο εξής δίλημμα.

Έχουμε κανονίσει και κλείσει με την παρέα για Μύκονο. Το θέμα είναι ότι λόγο κάτι εκτατού που έτυχε(τροχαίο:( ) δεν θα μπορέσουν να έρθουν οι υπόλοιποι της παρέας. Αν ακυρώσουμε τελείως χάνουμε τα χρήματα της προκαταβολής. Και το ερώτημα είναι, λέει να πάω μόνος μου Μύκονο για 3-4 μέρες ή θα ξενερώσω; Ποια η γνώμη σας;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Να μην ακυρωσετε... να το αλλαξετε για μετα απο κανενα μηνα!

 

εγω δουλευω στο εξωτερικο. και μαλιστα ξεκινησα πριν 2 μηνες.

 

οποτε διακοπες δεν εχει. τα σαββατοκυριακα θα ειναι φετος οι διακοπες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ηταν να φυγετε; Εγω δεν θα πηγαινα μονος μου παντως.

 

Θα φεύγαμε αρχές Αυγούστου. Και εγώ αυτό σκέφτομαι, δεν λέει να πάω μόνος...

 

 

Να μην ακυρωσετε... να το αλλαξετε για μετα απο κανενα μηνα!

 

Λίγο δύσκολο να αλλάξει η ημερομηνία. Όταν ψάχναμε για να το κλείσουμε, ήταν όλα κλειστά...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα φεύγαμε αρχές Αυγούστου. Και εγώ αυτό σκέφτομαι, δεν λέει να πάω μόνος...

 

Μπορειτε να ζητησετε πισω ολοκληρη την προκαταβολη αν τους ενημερωσετε 21 ημερες πριν αλλιως μετα παει πχ 50%.

Link to comment
Share on other sites

Κρήτη (Ηράκλειο) για οικογενειακούς λόγους... Όπως και κάθε χρόνο βασικά:rolleyes:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 ημέρες πραγματοποιώ το όνειρό μου και φεύγω για Brazil, όπου θα μείνω 3 εβδομάδες...! :) (αμφιβάλλω αν είναι αρκετές για να επισκεφτώ τα μέρη που θέλω...).

Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε πρόταση ή συμβουλή από γνωρίζοντες (ή μη...:p )

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

Κ' εγω την κανω για Μυκονο στις 5/8. Παραλληλα θα επισκεφθω και την Τηνο.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά είμαι στο εξής δίλημμα.

Έχουμε κανονίσει και κλείσει με την παρέα για Μύκονο. Το θέμα είναι ότι λόγο κάτι εκτατού που έτυχε(τροχαίο:( ) δεν θα μπορέσουν να έρθουν οι υπόλοιποι της παρέας. Αν ακυρώσουμε τελείως χάνουμε τα χρήματα της προκαταβολής. Και το ερώτημα είναι, λέει να πάω μόνος μου Μύκονο για 3-4 μέρες ή θα ξενερώσω; Ποια η γνώμη σας;

Το βλέπω να γυρνάς την επόμενη μέρα αν πας μόνος σου, αν δεν έχεις παρέα τι θα πας να κάνεις? Μόνος σου στο μπαρ? Ξενέρα, μόνος σου στην παραλία το ίδιο. Τα έχω ψιλοβάψει και εγω μάυρα διότι ενω είχα πει στους φίλους μου να κανονίσουμε και είχαν δεχτεί, τώρα ο ένας έφυγε ίδη και πήγε στα ξεδέρφια του, ο άλλος θα μείνει Αθήνα, ο άλλος κάπου θα πάει που τον καλέσανε και εγω εχω χρόνο και με βλέπω να βαράω μύγες :( Την Παρασκαυή θα πάω Μάλτα με τους γονείς μου αλλά δεν με ενθουσιάζει κιόλας. Θα πάω και εγω με τον ξάδελφο μου διακοπές και να πάνε να χε****νε όλοι τους...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά είμαι στο εξής δίλημμα.

Έχουμε κανονίσει και κλείσει με την παρέα για Μύκονο. Το θέμα είναι ότι λόγο κάτι εκτατού που έτυχε(τροχαίο:( ) δεν θα μπορέσουν να έρθουν οι υπόλοιποι της παρέας. Αν ακυρώσουμε τελείως χάνουμε τα χρήματα της προκαταβολής. Και το ερώτημα είναι, λέει να πάω μόνος μου Μύκονο για 3-4 μέρες ή θα ξενερώσω; Ποια η γνώμη σας;

πήγαινε ,μη μασάς.αν είσαι κοινωνικό άτομο και μιλάς εύκολα θα βρείς παρέα εκεί ,και πολύ καλή κιόλας.

όσες φορές εγώ πήγα με παρέα μύκονο χανόμασταν το βράδυ και ξαναβρισκόμασταν το επόμενο πρωί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ζητησετε πισω ολοκληρη την προκαταβολη αν τους ενημερωσετε 21 ημερες πριν αλλιως μετα παει πχ 50%.

 

Έχεις δίκιο! Μίλησα σήμερα με τον τύπο και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου επιστρέψει όλο το ποσό(πέρασαν οι 21 ημέρες). Μπορώ να του πω μέχρι και 10 ημέρες πριν. Μέχρι τότε θα δω τι θα κάνω...

 

 

πήγαινε ,μη μασάς.αν είσαι κοινωνικό άτομο και μιλάς εύκολα θα βρείς παρέα εκεί ,και πολύ καλή κιόλας.

όσες φορές εγώ πήγα με παρέα μύκονο χανόμασταν το βράδυ και ξαναβρισκόμασταν το επόμενο πρωί.

 

Κοίτα δεν έχω πρόβλημα σ' αυτό, αλλά κολλάω σ' αυτό που αναφέρει και ο dennisthemenace. Μόνος στα bar, μόνος στην παραλία; Φοβάμαι μην ξενερώσω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω κλείσει εδώ και 1,5-2 εβδομάδες δωμάτιο σ'ένα ξενοδοχείο στη Σκιάθο.Κι έστειλα και προκαταβολή.Κάτι είπαν στις ειδήσεις ότι θα υπάρχει απαγορευτικό αυτές τις μέρες, και δεν θα επιτρέπεται να αναχωρούν πλοία από το λιμάνι(Θεσσαλονίκη).Επιπλέον έχω ήδη αγοράσει και εισιτήρια.Κανονικά φεύγω 23:59 το Σάββατο(αύριο!). Αν τελικά ισχύει αυτό το απαγορευτικό (λόγω αέρα), και φτάσουμε μια μέρα μετά απ'ότι έχουμε κανονίσει, τι θα γίνει με το ξενοδοχείο;Θα πληρώσουμε και τη μέρα που δεν θα μείνουμε αλλά την έχουμε κλείσει;:worry: Και με το εισιτήριο τι θα γίνει θα πρέπει να αγοράσουμε άλλο, ή θα ισχύει το παλιό;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κλεισεις δωματιο απο ιστοσελδια του εξωτερικου γιατι θα σου στοιχισει πολυ φθηνοτερα απο οτι αν κανεις κρατηση απο ελλαδα...ειδατε το Ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλεύω! Εγώ λόγω δουλειάς δε ξέρω ακόμα αν θα μπορέσω να κάνω διακοπές φέτος. Για την ώρα βολεύομαι με εξορμήσεις ΣΚ :(

Καλές διακοπές σε όλους σας!!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν χαίρομαι με την άδεια πόλη? Πέρα του ότι δε με πατάν στο λεωφορείο, κατά τα άλλα με πιάνει φοβερή μιζέρια και μελαγχολία να τριγυρίζω σε μια άδεια πόλη, σε μέρη όπου κανονικά Σάββατο απόγευμα θα έπρεπε να γίνεται χαμός.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν χαίρομαι με την άδεια πόλη? Πέρα του ότι δε με πατάν στο λεωφορείο, κατά τα άλλα με πιάνει φοβερή μιζέρια και μελαγχολία να τριγυρίζω σε μια άδεια πόλη, σε μέρη όπου κανονικά Σάββατο απόγευμα θα έπρεπε να γίνεται χαμός.

Ε αυτό είναι το καλό, ανάποδε άνθρωπε!

 

Το ότι μπορείς να πας με την παρέα σου σε μέρη που κανονικά θα στριμωχνόσασταν σα να ήσασταν σε μαντρί και να είναι πιο καλά τα πράγματα.

 

Και αυτό για το λεωφορείο ξαναπέστο!! Το ίδιο ισχύει και για το μετρό/ηλεκτρικό (όχι τόσο το πάτημα όσο η αφόρητη ζέστη και το στρίμωγμα!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε εμένα δε μ'αρέσει!

Και ναι, προφανώς είμαι ανάποδος...εξάλλου οι περισσότεροι είναι λίγο πιο νότια και βουλιάζουν την Χαλκιδική.. (και να φανταστείς ότι αποφεύγω την πολυκοσμία :lol:)

Μια μεσαία κατάσταση δεν υπάρχει ρε παιδί μου, μια ζωή μεταξύ των άκρων σ'αυτή τη χώρα :p

 

Anyway, να πηγαίνεις κάπου ακόμα και με παρέα (αν δε λείπουν όλοι απο'δω κι απο'κει) και να'στε πάλι εσείς, ο κούκος κι οι σερβιτόροι και πάλι δε λέει. Αλλα *ευτυχώς* το μισό καλοκαίρι έχει ήδη περάσει. http://www.eppforum.org/gkr41/smilies/priest.gif

Half more to go...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...